دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: آیا روشن و خاموش کردن مودم اشتباه است ؟

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

Lightbulb آیا روشن و خاموش کردن مودم اشتباه است ؟

آیا روشن و خاموش کردن مودم اشتباه است ؟

نویسنده : محمد رضا امین زاده

یه بنده خدایی می گفت من ۳ ساله که مودمم رو خاموش نکردم و یک سره روشنه ، فقط وقتی که برق میره این سعادت نصیبش میشه ! یه بنده خدایی هم میگفت من هر شب مودمم رو خاموش می کنم تا بحال هم مشکلی واسم پیش نیومده .
    خلاصه که این مودم زبون بریده ، شده اسباب دست یک سری آدم از خدا بی خبر . نظر شما چیه ؟
    فکر میکنید کدومشون در نتیجه به نتیجه دیگه ای می رسن و اصلاح میشن ؟

روشن و خاموش کردن مودم

خاموش کردن مودم از دید الکترونیکی

اصولا قطعه الکترونیکی اگه خدای نکرده انگولک نشه خیلی به روی خودش نمیاره که داره کار میکنه مگه اینکه خلافش ثابت شه .
    مودم از اون دسته وسایل الکترونیکی هست که باید بتونه شبانه روزی روشن باشه .
    فلسفه وجودی مودم ، اتصال کامپیوتر به اینترنت هست و فلسفه وجودی اینترنت حداقل تو سال ۲۰۱۳ اینه که شما همیشه به دنیا وصل باشی .
    پس مودم طوری طراحی شده که بتونه به قول این فرنگی ها ۲۴ ساعت / ۷ شبانه روز به طور مداوم کار کنه . مودم به دلیل نداشتن قسمت مکانیکی تقریبا میشه گفت هیچ استهلاکی نداره .
    ضمن اینکه توان مصرفی و یا به عبارت دیگه گرمای تولیدی قطعات داخل مودم به اندازه ای نیست که مشکل ساز بشه . قطعات الکترونیکی در مقابل گرما ، رطوبت ، ضربه حساس هستن که مودم تقریبا در معرض هیچ کدوم از این ها نیست .

اون افرادی که مودم رو طراحی کردن فکر این رو کردن که اگه یه روزی یه نفر خواست کافی نت بزنه ، بتونه رو مودم خودش حساب کنه و حتی ۲۴ ساعته روشن بگذارتش و یا کسی که کارش اینترنتی هست و می خواد صبح تا شب تو اینترنت باشه ، مشکلی واسش پیش نیاد . اما اینها همگی خرج زن و بچه میدن و مجبورن .
    شمایی که تو خونه هستی و کلا روزی ۲ ساعت با اینترنت کار داری مراعات حال مودم رو بکن . برای فواصل زمانی زیاد ، خاموش کردن مودم توصیه میشه .

روشن و خاموش کردن پی در پی مودم میتونه کلید پاورش رو خراب یا شل کنه ، ضمن اینکه اگه فضایی که مودم رو قرار دادین ، هوا رد و بدل چندانی نداره حواستون باشه که هر از چند گاهی یه حالی به مودم خودتون بدید .

آی سی سوخته – عواقب احتمالی خاموش نکردن مودم و وسیله الکترونیکی

چیپ الکترونیکی سوخته در اثر گرمای زیاد

افراد بی حوصله و خاموش کردن مودم

خاموش کردن مودم یه بدی بزرگ داره که شاید رو اعصاب خیلی ها راه بره . شما هر بار با خاموش کردن مودم و روشن کردن مجدد اون ، باید یه زمانی رو منتظر لود شدن مودم و همچنین سبز شدن چراغ DSL و اینترنت بمونید .
    خب برای دوستانی که حوصله و صبر ایوب ندارن ، آزار دهنده هست .

خاموش کردن مودم و انتظار برای لود مجدد

اما برای این دوستان بگم که خط های تلفن ما دارای یک سری نویز و بالا پایین شدن ولتاژ هستن ( البته درصدش خیلی کمه اما ممکنه ) که باعث آسیب زدن به بخش فیلترینگ مودم و کنترل کننده خط تلفن میشه .
    با خاموش کردن مودم می تونید این احتمال کم رو به صفر برسونید .

ضمن اینکه هر چیز یا هر کس که یه کاری از دستش بر میاد ، نیاز به استراحت داره . خوشت میاد یه نفر خود شما رو مجبور به دویدن کنه و نذاره استراحت کنی ؟ نه اگه خوبه بگو ! استفاده مداوم از هر چیزی بالاخره یه زمانی کار خودش رو میکنه .
    کمترین بلایی که سرت میاد اینه که آداپتور مودمت می سوزه ، این دیگه احتمالش کم نیست .

