علیرضا محمودی ایرانمهر کتاب «حافظ‌خوانی» را در دست نگارش دارد.

این نویسنده در گفت‌وگو با خبرنگار ادبیات و نشر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: کتاب «حافظ‌خوانی» درباره حافظ با نگاهی متفاوت است. در این کتاب، بریده‌ای از شعرهای حافظ با زبان داستانی تحلیل می‌شوند.

او توضیح داد: در واقع یکی از مهم‌ترین فاکتورهای حافظ در فرهنگ عامیانه، فال‌گیری است و من سعی کرده‌ام از این ویژگی به صورت معکوس استفاده کنم. یعنی در حالی که در شرایط عادی برای یک موقعیت ویژه، فال گرفته می‌شود، من با بهره‌گیری از داستان‌هایی تلاش کرده‌ام تا نشان دهم که چگونه موقعیت‌های مختلف با شعرهای حافظ در ارتباط هستند.

این کتاب در مراحل پایانی نگارش است.

محمودی ایرانمهر همچنین کتاب «فریدون، پسر فرانک» را برای انتشار به نشر گمان سپرده است.

او درباره‌ی این کتاب خود گفت: «فریدون پسر فرانک» رمانی تاریخی – اسطوره‌یی است که بر مبنای داستان فریدون شاهنامه با رویکردی امروزی و مدرن تنظیم شده است. این داستان به شکل پلی‌فونیک یا چندصدایی روایت و داستان از زاویه دید شخصیت‌های مختلف ارائه می‌شود، به همین دلیل گاهی شخصیت‌ها با نگاهی متضاد درباره یک واقعه صحبت می‌کنند.

به گفته این نویسنده، این کتاب بر روی شخصیت‌های زن تمرکز دارد و نوعی نگاه زنانه بر آن حاکم است، از همین رو «فرانک» مادر فریدون نقشی کلیدی در این رمان بازی می‌کند، کما این‌که برخی از شخصیت‌های فرعی زن شاهنامه همچون «ماه‌آفرید» در این اثر به طور کامل برجسته شده‌اند.