مربی تیم ملی فوتبال کشورمان ضمن دشوار توصیف کردن دیدار مقابل کره جنوبی تاکید کرد: برای پیروزی در این دیدار برنامه تاکتیکی ویژه ای را اجرا خواهیم کرد.

اریش روته مولر دستیار آلمانی علی دایی با اشاره به شناخت کامل خود از بازیکنان تیم کره جنوبی در گفتگو با خبرنگار مهراظهار داشت: کره جنوبی بازیکنان بین المللی و باتجربه ای را در اختیار دارد که اساس کارهای تاکتیکی این تیم برپایه حرکات سرعتی و ترکیبی آنها طراحی و اجرا می شود، ازهمین رو برنامه ویژه ای برای مهاراین بازیکنان داریم که در تمرینات آنها را مرور خواهیم کرد.

مولر در خصوص ارزیابی خود از تیم ملی فوتبال کره جنوبی در دیدار تدارکاتی مقابل بحرین اظهار داشت: در این دیدار بدلیل غیبت سه بازیکن اصلی و لژیونر کره جنوبی نمی توان ارزیابی دقیقی از این تیم داشت و نباید این بازی ملاک قضاوت درباره این تیم قرار بگیرد .

وی تصریح کرد: ما فریب بازی کره جنوبی مقابل بحرین را نخواهیم خورد. به نظر من سطح فوتبال کره جنوبی بسیار بالاتر از نمایشی است که مقابل بحرین داشت و این تیم با اضافه شدن بازیکنان لژیونر خود فوتبال متفاوتی را ارائه خواهد کرد.

مربی تیم ملی فوتبال کشورمان با بیان اینکه برنامه های تمرینی فشرده ای را برای آماده سازی ملی پوشان طراحی شده است اظهار داشت: با جلسات تمرینی که تا پیش از دیدار با کره جنوبی خواهیم داشت، بازیکنان به لحاظ تاکتیکی و فیزیکی به آمادگی کامل خواهند رسید و تنها امیدوارم در روز مسابقه بازیکنان با آمادگی ذهنی، سرحال و شاداب آماده این مسابقه بزرگ باشند چرا که شرایط بازیکنان در روز مسابقه از اهمیت بسزایی برخوردار است.

روته مولر در بخش دیگری ازسخنان خود در پاسخ به این سئوال که " برای مهار بازیکنان سرعتی کره بویژه در کناره ها چه برنامه ای دارید" ، افزود: من نسبت به تک تک بازیکنان کره شناخت دارم و کاملا با کارهای ترکیبی و حرکات آنها آشنا هستم و فیلم بازیهای این تیم را بارها آنالیز کرده ام و برای مهار بازیکنان کره برنامه خاصی داریم که روز مسابقه آنها را در زمین پیاده خواهیم کرد.

وی در خصوص نگرانی های موجود در خط حمله تیم ملی با محرومیت غلامرضا رضایی و شرایط روحی نه چندان مساعد وحید هاشمیان ، تصریح کرد: جای نگرانی وجود ندارد. ما برای بازی با کره برنامه تهاجمی خاصی را مد نظر داریم که با نفرات جایگزین پازل تاکتیکی ما کامل می شود. البته هرچند هاشمیان در شرایط روحی سختی قرار دارد ولی اعتقاد دارم او بازیکن حرفه ای است که در تیم بوخوم در شرایط مسابقه قرارداشت و می تواند نگرانی های ما را در این پست برطرف کند.

روته مولر در بخش پایانی سخنان خود با بیان اینکه حضور لژیونرها درکنار بازیکنان جوان و با انگیزه بسیارتعیین کننده خواهد بود، یادآور شد: بازیکنان بین المللی فوتبال ایران برای چنین مسابقه بزرگی نقش بزرگ و محوری را برعهده خواهند داشت و امیدوارم در فاصله کوتاهی که این بازیکنان را در اختیار داریم بتوانیم آنها را درچارچوب وظایف تاکتیکی ویژه ای که در این دیدار برعهده خواهند داشت ، آماده کنیم.