دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: آیا می دانید مغز شما از روده فرمان می گیرد؟

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

Lightbulb آیا می دانید مغز شما از روده فرمان می گیرد؟

آیا می دانید مغز شما از روده فرمان می گیرد؟

متخصصان طب سنتی دریافتند هر چیزی که می خورید دقیقا در مغز شما ثبت می شود و هر اختلالی در دستگاه گوارش می تواند بر مغزتان تاثیر بگذارد.

هر چیزی که می خورید دقیقا در مغز شما ثبت می شود و هر اختلالی در دستگاه گوارش می تواند بر مغزتان تاثیر بگذارد.

بررسی ها نشان می دهند پژوهشگران بر این باورند اغلب بیماری های مربوط به روده با افسردگی واضطراب همراه است و بر عکس این اختلالات روانی بر فعالیت دستگاه گوارش در روده هم اثر می گذارند.

پژوهشگران در نتایج خود دریافتند که مغز وظیفه هضم غذاها را نیز بر عهده دارد و اگر به درستی کار نکند روده و معده نمی توانند به درستی وظایف خود را انجام دهند.

نتایج مطالعات نشان می دهند که اگر می خواهید سیستم گوارشی تان به درستی عمل کند باید حتما مشغولیات ذهنی خود را از بین ببرید.

2. 3 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

یار همراه
    رشته تحصیلی
    برق صنعتی
    ارسال تشکر
    13,909
    دریافت تشکر: 12,140
    قدرت امتیاز دهی
    32624
    Array
    mamadshumakher's: جدید136

پیش فرض پاسخ : آیا می دانید مغز شما از روده فرمان می گیرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Almas Parsi نمایش پست ها
    آیا می دانید مغز شما از روده فرمان می گیرد؟

متخصصان طب سنتی دریافتند هر چیزی که می خورید دقیقا در مغز شما ثبت می شود و هر اختلالی در دستگاه گوارش می تواند بر مغزتان تاثیر بگذارد.

هر چیزی که می خورید دقیقا در مغز شما ثبت می شود و هر اختلالی در دستگاه گوارش می تواند بر مغزتان تاثیر بگذارد.

بررسی ها نشان می دهند پژوهشگران بر این باورند اغلب بیماری های مربوط به روده با افسردگی واضطراب همراه است و بر عکس این اختلالات روانی بر فعالیت دستگاه گوارش در روده هم اثر می گذارند.

پژوهشگران در نتایج خود دریافتند که مغز وظیفه هضم غذاها را نیز بر عهده دارد و اگر به درستی کار نکند روده و معده نمی توانند به درستی وظایف خود را انجام دهند.

نتایج مطالعات نشان می دهند که اگر می خواهید سیستم گوارشی تان به درستی عمل کند باید حتما مشغولیات ذهنی خود را از بین ببرید.

نمیدونم متخصصان طب سنتی چیز مهمتر و دقیقتری کشف کردند یا ...

ولی من قبلا تو یه کتاب ساده درباره تغذیه خونده بودم که مغز برای اینکه دستورات دقیقی برای تولید انواع اسیدها تو معده بده تقریبا به نصف یا یک سوم ظرفیتش نیاز داره.یعنی یک کار بسیار پیچیده و دقیقی باید انجام بشه که انرژی زیادی میگیره.برای همینم موقع غذا خوردن و باید کاملا فکرمون به غذا باشه.

البته من که نمیتونم دقیق توضیح بدم اما خب پزشکان سایت به راحتی میتونند این موضوع رو توضیح بدن.
    دیده میشه کسی که از نظر عصبی زیاد نرمال نیست معده ناسالمی هم داره.

4. کاربرانی که از پست مفید mamadshumakher سپاس کرده اند.

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

پیش فرض پاسخ : آیا می دانید مغز شما از روده فرمان می گیرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mamadshumakher نمایش پست ها
    نمیدونم متخصصان طب سنتی چیز مهمتر و دقیقتری کشف کردند یا ...

ولی من قبلا تو یه کتاب ساده درباره تغذیه خونده بودم که مغز برای اینکه دستورات دقیقی برای تولید انواع اسیدها تو معده بده تقریبا به نصف یا یک سوم ظرفیتش نیاز داره.یعنی یک کار بسیار پیچیده و دقیقی باید انجام بشه که انرژی زیادی میگیره.برای همینم موقع غذا خوردن و باید کاملا فکرمون به غذا باشه.

البته من که نمیتونم دقیق توضیح بدم اما خب پزشکان سایت به راحتی میتونند این موضوع رو توضیح بدن.
    دیده میشه کسی که از نظر عصبی زیاد نرمال نیست معده ناسالمی هم داره.

با سلام خدمت جناب شوماخر بزرگوار
    ممنونم از حضورتون در تاپیک و ارائه نظرتون ...
    اتفاقا من هم دلم میخواد اطلاعات بیشتر و علمی تری دوستان بخش پزشکی برامون ارائه بدن ...
    و مورد دیگه که همیشه ذهن منو درگیر میکنه اینه که با توجه به ساختار بخش سیستم گوارشی بدن و معده و فرایند هضم غذا که طبق فرموده شما کار بسیار پیچیده و دقیقی رو به عهده دارن حال با هر ظرفیتی ..افرادی که مبادرت به انجام اعمال جراحی و برداشتن بخشی از معده میکنند و یا با گذاشتن بالون در معده و یا راه کارهای دیگه .... جلوی چاقی های مفرط رو میگیرن قطعا با مشکلات روحی و عصبی فراوانی پس از این اعمال مواجه هستند...
    ولی ما عموما در تبلیغات پزشکان در خصوص پیشگیری از چاقی و این اعمال جراحی نشنیدیم که از عوارض عصبی این اعمال صحبتی بشه یا حداقل من در مطالعاتم با چنین مواردی که عوارض عصبی گوشزد بشه مواجه نشدم

ممنون میشیم از همکاران و پزشکان بخش پزشکیمون این مقوله ها رو بصورت تفصیلی برامون تشریح و مورد بررسی قرار بدن...

پیشاپیش از حضور فعال دوستانی هم که در این بحث اطلاعاتی ارائه میدن کمال تشکر رو دارم

با سپاس از توجه شما

6. 2 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)