ر پستی در گوگل پلاس اعلام شد لری پیج مبتلا به فلج تارهای صوتی است
دنیای‌اقتصاد- لری پیج مدیرعامل و یکی از بنیان‌گذاران شرکت بزرگ گوگل مدتی پیش به خاطر یک بیماری خاص که به از دست دادن صدایش منجر شده بود، در کنفرانس‌ها و مراسم گوگل حاضر نمی‌شد.

این موضوع باعث نگرانی بسیاری از سهامداران و مدیران میانی این شرکت شده بود. البته مدیرعامل گوگل مدتی بعد بهبود یافت. حالا لری پیج برای آنکه ابهامات و نگرانی‌های مختلف در این مورد را از بین ببرد در پستی در شبکه اجتماعی گوگل پلاس اعلام کرده که اولین بار چهارده سال پیش این مشکل به سراغ او آمده است. لری پیج در پست خود در گوگل پلاس گفته است: «اولین بار چهارده سال پیش درست در همان زمان تاسیس گوگل، دچار سرما خوردگی شدم که باعث شد صدایم بگیرد و خشن شود. از آن زمان تا حالا هیچ وقت به‌طور کامل خوب نشده‌ام. من به دکتر مراجعه کردم و او وضعیت را بررسی کرد و متوجه فلج تارهای صوتی در من شد. این یک بیماری عصبی است که باعث می‌شود تارهای صوتی به درستی حرکت نکنند.» او همچنین در ادامه توضیح داده است که از تابستان سال گذشته این بیماری دوباره به سراغ او آمده و باعث شده تا نتواند صحبت کند. او به همین دلیل کنفرانس مهم توسعه‌دهندگان Google I/O 2012 را هم از دست داد. در حالی که هنوز درمان قطعی برای بیماری او وجود ندارد، به‌تازگی پزشکان اعلام کرده‌اند که او دچار التهاب خوش خیم نسبتا شایع تیروئید هم هست. که البته این موضوع هیچ مشکلی را برایش ایجاد نمی‌کند. جالب است بدانید که لری پیج برای یافتن دلیل اصلی فلج تارهای صوتی‌اش با موسسه تخصصی سلامت صدا همکاری می‌کند تا ریشه این بیماری را کشف کرده و بتواند به افراد دیگری که دچار این بیماری هستند، کمک کند.

donya-e-eqtesad