دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 8 , از مجموع 8

موضوع: قدرت خارق العاده تلقين

یار همراه
    رشته تحصیلی
    مهندسی برق
    ارسال تشکر
    3,479
    دریافت تشکر: 13,703
    قدرت امتیاز دهی
    17044
    Array
    soham 313's: خواهش

پیش فرض قدرت خارق العاده تلقين

ذهن ما قابلیت های فوق العاده ای دارد و هر چقدر بیشتر بتوانیم از قابلیتهای ذهنی مان استفاده کنیم ، نتیجه ی بهتری در زندگی خود خواهیم گرفت.

در این پست می خواهیم وارد تکنیک های ذهنی شویم و با بازیابی ذهنمان ، آن را برای رسیدن به موفقیت پرورش دهیم. نخستین تکنیکی که فرا خواهیم گرفت ، "تلقین به نفس و ورود به ضمیر ناخودآگاه با عبارات تاکیدی مثبت" است.

این تکنیک تاثیر شگرفی بر رویدادهای پیش روی ما در زندگی می گذارد ، در مورد تاثیر علمی عبارات تاکیدی مثبت در جلسات آینده صحبت خواهیم کرد.

تلقین به نفس در واقع یعنی تکرار کردن عبارات تاکیدی مثبت برای به ظهور رسیدن خواسته ها.

جالب است بدانید ، هر چیزی – چه مثبت و چه منفی – به خود و ذهنمان تلقین کنیم ، همان گونه برای ما اتفاق خواهد افتاد .

به برخی از عبارات منفی که ما متاسفانه به راحتی در زندگی روزمره از آنها استفاده می کنیم و از تاثیر آن غافلیم توجه کنید :
    - هیچ وقت تاکسی و اتوبوس گیرم نمیاد ، تا من میام اتوبوس میره !
    - هیچ وقت ریاضی رو یاد نمیگیرم ، اصلاً استعدادشو ندارم !
    - امکان نداره تو آزمون بانکها کسیبدون پارتی قبول بشه !
    - کلا آدم بدشانسی هستم ، ما اصلن همینجوری بدشانس به دنیا اومدیم !
    - آبم می خورم چاق میشم ، فایده نداره که !

اگر بخواهیم لیستی از تلقین های منفی که روزانه به ضمیر ناخودآگاه خود وارد می کنیم را تهیه کنیم ، خود نیز ازوجود این همه عبارت و جمله ی منفی در زندگی روزمره ی خود تعجب خواهیم کرد ، و اینجاست که متوجه می شویم چرا هیچ پیشرفت عمده ای در زندگی نمی کنیم و همان آدمی هستیم که قبلا بودیم !

برای تحول و پیشرفت در زندگی باید ابتدا ذهن خود را از جملات منفی خالی کرده و سپس با عبارات مثبت و سازنده ، جایگزین نماییم.

عبارات تاکیدی مثبت ، جملاتی ساده ، روان و برانگیزاننده با ادبیات شخصی خود ما هستند که می توانند سرعت رسیدن ما به اهدافمان را چند برابر کنند.

8 شرط مهم و اساسی برای عبارات تاکیدی مثبت :

1- جملات مثبت باید در حال دستیابی باشند.

در برخی کلاس های موفقیت گفته می شود اگر می خواهید به چیزی برسید ، آنرا در حال ببینید ، مثلا چنانچه در پی خوشبختی هستید بگویید " من خوشبختم " ، در حالی که این غلط است.
    در برخی موارد ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه ما در مقابل هم قرار می گیرند ، وقتی می گوییم خوشبختم در حالی که اوضاع چندان مناسب نیست ، ضمیر خودآگاه که داده های منطقی را می پذیرد ، خوشبختی فعلی را نپذیرفته و رد می کند در حالی که ضمیرناخوداگاه آنرا قبول می کند.
    از طرفی، وقتی ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه در مورد کاری همسو بشوند ، توان آنها در هم ضرب می شود ، پس چه بهتر که کاری کنیم که آنها را با هم همسو کنیم ، اما چگونه ؟
    خب ، من میخواهم خوشبخت بشوم ، همچنین میخواهم ضمیر خودآگاه و ناخودآگاه را هم با یکدیگر همسو کنم تا نتیجه بهتری بگیرم ، پس بهتر است بگویم :
    "من روز به روز به خوشبختی نزدیک تر می شوم . "مثال دیگر : من روز به روز به قبولی در کنکور نزدیک تر می شوم.

2- عبارت های تاکیدی را باید باور کنیم.

بعضی ها علی رغم بکار بردن عبارات تاکیدی مثبت به نتیجه نمی رسند ، دلیل آن دو چیز می تواند باشد.
    الف) برنامه ریزی و تلاش جسمی را شروع نکرده اند ، که در جلسات آتی به تفصیل در مورد برنامه ریزی و هدف صحبت خواهیم کرد.

ب) عبارات تاکیدی را باور ندارند. یعنی در ذهنشان می گویند :
    - من که میدونم آخرشم اینا جواب نمیده !
    - حالا هی بگم خوشبخت میشم خوشبخت میشم چه فایده ! من همونم که هستم همون آدم بدبخت !
    - بابا ما از این شانسا نداریم ، حالا حالا میگم عبارات رو ها ولی همش واسه دلخوشیه !
    دقت کنید که لزوما این ما نیستیم که عبارات را باور نداریم ، این طعنه ها و تمسخر ها می تواند از جانب اطرافیان هم باشد ، یا باید آنقدر قوی باشیم که بتوانیم بر انرژی های منفی دیگران غلبه کنیم و یا اینکه اصلا اطرافیان را در جریان حرکت خود در مسیر تحول قرار ندهیم.
    امام علی – علیه السلام – می فرمایند :" با یقین به همه چیز می توان رسید."
    باید هر طور شده نسبت به راهی که انتخاب کرده ایم باور پیدا کنیم ، باید یقین داشته باشیم می شود و می توانیم ، وقتی این باور در کنار تلاش جسمی و عبارات تاکیدی مثبت قرار گیرد ، اتفاقات خوبی در زندگی ما خواهد افتاد.

3- عبارات تاکیدی مثبت حتی الامکان باید کوتاه و ساده باشند.

خیلی نباید جمله ها را طولانی کرد ، باید بتوانیم به راحتی آنها را تکرار کنیم. لازم است چندان در بند جزئیات نباشیم.

4- عبارات باید "برای ما" برانگیزاننده و محرک بوده بطوری که با بکار بردن و تکرار آنها احساس خوبی به ما دست بدهد.

به طور مثال برای ازدواج ممکن است هر کس عبارت خاص خود را داشته باشد ، به طور مثال :
    - بانوی رویاهای من در راهه !
    - من روز به روز دارم به همسر گلم نزدیکتر میشم !
    - داره میاد پیشت ، جاده چه همواره !
    - به لطف خدا من روز به روز به خوشبختی در کنار همسر مهربونم نزدیک تر میشم !

5- بهتر است در مواقع مناسب عبارات تاکیدی مثبت گفته شود ، مثلا وقتی ذهنمان از دغدغه ها آرام است و آرامش داریم بهترین حالت برای تکرار عبارات تاکیدی است ، سعی کنید در مواقع استرس و اضطراب عبارات تاکیدی را بکار نبرید.

6- حتی الامکان سعی کنید عبارات تاکیدی را با صدای بلند تکرار کنید به طوری که خودتان صدا را بشنوید ، البته همانطور که گفتیم ، چنانچه افراد منفی دور و بر شما هستند که با شنیدن عبارات شما را مسخره کرده و نسبت به ادامه ی کار سرد می کنند ، سعی کنید آرام عبارات را تکرار کنید.

7- تا حصول نتیجه عبارات تاکیدی را تغییر ندهید ، تکرار یک عبارت ثابت در یک موضوع ، برای ضمیر ناخودآگاه بهتر است. مثلا چنانچه عبارات تاکیدی برای قبولی در دانشگاه است ، سعی کنید تا رسیدن به دانشگاه عبارت تاکیدی قبولی دانشگاه را به همان صورتی اولیه تکرار کنید .

8- بهتر است جملات تاکیدی خود را به این صورت آغاز کنید :

"به لطف خدا ... "
    "با کمک خدا ..."
    "به لطف الهی ..."
    و ...
    منبع :http://support.womenhc.com/?p=1179&more=1&c=1&tb=1&pb=1

ویرایش توسط soham 313 : 6th May 2013 در ساعت 01:48 PM
    دانلود کلیپ تامل برانگیز
    لطفا این کلیپ را تماشا کنید و به توصیه هایش عمل نمایید

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 7
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : قدرت خارق العاده تلقين

یه کم ادمو امید وار میکنه

3. کاربرانی که از پست مفید zarefit سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مدیریت بحران - پدافند غیرعامل
    ارسال تشکر
    3,360
    دریافت تشکر: 4,666
    قدرت امتیاز دهی
    10718
    Array

...
    ویرایش توسط محسن مهابادی زاده : 9th December 2014 در ساعت 01:51 PM
    چه حس قشنگیه در تاریکی های خطرناک این دنیا...با اطمینان خاطر و آرامش ،دستت در دستان خدا باشه...(محسن مهابادی زاده)

5. کاربرانی که از پست مفید محسن مهابادی زاده سپاس کرده اند.

دوست آشنا
    ارسال تشکر
    1,009
    دریافت تشکر: 1,219
    قدرت امتیاز دهی
    563
    Array
    z.000's: جدید37

چه دل خجسته ای داری

کاربر جدید
    رشته تحصیلی
    روابط عمومی
    ارسال تشکر
    1
    دریافت تشکر: 9
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

استاد اینا مطالب جالبی هستن
    اما کاش بیشتر به همراه مسایل روز آورده بشن.
    ممنونم

همکار تالار هنرهای تجسمی
    ارسال تشکر
    119
    دریافت تشکر: 355
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

شما فیلم تلقین یا inception رو دیدی اگه ندیدید نگاه نکنید چون توی ضمیر ناخوداگاه شما تقلین به خود کشی می کنه ولی دگر فیلمی هست من خودم یک بار یک خواب رو توی یک خواب دیگه دیدم این فیلم 5 فروردین سال 90 ساعت 23 از تلویزیون خودمون پخش شد مطمئنا باید فیلم بدون سانسور رو نگاه کنید تا دقیق متوجه جریان فیلم بشید

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    مکانیک
    ارسال تشکر
    1,171
    دریافت تشکر: 677
    قدرت امتیاز دهی
    1467
    Array
    اسپوتنیک's: جدید148

نقل قول نوشته اصلی توسط sallarmelli نمایش پست ها
    شما فیلم تلقین یا inception رو دیدی اگه ندیدید نگاه نکنید چون توی ضمیر ناخوداگاه شما تقلین به خود کشی می کنه ولی دگر فیلمی هست من خودم یک بار یک خواب رو توی یک خواب دیگه دیدم این فیلم 5 فروردین سال 90 ساعت 23 از تلویزیون خودمون پخش شد مطمئنا باید فیلم بدون سانسور رو نگاه کنید تا دقیق متوجه جریان فیلم بشید
    آره منم اون فیلمو دیدم خیلی قشنگ بود منم پیشنهاد میکنم حتما ببینید

دوست جدید
    رشته تحصیلی
    مکانیک
    ارسال تشکر
    1,171
    دریافت تشکر: 677
    قدرت امتیاز دهی
    1467
    Array
    اسپوتنیک's: جدید148

مطالبت واقعا جالب و خوندنی بودن دارم رو افکار بیشتر کار میکنم ممنون

11. کاربرانی که از پست مفید اسپوتنیک سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع