مجيد جلالي در کنفرانس مطبوعاتي بعد از تساوي يک بر يک تيمش مقابل صباي قم گفت: در فضايي که ما بازي مي کنيم نمي توانيم در مورد آن فني صحبت کنيم. در اين فضا هيچکس نمي تواند فوتبال بازي کند و بازيکنان ما شرف دارند که با تمام وجود بازي کردند. در اين شرايط آنهايي که فوتبال بازي کردند مي دانند کار سخت است. فضاي رواني بسيار سختي است همين که بازيکنان آنقدر خوب بازي کردند از همه آنها راضي هستم.

وي افزود: تمام اين مشکلات را به خاطر حاشيه مي دانم اگر امروز مي برديم تا رده چهارم مي رسيديم اين فضا اجازه کار را از تراکتورسازي گرفت. فضاي بعد از بازي با سپاهان اين تيم را به اينجا رساند من سه بار استعفا کردم اما قبول نکردند حالا که اين کار نشد حالا تا آخر هستم.

جلالي در ادامه تأکيد کرد: ما در خط هافبک تغييرات داديم مهرآزما را آورديم. با توجه به بضاعت در ميانه ميدان تيم را قوي کرديم و کناره‌ها را بستيم به حريف فضا نداديم. از لحاظ روحي آنقدر تحت فشار بوديم که هر لحظه بازيکنان ممکن بود اشتباه کنند.

وي خاطرنشان کرد: اين چيزي نيست که در مورد آن صحبت کنم آن موقع که مي خواستم بروم به من گفتند بمانم. تا آخر با تيم هستم و هر موقع مسئوليني که استعفاي من را قبول نکردند گفتند برو مي روم. از نظمي تشکر مي کنم او با تمام وجود تلاش مي کند بعد از بازي با سپاهان ما را نابود کردند.

جلالي درپاسخ به اين سوال که اعتراض از سوي چند نفر انجام مي شد، يادآور شد: آنها سه نفر نبودند بلکه يک گروه بودند. آيا اين کار را مي توانند کتمان کنند؟ اين کارهاي امروز براي هميشه براي تراکتورسازي مي ماند. سه ماه ديگر اينجا هستم و تمام تلاشم را مي کنم.

سرمربي تراکتورسازي در پاسخ به سوال يک خبرنگار در مورد اينکه آيا در کل بازي فضا بد بود اظهار داشت: اول نيمه دوم گل زديم چرا فضا عوض نشد؟ اتفاقا فضا خيلي هم بدتر شد. آنهايي که فوتبال بازي کردند مي دانند بازي در اين شرايط سخت است. شما شب برو سالن دو نفر از بالا به شما فحش بدهند نمي تواني توپ را استپ کنيد. سه نفر مقابل توپ آمدند زمين مي خوردند و اين فقط به خاطر استرس بود. از شما هم توقع دارم شما نماينده فرهنگي اين شهر هستيد. از شما توقع دارم به تيم کمک کنيد بعد از بازي با سپاهان تيم را نابود کردند.

وي در پاسخ به اين شعارها به خاطر اين است که جمشيد نظمي اعلام کرده است هواداران هيچ کاره هستند، گفت: مطمئنم ايشان نگفته که هواداران هيچ کاره هستند.

جلالي در پاسخ به سوال همان خبرنگار که اعلام کرد نظمي گفته هواداران نمي توانند مربي را عوض کنند،‌ اظهارداشت: آيا اين حرف يعني هوادار هيچ کاره است؟ شما خودتان مي دانيد اگر مسئولي اين حرف را زده است منظورش هيچ کاره بودن هوادار نيست. او مي گويد هرکس بايد درجايگاه خود باشد. شما اگر منظور او را برگردانيد فضا را آلوده مي کند آن چيزي که امروز اتفاق افتاد پشتش فکر نيست بلکه نقشه است.

وي تأکيد کرد: به تمام بازيکنان اعتماد دارم در اختيار تيم هستند آن يک نفر هم که مصاحبه کرد امروز بهترين بازي را انجام داد. کنار زمين فداکاري جواد، کريميان، دقيقي، کريمي، نصرتي و ... را ديدم اما بازي کردن در اين شرايط خيلي سخت است. ما هفت بازي ديگر داريم که 3 تاي آن در تبريز است.

سرمربي تراکتورسازي در مورد اينکه آيا صحبتي با هواداران دارد،‌ گفت: هيچ صحبتي با آنها ندارم. بين من و آنها خداوند قضاوت مي کند.

جلالي در پاسخ به اين سوال که هواداراني که توهين کردند نماينده کل مردم تبريز نيستند و با هواداران واقعي تراکتورسازي چه صحبتي داريد، اظهار داشت: از شما ممنون هستم که اين سوال را پرسيديد. از بين 700 ايميل که آمده حدود 200 تا اظهار مي کردند بايد بمانيد اما 500 ايميل منفي را 60 نفر براي من فرستاده بودند. آنها که هوادار واقعي تيم هستند نه هوادار فرد مي گويم تيم را دريابيد. تيم شما را وقتي به صدر جدول آمد زدند. بعد از بازي با سپاهان 4 بازي داشتيم که مي توانستيم برنده باشيم چرا بايد با تيم اين کار را کنند بايد آنها به ورزشگاه بيايند و کمک کنند فضاي تيم بهتر شود.

سرمربي تراکتورسازي در مورد اينکه صباي قم چه شرايطي داشت، گفت: من امروز سعي مي کردم فضاي صباي قم را ببندم اما اکنون آنقدر تمرکز ندارم که در مورد اين تيم صحبت کنم.

وي در مورد اينکه آيا هواداران خطي عمل مي کنند تصريح کرد: اين را نبايد از من بپرسيد مي توانيد خيلي بهتر از من اين مسائل را پيدا کنيد. هر موقع خواستيد تراکتورسازي در اين فوتبال موفق شود بايد اين مشکل را شناسايي کنيد. اکنون لازم نيست من سرنخ بدهم. در قلب من خيلي مسائل هست و لازم نيست اين مسائل را بيان کنم تا اين وضعيت موجود است از تيم توقع نداشته باشيد اول بايد فضا تغيير کند.