یه زمانی بود می گفتن کامپیوتر اگه ۲۴ ساعت روشن بمونه بهتر از اینه که هی خاموش و روشنش کنی . این هم از اون دست تفکراتی هست که خیلی ها نمی دونن چرا اما انجام میدن .
    یه مقاله ای می خوندم میگفت قبلا ها یعنی خیلی قبل ، کلید پاور کامپیوتر ها مشکل داشت و مدارات سخت افزاری اونها در برابر نویز ایجاد شده از کلید پاور دچار مشکل میشد که بعد ها این مشکل اصلاح شد .
    این ترس از روشن و خاموش کردن پی در پی کامپیوتر فکر می کنم ، فکر می کنم از اینجا نشات گرفته .
    در هر صورت استفاده درست و متعادل از هر وسیله ای عمرش رو حداقل کم نمی کنه . نه انقدر مودم رو روشن بگذارید که به التماس بیفته و نه هر بار برای ۱۰ دقیقه و ۲۰ دقیه مودم رو روشن و خاموش کنید .

یه سری افراد میگن روشن گذاشتن همیشگی مودم می تونه خطرناک باشه و راه رو برای سرقت اطلاعات از این طریق باز بذاره >> من تخصصی تو زمینه امنیت وب ندارم ، اگه کسی چیزی می دونه بگه .

بعضی ها میگن اگه مودم روشن بمونه ، بد افزار ها نصفه شب شاید خود بخود کامپیوتر رو روشن کنن >> گناهشون پای خودشون !

نتیجه گیری اخلاقی

تو یه جمله خلاصه : نه انقدر مودم رو روشن بگذارید که ناله کنه و نه پشت سر هم خاموش و روشن کنید . مودم کلا موجود جون سختیه و یه این راحتی ها نمی سوزه .

منبع : علـــــــــم فــــــــردا
    http://www.elmefarda.com/
    ویرایش توسط Almas Parsi : 25th October 2013 در ساعت 08:14 PM

2. 12 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    Biotechenology ღ
    ارسال تشکر
    3,728
    دریافت تشکر: 5,493
    قدرت امتیاز دهی
    21635
    Array
    sevda_sj's: جدید49

پیش فرض پاسخ : آیا روشن و خاموش کردن مودم اشتباه است ؟

نثری که واسه توضیح انتخاب کرده بود رو دوست نداشتم !!!

شاید از نظر بعضیا ساده و واضح توضیح داده باشه ولی جال بود

طنزی که درش بود خوب بود ولی واسه بیان این مطلب درست نبود از نظر من

بهرحال اینم یه سبکی هست

ولی در اخر نفهمیدم کدوم راه به صرفه تره
    ایا وقتی ما مودم رو به طور دائمی روشن میزاریم از اکانت اینترنتی مون کاسته میشه؟یا فرقی نمیکنه

4. 3 کاربر از پست مفید sevda_sj سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    علوم تربیتی
    ارسال تشکر
    1,541
    دریافت تشکر: 4,378
    قدرت امتیاز دهی
    8223
    Array
    دبستان's: تعجب

ایا وقتی ما مودم رو به طور دائمی روشن میزاریم از اکانت اینترنتی مون کاسته میشه؟یا فرقی نمیکنه
    [/quote]

سلام فکر نکنم از شارژ اینترنت کم بشه

یه رفــــــــیق دارم ; "اسمش خــــــــداس" بحثــــــــسش از همه جداس تــــــــا اون پشتــــــمه بیخیال مخاطب خــــــــاص ...!

6. 5 کاربر از پست مفید دبستان سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82822
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

نقل قول نوشته اصلی توسط sevda_sj نمایش پست ها
    نثری که واسه توضیح انتخاب کرده بود رو دوست نداشتم !!!

شاید از نظر بعضیا ساده و واضح توضیح داده باشه ولی جال بود

طنزی که درش بود خوب بود ولی واسه بیان این مطلب درست نبود از نظر من

بهرحال اینم یه سبکی هست

ولی در اخر نفهمیدم کدوم راه به صرفه تره

سلام دوست عزیز

ممنون از حضورتون در تاپیک

این نگارش کلا سبک نوشتار آقای امین زاده از سایت علم فردا هست

شاید برای اینکه متن هاشون طولانی هست و عموما خارج از حوصله مخاطب نباشه
    طنز رو در نوشتارشون چاشنی قرار میدن

من فکر میکنم روشن بودن مودم حجمی نمیندازه چون این سوال برای خودم هم پیش آمده بود از شرکتی که ما مشترک دریافت اینترنت هستیم پرسیدم گفتند خیر حجمی نمیندازه

باز هم اگر دوستانی اطلاعاتی دارند خوشحال میشیم در اختیارمون بزارند

با تشکر

8. 3 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)