PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : محرومیت زنها از کارشناسی ارشد

NameEly
31st May 2011, 09:34 PM
با سلام به همه ی دوستان عزیز :

من دیشب یک خبری درباره اینکه خانوم ها توی بعضی رشته در کارشناسی ارشد دیگه نمیتونن شرکت کنند

مانند شیمی

ایا این خبر رو هم شما شنیدید و صحت داره ؟

چون خیلی ناراحت شدم بخاطر این حرکت

منبع : رادیو فردا

Jopiter
1st June 2011, 12:41 AM
با سلام
دوست عزیز صرفا به این جهت که یک خبرگزاری این مطلب را اعلام کرده است نمی توان به آن اطمینان کرد اگر سازمان سنجش این مطلب را بیان نمود می توان آن را قبول کرد .

NameEly
1st June 2011, 12:45 AM
با منطق هم درسته

اگه شما توجه کنید 60 تا 80 درصد دانشگاه داره از دخترا پر میشه و این پیامد هایی داره که میشه مثالی از آن زد مانند بالا رفتن سن ازدواج یا سخت شدن ازدواج

اگه کسی خبری در این زمینه داشت لطف کنه و اعلام کنه

هم کار خوبی هست هم بد

*yas*
1st June 2011, 12:53 AM
با منطق هم درسته

اگه شما توجه کنید 60 تا 80 درصد دانشگاه داره از دخترا پر میشه و این پیامد هایی داره که میشه مثالی از آن زد مانند بالا رفتن سن ازدواج یا سخت شدن ازدواج

چرا میترسین خانم ها درس بخونن و همه چی و به گردن اونا میندازین
خب اگه 60تا 80درصد دانشگاهامون پر بشن از خانمها
جامعه باید به خودش بباله چون فرزندان آینده مادراشون تحصیل کردن این که نشد دلیل سن ازدواج برا این چیزا بالا نرفته هممونم میدونیم

NameEly
1st June 2011, 01:03 AM
توی ایران چه کسی میره خاستگاری ؟ مرد میره ، برای تشکیل یک خانواده باید مرد کار داشته باشه ، وقتی یک پسر میره خاستگاری ازش می پرسن که آیا کار داری یا نه کار هم وقتی بوجود میاد که فرد تحصیل کرده باشه ( حداقل در جامعه امروز ) برای دختر مهم نیست که کارمند باشه یا نه ( این مهم نبودن در برابر پسر هستش ) ولی پسر حتما باید کار داشته باشه ،

حال وقتی دختر میره دانشگاه و پسرا نمی تونن برن === میشه با این که پسر کار نداشته باشه و در نتیجه سن ازدواج میره بالا

این یک دلیل

دلیل دیگه اینکه وقتی یک دختر درس می خونه توقعش بالا میره شما کمتر پیدا می کنید که یک دختری که فوق لیسانس گرفته بیاد با یک پسری که دیپلم هست یا حتی لیسانیس ازدواج کنه ، این طور نیست ؟

این هم یک دلیل دیگه

اگه شما دلیل قانع کننده دیگه دارید بگین شاید من راضی بشم

NameEly
1st June 2011, 01:06 AM
این کامل درسته چون مادر نقش مهمی در تربیت فرزند داره حال اگر مادر تحصیل کرده باشد یک پون عالی هستش برای جامعه ای که پیشرفت کنه

*yas*
1st June 2011, 01:12 AM
توی ایران چه کسی میره خاستگاری ؟ مرد میره ، برای تشکیل یک خانواده باید مرد کار داشته باشه ، وقتی یک پسر میره خاستگاری ازش می پرسن که آیا کار داری یا نه کار هم وقتی بوجود میاد که فرد تحصیل کرده باشه ( حداقل در جامعه امروز ) برای دختر مهم نیست که کارمند باشه یا نه ( این مهم نبودن در برابر پسر هستش ) ولی پسر حتما باید کار داشته باشه ،

حال وقتی دختر میره دانشگاه و پسرا نمی تونن برن === میشه با این که پسر کار نداشته باشه و در نتیجه سن ازدواج میره بالا

