دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: صدا خفه کن تفنگ چگونه کار می کند ؟

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    دریافت تشکر: 45,916
    قدرت امتیاز دهی
    82823
    Array
    Almas Parsi's: جدید94

Lightbulb صدا خفه کن تفنگ چگونه کار می کند ؟

صدا خفه کن تفنگ چگونه کار می کند ؟

برای همه جالب است که یک چیزی باعث کاهش صدای وحشت آور تفنگ می شود ، تفنگی که اگر بغل گوشتان شلیک شود حداقل تا ۱۰ دقیقه صدای آن در گوشتان می ماند مخصوصا اسلحه کلاشینکف . اما صدا خفه کن ها برای همین کار ساخته شده اند . ویدئو های جالبی هم در زمینه مقایسه صدای شلیک تفنگ با صدا خفه کن و بدون آن موجود است که دیدن آنها خالی از لطف نیست .

اساس کار صدا خفه کن

اساس کار صدا خفه کن ها بسیار ساده است . فرض کنید یک بادکنک را تا حد معقولی باد کرده اید ، اگر به آن سوزن وارد کنید چه اتفاقی می افتد ؟ مسلما صدای مهیبی خواهد داد حال اگر دهانی همان بادکنک را باز کنید ، فشار هوا به تدریج خارج شده و صدای بسیار کمتری ایجاد خواهد شد . صدا خفه کن ها نیز بر همین اساس کار می کنند . برای شلیک یک گلوله از تفنگ ، باروت پشت فشنگ منفجر می شود . این عمل یک ضربان فشار بالا منتج از گاز داغ بوجود می آورد . این فشار گاز داغ، گلوله را به خارج از لوله تفنگ می راند و به مثابه در آوردن چوب پنبه از سر یک بطری پر گاز می باشد . فشاری معادل با ۱۳۶۵ کیلوگرم بر اینچ مربع یا ۲۰۷۰۰۰۰۰ پاسکال می باشد پس باید انتظار شنیدن صدای وحشتناکی هم داشته باشیم .
    صدا خفه کن در انتهای لوله تفنگ نصب پیچ می شود و اصولا بزرگتر و پهن تر از لوله تفنگ می باشد . با وجود صدا خفه کن در اسلحه ، گاز فشاری پشت گلوله فضای بیشتری برای پخش شدن دارد بنابراین فشار گاز داغ تا ۶۰ پوند بر اینچ مربع کاهش خواهد یافت و طبق مثالی که در ابتدا گفتیم صدای کمتری هم ایجاد می شود .
    تفنگ هایی هم هستند که صدا خفه کن روی آنها به خوبی جوابگو نیست ، به این دلیل که این تفنگ ها گلوله را با سرعت سوپر سونیک یا مافوق صوت شلیک می کنند . در این حالت گلوله بر اثر سرعت زیاد خود در هوا پدیده انفجار صوتی را منجر می شود . صدا خفه کن می تواند لحظه پرتاب را کم صدا کند اما جلوی انفجار صوتی را نخواهد گرفت .

منبع :علم فردا

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    قدرت امتیاز دهی
    82823
    Array

پیش فرض پاسخ : صدا خفه کن تفنگ چگونه کار می کند ؟

صدا خفه کن تفنگ ؛ کلید واژه ای از جنس مرگ

نویسنده : محمد رضا امین زاده

واقعا احساس خطر می کنم . شاید بیشتر از هر فرد دیگه ای این خطر رو حس می کنم و سوالی جدی در ذهنم شکل گرفته که چرا یکی از پر بازدید ترین صفحات علم فردا ” صدا خفه کن تفنگ چگونه کار می کند” شده ، . من این پست رو در جهت اطلاع از طرز کار صدا خفه کن نوشتم ، منظورم اینه که قصدم آموزش ساخت صدا خفه کن نبود و تو همین پست هم اشاره ای به آموزش ساخت نکردم . باورش سخته اما واقعیت داره . چی ؟ الان مفصل توضیح میدم …
    قبلا هم گفتم که وبمستر ها به لطف وجود نرم افزار ها و پلاگین های مختلف متوجه میشن که مردم با چه عباراتی وارد سایتشون میشن . عباراتی که در گوگل ، بینگ ، یاهو و … وارد میشه و شما رو به سمت سایت مورد نظر هدایت می کنه . چند وقتی است یا دقیق تر یکی دو ماهی است که ورودی سایت علم فردا با کلید واژه ی صدا خفه کن زیاد و زیاد تر شده . ما که از ورود هر چه بیشتر کاربران اینترنت به علم فردا از طریق موتور های جستجو خوشحال میشیم و استقبال می کنیم امــــــــــــــــا قسمت غم انگیز و تا حدودی نا امید کننده ی این مسئله اینه که عده زیادی دارن دنبال ساخت صدا خفه کن تو گوگل می گردن .

