هاجم لهستانی بوروسیا دورتموند خبر پیوستنش به بایرن‌ مونیخ در فصل جابجایی زمستانی را رد کرد. او از علاقه خود به بازی در لیگ جزیره خبر داد.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روبرت لواندوفسکی، فصل گذشته عملکرد خیره کننده‌ای در بوروسیا دورتموند داشت و سهم بسزایی در صعود این تیم به فینال لیگ قهرمانان اروپا داشت.

در فصل جابجایی تابستانی شایعه‌های زیادی درباره جدایی این بازیکن لهستانی به گوش رسید. خود لواندوفسکی هم چندین بار اعلام کرد که دوست دارد دورتموند را ترک کند و به بایرن مونیخ بپیوندد با این حال او در ایدونا پارک ماندنی شد.

لواندوفسکی در گفت و گویی که با روزنامه‌ "دیلی تلگراف " انگلیس داشت، بار دیگر از احتمال جدایی خود از دورتموند سخن گفت، اما اعلام کرد که هنوز مقصد بعدی خود را مشخص نکرده است.

او درباره این سوال که آیا به زودی به ماریو گوتسه ،هم بازی سابقش در بایرن‌ مونیخ خواهد پیوست؟ گفت: به احتمال زیاد در فصل جابجایی تابستانی از دورتموند جدا خواهم شد، اما هیچ گاه نگفته ام که به بایرن‌ مونیخ می روم.

لواندوفسکی احتمال پیوستنش به لیگ برتر انگلیس را بعید ندانست. او گفت: دوست دارم روزی از روزها در لیگ جزیره بازی کنم. تجربه بزرگی برای من خواهد بود.

چند روز پیش لواندوفسکی با سرآلکس فرگوسن ، سرمربی سابق شیاطین سرخ دیداری داشت. همین مساله باعث شد تا رسانه‌ها از احتمال پیوستن مهاجم لهستانی دورتموند به منچستر سخن گویند، اما خود لواندوفسکی چنین خبری را رد کرد. او گفت: هر چند که به بازی در لیگ برتر انگلیس علاقه دارم، اما هیچ گونه مذاکره‌ای نه با منچستر یونایتد و نه با منچسترسیتی نداشته‌ام. دیدار من با فرگوسن هم تنها یک دیدار عادی بود.