وینچنزو مونتلا بر این باور است که احتمال بازگشتش به رم در آینده وجود دارد، اما او تاکید کرده که از شرایطش در فلورانس راضی است.
مربی ۳۹ ساله فیورنتینا، که اولین بار با رم مربیگری را تجربه کرد، در دو فصلی که روی نیمکت بنفش ها نشسته نتایج بسیار خوبی کسب کرده است.«قراردادم با فیورنتینا را تمدید کردم و اینجا خوشحالم و حالا فقط به تیمم فکر می کنم.»«یک روز هم فرصت مربیگری در خارج را بدست خواهم آورد.»از مونتلا در مورد بازگشت به رم پرسیده شد و او پاسخ داد: «در فوتبال هر چیزی ممکن است، شاید روزی…«قطعا رم نقش مهمی در پیشرفتم داشت، ولی کاتانیا هم همین طور، و همیشه از خانواده دلا واله سپاسگزار خواهم بود.»مونتلا در خصوص نتایج تیمش در این فصل هم صحبت کرد.«برای کسب این نتایج باید از همه تقدیر کرد، ولی از برادران دلا واله که این تیم سطح بالا را به من داده اند تشکر می کنم.»مونتلا در خصوص پیروزی درخشان برابر یوونتوس هم گفت: «ما از موقعیت ها استفاده کردیم، و همین تفاوت را رقم زد.»بنفش ها باید در استادیو الیمپیکوی رم به مصاف ناپلی بروند و برای کسب قهرمانی کوپا ایتالیا تلاش کنند.«گفتن اینکه برگزاری فینال کوپا ایتالیا در رم به سود ماست یا نه سخت است، باید این را هم در نظر بگیریم که ناپلی چطور در آن مسابقه حاضر می شود.»«الیمپیکو ارزش زیادی برایم دارد، همیشه حس فوق العاده ای به من می دهد. آنجا اسکودتو را بردم و ۱۰ سال بازی کردم، ولی حفظ تمرکز در فینال خیلی مهم است.»