قانون آنلاین- به خاطر اعتراض و حرکات هوادارن تراکتور دردیدار با فولاد خوزستان،مسئوولان کمیته انضباطی رای به کسر یک امتیاز از این تیم دادند،حکمی که محمد نصرتی مدافع باتجربه تراکتور آنرا غیرمنصفانه عنوان می کند.ادامه صحبت های نصرتی در گفتگو با قانون آنلاین را در ادامه می خوانید.
تیم تان هم که با کسر امتیاز مواجه شد.
واقعا خودمان هو شوکه و متعجب شدیم.در دیدار با فولاد،این هواداران ما نبودند که مقصر بودند بلکه داور بازی و پرییرا باعث بر هم خوردن جو ورزشگاه شدند.
می خواهی بگویی که تیمت مستحق این جریمه نبود؟
چیزی که می دانم این است که هواداران ما تا کنش نبینند واکنش نشان نمی دهند.در آنبازی داور از یک طرف و پرییرا از طرافی دیگر روی اعصاب شان راه رفت و آنوقت این تراکتور بود که با کسر امتیاز مواجه شد.این دور از انصاف عدالت است.سیاست فیفا طوری است که باعث می شود در هر بازی گل های زیادی ردو بدل شود تا فوتبال جذاب تر بشود.چرا؟چون نمی خواهند که این رشته سرمایه های بزرگ خود که هوادارانش است را از دست بدهند اما در فوتبال ما کاری می کنند که هوادارن از فوتبال دلزده می شوند.می توان گفت که در آینده طوری می شود که حال شان از فوتبال به هم می خورد.
یعنی دلیل ریزش هواداران برخی از تیم ها خصوصا تراکتور را همین مسئله می دانی؟
بله.خب وقتی آنها می بینند که تیم شان به ناحق جریمه می شود،مسلم است که قید فوتبال را می زنند.در حضور خودشان داور بازی به ضرر تیم شان سوت زد.چطور می توانند که این مسایل را نادیده بگیرند و باز هم طرفدار این رشته باشند؟می ترسم از آن روزیکه که تمامی ورزشگاهها را بدون تماشاگر ببینم.از روزیکه حتی تیم هایی مثل استقلال و پرسپولیس هم بدون هوادار و تماشاگر شوند.هواداران ما سرمایه ما هستند.دوست نداریم آنها را از دست بدهیم.بعد می آیند و می گویند که چرا دیگر از بازی های تراکتور استقبال نمی شود و این مسئله را به بازی تیم مان ربط می دهند.هواداران ما طوری بودن که حتی زمانیکه تیم هم نتیجه نمی گرفت ورزشگاه را پر می کردند اما حالا دیگر برایشان انگیزه و رمقی باقی نمانده است.
در حال حاضر شرایط تیم تان چگونه است؟
این اتفاق همه را شوکه و متعجب کرد اما در هر صورت سعی می کنیم بدون توجه به تمامی اتفاقات پیرامون مان،تمرینات مان را دنبال کنیم.بادی به موفقیت در دو بازی باقیمانده تا پایان نیم فصل اول فکر کنیم تا شاید بتوانیم خودمان را به صدر برسانیم.
ظاهرا سبیل گذاشتن هم در تیم تان به اپیدمی تبدیل شده است؟!
ریش و سبیل را با هم گذاشتم اما وقتی ریشم را زدم و فقط سبیلم ماند،بچه ها گفتند که خوش تیپ شدم و سبیل به من می آید و من هم نزدم.البته کریم انصاری فر بیشتر از همه مرا به سبیل گذاشتن تشویق و ترغیب کرد.البته من قبلا هم سبیل می گذاشتم چون خوش تیپ تر می شوم.یادم است اولین باری که سبیل داشتم و زدم،خجالت می کشیدم بیرون بروم چون آنرا زشت می دانستم.
مثل اینکه این اپیدمی هم فقط میان بازیکنان بزرگ و مطرح تراکتور است.پس باید بعد از تو و کریم،منتظر علی کریمی باشیم؟!
نمی دانم.شاید من کریم،کریمی را هم سیبیلو کردیم!به هر حال باید جمع مان جمع شود.