این یک دلیل

دلیل دیگه اینکه وقتی یک دختر درس می خونه توقعش بالا میره شما کمتر پیدا می کنید که یک دختری که فوق لیسانس گرفته بیاد با یک پسری که دیپلم هست یا حتی لیسانیس ازدواج کنه ، این طور نیست ؟

این هم یک دلیل دیگه

هر کسی قابلیت هایی داره هیچ وقت خانم ها جلو شما آقایون رو نگرفتن دانشگاه نرین

گرفتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
این پشتکار فردی هر شخص رو نشون میده
پس خواهشا به گردن خانم ها نندازین که ما جای شما ها رو تنگ کردیم [entezar]
تو جامعه ما فکر کنم همین یه چیز ِِ بین خانم ها اقایون برابره
خیلی از شغل هارو به خانم نمیدن چون زن هستن ویا حقوقشون خیلی پایینه

مگه هر کسی بره دانشگاه سریع کار میگیره به نظر من اونم به پشتکار فرد مربوطه من خیلیا رو میشناسم که ابتدا با علاقه ایی به کارشون داشتن رفتن ادامه تحصیل دادن یا خیلی از بچه های دانشجو رو میشناسم همراه با درس شاغل هم هستن

Jopiter
1st June 2011, 01:14 AM

این یک دلیل

این هم یک دلیل دیگه

دوست عزیز همه این مطالبی که گفتی توی جامعه ما هست ولی این دلیل نمیشه که خانم ها از درس خواندن محروم بشوند ، ما باید طرز فکر ها و فرهنگ مردم رو درست کنیم نه اینکه وقتی نتونستیم مسئله رو حل کنیم صورت مسئله رو پاک کنیم.

NameEly
1st June 2011, 01:25 AM
دوست عزیز همه این مطالبی که گفتی توی جامعه ما هست ولی این دلیل نمیشه که خانم ها از درس خواندن محروم بشوند ، ما باید طرز فکر ها و فرهنگ مردم رو درست کنیم نه اینکه وقتی نتونستیم مسئله رو حل کنیم صورت مسئله رو پاک کنیم.

فرهنگ به این اسونی ها تغییر نمی کنه که شما دارید می گید ،‌تغییر میکنه ؟

من اتفاقا از این خبری که شنیدم ناراحت هم شدم فکر نکنید بخاطر اینکه خودم پسرم خوشحال شدم چون من خودم به شخصا با خانم yas موافقم که هر کس با پشتکار خودش به جایی میرسه ولی اگه شما توجه کنید مدرک به 2 تا درد می خوره یکی این که باهش بری خاستگاری ( که این توی دوره امروزه اینجوری مد شده ) و دیگری هم سر کار رفتن هستش

به نظر شما صورت مسئله اینحا چیه که داره تغییر میکنه

من میگم باید درصد ورود به دانشگاه برابر بشه نه اینکه صد به صفر بشه به سمت اقایون یا خانم ها

NameEly
1st June 2011, 01:31 AM
هر کسی قابلیت هایی داره هیچ وقت خانم ها جلو شما آقایون رو نگرفتن دانشگاه نرین

گرفتن؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!
این پشتکار فردی هر شخص رو نشون میده
پس خواهشا به گردن خانم ها نندازین که ما جای شما ها رو تنگ کردیم [entezar]
تو جامعه ما فکر کنم همین یه چیز ِِ بین خانم ها اقایون برابره
خیلی از شغل هارو به خانم نمیدن چون زن هستن ویا حقوقشون خیلی پایینه

مگه هر کسی بره دانشگاه سریع کار میگیره به نظر من اونم به پشتکار فرد مربوطه من خیلیا رو میشناسم که ابتدا با علاقه ایی به کارشون داشتن رفتن ادامه تحصیل دادن یا خیلی از بچه های دانشجو رو میشناسم همراه با درس شاغل هم هستن

خیلی چیزها هم هستند که به نفع خانم هاست

چرا شما خانم ها فقط بدی ها رو می بینید ؟
چرا نمی بینید که یک مرد نمی دونم مهریه و شیربهاو و و و و و اینا نداره
چرا نمی بینید که اگه یک خانم بخواد راحت می تونه توی یک خیابون یک مرد رو تحویل نیروی پلیس بده ولی یک مرد خودش رو هم بکشه نمی تونه این کار رو بکنه که یک زن رو تحویل نیروی پلیس بده !

