PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در خواست کمک مشاورن به مبتدیان جهت ثبت اختراع!

عرفان سلیم زاده
14th June 2011, 01:01 PM
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت اساتید حقوق[golrooz].

من به عنوان نماینده تمام مبتدیان این سایت از شما می خوام که از دانش خود برای ثبت اختراع به ما کمک کنید[esteghbal][golrooz][golrooz][golrooz]!
در قدم اول درخواست ما، توضیحات کامل در مورد هر ماده از قوانین ثبت اختراع که ضمیمه این تاپیک شده می باشد.[golrooz]
و اگر زحمتی نیست جواب دادن به سوالات مبتدیان در این پروسه در ساعاتی که خودتون مشخص می کنید.
امید داریم که با کمک اساتید دیگر مشکلی از این لحاظ برای مبتدیان نباشد[tashvigh][tashvigh][golrooz]

Sookoot
15th June 2011, 02:05 AM
با سلام و عرض خسته نباشید خدمت اساتید حقوق[golrooz].

من به عنوان نماینده تمام مبتدیان این سایت از شما می خوام که از دانش خود برای ثبت اختراع به ما کمک کنید[esteghbal][golrooz][golrooz][golrooz]!
در قدم اول درخواست ما، توضیحات کامل در مورد هر ماده از قوانین ثبت اختراع که ضمیمه این تاپیک شده می باشد.[golrooz]
و اگر زحمتی نیست جواب دادن به سوالات مبتدیان در این پروسه در ساعاتی که خودتون مشخص می کنید.
امید داریم که با کمک اساتید دیگر مشکلی از این لحاظ برای مبتدیان نباشد[tashvigh][tashvigh][golrooz]

سلام عزیزم[golrooz]

پروسه حقوقی ثبت اختراع و انحصار هرنوع نو اوری و خلاقیت ، اگرچه پروسه پیچیده ای نیست

اما درعین حال مهمه / قسمتی از ان در قوانین مدنی و حقوق مالکیت معنوی نهفته است و بخش از ان در قوانینی از قبیل قانون تجارت و مقررات و ایین نامه های مصوب

که در مورد هر بخش از ان چنانچه سوالی هست پاسخ داده خواهد شد[golrooz]

عرفان سلیم زاده
18th June 2011, 02:15 PM
ممنون از جوابتون اولین خواستمون تعریف ماده هایی است که در ایین نامه اجرایی قوانین ثبت اختراع اومده چون اونقدر این ماده ها رسمی بیان شده که خود من نمی تونم از منظورش سر در بیارم!

hani2011
18th June 2011, 05:33 PM
سلام،در مورد ثبت اختراع وقوانین آن مقاله ای در این سایت در قسمت حقوق خصوصی گنجانده شده است امید است مورد استفاده قرار گیرد.[shaad]

Sookoot
21st June 2011, 01:31 AM
ممنون از جوابتون اولین خواستمون تعریف ماده هایی است که در ایین نامه اجرایی قوانین ثبت اختراع اومده چون اونقدر این ماده ها رسمی بیان شده که خود من نمی تونم از منظورش سر در بیارم!

پیشنهاد میکنم متن قانون رو مطالعه کنید سپس جزیی تر در مورد نکات مبهم طرح موضوع نمایید

البته میپذیرم که طولانی است و حوصله میخواهد

http://www.njavan.com/forum/showthread.php?p=242107#post242107

برای مثال ابتدا تفکیک بین اختراع و اکتشاف لازم است روشن شود که قانون درمقدمه خودپیش بینی این موضوع را نموده انجا که میگوید :

ماده ۴ ـ موارد زیر از حیطه حمایت از اختراع خارج است‌:
الف ـ کشفیات‌، نظریه‌های علمی‌، روشهای ریاضی و آثار هنری‌.ب ـ طرحها و قواعد یا روشهای انجام کار تجاری و سایر فعالیتهای ذهنی و اجتماعی‌.ج ـ روشهای تشخیص و معالجه بیماریهای انسان یا حیوان‌. این بند شامل فرآورده‌های منطبق با تعریف اختراع و مورد استفاده در روشهای مزبور نمی‌شود.
د ـ منابع ژنتیک و اجزاء ژنتیک تشکیل‌دهنده آنها و همچنین فرآیندهای بیولوژیک تولید آنها.هـ ـ آنچه قبلاً در فنون و صنایع پیش‌بینی شده باشد. فن یا صنعت قبلی عبارت است از هر چیزی که در نقطه‌ای از جهان ازطریق انتشار کتبی یا شفاهی یا ازطریق استفاده عملی و یا هرطریق دیگر، قبل از تقاضا و یا درموارد حق تقدم ناشی از اظهارنامه ثبت اختراع‌، افشاء شده باشد. درصورتی که افشاء اختراع ظرف مدت شش ماه قبل از تاریخ تقاضا یا در موارد مقتضی قبل از تاریخ حق تقدم اختراع صورت گرفته باشد، مانع ثبت نخواهد بود.
و ـ اختراعاتی که بهره‌برداری از آنها خلاف موازین شرعی یا نظم عمومی و اخلاق‌حسنه باشد.

وسایر نکات دیگر

مثلا یک مخترع ابتدا به ساکن اصولا چه باید بکند تا امتیاز اختراعش محفوظ بماند ؟؟؟و.....

Sookoot
21st June 2011, 01:35 AM
چون اونقدر این ماده ها رسمی بیان شده که خود من نمی تونم از منظورش سر در بیارم!

خب این طبیعی است - منظور از ان مواد و متون قانونی به سهولت وکاملا قابل فهم در این انجمن بیان میشود

عرفان سلیم زاده
21st June 2011, 01:48 PM
خیلی ممنون... خب در مرحله اول میخوام که در مورد سیستم ثبت اختراع در ایران و ساده ترین روشی که برای ثبت اختراع پیشنهاد میکنید بدونم. درضمن اگر میشود راه حلی برای مشکل تجاری سازی اختراعات توسط مخترعین بیان کنید به عبارت دیگر مخترعانی که برای تجاری سازی اختراعات ارزشمندشون در کشور مشکل دارند و یا با توجه به تکنولوژی پیشرفته شان قابلیت تولید در ایران را ندارند چگونه میتونند اختراعاتشون رو در سطح جهانی تجاری سازی کنند.باتشکر از راهنمایی های شما!

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد