دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: آنچه باید درمورد ماه های فلکی و شخصیت خود بدانیم!

همکار تالار نجوم
    ارسال تشکر
    4,170
    دریافت تشکر: 6,219
    قدرت امتیاز دهی
    16868
    Array

Exclamation آنچه باید درمورد ماه های فلکی و شخصیت خود بدانیم!

سلام به همگی

یکی از روزهای زمستانی بود، داشتم به رقص محوری زمین و ربطش به فال های شخصیت شناسی که همه جا می خونیم فک می کردم که ناگهان.......

بذارید موضوع رو این طور باز کنم:
    ماه ها یا برج های فلکی 12 تا هستند که شامل 12 صور فلکی می شن که خورشید در طی حرکت ظاهری خودش در آسمان ما از اونها رد می شه
    که به ترتیب شامل :
    حمل، ثور، جوزا، سرطان، اسد، سنبله، میزان، عقرب، قوس، جدی، دلو و حوت می شه
    و ما برای ماه های تولد خودمون این طور دسته بندیشون می کنیم :
    فروردین، اردیبهشت، خرداد، تیر، مرداد، شهریور، مهر، آبان، آذر، دی، بهمن و اسفند
    درواقع بهتره بگم از گذشته های دور اینطور دسته بندی شدن!!!!!
    حالا اون قدیم ندیما باتوجه به تصوراتی که داشتن میومدن با توجه به این صور فلکی واسه اون فردی که توی اون ماه به دنیا میو مده یه سری خصوصیات تعیین می کردن
    اما
    الان می رسیم به اون رقص محوری که اول گفتم، موضوع اینه که این صور همین طور ثابت نمی مونن و در هر 26000 سال یکبار محل نقطه ی اعتدال بهاری یعنی روز اول فروردین یا به قولی نقطه ی تقاطع دایره البروج (مسیر ظاهری خورشید در آسمان در طی یک سال ) و استوای زمین یا جایی که خورشید در روز اول بهار روی اون نقطه است یک دور روی این صور راه می ره!!!!
    برای اینکه دچار افت فشار نشید راحتش می کنم
    یعنی در طی اون زمان طولانی که گفتم خورشید در ماه فروردین روی برج حمل ممکنه نباشه، بره روی برج حوت یا جدی یا......
    مثال صدقش همین زمان حاضره
    خورشید در روز اول بهار یعنی وقتی که روی نقطه ی اعتدال بهاریه به جای اینکه روی برج یا صورت فلکی حمل باشه روی حوته و این یعنی تمام خصوصیات اخلاقی تمام ماه ها بین تمام افراد متولد شده در یک سال مشترکه!!!!!!!!!!!!!!

باتوجه به این مساله بهتره کمی راجع به مسائلی که بهشون اعتقاد داریم فکر کنیم و به این نتیجه برسیم که بعضیاشون صرفا برای تفریح مناسب اند هرچند ممکنه بسیار نزدیک به واقعیت به نظر بیان.
    از این جهت این تاپیک رو در تالار نجوم نذاشتم که این موضوع و رمل و اسطرلاب رو جزئی از نجوم نمی دونم.
    لحن ساده ی بنده هم در تاپیک صرفا برای ساده کردن موضوعات و مختصرو مفید ارائه دادنشون بود تا خدای نکرده ابهامی پیش نیاد.
    با این حال هر سوالی بود پاسخگو هستم.
    آسمانی باشید

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    دریافت تشکر: 11,371
    قدرت امتیاز دهی
    23073
    Array

پیش فرض پاسخ : آنچه باید درمورد ماه های فلکی و شخصیت خود بدانیم!

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

متشکرم ...

خب این مباحث قریب به 97 درصدشون رو مسئله ی اعتقاد می ګرده ، دقیقاً مثل درمان بیماری ها که خیلی زیاد دیدم ، اګه فرد به روش قطع به یقین درمان از نظر پزشکی هم اعتقاد نداشته باشه بی تأثیره و اګه اعتماد و اعتقاد به یه روشی که احتمال 0 از نظر علمی براش در نظر میګیرن داشته باشه ، کاملاً خوب میشه ، همش یقین و اعتقاد و اعتماد هست .

3. 5 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

همکار تالار نجوم
    ارسال تشکر
    4,170
    قدرت امتیاز دهی
    16868
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط evin Allah نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

متشکرم ...

خب این مباحث قریب به 97 درصدشون رو مسئله ی اعتقاد می ګرده ، دقیقاً مثل درمان بیماری ها که خیلی زیاد دیدم ، اګه فرد به روش قطع به یقین درمان از نظر پزشکی هم اعتقاد نداشته باشه بی تأثیره و اګه اعتماد و اعتقاد به یه روشی که احتمال 0 از نظر علمی براش در نظر میګیرن داشته باشه ، کاملاً خوب میشه ، همش یقین و اعتقاد و اعتماد هست .
    البته
    ولی متاسفانه برخی اون رو کاملا موجه و علمی می دونن و به قول شما بهش اعتقاد و ایمان دارند که به نظر بنده نابه جاست
    ولی در مسائلی هم اعتقاد کارساز نیست و کار به جاهای باریک می کشه و برای افراد مشکل ساز می شه
    مثل فال های هفتگی در مجلات که اون ها هم بر همین اساس اند ولی من در بالا بهش اشاره نکردم که می گن باید در این هفته و این سال چه کنی و چه نکنی

5. 3 کاربر از پست مفید kahrupay سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23073
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط kahrupay نمایش پست ها
    البته
    ولی متاسفانه برخی اون رو کاملا موجه و علمی می دونن و به قول شما بهش اعتقاد و ایمان دارند که به نظر بنده نابه جاست
    ولی در مسائلی هم اعتقاد کارساز نیست و کار به جاهای باریک می کشه و برای افراد مشکل ساز می شه
    مثل فال های هفتگی در مجلات که اون ها هم بر همین اساس اند ولی من در بالا بهش اشاره نکردم که می گن باید در این هفته و این سال چه کنی و چه نکنی
    بله ، حرفتون متین ، ګفتم 97 درصد ، در ارتباط با افرادی که توجیه علمی می دونن باید بګم که علم ما ناقصه شاید حرفشون صحیح باشه ، ببینید دو مسئله پیش میاد ، از بُعد یکم دینی میګم وقتی ما حدیثی داریم که میګه نګاه کردن به سبزه شادی و نشاط میاره هم از امام علی (ع) ، هم پیامبر (ص) و ... این هم از نظر علم بررسی میشه ، داستان هورمون ها و غیره و هم از بعد بعضی افراد که اعتقاد دارن و شاید مسئله علمی نباشه ...

حالا این حدیث بعد علمیش بالاتره ولی مثلاً حدیثی داریم که هر کس هر 5 شنبه ناخن هاش رو کوتاه کنه ، نه دندان درد و نه چشم درد میګیره ، فکر کنم از پیامبر (ص) بود ، خب حالا این احادیث از دو بعد بررسی میشن ، یا بار علمی خواهد داشت که بشر به اون هنوز دسترسی پیدا نکرده و یا باز هم بحث اعتقاد و اعتماد پیش میاد ...

حالا فال و ... هم که شما عنوان می کنید از جهات مختلفی می تونه باشه ، شاید علمی پشت این داستان نهفته هست که هنوز بشر بی اطلاع هست ...

7. 3 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

همکار تالار نجوم
    ارسال تشکر
    4,170
    قدرت امتیاز دهی
    16868
    Array

بله ، حرفتون متین ، ګفتم 97 درصد ، در ارتباط با افرادی که توجیه علمی می دونن باید بګم که علم ما ناقصه شاید حرفشون صحیح باشه ، ببینید دو مسئله پیش میاد ، از بُعد یکم دینی میګم وقتی ما حدیثی داریم که میګه نګاه کردن به سبزه شادی و نشاط میاره هم از امام علی (ع) ، هم پیامبر (ص) و ... این هم از نظر علم بررسی میشه ، داستان هورمون ها و غیره و هم از بعد بعضی افراد که اعتقاد دارن و شاید مسئله علمی نباشه ...

حالا این حدیث بعد علمیش بالاتره ولی مثلاً حدیثی داریم که هر کس هر 5 شنبه ناخن هاش رو کوتاه کنه ، نه دندان درد و نه چشم درد میګیره ، فکر کنم از پیامبر (ص) بود ، خب حالا این احادیث از دو بعد بررسی میشن ، یا بار علمی خواهد داشت که بشر به اون هنوز دسترسی پیدا نکرده و یا باز هم بحث اعتقاد و اعتماد پیش میاد ...

حالا فال و ... هم که شما عنوان می کنید از جهات مختلفی می تونه باشه ، شاید علمی پشت این داستان نهفته هست که هنوز بشر بی اطلاع هست ...

تاپیک رو کامل مطالعه کردید؟
    موضوعی که مطرح کردم نقض کامل این قضیه است

9. 3 کاربر از پست مفید kahrupay سپاس کرده اند .

یار همراه
    ارسال تشکر
    18,960
    قدرت امتیاز دهی
    23073
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط kahrupay نمایش پست ها
    تاپیک رو کامل مطالعه کردید؟
    موضوعی که مطرح کردم نقض کامل این قضیه است
    بله کامل مطالعه کردم

من دارم میګم ما همه چیز رو نمی دونیم و شایدم اشتباه بدونیم
    ، البته خب یه چیزی هم هست من به کل محتوایی که اسمش رو ګذاشتیم علم شک دارم شاید به خاطر این شما جور دیګه ای صحبت من رو متوجه شدید ...

در هر صورت من هم قبول دارم هم ندارم ، منتفی هستم

و در ضمن شما یک روش نجومی این ماجرا رو بیان کردید ، روش های دیګه ای هم شاید بوده باشه ...

11. 3 کاربر از پست مفید "VICTOR" سپاس کرده اند .

همکار تالار نجوم
    ارسال تشکر
    4,170
    قدرت امتیاز دهی
    16868
    Array

بله کامل مطالعه کردم

من دارم میګم ما همه چیز رو نمی دونیم و شایدم اشتباه بدونیم
    ، البته خب یه چیزی هم هست من به کل محتوایی که اسمش رو ګذاشتیم علم شک دارم شاید به خاطر این شما جور دیګه ای صحبت من رو متوجه شدید ...

در هر صورت من هم قبول دارم هم ندارم ، منتفی هستم

و در ضمن شما یک روش نجومی این ماجرا رو بیان کردید ، روش های دیګه ای هم شاید بوده باشه ...
    تا جایی که بنده اطلاع دارم این امر از ستاره شناسی نشات گرفته و به خاطر همین اون رو بر اساس برج های فلکی بنا گذاشتن
    غیرش رو اطلاع ندارم ولی از جهت نجومی منتفیه
    مرسی

13. 3 کاربر از پست مفید kahrupay سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)