دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: محاسبه توان پمپ خلاء

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    مکانیک سیالات و انتقال حرارت
    ارسال تشکر
    9,142
    دریافت تشکر: 6,504
    قدرت امتیاز دهی
    12965
    Array

پیش فرض محاسبه توان پمپ خلاء

چهارشنبه رفته بودم، دیسک توربین تسلا رو بدم، برش cnc برام درست کنه؛ با طرف داشتم صحبت میکردم؛ گفت: میخواد یه پمپ خلاء قوی درست کنه، برای ساختش هم میخواد یه موتور اوراقی رنو بخره؛ یه سری تغییرات بهش بده ، تا ازش بعنوان پمپ خلا استفاده کنه. بهم گفت: بهش کمک کنم. برای شروع کار باید قدرت الکترو موتوری که بتونه موتور رو با سرعت 3000 دور بر دقیقه بچرخونه ، حساب کنم.
    من یه سری محاسبه انجام دادم، دوستانی که به کار وارد هستند ؛ ببینید ، محاسبه توان پمپ درسته یانه .

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    تجربی
    ارسال تشکر
    307
    دریافت تشکر: 569
    قدرت امتیاز دهی
    47
    Array
    s.s.n's: لبخند

پیش فرض پاسخ : محاسبه توان پمپ خلاء

دوست داشتم میتونستم کمکی بکنم ولی در این زمینه من اطلاعاتی ندارم.انشاالله که درسته و موفق خواهید شد.

3. 3 کاربر از پست مفید s.s.n سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    فیزیک
    ارسال تشکر
    87
    دریافت تشکر: 245
    قدرت امتیاز دهی
    197
    Array

متاسفانه من در موضوعات مکانیک کلاسیک سر رشته ندارم متاسفم.ولی اگر در مورد مکانیک کوانتوم و نسبیت و فیزیک هسته ای سوالی داشتید،حتما جواب خواهم داد.

5. 4 کاربر از پست مفید genius1 سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12296
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

راستش من دلیل این که میخوان پمپ قدرت بالایی داشته باشه رو نمی فهمم.اگه میخوان خلا قویتری درست کنند خب تکنیک هاش متفاوت اند. اگر تو خرج کردن پول مشکلی ندارن یه پمپ خلا توربینی بخرن و واسه خلا های فوق العاده بالا هم میتونند از تکنیک برودتی با نیتروژن مایع و ترمویونیک استفاده کنند.البته بیشتر توضیح بدید که میخواد دقیقا چیکار کنن ممنون میشم.در کل پمپ خلا ایشون به فرض هم که کار بکنه نمیتونه خلا قوی ایجاد کنه تنها سریع تر محفظه رو خالی می کنه.بهترین کار اینه که آزمایش یا سفارشی که دارن رو به پژوهشکده یا دانشگاه بسپرند خیلی سریعتر جواب می گیرند.

7. 2 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    9,142
    قدرت امتیاز دهی
    12965
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مخفی نمایش پست ها
    راستش من دلیل این که میخوان پمپ قدرت بالایی داشته باشه رو نمی فهمم.اگه میخوان خلا قویتری درست کنند خب تکنیک هاش متفاوت اند. اگر تو خرج کردن پول مشکلی ندارن یه پمپ خلا توربینی بخرن و واسه خلا های فوق العاده بالا هم میتونند از تکنیک برودتی با نیتروژن مایع و ترمویونیک استفاده کنند.البته بیشتر توضیح بدید که میخواد دقیقا چیکار کنن ممنون میشم.در کل پمپ خلا ایشون به فرض هم که کار بکنه نمیتونه خلا قوی ایجاد کنه تنها سریع تر محفظه رو خالی می کنه.بهترین کار اینه که آزمایش یا سفارشی که دارن رو به پژوهشکده یا دانشگاه بسپرند خیلی سریعتر جواب می گیرند.
    گفت: پمپ خلا قوی توی بازار هست ؛ منتها قیمتش 19 میلیون تومنه ، واسه همین میخواد یکی بسازه.

9. 2 کاربر از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند .

استعداد برتر سایت
    رشته تحصیلی
    الکترونیک و فیزیک هسته ای
    ارسال تشکر
    4,930
    دریافت تشکر: 13,220
    قدرت امتیاز دهی
    12296
    Array
    عرفان سلیم زاده's: خجالت

نقل قول نوشته اصلی توسط ab.bb نمایش پست ها
    گفت: پمپ خلا قوی توی بازار هست ؛ منتها قیمتش 19 میلیون تومنه ، واسه همین میخواد یکی بسازه.
    یکم گرونه داداش
    باشه بسازه فقط دوتا دستگاه جوش رو باید سری کنی تا جریان مورد نیاز رو تامین کنه.
    ولی بازم می گم نسازه بهتره البته من به محاسبات تو شکی ندارم میدونم از پسش بر میای عزیزم.
    اما دوره داشتن یه آزمایشگاه خصوصی دیگه گذشته.بهش بگو الانه همین پژوهشکده ها دارن خودشون رو باد میزنن.
    یکی از اساتید اونجا گفت ما هیچ وقت خودمون کاری نداریم!برای این که نون دربیاریم باید از بیرون سفارش بگیریم.
    من هم خوشحال شدم و هم ناراحت! اول این که میشه کل پژوهشکده رو با پول در اختیار گرفت و دوم این که دولت هیچ برنامه ای برای پیشرفت علمی نداره!
    موفق باشی.

11. 2 کاربر از پست مفید عرفان سلیم زاده سپاس کرده اند .

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    9,142
    قدرت امتیاز دهی
    12965
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط مخفی نمایش پست ها
    یکم گرونه داداش
    باشه بسازه فقط دوتا دستگاه جوش رو باید سری کنی تا جریان مورد نیاز رو تامین کنه.
    ولی بازم می گم نسازه بهتره البته من به محاسبات تو شکی ندارم میدونم از پسش بر میای عزیزم.
    اما دوره داشتن یه آزمایشگاه خصوصی دیگه گذشته.بهش بگو الانه همین پژوهشکده ها دارن خودشون رو باد میزنن.
    یکی از اساتید اونجا گفت ما هیچ وقت خودمون کاری نداریم!برای این که نون دربیاریم باید از بیرون سفارش بگیریم.
    من هم خوشحال شدم و هم ناراحت! اول این که میشه کل پژوهشکده رو با پول در اختیار گرفت و دوم این که دولت هیچ برنامه ای برای پیشرفت علمی نداره!
    موفق باشی.
    توی محاسبات خودم شک دارم،خیلی توانش مصرفیش زیاده، باید اول به استادم نشونش بدم؛ بعد تایید کرد؛ به طرف نشونش میدم.
    ویرایش توسط ab.bb : 16th February 2013 در ساعت 11:28 PM

13. کاربرانی که از پست مفید ab.bb سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    مهندسی مکانیک
    ارسال تشکر
    56
    دریافت تشکر: 87
    قدرت امتیاز دهی
    53
    Array

احتمالا جوابتون رو تا الان گرفتید ولی در هرصورت جواب من اینه که محاسبات شما درسته البته در مورد معادله اول نمیدونم کیلو وات میشه یا وات؟!ولی جواب شما با ساده سازی زیاد همراه هست چون 1-محاسبات مربوط به انتقال حرارت رو در نظر نگرفتید.چون در حین کار پمپ بخشی از انرژی تبدیل به گرما میشه که این فقط شامل اصطکاک پیستون ها نیست.بلکه بخاطر تغیر فشار و جریان یافتن سیال هم هست.2-افت فشار موضعی رو در نظر نگرفتید3-جریان رو پایا گرفتید .اما پایا نیست به طوری که در ابتدای فرایند تخلیه هوا راحت تره وبه تدریج سخت میشه(هر چندشما ماکس فشار کاری را در نظر گرفتید)4-محاسبات مربوط به پمپ روغن تقریبی است .

15. کاربرانی که از پست مفید navid sadeghpour سپاس کرده اند.

همکار تالار مکانیک
    رشته تحصیلی
    ارسال تشکر
    9,142
    قدرت امتیاز دهی
    12965
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط navid sadeghpour نمایش پست ها
    احتمالا جوابتون رو تا الان گرفتید ولی در هرصورت جواب من اینه که محاسبات شما درسته البته در مورد معادله اول نمیدونم کیلو وات میشه یا وات؟!ولی جواب شما با ساده سازی زیاد همراه هست چون 1-محاسبات مربوط به انتقال حرارت رو در نظر نگرفتید.چون در حین کار پمپ بخشی از انرژی تبدیل به گرما میشه که این فقط شامل اصطکاک پیستون ها نیست.بلکه بخاطر تغیر فشار و جریان یافتن سیال هم هست.2-افت فشار موضعی رو در نظر نگرفتید3-جریان رو پایا گرفتید .اما پایا نیست به طوری که در ابتدای فرایند تخلیه هوا راحت تره وبه تدریج سخت میشه(هر چندشما ماکس فشار کاری را در نظر گرفتید)4-محاسبات مربوط به پمپ روغن تقریبی است .
    هنوز به جواب نرسیدم. محاسبات هم الان مطمئنم، اشتباهه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)