صمد مرفاوي در پايان ديدار تميش برابر پيکان قزوين که با نتيجه 3 بر 2 به سود شاگردان حميد درخشان خاتمه يافت،گفت: در نيمه اول بازي را خوب شروع کرديم و موفق شديم به گل نيز دست يابيم. روند مسابقه خوب پيش مي‌رفت اما اشتباه فردي و اشتباه داوري تيم ما را از نظر روحي تخريب کرد و در ادامه، بازيکنان استقلال به بازي احساسي روي آوردند.
وي ادامه داد: نيمه دوم را هم خوب شروع کرديم و به گل رسيديم اما پس از آن با اشتباه تاثير گذار گروه داوري، آرامش تيم ما از بين رفت و شرايط روحي و رواني استقلال به هم ريخت و موضوع منجر به باخت ما شد. مرفاوي خاطرنشان کرد: در بازي امروز هم اشتباهات داوري و هم اشتباهات فردي بازيکنان موجب باخت ما شد، اما نمي‌دانم چرا داوري ها براي استقلال اينگونه است، همه ديدند که گل دوم را چگونه خورديم و بايد پرسيد چرا توپي که از خط زمين بيرون مي رود سر از دروازه استقلال در مي آورد؟
سرمربي استقلال با اشاره به اشتباه داور عنوان کرد: وقتي به داور اعتراض مي‌کنيم مي‌گويد بازيکن روي زمين افتاده بود و من نديدم که توپ از خط رد شده يا خير . مگر مي‌شود داور توپ را نبيند؟ واقعيت اين است که من نمي‌توانم با داور، مسابقه بدهم و يا با او مبارزه کنم .
وي در مورد گل‌هاي پيکان گفت: گل اول را روي اشتباه فردي دريافت کرديم، گل دوم نيز جريانش مشخص است، در گل سوم هم مدافعان به وظايف محوله خود به خوبي عمل نکردند.
مرفاوي درمورد شايعه رفتن واعظ آشتياني از مديريت استقلال گفت: از رفت و آمدها خبري ندارم و فقط به مسائل فني فکر مي‌کنم. اگر موضوعي نيز باشد بحث مديريتي است و من در اين مباحث شرکت نمي کنم.
وي همچنين در پاسخ به اين سوال كه نظرتان درباره شعار هواداران استقلال مبني بر حمايت از امير قلعه‌نويي چيست،‌ گفت: اين شعارها مبارك خبرنگاران باشد!
در واكنش به اين پاسخ مرفاوي درباره اين كه اين موضوع چه ارتباطي به خبرنگاران دارد، افزود: تنها پاسخي كه مي‌توانم در اين زمينه بدهم همين است كه مي‌گويم مبارك خبرنگاران باشد.