دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 10

موضوع: اقایون مهندس من دنبال کارم کمکم کنید

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی برق قدرت
    ارسال تشکر
    2
    دریافت تشکر: 10
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض اقایون مهندس من دنبال کارم کمکم کنید

با سلام به تمام اعضای این سایت من دو ماهه خدمتم تموم شده بدجوری نا امید شدم اگه شما کاری در رابطه با مهندسی برق قدرت داری به من اطلاع دهید البته اینم بگم من در رابطه با توربین های خاکی و بادی به روش نوین کار کیکنم هر کجا میرم پارتی میجواد منم ندارم ترو خدا کمکم کنید شماره تماس 09335828728 ادرس ایمیل ak67_255@yahoo.com

2. 7 کاربر از پست مفید makuakbar سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    شیمی محض
    ارسال تشکر
    1,598
    دریافت تشکر: 2,720
    قدرت امتیاز دهی
    7220
    Array

پیش فرض پاسخ : اقایون مهندس من دنبال کارم کمکم کنید

سلام، شما اگر حتی نخواهید ادامه تحصیل بدهید، به هر حال الآن در رشته خودتون کارشناس هستید. اگر واقعا روی حوزه تحصیلیتون تسلط داشته باشین، یک گزینه دیگه هم هست که بر حسب شرائطتون می تونید روی اون هم فکر کنید. خود اشتغالی (Self-Employment) .
    از نظر روحیه کاری افراد جامعه دو تیپ دارند: اول افرادی که باید حقوق بگیرند، دوم افرادی که باید حقوق بدهند. به نظرم ذهن شما ، باعث شده خود را جزو گروه اول فرض کنید. ولی به طور کلی ؛ به امید تاثیر گذاری برای افرادی در موقعیت مشابه شما عرض می کنم که فرآیند خود اشتغالی؛ کاربلدی، انگیزه، اعتماد به نفس قوی، روحیه ریسک پذیری و درگیری با مشکلات، دانش مالی، توان مدیریتی و قطعا مقداری از سرمایه لازم دارد.
    کارآفرینی از طریق خویش فرمائی هرگز آسان نیست ولی امکان پذیر است. یک راه هزار کیلومتری هم از قدم اول شروع می شود. اگر شرائطی که گفتم را دارید و در گفتار و عمل به توانائی خود اعتقاد دارید، بایستی صرفا با اندیشه و پژوهش و همزمان، از طریق رصد شرائط و نیازهای به روز جامعه و شکار فرصتها، شناسائی طرحهای درآمد زا و کم رقیب، ابتدا به یک ایده خوب برای راه اندازی یک طرح کسب و کار مطمئن برسید و روی آن تمرکز کنید. سپس ارزیابی دقیقی از میزان سرمایه اولیه ثابت و در گردش مورد نیاز انجام بدهید. بعد به دنبال اخذ مجوزهای لازم بروید. اگر راه مسدود نبود، در مرحله بعد برای فرآهم آوردن سرمایه مورد نیاز اقدام فرمائید. برای برپائی یک اشتغال موفق، بایستی حداقل 40 درصد سرمایه را خودتان فرآهم کنید و باقی را وام بانکی بگیرید. برای افرادی که دانش و ایده دارند ولی سرمایه ندارند؛ راه حل ، فرآهم کردن این 40 درصد، یافتن شریک یا شرکای سرمایه گذار با جنبه ، متعهد، دلسوز و همراه است. بهترین کار، یافتن شریک خوب از میان دوستان و آشنایان است. بعد از طی مذاکرات، بایستی با مشورت یک وکیل، قرارداد محضری شراکت در سود و زیان محکم و شفافی بین خودتان ببندید که هر دو منتفع شوید.
    قدم بعدی یافتن و استخدام افراد قوی، با سواد و قابل اطمینان است. و بعد ادامه کار....

ببینید، در ایران و تقریبا اکثر جاهای دنیا، مردم عادی و حتی خبرگان، این تصور را دارند که برای ابر ثروتمند شدن بایستی:

_ یا تصادفا گنجی را با فلزیاب کشف کرد.
    _ یا شانس داشته باشید مثلا از قضا اتوبانی از کنار ملک شما گذر کند.
    _ باید تصادفا در مسر شهرت قرار بگیرید مثلا یک خواننده، فوتبالیست یا بازیگر خوش فرم بشوید.
    _ یا باید وارث دارائیها و سرمایه ی عظیم یا دست کم پدری پولدار و با سابقه تجاری طولانی بود
    _ یا دارای مهارت و یا تخصص دانشگاهی بالا (پر نیاز و کم رقیب در جامعه) بود
    _ یا دارای روابط خاص با مسئولین فاسد دولتی و یا بانکی (برای اخذ وام، رانت اطلاعاتی، تصاحب پروژه های پیمانکاری پر سود، به چنگ آوردن معادن و کارخانجات از دولت و ...) بود
    _ یا دارای هوش سرشار و خاص برای پولسازی بیشتر بود.

