تصاویر کلاژ شده ی جیم کزنجین؛ نمایش بصری رمان های وهمی
این نمایش های داستانی از معماری و چشم انداز خیالی کلاژهای عکاسی می باشند که توسط هنرمند سی جی ای "جیم کزنجین" تهیه شدند. کزنجین هرگز خودش هیچ عکسی را تهیه نمی کند اما به جای آن 50 عکس را که در اینترنت قابل دیدن است در خلق هر نمونه از این مجموعه از کلاژها ترکیب کرده است. روش ما از ساخت یک بداهه گویی و پرداخت کیفیی و تصادفی از تصاویر می باشد. از آنجایی که این فرایند تا حد زیادی توسط منابعی که من در دسترس داشتم هدایت شدند.کزنجین بیان می دارد: "من فکر می کنم این آثار به مثابه گونه ای از جهش به صورت اتفاقی در جهات متعدد و غیر قابل پیش بینی ایجاد می شوند." دو تصویر آخر او در این مجموعه به آرامگاه و معبد ارجاع دارد. و باروهایی را نشان می دهد که چنان به نظر می رسد که بر روی یک ساحل و سازه های سردرگم داربست هایی در زیر لایه ای از برف و یخ قرار گرفته اند. این هنرمند به نقل از رمان های ترسناک اوایل قرن بیستم از نویسندگانی همچون اچ پی لاو کرفت و آلگرنون بلک وود به عنوان منبع الهام استفاده کرده است.او توضیح می دهد که من شیفته ی پیش نمونه ی داستانی این نویسندگان و گونه ی استفاده شان در تغییر چیزهای عادی به چیزهایی شوم و شیطانی شدم. جیم کزنجین این مجموعه را در سال 2006 آغاز کرد. اولین تصویر او با گستره ای متراکم از بناهایی که بر فراز یک اسکله ویران شده ظاهر شدند. این تصاویر از آن زمان به بعد شامل خانه ای که توسط رعد و برق منحدم شده و ساختمانی قلعه مانند که در بالای آبشاری قرار گرفته ظهور یافتند.
...

...

...

...

...

...

...

...

...