توتی بهترین بازیکن سری آ است

رم در اولین دیدارش در فصل جدید به مصاف لیورنو می رود، تیمی که فصل گذشته با پیروزی در پلی آف سری ب به سری آ بازگشت.استفانو کاپوزوکا مدیر ورزشی توسکان ها در مصاحبه ای از رویارویی با جالوروسی و علاقه مندی به چند بازیکن جوان پایتخت نشینان گفته است.لیورنو-رم جشن بازگشت به سری آ است، اما حریفی قوی پیش رویتان است. چه انتظاری می توانیم از لیورنو داشته باشیم؟“قطعا مسابقه دشواری خواهد بود. رویارویی با رم قطعا آسان ترین مسابقه ای نبود که می شد انتظارش را داشت، و همان طور که همیشه گفتیم باید با تمام توانمان به مصاف آنها برویم. متاسفانه هنوز ترکیبمان کامل نیست، اما سعی می کنیم بهترین تیمی که داریم را به میدان بفرستیم.”رئیس هیجان رویارویی با توتی را با رویارویی با مارادونا مقایسه کرده بود. نظرتان چیست؟“فکر می کنم فرانچسکو توتی بهترین بازیکن لیگ ماست. دیگر دل پیرویی نیست، و از نظر من، توتی از نظر سابقه و توانایی بالاتر از همه است.”رم الان چطور است؟ به نظر شما در بازار نقل و انتقالات خوب کار کردند؟“قضاوت در مورد کار دوستی صمیمی چون والتر ساباتینی دشوار است و به همین خاطر قصد انجام چنین کاری را ندارم. می توانم بگویم که رم بازیکنان بسیار خوبی دارد، اما آنها نفراتی را هم از دست داده اند. مثلا مارکینیوس، که معتقدم در کنار تیاگو سیلوا یکی از بهترین های آن پست است، و قطعا آینده ی درخشانی دارد. و بعد فروش اسوالدو که فکر می کنم از توان جالوروسی کم کرده است.”جالوروسی استروتمن را هم گرفته، هافبکی قدرتمند. غیبت او به سود شماست؟“حتی اگر بازیکنی قدرتمند مثل استروتمن را هم نداشته باشند، فکر نمی کنم ذخیره اش از او ضعیف تر باشد. اگر جای آنها بودم فلورنزی را بازی می دادم، که قطعا تکنیک او را ندارد، اما کار را برایمان سخت خواهد کرد. تفاوت بین تیم های بزرگ و کوچک این است: آنها ترکیبی پر از بازیکنان سطح بالا دارند، و ما شاید ۱۴-۱۵ بازیکن خوب داشته باشیم و بقیه در سطح پایین تری هستند.”به قضیه اسوالدو برگردیم…“متاسفانه شخصیتش اوضاع را این طور کرد. من شخصا او را نمی شناسم، اما از روی چیزی که دیدم و خواندم حرف می زنم. متاسفانه از نظر فنی نمی شود از او ایرادی گرفت و اگر در لیگ ما می ماند یکی از قوی ترین ها بود. اما فکر می کنم از نظر شخصیتی مشکل داشت.”همکاری با جالوروسی در بازار نقل و انتقالات خواهید داشت؟ شاید چند بازیکن جوان؟“بله، اما من اسم نمی برم. به هر صورت، ما به چند بازیکن باتجربه هم علاقه مندیم.”