خبرگزاري فارس: سرمربي تيم ملي فوتبال ايران گفت: گاهي اوقات بازيكناني كه در بين 11 نفر اصلي قرار ندارند چون فاقد تفكرات حرفه‌اي هستند باعث ايجاد مشكلاتي مي‌شوند.

به گزارش خبرگزاري فارس، افشين قطبي پس از نشست كميته فني فدراسيون فوتبال كه صبح امروز برگزار شد در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تمام صاحب‌نظران فوتبال امروز جمع بودند و نظرات مثبتي شنيده شد. من هم سعي كردم برنامه‌ريزي تيم ملي و تمرينات، جلسات اين تيم را براي كارشناسان توضيح دهم تا آنها بيشتر با افكارم آشنا شوند.
وي ادامه داد: واقعاً لذت بردم و علاقه دارم اين دوستان كمك كنند تا تيم ملي نتايج خوبي در مسابقات آتي بگيرد.
قطبي تاكيد كرد: در اردوي قبلي 4 بازي را در 12 روز انجام داديم كه تنها 2 بازي آن در روز فيفا بود و به همين دليل مجبور بوديم 30 بازيكن را به اردوي تيم ملي دعوت كنيم. البته چون بازي‌هاي فشرده احتمال مصدوميت بازيكنان را تشديد مي‌كرد مجبور بوديم چنين كاري را انجام دهيم، اما معمولاً بين 23 تا 27 بازيكن براي تمرينات تيم ملي دعوت مي‌شوند.
سرمربي تيم ملي گفت: گاهي اوقات بازيكناني كه در بين 11 بازيكن اصلي قرار ندارند و چون فاقد تفكرات حرفه‌اي هستند باعث ايجاد مشكلاتي در تيم ملي مي‌شوند. ما بازيكناني با تفكر حرفه‌اي احتياج داريم تا در خدمت اين تيم باشند و به پوشيدن پيراهن تيم ملي افتخار كنند.
قطبي تاكيد كرد: بازيكنان و تيم‌هاي ملي خارجي اين مشكلات را ندارند و از تجربيات لازم برخوردار هستند.
به نظر من نمي‌توان هم تجربه بازيكنان بين‌المللي را داشت و هم كيفيتش را.
وي گفت: به عنوان سرمربي تيم ملي دوست دارم بازيكن در تمام طول سال در اختيار تيم ملي باشد اما اين كار امكان‌پذير نيست.
وي در مورد قطعي شدن تورنمنت قطر گفت: اين تورنمنت قطعي شده و در اين بازي‌ها حضور پيدا خواهيم كرد.