دوست عزیز، به سایت علمی نخبگان جوان خوش آمدید

مشاهده این پیام به این معنی است که شما در سایت عضو نیستید، لطفا در صورت تمایل جهت عضویت در سایت علمی نخبگان جوان اینجا کلیک کنید.

توجه داشته باشید، در صورتی که عضو سایت نباشید نمی توانید از تمامی امکانات و خدمات سایت استفاده کنید.
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: برشی از کتاب «احمد» :ممکن است فردا احمد را هم بگیرند

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    یار همراه
    ارسال تشکر
    4,020
    دریافت تشکر: 6,802
    قدرت امتیاز دهی
    8985
    Array
    312's: جدید84

Post برشی از کتاب «احمد» :ممکن است فردا احمد را هم بگیرند

موسسه سرلشکر شهید حاج احمد کاظمی کتاب «احمد» به کوشش «علی‌اصغر بنده‌خدا» را در 120 صفحه و با قیمت 2000 تومان منتشر و روانه بازار نشر کرده است.

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات باشگاه خبری فارس «توانا»، کتاب «احمد» برشی از زندگی و زمانه سیداحمد آقا خمینی توسط «علی‌اصغر بنده‌خدا» به صورت داستانک در 120 صفحه به نگارش درآمده است.

در این کتاب وجوه مختلف شخصیتی و نقش سیداحمد خمینی در روند پیروزی انقلاب و بعد از آن، به صورت غیرمستقیم بیان شده است.
    در ذیل بخش‌هایی از کتاب «احمد» از نظرتان می‌گذرد:

* چاپ کتب ممنوعه

خطر کپی و تکثیر کتب ممنوعه‌ای مثل «در خدمت و خیانت روشنفکران» نوشته «جلال آل احمد»، به خطر تکثیر اعلامیه‌ها اضافه کرد. کتاب را چاپ می‌کرد و حتی به خارج از کشور هم می‌فرستاد. یک بار فرستاد آلمان برای برادر خانمش، صادق طباطبایی. میان آجیل‌ها جاسازی کرده بود.

* امین

رفت پاریس تا به امام گزارش بدهد. نمی‌دانست چگونه مطالب را به ایشان برساند. مصطفی شهید شده بود. فقط احمد مانده بود. وقتی امام با تردیدش مواجه شد گفتند: «همان طور که قبلاً درباره مصطفی با شما صحبت کردم به همان صورت در مورد احمد نگاه کنید. هر چه را که خواستید بدون کم و زیاد به من بگویید به احمد برسانید».
    چند سال بعد هم رفت پیش امام. باز هم می‌خواست مطالب را شفاهی و مستقیم بگوید. امام دوباره گفت: «اگر می‌خواهید پیامی شفاهی به من برسانید به احمد بگویید. چون او هم حرف شما را خوب خوب می‌فهمد و هم مطالب را خوب و سالم می‌رساند. هر حرفی را به احمد زدید، بدانید که به من گفته‌اید، اگر نامه نوشتید و خواستید همان روز به من برسد فقط به احمد بدهید».

* انصاف

در جلسه‌ای مخالفان و مؤافقان دکتر علی شریعتی نقد صحبت‌هایش را پیش کشیدند. طبق معمول مخالفان دکتر زیادتر بودند. رو کرد به یکی از آنها و پرسید: «کتاب‌های دکتر را خوانده‌ای؟» وقتی که پاسخ نه را شنید با تعجب گفت: «پس چگونه به خودت اجازه می‌دهی بدون اینکه با افکار و گفتار دکتر آشنا شوی با او مخالفت کنی؟».+↓

خيانت فــقـر مي آورد

2. 2 کاربر از پست مفید 312 سپاس کرده اند .

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)