من با حرف شما موافقم که هر کس با تلاش خودش به جایی میرسه چون حرف اول پشت کاره ولی خیلی مشکلات توی جامعه ی ما هست یا بهتر بگم خیلی چیزها هست که با هم نمی خونه بقول دوستمون joniper فرهنگ ما و و و با هم ناسازگاری داره

Jopiter
1st June 2011, 01:42 AM
دوست عزیز منظور من از صورت مسئله این است که دوستان بزرگواری که در راس هستند نمی توانند بابت مشکلاتی که در رابطه با دانشگاه نرفتن پسرها و تامین اینده کاری آنها حرکتی کنند به آسانترین راه پناه می آورند به پسرها پوئن می دهند و دخترها را محروم می کنند چند سال دیگه دوباره می آیند می گویند تحصیلات پسرها بالا رفته است با دخترهای کم سواد ازدواج نمی کنند و حتی آنها را در شان خود نمی دانند بیایید پسرها را محدود کنیم در دانشگاه رفتن و به نظر من با این کارها مشکل حل نمی شود.

ودر آخر اینکه این دلیلی برای محرومیت نیست و همه به مدیریت دوستان در راس بر میگردد.

NameEly
1st June 2011, 01:51 AM
الله اعلم

ولی چرخ روزگار باید بچرخه

مدیران هم که کسی هستند که می چرخونند

NameEly
1st June 2011, 01:52 AM
من یک چند روزی نیستم اگه دوست داشتید این بحث رو ادامه بدید من دوشنبه بهتون می پیوندم

بدرود

ساناز فرهیدوش
1st June 2011, 08:27 AM
قبل از وردو افراد به یک رشته باید زمینه کار و نیاز جامعه مورد بررسی قرار بگیره . یعنی ورودی و خروجی های تحت اموزش مد نظر قرار بگیره تا بعد از فارغ التحصیلی بیکار وجود نداشته باشه . شاید در ظاهر این کار ناعادلانه باشو و الان برای مثال خانمی که کارشناسی شیمی داره ناخوشایند باشه ولی در کل کار خوبیه که وقتی امکان اشتغال خانمی با مدرک ارشد رشته * نیست پس باید جلوی تربیت دانش اموخته گرفته شود .
بحث تحصیل خانم هه و اقایون :
فعلا ادامه تحصیل یک مد برای جامعه شده و چون اشتغال خودش مشکلی شده افراد برای افزایش شانس کسب شغل باز تحصیل می کند . ( کشور های در حال توسعه )
اما در کشور های توسعه یافته تحقق آموزش مادام العمر از گهواره تا گور هدفی اساسی است .
تفاوت تفکر کشور های پپیشرفته با ما خیلی تفاوت داره درسته ؟
در حالی که ما حتی در این جمعه کوچک برای درس خواندن و نخواندن خانم ها بحث می کنیم انان برای اموزش تلاش می کنند تا رایگان و بی قید و شرط همه اموزش ببنند تا بهتر زندگی کنند نه مدرک بیشتر و بالاتر بگیرند و یه یکدیگر نشان دهند .
خودتان رموز پیشرفت را پیدا کنید .
فرهنگ یک روزه عوض نمی شود درست اما هدیه ایی اسمانی نیست .
بیاموزیم و انعطاف پذیر باشیم . غروز کاذبمان را حدف کنیم . تغییرات بزرگ با گام های اکنون در اینده امکان پذیر است .

NameEly
1st June 2011, 01:21 PM
با سلام :

کاملا حرف شما درسته
این است دلیل جهان سومی بودن کشور ما

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد