بعید است شهرداری خلاف توافق عمل کند
درحالی که اخیرا وزیر راه وشهرسازی از عدم پایبندی شهرداری ها به تعهد خود در خصوص نوسازی بافت های فرسوده انتقاد کرده بود اما روز جمعه تاکید کرد بعید است شهرداری چنین رویکردی را درپیش بگیرد.

علی نیکزاد در حاشیه مراسم افتتاح سامانه پرداخت الکترونیکی عوارض در پاسخ به سوال خبرنگار صما مبنی براینکه شما اخیرا انتقاد کرده بودید، شهرداری به تعهدات خود در زمینه نوسازی بافت های فرسوده عمل نکرده است و آیا این امر، روند اجرای پروژه بهسازی بافت های فرسوده را کند نمی کند؟ گفت: در زمان مدیریت پیشین سازمان نوسازی شهرتهران براساس تفاهم های صورت گرفته مقرر شده بود که دولت برای ساخت‌وساز در بافت‌های فرسوده وام ارائه دهد و شهرداری‌ها هم پروانه رایگان اعطا کنند، براین اساس اگر شهرداری بخواهد از محل صدور پروانه، مطالباتی داشته باشد، به تعهدات خود عمل نکرده و تفاهم منعقد شده در این زمینه را زیرپا گذاشته است.

نیکزاد تاکید کرد: البته این خبرهنوز مورد تایید نیست و فعلا فقط برخی ها به گوش من رسانده اند که شهرداری قرار است در امر نوسازی بافت های فرسوده عوارض صدور پروانه را اخذ کند که من به آنها گفتم بعید است شهرداری این رویه را درپیش بگیرد و خلاف توافق عمل کند اما تا این لحظه گزارش رسمی در این باره دریافت نکرده ایم.