قيصر فوتبال آلمان معتقد است فيليپ لام رکورد بازي در تيم ملي را که متعلق به لوتار ماتيوس است،‌ خواهد شکست.

فرانتس بکن باوئر در گفت‌وگويي اظهار داشت: اگر قرار باشد کسي از بين بازيکنان تيم ملي بتواند رکورد 150 بازي ملي ماتيوس براي آلمان را بشکند، آن شخص بي‌ترديد فيليپ لام است.

به گزارش فارس،اين اظهارات در حالي از سوي چهره اسطوره‌اي ژرمن‌ها بيان شد که اکنون ميروسلاو کلوزه 130 و لوکاس پودولوسکي 111 بازي تاکنون براي «مانشافت» (تيم آلمان) انجام داده و لام با انجام بازي سه‌شنبه (امروز) با سوئد صاحب رکوردي مشابه با بکن‌باوئر يعني 103 حضور در تيم ملي خواهد شد.

کاپيتان و مربي اسبق ژرمن‌ها افزود: درست است کلوزه و پودولوسکي سابقه بازي بيشتري دارند اما از ياد نبريم ميرو (کلوزه) اکنون 35 ساله است و نمي‌دانيم که حتما در جام جهاني برزيل همراه تيم ملي حاضر است يا نه. پودولوسکي هم تقريبا همسن او است.

وي افزود: تيم ملي نسبت به آن زماني که من جوان بودم و بازي مي‌کردم، خيلي بيشتر بازي مي‌کند اما فيليپ خيلي خيره‌کننده و با پشتکار خودش را به کلوپ صد‌تايي‌ها رساند. او با انعطاف خوبي که دارد، قدرت ديد وسيعش، همينطور هوش و ذکاوت بسيار، احتمال دارد کمتر از آنچه تصور مي‌رود اسير آسيب‌ديدگي‌ها شود و در نتيجه از بازي‌کردن،‌ دور بماند. او با 28 سال سن الگوي بسيار خوب براي جوانان است. من بازيکني غير از او سراغ ندارم که از سال‌ها قبل همواره در سطحي بالا بازي کرده باشد.