دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: یك اقدام بی سابقه از سوی شهرداری ساری

کـــــــاربر فــــعال
    رشته تحصیلی
    معماری
    ارسال تشکر
    25,003
    دریافت تشکر: 20,366
    قدرت امتیاز دهی
    2458
    Array

پیش فرض یك اقدام بی سابقه از سوی شهرداری ساری

یك اقدام بی سابقه از سوی شهرداری ساری
    آقای مهندس شنیده ایم كه قرار است در روز درختكاری شهرداری ساری كاری كند كارستان. در این باره توضیح می دهید؟

پس از گفتگو با تنی چند از معاونان و مدیران شهرداری ساری و سازمان های تابعه این بار با مدیرعامل سازمان پاركها و فضای سبز مصاحبه ای انجام دادیم كه حاوی نكات جالب و قابل توجهی است .شما را به خواندن این مصاحبه دعوت می كنیم.

به گزارش روابط عمومی شهرداری ساری، آقای مهندس حمیدی ! اجازه می خواهم تا با این سوال مصاحبه را آغاز كنیم كه برای تحقق وعده شهردار ساری مبنی بر ایجاد 30 بوستان در 30 محله ساری چه اقداماتی انجام دادید؟

قبل از هرچیز باید عرض كنم سرانه فضای سبز شهروندان ساروی بسیار اندك است به همین دلیل جناب مهندس عبوری توصیه های مكرری دارند مبنی بر اینكه باید این سرانه افزایش یابد بنابراین تصمیم گرفته شد در راستای تحقق توصیه های اكید ایشان فضای سبز ساری را گسترش دهیم. یكی از راههای آن احداث بوستان است. همانگونه كه فرمودید جناب عبوری وعده دادند تا در30 محله شهر بوستان ایجاد كنیم اكنون كه در خدمت شما هستم 2 بوستان احداث شده است و بوستان محله روشن كوی شهید فهمیده و بهار را در دستور كار قرار دادیم پس تردید نكنید كه این وعده تحقق می یابد و آن را عملی می كنیم.

آ یا امكان دارد كه این بوستان ها به سمت بوستانهای خاص پیش برود؟ یعنی بوستان بانوان ؛ بوستان كودكان یا پارك موزه ایجاد شود؟

ما در برنامه های خود این بوستان ها را داریم اما عنایت داشته باشید كه بوستان بانوان ویـ‌ژگی هایی دارد كه در هر محله ای نمی توان آن را احداث كرد یا پارك موزه هم در برنامه ما وجود دارد ولی باید توجه داشت كه ما به دنبال آن نیستیم كه به صرف تحقق شعارها یك منطقه ای را با چند درخت و گل و گیاه و صندلی جمع كنیم و نام بوستان به آن بدهیم چون تاكید جناب عبوری است كه بوستان ها باید مجهز و شكیل باشند برای همین ما دنبال آن هستیم كه حتی مبلمان بوستان ها هم خاص باشند یعنی بوستان هایی احداث كنیم كه به واقع بوستان باشند و از تجهیزات لازم برخوردار باشند.

آقای مهندس شنیده ایم كه قرار است در روز درختكاری شهرداری ساری كاری كند كارستان. در این باره توضیح می دهید؟

بله عرض كنم ما بنا داریم چهره شهر را با گل و گیاه آنچنان آذین كنیم كه مردم از زندگی در این شهر لذت ببرندبرای همین تصمیم گرفتیم در روز درختكاری 200 اصله نهال را هم توزیع كنیم و هم در جاهای مناسب بكاریم. همینجا اعلام میكنم در روز درختكاری در تمام میادین شهر نهال نارنج و چنار توزیع می شود و مردم می توانند رایگان دریافت كنند. ضمن آنكه در نظر داریم كوچه به كوچه و خانه به خانه برویم و نهال را تقدیم مردم كنیم.

آقای حمیدی ! سال قبل جشنواره عرق گیری بهار نارنج را برگزار كردید كه بسیار هم مورد استقبال قرار گرفت آیا این جشنواره امسال هم برگزار خواهد شد؟

بله چون همان پارسال اعلام شد این جشنواره سالانه برگزار می شود دبیرخانه آن را هم ایجاد كردیم و قول می دهیم این جشنواره امسال بسیار با شكوهتر برگزار خواهد شد.

من در جایی از قول شما شنیدم كه طرح هر آپارتمان دو گلدان را ارائه كردید ؛این طرح چیست؟

ببینید ساری از هرجهت محروم است حتی در بناسازی و معماری. من طرحی دارم كه به زودی تقدیم شهردار محترم خواهم كرد تا بر اساس آن هر بنایی كه احداث میشود؛ بخصوص آپارتمان در بنای بیرونی آن باید دو گلدان با گلهای خاص جانمایی شود. ما این گلدان ها را با طرحی بسیار زیبا می سازیم و در اختیار مردم می گذاریم این طرح مراحل نهایی خود را طی میكند و یقین دارم در صورت اجرایی شدن نمای شهر بسیار زیبا خواهد شد.

خیلی ها پیشنهاد می دهند كه سازمان پارك ها و فضای سبز در سطح شهر و بخوص مقابل بیمارستانها گلفروشی ایجاد كند دراین باره صحبتی دارید؟

این اصلاً طرح خود ماست و بالاتر از آن در نظر داریم تا یك فروشگاه بزرگ گل و گیاه احداث كنیم. البته این طرح ها نیازمند فرهنگ سازی هستند و مراكز فرهنگی باید وارد این عرصه بشنود و كمك كنند تا طرح های ما با موفقیت اجرا گردد.

یك نكته مهم دیگر كه می خواهم اینجا بازگو كنم این است كه تصمیم داریم برای حفظ و نگهداری فضای سبز شهر از مردم یاری بگیریم مثل طرح همیار پلیس از شهروند افتخاری كمك میگیریم تا از فضای سبز شهر محافظت شود. من حتی می خواهم بگویم مردم باید با خیلی از قوانین كه نه اعلام شده و نه اجرا آشنا شوند . مردم حق ندارند روی درختان شهر كنده كاری كنند یا گلی را بچینند و خیلی مقررات دیگر وجود دارد كه باید به مردم آموزش داده شود.

آقای مهندس حمیدی در ایام تعطیل مردم شهر از پاركها نمی توانند استفاده كنند. دلیلش هم اسكان مسافران در این اماكن است؛ آیا نمی توان برای تغییر این شرایط اقدامی انجام داد؟

نكته بسیار خوب و مهمی را مورد توجه قرار دادید من سالهاست به این وضعیت فكر می كنم و از آن رنج می برم حالا غیر از این من معتقدم اسكان مسافران در پارك ها به اقتصاد شهر هم لطمه می زند ضمن آنكه آلودگی تصویری هم به وجود میاورد برای همین هم بنا داریم طرحی به آقای شهردار بدهیم كه حداقل در پارك های داخل شهر از اسكان مسافران جلوگیری شود.

​​

2. کاربرانی که از پست مفید وحید 0319 سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)