دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: کمک هزینه مشهد، بهانه کلاهبرداری atm

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    حقوق
    ارسال تشکر
    6,695
    دریافت تشکر: 5,917
    قدرت امتیاز دهی
    1937
    Array
    نسیم بهآر's: لبخند

پیش فرض کمک هزینه مشهد، بهانه کلاهبرداری atm

کارآگاهان پلیس آگاهی تهران‌بزرگ زندانی را که با طرح مسابقه «برنده‌شدن کمک هزینه سفر به مشهدمقدس» از مردم کلاهبردای می‌کرد را دستگیر کردند.

به گزارش سرویس«حوادث» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در چهارم مهرماه سالجاری، خانم جوانی با مراجعه به کلانتری 141 گلستان و طرح شکایت با موضوع خیانت در امانت، به مأموران اعلام‌کرد که یکی از دوستانم با استفاده از عابربانکم، اقدام به کلاهبرداری کرده که با تشکیل پرونده مقدماتی و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 5 تهران، پرونده برای رسیدگی در اختیار پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

شاکی پرونده پس از حضور در پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت که کارت عابربانک خود را به صورت امانت در اختیار یکی از دوستانم به نام «عاطفه» گذاشتم که پس از مدتی متوجه شدم که با استفاده از عابربانکم، کلاهبرداری انجام شده است که با توجه به اظهارات شاکی پرونده، کارآگاهان با شناسایی محل سکونت «عاطفه» 21 ساله، در شهرک شهیدباقری واقع در انتهای اتوبان شهید همت را دستگیر و به پایگاه دوم پلیس‌آگاهی منتقل کردند که با آغاز تحقیقات، عاطفه به دریافت کارت عابربانک از دوست خود اعتراف و در ادامه عنوان داشت که عابربانک متعلق به شاکی را به اصرار برادرم در اختیار او گذاشته و از موضوع کلاهبرداری هیچ اطلاعی ندارم که با شناسایی هویت برادر عاطفه به نام «محمدعلی» و بررسی سوابق وی مشخص شد که وی دارای سابقه دستگیری توسط اداره دهم ویژه قتل بود و به اتهام مشارکت در یک نزاع و درگیری منجر به قتل( با انگیزه خانوادگی) دستگیر، با قرار قانونی به زندان اعزام و پس از مدتی آزاد شد که با شناسایی هویت «محمدعلی» و با توجه به اظهارات خواهر وی، کارآگاهان پایگاه دوم پلیس آگاهی وی را دستگیر کردند.

محمدعلی پس از انتقال به پایگاه دوم آگاهی و در اعترافات خود به کارآگاهان گفت: در مدت زمانی که به زندان منتقل شده بودم، با فردی به نام «محمد» هم خرج شده بودم که پس از مدتی، محمد مدعی شد که به علت بدهی مالی به زندان افتاده و قصد دارد تا نسبت به پرداخت بدهی خود اقدام کند به این بهانه، من نیز که به حرف‌های او اعتماد کرده بودم از خواهرم خواستم تا یک عابربانک برای من تهیه کند و او نیز پس از به امانت گرفتن عابربانک متعلق به یکی از دوستان خانوادگی، آن را برایم فرستاد و من نیز کارت عابربانک را در اختیار محمد گذاشته و خودم نیز پس از مدتی و با قرار وثیقه از زندان آزاد شدم.

با شناسایی هویت «محمد» و با بررسی سوابق مشخص شد که وی یکی از مجرمان سابقه‌دار پلیس آگاهی به ویژه پایگاه هفتم است که پیش از این بارها به اتهام کیف‌قاپی دستگیر و روانه زندان شده است؛ بررسی سوابق متهم نشان داد که محمد 23 ساله دارای سوابق متعدد دستگیری است و آخرین بار نیز به اتهام کیف‌قاپی دستگیر و روانه زندان شده است.

با انتقال "محمد .ز" به پایگاه دوم و آغاز تحقیقات، وی در اظهارات خود با انکار هرگونه دریافت عابربانک مدعی شد که هیچ عابربانکی را به بهانه پرداخت بدهی، از محمدعلی دریافت نکرده است اما در ادامه رسیدگی به پرونده و با بررسی تراکنش مالی حساب بانک متعلق به شاکی پرونده، کارآگاهان پایگاه دوم موفق به شناسایی تعدادی از مالباختگان شدند که به شیوه ATM مورد کلاهبرداری قرار گرفته بودند.

آنها در اظهارات مشابه عنوان کردند که از طریق پیامکی با موضوع «برنده‌شدن کمک هزینه سفر به مشهد مقدس» و به شیوه ATM مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند؛ یکی از مالباختگان در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: پس از دریافت پیامکی که در آن عنوان شده بود "شما برنده مبلغ یک میلیون و 500 هزار تومان کمک هزینه سفر به مشهد شده‌اید"، با شماره تماس داخل پیامک تماس گرفته و فرد پاسخگو مدعی شد که من در قرعه‌کشی اپراتور تلفن‌همراه برنده شده و در ادامه از من خواست تا با مراجعه به دستگاه ATM و انتخاب گزینه انگلیسی نسبت به دریافت مبلغ خود اقدام کنم اما پس از مراجعه به دستگاه خودپرداز و انجام عملیات بانکی آن‌گونه که از من درخواست شده بود در مرحله کنترل موجودی متوجه شدم که نزدیک به همین مبلغ از حسابم برداشت شده و آن شخص نیز دیگر پاسخگوی تماس‌های من نبود و تلفن‌همراه خود را خاموش کرده بود.

سرهنگ کارآگاه مهرداد یگانه، رییس پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به شواهد و دلایل بدست آمده از متهمان و احتمال ارتکاب جرایم مشابه، از کلیه مالباختگانی که بدین شیوه و به ویژه تحت عنوان برنده‌شدن کمک هزینه سفر به اماکن زیارتی مورد کلاهبرداری قرار گرفته‌اند، خواست تا برای پیگیری شکایات خود به پایگاه دوم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان آزادی خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند.

..هر کجایی، شعر باران را بخوان/ ساده باش و باز هم کودک بمان..

2. کاربرانی که از پست مفید نسیم بهآر سپاس کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)