دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: علیرضا افتخاری چاپلوس نیست

دوست آشنا
    رشته تحصیلی
    طراحی لباس
    ارسال تشکر
    1,189
    دریافت تشکر: 1,332
    قدرت امتیاز دهی
    42
    Array

پیش فرض علیرضا افتخاری چاپلوس نیست

علیرضا افتخاری چاپلوس نیست علیرضا افتخاری ماجرا از دیدار علیرضا افتخاری و رئیس جمهور کشور در روز خبرنگار و همایشی که توسط صدا و سیما ترتیب داده شده بود شروع شد؛ که تصویر در آغوش کشیده شدن احمدی نژاد توسط افتخاری را سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش کرد. بعد از آن، بعضی ها به استاد آواز ایران اعتراض کردند که چرا این کار را کرده است و این رفتار او را، حمل بر چاپلوسی کردند. تا این که خود استاد افتخاری هم از این حرف و حدیث ها به تنگ آمد و با یکی از خبرگزاری ها مصاحبه کرد و حرف های زیر را گفت: • هر کس هر نیتی می خواهد داشته باشد، داشته باشد. من وقتی با رییس جمهورمان رو به رو می شوم، باید چه واکنشی نشان دهم، باید احترام بگذارم. ادبم را به جا بیاورم. من که دنبال سیاست نیستم. • یک‌ سری می گویند نباید این کار را می کردی. آن ها نمی فهمند. من این را روی حساب این می گذارم که خیلی ها داغ‌ اند و نمی دانند. وقتی من در همایش صدا و سیما دعوت دارم و روز خبرنگار است، باید ادب به جا بیاورم و از شخص اول که آنجا نشسته تا هزارمین نفر باید به همه عرض ادب کرد. • می‌گویند افتخاری چرا این کار را کردی؟ ادب به جا آوردن، چرا ندارد. • من همیشه عرض ادب می کنم. دورم هم نمی خواهم شلوغ شود. بلیط کنسرتم را هم نمی خواهم گران کنم...! طرفدار من خداست. من برای خدا خواندم. نخواندم که بقیه بخرند. هیچ وقت برای بنده های خدا نخواندم. خدا به من این افتخاری از پیشینه بسیار گرانقدری برخوردار است كه برای به دست آوردن جایگاه نیاز به چابلوسی ندارد، چون امتحان خود را درعرصه موسیقی پس داده است و برای اهالی هنر شناخته شده است صدا را داده، آنها باید هوای من را داشته باشند و حرصم ندهند و من را نگه دارند. نه این که سنگ جلوی پایم بیندازند. نه این که تهدیدم کنند و تو سایت مدام کامنت های تهدید بگذارند. • هر کسی می خواهد من را تهدید کند. اما شماهایی که 30 سال است برایتان خوانده ام، بدون چشم داشت، سنگ پرانی نکنید. من از آن آدم هایی نیستم که نان را به نرخ روز بخورم. ببینم کجا می خواهم کنسرت بدهم که دورم شلوغ شود. من برای خدا می خوانم. همین. تا این که خبرگزاری رسمی دولت هم سراغ محمد گلریز، خواننده قدیمی و شناخته شده، رفت تا حرف های او را هم درباره استاد آواز ایران نقل کند. حرف های گلریز هم، این چنین بود؟ • علیرضا افتخاری خواننده ‌ای نام آشنا، مردمی و بدون ریاكاری است كه نیاز به روابط برای به دست آوردن جایگاه ندارد. • شناخت من نسبت به افتخاری به دوران بسیار دور بر می گردد و یقین دارم كه این هنرمند دردیدار با آقای احمدی نژاد احساسات واقعی خود را بیان كرده است و درحقیقت با بوسه برصورت رییس جمهور منتخب مردم، حمایت خود را از وی اعلام كرده است. • افتخاری از پیشینه بسیار گرانقدری برخوردار است كه برای به دست آوردن جایگاه نیاز به چابلوسی ندارد، چون امتحان خود را درعرصه موسیقی پس داده است و برای اهالی هنر شناخته شده است. گفتنی است که موضع گیری خاص دو استاد مسلم آواز ایران، یعنی علیرضا افتخاری و محمدرضا شجریان، باعث و بانی مناقشات کلامی بسیاری بین طرفداران موسیقی سنتی شده است؛ تا آنجا که عده ای افتخاری را محکوم به دولتی بودن می کنند و عده ای دیگر، شجریان را شایسته خارجی و ضد نظام بودن می دانند. و تا آنجا که طرفداران هر دو استاد، آن دیگری را دعوت به الگو قرار دادن دیگری می کنند. گروه هنر تبیان

2. کاربرانی که از پست مفید NeshaNi سپاس کرده اند.

کاربر جدید
    ارسال تشکر
    0
    دریافت تشکر: 0
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

پیش فرض پاسخ : علیرضا افتخاری چاپلوس نیست

لطفا استاد شجریان و آقای افتخاری رو با هم مقایسه نکنید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)