با بودجه مسکن مهر می‌شد نظام معماری کشور را متحول کرد
پورمحمدی از برخی طرح‌های دولت نهم و دهم انتقاد کرد و گفت: چرا ما باید در یک طرحی مثل طرح مسکن مهر 40 هزار میلیارد تومان هزینه کنیم اما باز با اشکلات مبنایی مواجه شویم که با این مقدار پول می‌توانستیم نظام معماری کشور را متحول کنیم اما سیر انحرافی به آن دادیم.

حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی رئیس سازمان بازرسی کل کشور که در جلسه ماهانه جامعه اسلامی مهندسی در محل این جامعه حضور یافته بود، فساد اقتصادی در نظام جمهوری اسلامی را به دور از شعارهای حق‌طلبی و اخلاق‌گرایی دانست و گفت: مقام معظم رهبری در سال 80 فرمان 8 ماده‌ای را دادند که بعد از آن نیز کار‌های زیادی همچون اصلاح نظام بانکی، قانون محیط کسب و کار، قانون اصل 44 و قانون ارتقای سلامت اداری مطرح شد. برای تخلفات مالی باید نظام بانکی کشور اصلاح شود. در حالت فعلی چرخش مالی وضعش معلوم نیست و حتی اگر نظارت هم زیاد شود در زیرساخت‌های اقتصادی ضعف‌های اساسی داریم.

به گزارش فارس، وی در پاسخ به سؤالی در خصوص کاندیداتوری خود گفت: هنوز وقت اعلامش نشده و ما باید {همراه} با سازوکار جامعه روحانیت باشیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در پاسخ به این پرسش که برای اداره قوه مجریه چه برنامه‌ای دارید، اظهار داشت: این حرف‌ها را باید گذاشت برای بعد.

البته ما مشکلات را کم و بیش می‌دانیم و در برنامه آنقدر پیچیدگی نداریم؛ شخصی که می‌خواهد رئیس جمهور شود باید قانون را اجرا کند و البته دو سال و نیم دیگر از برنامه پنجم توسعه باقی مانده و رئیس‌جمهور آینده باید برنامه‌های از پیش تعیین شده را دنبال کند. البته می‌تواند یک سری اولویت‌ها را با توجه به اقتضای زمانی کشور تعیین کند اما طلب برنامه خود نوعی انحراف از قانون است.

پورمحمدی از برخی طرح‌های دولت نهم و دهم انتقاد کرد و گفت: چرا ما باید در یک طرحی مثل طرح مسکن مهر 40 هزار میلیارد تومان هزینه کنیم اما باز با اشکلات مبنایی مواجه شویم که با این مقدار پول می‌توانستیم نظام معماری کشور را متحول کنیم اما سیر انحرافی به آن دادیم.

رئیس‌جمهور { رئیس سازمان بازرسی کل کشور } در پاسخ به این پرسش که آیا برای کاندیداتوری بهتر نیست از ریاست سازمان کل کشور استعفا دهید، گفت: برای کاندیداتوری غیر از مجری انتخابات بودن هیچ پست دیگری مانع کاندیداتوری در انتخابات نمی‌شود.

وی در مورد کمیته مشترک {جامعه} روحانیت مبارز و جبهه پیروان خط امام و رهبری نیز گفت: ما جلساتی با پیروان و غیر پیروان داشته‌ایم اما کمیته‌ای تشکیل نداده‌ایم.

وی در خصوص حضور سعید مرتضوی در سازمان تأمین اجتماعی نیز گفت: وقتی مجلس و دیوان عدالت اداری رسماً در مورد غیرقانونی بودن فعالیت مرتضوی اعلام {موضع} کرده‌اند ما نیز به عنوان مأمور پیگیری قانون باید پیگیری کنیم که تذکر قانونی را در این خصوص انجام داده‌ایم و اگر رعایت نشود به دادگاه می‌فرستیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با اشاره به سخنان عسگراولادی گفت: من این متد آقای عسگراولادی را می‌پذیرم و معتقدم باید مجال این گونه صحبت‌ها را بیشتر کرد.

به گزارش مهر، رئیس سازمان بازرسی کل کشور همچنین در مورد کاندیداتوری هاشمی گفت: من به عنوان یک منبع مطلع و آگاه می دانم که هاشمی کاندیدا نمی شود و شما نیز دنبال پیرمردها نباشید.

وی همچنین در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا خاتمی کاندیدا می شود؟، گفت: به واسطه مرتبطینی که داریم می دانم که خاتمی هم کاندیدا نخواهد شد.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه پس در انتخابات پیش رو رغیب جدی از جریان اصلاحات در برابر کاندیداهای اصولگرایی وجود ندارد؟، تصریح کرد: مگر فقط هاشمی و خاتمی رغیب ما هستند ما نباید دنبال شخصیت های تکراری باشیم هرکس که دوره ریاست جمهوری‌اش تمام شد، طبق نظام گردش مدیریتی مدرن امروز دنیا باید کنار برود و تکرار نشود و من نیز مدافع سرسخت این تئوری هستم.

پورمحمدی خطاب به خبرنگاران ادامه داد: شما دنبال چهره های جدید باشید نه قدیمی؛ چراکه جوان‌هایی همچون من هستند و دنبال پیرمردها نباشید