ولی همانطور که پیشتر ذکر کردم، در عمل همیشه اینطور نیست! اگر نگاهی به وضع کسب و کار و افراد و بنگاههای موفق بیاندازید، متوجه می شوید که نوعی نگاه کارآفرینانه و قدرت تشخیص و کشف فرصت در انها حرف اول را می زند.
    ( رجوع کنید به http://www.fekreno.org/articlefekreno/arfek558.htm )
    دنیا عوض شده است. اپلیکیشن اینستاگرام که برای به اشتراک گذاری عکسها از طریق تلفن همراه ارائه شد، ظرف مدت 2 سال به تجارتی با ارزش سهام یک میلیارد دلار تبدیل شده است. بسیاری از شرکتهای غول امروزی مانند هیولت - پاکارد، کوکاکولا، آمازون و ... از گاراج یک خانه شروع شده اند.این محصول چند چیز است:
    _ یک فکر تیزبین که پس از ارائه تلفنهای هوشمند، قبل از همه، وجود این نیاز و تقاضا را در بازار تشخیص داد.
    _ به سرعت بستر نرم افزاری مورد نیاز را با تهیه کمترین سرمایه ایجاد کرد. حتی ممکن است با پولی که از دوستش قرض کرده ، آن را به یک شرکت دیگر سفارش داده باشد.
    _ سیستم حقوق مالکیت معنوی در کشورهای پیشرفته با نهایت شدت و حدت، از حقوق پدیدآورنده آن پشتیبانی قضائی می کند.
    _ نظام پرداختهای بین بانکی بین المللی ارزها برای تراکنشهای مالی در خدمت او هستند (همان که فعلا برای ایرانیان بلوکه است)

این یک قانون است و در شرایط ایران هم صدق می کند ولی جا انداختن فرهنگ آن در میان مردم و مسئولان مشکل تر است.

دقت کنید که مالک این App، نه نیاز به سرمایه هنگفت داشته، نه نیاز به فوق دکترا در زمینه مهندسی نرم افزار، نه حتی وامهای میلیاردی.
    بلکه فقط فکری پویا با قابلیت شکار فرصتها و نیز بستر مناسب کسب و کار در جامعه.
    در مباحث کارآفرینی گفته می شه اگر شخصی مدعی آگاهی، هوش و سطح نخبگی بالائی است، اصولا باید فرصتهای کسب و کار نو با ریسک کمتر را در جامعه اش تشخیص دهد و مانند گربه روی آنها پریده و برباید و به دنبال آن به درآمد خوبی دست یابد. پس متخصص و نخبه واقعی، هیچگاه بیکار و بی پول و گرسنه نمی ماند!
    .

آئینه چو نقش تو بنمود راست _ بفهم که از ماست که بر ماست!

4. 7 کاربر از پست مفید نو آور سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی برق قدرت
    ارسال تشکر
    2
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام اقای مهندس از لطف نظرتون خیلی ممنونم اما من نمیدونم از کجا شروع کنم.

6. کاربرانی که از پست مفید makuakbar سپاس کرده اند.

همکار تالار نرم افزار
    رشته تحصیلی
    کامپیوتر(نرم افزار)
    ارسال تشکر
    2,633
    دریافت تشکر: 7,045
    قدرت امتیاز دهی
    29979
    Array
    "golbarg"'s: جدید56

سلام اقای مهندس من خانم مهندسم

باید بگم شما اول کار هستید من برادر خودم تازه بعد از 1سال تو رشته شما یه کار 1ماه پیدا کرده

بهترین پیشنهادمن به شما االان فصل اینه که شرکتهای زیر پوشش پتروشیمی و نیروگاهو......سر بزنید و بد جور بهشون گیر بدید و

بهتر از اون خودتون رو در یه جای که کار ازاد هست مشغول کنید تا استخدامی ها اغاز بشه

امیدوارم موفق شید
    چرا جوجه ها جیک جیک میکنند؟؟؟

8. 3 کاربر از پست مفید "golbarg" سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندس فناوری اطلاعات(it)
    ارسال تشکر
    2,556
    دریافت تشکر: 3,904
    قدرت امتیاز دهی
    12377
    Array
    maryam kia's: نیشخند

پتروشیمی عالیه اگه کاری پیدا کنید.
    دایی من رشته ی برق خونده( مثله شما) .هم شرکت نفت و هم پتروشیمی استخدام شد.ک فکر کنم یکی دوسال پتروشیمی بود ولی الان شرکت نفته.زندگیش ک پرفکتعالی
    امیدوار باشید کار زیاد هست باید زرنگ باشید. رشته شما خیلی خوبه
    <a href="http://typeiran.com/r/19340"> تایپایران - مرکز تخصصی تایپ </a>

10. 2 کاربر از پست مفید maryam kia سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12965
    Array

توربین خاکی چیه؟؟؟ مگه توربین خاکی هم داریم؟؟؟؟

12. 4 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

استعدادهای برتر
    رشته تحصیلی
    تخصص=ایده پردازی +ارزیابی محصول
    ارسال تشکر
    18,873
    دریافت تشکر: 9,270
    قدرت امتیاز دهی
    11670
    Array
    حسین متقی's: پر حرف

نقل قول نوشته اصلی توسط ab.bb نمایش پست ها
    توربین خاکی چیه؟؟؟ مگه توربین خاکی هم داریم؟؟؟؟
    منم کل 3دقیقه ی گذشته که تو این تاپیک بودم رو داشتم به همین فکر میکردم !!!!!!

http://news.iranema.ir/ سامانه هوشمند جمع آوری و انتشار اخبار روز ایران

14. 3 کاربر از پست مفید حسین متقی سپاس کرده اند .

کاربر اخراج شده
    رشته تحصیلی
    مدیریت دفاعی
    ارسال تشکر
    5,018
    دریافت تشکر: 13,826
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array
    Capitan Totti's: جدید40

سلام
    سربازی رفتی؟

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی برق قدرت
    ارسال تشکر
    2
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

سلام
    بله دو سه ماهی شده

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی برق قدرت
    ارسال تشکر
    2
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

بله من تونستم طراحی کنم البته یه مشکل کوچیک داره بعد پیدا کردن کار بازم روش کار میکنم

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)