صدا خفه کن تفنگ

کافیه یه سر به شبکه های اشتراک ویدئو مثل سایت آپارات بزنید تا متوجه تعداد زیاد کلیپ های مرتبط با سرقت های مسلحانه بشید . سرقت هایی که گهگاه جلوی چشم چند ده نفر از مردم اتفاق می افته و گهگاه به لطف وجود صدا خفه کن ، به آرومی و آهستگی و به قیمت کشتن افراد در سکوت نسبی ، اتفاق می افته .
    در هر صورت نتونستم در مقابل این مسئله سکوت کنم و دوست داشتم دلهره ای رو که چند وقتیه دارم share کنم . اینکه عده زیادی دارن دنبال طراحی و ساخت صدا خفه کن می گردن واقعا ترسناکه . آدمو یاد شهر نیویورک و کشور آمریکا میندازه که هر کی یه هفت تیر داره و هر موقع بخواد Bang Bang . شایدم این افراد خیلی عمیق با خودشون فکر کردن و دیدن که آقا با کار و زحمت به جایی نمی رسن و بهترین راه برای پول دار شدن ، خفت کردن مردم بی دفاع و دزدی اونم به صورت مسلحانه است . ای کاش بدونن که سرقت مسلحانه خیلی هم آخر و عاقبت خوبی نداره و پلیس به شدت با این جور جرائم برحورد می کنه .
    متاسفانه قضیه خیلی جدی تر از این پسته و امیدوارم دیگه کلید واژه صدا خفه کن تو گوگل زده نشه . برای نوشتن طرز کار صدا خفه کن زحمت کشیدم و گرنه پاکش میکردم از طرفی آموزش ساخت هم ندادم و گرنه باز پاکش می کردم . برای اینکه عمق فاجعه رو کمی تا قسمتی ابری درک کنید ، برخی عباراتی که مردم در گوگل و دیگر موتور های جستجو زدند رو میگم :
    بهترین صدا خفه کن

آموزش ساخت صدا خفه کن

چگونه صدا خفه کن بسازیم

طرز کار صدا خفه کن تفنگ

طراحی صدا خفه کن
    صدای تفنگ را چگونه کم کنیم
    کشتن با صدا خفه کن
    بهترین راه برای دزدی مسلحانه
    بهترین راه برای سرقت مسلحانه
    سرقت با صدا خفه کن
    روش ساخت صدا گیر تفنگ
    کلیپ صدا خفه کن
    تفنگ با صدا خفه کن
    حالا به نگرانی من حق میدید ؟

3. 9 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    5,516
    دریافت تشکر: 1,986
    قدرت امتیاز دهی
    11090
    Array
    H37's: جدید56

ممنون.جالب بود.ولی من که با کلاشینکف شلیک کردم طوری نشد اونم بدون صدا خفه کن
    البته نگرانی شما که بجاست ولی دلیل نمیشه که هرکسی دنبال این مطالب باشه خلافکار باشه که شاید از روی علاقه و کنجکاوی باشه
    شبيه كسي شده ام كه پشت دود سيگارش باخود مي گويد:ترك مي كنم....سيگار را..خانه را..زندگي را..و باز پكي ديگر مي زند...!!!

5. 3 کاربر از پست مفید H37 سپاس کرده اند .

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    اقتصاد
    ارسال تشکر
    21,844
    قدرت امتیاز دهی
    82823
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط H37 نمایش پست ها
    ممنون.جالب بود.ولی من که با کلاشینکف شلیک کردم طوری نشد اونم بدون صدا خفه کن
    البته نگرانی شما که بجاست ولی دلیل نمیشه که هرکسی دنبال این مطالب باشه خلافکار باشه که شاید از روی علاقه و کنجکاوی باشه
    سلام دوست عزیز وتشکر از حلاوت بیان تون زنده باشید انشاالله
    بزرگوار این متن نوشته نویسنده عزیزآقای محمد رضا امین زاده در علم فرداست و من نقل قول ایشون رو انتقال دادم
    من هم با نظر شما موافقم که دلیل نداره هر کس که جویای مطالب مشابه این مبحثه حتما خلاف کار باشه
    هم میتونه از روی علاقه و کنجکاوی و هم میتونه فرد بعنوان یک کار تحقیقاتی به جستجو بپردازه
    ممنون از توجه تون

7. 4 کاربر از پست مفید Almas Parsi سپاس کرده اند .

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    مهندسی عمران
    ارسال تشکر
    5,516
    دریافت تشکر: 1,986
    قدرت امتیاز دهی
    11090
    Array
    H37's: جدید56

نقل قول نوشته اصلی توسط almas parsi نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز وتشکر از حلاوت بیان تون زنده باشید انشاالله
    بزرگوار این متن نوشته نویسنده عزیزآقای محمد رضا امین زاده در علم فرداست و من نقل قول ایشون رو انتقال دادم
    من هم با نظر شما موافقم که دلیل نداره هر کس که جویای مطالب مشابه این مبحثه حتما خلاف کار باشه
    هم میتونه از روی علاقه و کنجکاوی و هم میتونه فرد بعنوان یک کار تحقیقاتی به جستجو بپردازه
    ممنون از توجه تون

اره درست مثل من که طرز ساخت انواع مواد منفجره رو بلدم ولی نمیسازم.البته موادش گیر نمیاد وگرنه می ساختم
    شبيه كسي شده ام كه پشت دود سيگارش باخود مي گويد:ترك مي كنم....سيگار را..خانه را..زندگي را..و باز پكي ديگر مي زند...!!!

9. 3 کاربر از پست مفید H37 سپاس کرده اند .

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 208
    قدرت امتیاز دهی
    62
    Array

مرسی از مطلبتون .همیشه تو فیلما که صداخفه کن می دیدم واسم سوال بود چجوری کار میکنه

11. کاربرانی که از پست مفید تلاش واندیشه سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع