دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: نوه امام و روایت جنجالی جوک غیر قابل باور از امام‬

همکار تالار اخبار و کاربر فعال
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    6,263
    دریافت تشکر: 9,972
    قدرت امتیاز دهی
    16030
    Array
    m.g.s.t.r's: بی حوصله

پیش فرض نوه امام و روایت جنجالی جوک غیر قابل باور از امام‬

یکی از نوه های امام خمینی که پیشتر نیز به طرح کننده ی موضوعاتی شاز در فیسبوک شناخته می شد، با انتشار خاطره ای غیر قابل تایید در فیسبوک، شهادت و ایثارگری صدها هزار ایرانی در دفاع مقدس را به سخره گرفت؛ و روز بعد از آن تلاش کرد که این نوشته را به کسی دیگر منتسب کند!

به گزارش خبرنگار انصاف نیوز، نعیمه اشراقی که از سال گذشته به عضویت فیسبوک درآمده و عکس ها و خاطراتی از پدربزرگ خود منتشر کرده، روز گذشته نوشت که «جوك ديگرى را كه براى امام تعريف كرديم و هميشه به شوخى ياد مى كردند اين بود که [...]». امکان بازنشر این جوک سخیف درباره ی پاسداران و بیوه ی شهدا وجود ندارد، اما نکته این است که چنین جوکی حتی برای شوخی در ایام دفاع مقدس نمی توانسته در جامعه عمومیت داشته باشد و وجود آن در سطح کم نیز گزارش نشده است.

نعیمه اشراقی روز چهارشنبه با اشاره به یک صفحه ی هم نام خود، مدعی شد «كامنت جوك مربوط به اين صفحه است و الا من خاك پاى خانواده ى معظم شهدا هستم». این در حالی است که تعدادی از مخاطبان او تصریح کرده اند که کامنتی که چنین جوکی را نوشته بود از صفحه و اکانت شخصی خود نعیمه بوده است و بارها آن را آزمایش کرده اند. تحقیق خبرنگار انصاف نیوز نیز ادعای خانم اشراقی را تکذیب می کند و نشان می دهد که آن جوک نوشته ی خود او بوده است.

نمونه ی پیام یکی از مخاطبان اشراقی چنین است: «خانم نعیمه اشراقی! شرم بر شما با این همه دروغگویی! شما نه شهامت عذرخواهی دارید و نه در حد یک انسان قدر راستگویی را می دانید. این کامنتی که دیشب عکس آن پخش شد از پروفایل شخصی شما نوشته شده بود. شما به شعور مخاطب نمی توانید توهین کنید، اگرچه به راحتی و جوک بر خانواده های شهدا خندیدید و آنها را به تمسخر و جوک گرفتید. حالا نه تنها عذرخواهی نمی کنید بلکه گناهی بدتر از آن که دروغ می گویید! کامنتی که چنین جوکی را نوشته بود از صفحه و اکانت شخصی خود شما بود. من 6 بار روی اون کلیک کردم! روی پروفایل اصلی شما با 25 هزار بیننده و آخرین پست شما و آدرس اکانت شما باز می شد! باز هم بگویید که اکانت جعلیست! نخیر خانم! مردم شعور دارند و این شما هستید که نماد کامل یک دروغگو هستید! شرم بر شما».

نعیمه اشراقی همچنان به جای توضیح درباره ی آنچه نوشته بوده و یا عذرخواهی بابت احساساتی که برانگیخته است، با موضع مظلوم نمایی می گوید: خيلی ها دارند تلاش مي كنند چهره ی من را تخريب كنند، چه دشمن در لباس دشمن و چه دشمن در لباس دوست من هم. اگر دوستانم علاقه مند باشند در اين فضا مي مانند و الا اگر اين چنين حربه هايى بر عليه من بخواهد دوستانم را به من بدبين كند فكر ديگرى مي كنم!

یکی عضو خانواده ی شهدا در این باره با ناراحتی گفت: در آن تاریخی كه خانم اشراقى مدعی اند براى پدربزرگ عزيز از اين جوك ها تعريف مي كردند، پدربزرگ عزيز من در غم دايى عزيزم خون گريه مي كرد، و ٨ سال هر دقيقه را در دلهره ی خبر شهادت دايى ديگرم بود كه در جنگ بود. پسر عمه ام در بيست سالگى شهيد شد و پسر دايى ديگرم كه در ١٨ سالگى بعد از جراحت ناشى از خمپاره براى مداوا به شهرمان برگشته بود دوباره به خط مقدم رفت و اين بار شهيد شد. برادرم بر سر مداواى مجروحان شيميايى كه به بيمارستان مي آوردند دچار تهوع مي شد... این خاطره باور کردنی نیست، نمی خواهم که حتی یک صدم آن هم واقعیت داشته باشد وگرنه ...

به گزارش خبرنگار انصاف نیوز، در طول یک سال گذشته نزدیکان نعیمه اشراقی بارها به او تذکر داده اند، از جمله حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی، نوه و سرپرست موسسه تنظیم و نشر آثار امام؛ اما تاثیرگذار نبوده است. با توجه به طرح این موضوع، پیشنهاد می شود که موسسه ی تنظیم و نشر آثار امام درباره ی آن اظهارنظر کند.

2. 6 کاربر از پست مفید m.g.s.t.r سپاس کرده اند .

همکار تالار اخبار و کاربر فعال
    رشته تحصیلی
    الکترونیک
    ارسال تشکر
    6,263
    دریافت تشکر: 9,972
    قدرت امتیاز دهی
    16030
    Array
    m.g.s.t.r's: بی حوصله

پیش فرض پاسخ : نوه امام و روایت جنجالی جوک غیر قابل باور از امام‬

نامه نعيمه اشراقي به فرزند شهید همت

در پی ایجاد برخی حواشی پیرامون صفحه شخصی نعیمه اشراقی در یکی از شبکه های اجتماعی ایشان در نامه ای خطاب به فرزند شهید همت ضمن پوزش و دلجویی از خانواده شهدا و تاکید بر پیوند ناگسستنی و الهی خانواده شهدا و امام شهدا از بسته شدن صفحه اش در این شبکه اجتماعی به علت دستبردهای چندباره خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران نعیمه اشراقی در این نامه آورده است:

باسمه تعالی

برادرم

جناب آقای همت

نامه جناب عالی را درباره مطلبی موهن و غلط خواندم. تنها می توانم در این مورد سر تعظیم در مقابل شما و خانواده های عزیز شاهد فرود بیاورم. شهیدان و خانواده های عزیز ایشان بر تارک انسانیت جای دارند و نابخردی کسی نمی‌تواند پیوند آسمانی انها با امام‌شان را قطع کند. تو و هزاران زن و مرد بزرگی که امثال من در آرامش ناشی از سختی های ایشان زندگی می‌کنیم با ارزش تر از آن هستید که نوشته ای غلط و بی ارزش از ارزش آن ها بکاهد. همه باید بدانیم امام جز در تار و پود اسلام و ارزش های آن - از نماز و روزه گرفته تا حجاب و پاکدامنی- و جز در پیوند با یاران فداکارش معنی نمی شود. مگر می توان امام را در خاطر مجسم کرد و جلوه زیبای امر به معروف و نهی از منکر را در او مشاهده نکرد؟

مگر می توان احترام بی حد و حصر امام به شهیدان و خانواده های آنها را با ذکر کلماتی موهن و بی ارزش از یاد برد؟ همین جا لازم می دانم به صراحت تمام انتساب آنچه در فضای مجازی به امام و از قول من منتشر شده را تکذیب کنم و از خداوند برای جاعلینی که این گونه با احساسات پاک مردم بازی می کنند طلب هدایت نمایم. از این پس با توجه به دستبرد های چند گانه به صفحه شخصی ام، این صفحه را مسدود می کنم و عاجزانه از خداوند متعال علو درجات امام و شهدای عزیز را مسئلت نموده و برای خانواده های آنان آرزوی سلامت و بهروزی دارم.

گر بدی گفت حسودی و رفیقی رنجید گو تو خوش باش که ما گوش به احمق نکنیم

نعیمه اشراقی

- - - به روز رسانی شده - - -

بررسی ماجرای مطلب نعیمه اشراقی در مجلس

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از بررسی توهین نعیمه اشراقی به امام و خانواده شهدا در جلسه آتی کمیسیون متبوعش خبر داد.

به گزارش فارس حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اظهارات نعیمه اشراقی در مورد امام و شهدا اظهار داشت: بنده مطمئن هستم اگر امام در قید حیات بودند با این کارهای غیراخلاقی همان کاری را می‌کردند که با سیدحسین آقا انجام دادند.

وی با بیان اینکه کسی حق ندارد به خانواده شهدا توهین کند، افزود: ما از خانواده امام انتظار داریم که نگذارند که به حرمت بیت حضرت امام (ره) خدشه وارد نشود.

پژمان‌فر تاکید کرد: قطعا کمیسیون فرهنگی مجلس چنین اظهاراتی در مورد امام و شهدا را محکوم می‌کند.

4. 6 کاربر از پست مفید m.g.s.t.r سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات
    ارسال تشکر
    13,156
    دریافت تشکر: 21,945
    قدرت امتیاز دهی
    56319
    Array
    ریپورتر's: خوشحال2

این حرف رو کاملا خود ایشون زدن و بعد دیدن قضیه ضایع شد اومدن تکذیبیه دادن.ولی حال کرد پسر شهید همت زد پر پرش کرد

نا له پنداشت که در سینه ی ما جا تنگ است

رفت و برگشت سراسیمه که دنیا
    تنگ است

6. 6 کاربر از پست مفید ریپورتر سپاس کرده اند .

یار همیشگی
    رشته تحصیلی
    مامایی
    ارسال تشکر
    36,060
    دریافت تشکر: 18,520
    قدرت امتیاز دهی
    28276
    Array
    yas-90's: خواهش

این خانم کلا کمی خرده شیشه داره
    طلب كردم ز دانائي يكي پند .......مرا فرمود: با نادان نپيوند

8. 5 کاربر از پست مفید yas-90 سپاس کرده اند .

همکار تالار شیمی عمومی
    رشته تحصیلی
    ♥♥♥♥
    ارسال تشکر
    5,978
    دریافت تشکر: 4,121
    قدرت امتیاز دهی
    9174
    Array
    1=1+1's: جدید40

اصلا دختر باهوشی نیس در این ضمینه !

10. 2 کاربر از پست مفید 1=1+1 سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)