PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عسل بهترین مکمل غذایی و آنتی بیوتیک

غزل بارون
31st May 2011, 08:23 AM
http://www.havadar.ir/upload_images/images_medium/image_0_12569.jpg (http://www.havadar.ir/upload_images/images_medium/image_0_12569.jpg)

تحقیقات حاکی از این است که هر چه عسل تیره‌تر باشد خاصیت آنتی اکسیدانی آن بیشتر بوده و از ابتلا به سرطان جلوگیری می‌کند.
نباید از قند و شیرینی عسل طبیعی ترسید و آن را به خاطر شیرین بودن مصرف نکرد.

عسل خاصیت آنتی بیوتیکی دارد و محتوی آنتی میکروبیال است. سرشار از مواد معدنی از قبیل کلسیم، سولفور، آهن، روی، پتاسیم و منیزیم است وحاوی ویتامین هایA، B1، B2، B3، B5و C می‌باشد. عسل یکی از بهترین مکمل‌های غذایی محسوب می‌شود که خواص دارویی زیادی دارد.

در حقیقت، عسل خواص شگفت‌انگیزی برای سلامتی اعضای بدن دارد از جمله پیشگیری از حملات قلبی، التیام زخم‌ها، و افزایش انرژی بدن.

1- افزایش انرژی طبیعی بدن

بسیاری از ورزشکاران برای افزایش انرژی خود از عسل در رژیم غذایی خود به مقدار زیاد مصرف می‌کنند. عسل برای تقویت ماهیچه‌ها بسیار مفید می‌باشد.

2- پیشگیری از سرطان‌های خاص

بسیاری از افراد از ابتلا به سرطان هراس دارند اما با استفاده عسل در رژیم غذایی روزانه می‌توانند این ترس و هراس را از دل خود بیرون کنند.

نتایج تحقیقات حاکی از این است که هر چه عسل تیره‌تر باشد خاصیت آنتی اکسیدانی آن بیشتر بوده و از ابتلا به سرطان جلوگیری می‌کند.

3- افزایش ایمنی بدن در برابر عفونت‌ها

عسل در برابر عفونت‌های بدن مثل یک آنتی بیوتیک عمل کرده و نقش مهمی در سیستم دفاعی بدن ایفا می‌کند. به عنوان مثال اگر جایی از بدن عفونت داشته باشد می‌توان به جای استفاده از داروهای شیمیایی آنتی بیوتیک، از عسل استفاده کرد.

عسل محتوی آنتی میکروبیال است پس در مبارزه با باکتری‌ها نیز نقش مهمی به عهده دارد.

می‌توان عسل را به شیوه‌های مختلف استفاده کرد از جمله مخلوط با چای یا آب گرم یا شیر، استفاده در شیرینی‌ها و دسرها و ...

4- التیام زخم‌ها و جای سوختگی
در مواردی که جایی از اعضای بدن زخم می‌شود و یا می‌سوزد به جای استفاده از داروهای آرام‌بخش و شیمیایی و ... از عسل استفاده کنید.

عسل در بدن، ‌رطوبت هوا را به طرف خود می‌کشد و با این خاصیت خود در درمان زخم و سوختگی اثر مثبتی دارد.
5- غنی از ویتامین‌ها و مواد معدنی

عسل سرشار از ویتامین‌های A، B1، B2، B3، B5، C می‌باشد همچنین مواد معدنی مفیدی نیز در عسل از جمله کلسیم، سولفور، آهن، روی، پتاسیم، منیزیم و ... موجود می‌باشد

sadkfafjn
31st May 2011, 02:58 PM
قند عسل برای بدن چقدر مفیده یا مضر این عسلهای قلابی چقدر قند اشباه شده داخلوش میشه ریخت

haniye.R
5th September 2011, 12:18 PM
یعنی عسل برای هیچ زخمی مضر نیست؟؟
عسل رقیق برای زخم بهتره یا غلیظ؟؟

طلیعه طلا
5th September 2011, 01:35 PM
یعنی عسل برای هیچ زخمی مضر نیست؟؟
عسل رقیق برای زخم بهتره یا غلیظ؟؟

من فکر می کنم عسل غلیظ.
چون عسل رقیق باید با یه مایعی مثل آب رقیق بشه ، که ممکنه برای زخم مشکل ایجاد کنه ، در اصطلاح عوام، زخم، آب بکشه و چرک کنه .
من اینو تجربه کردم .
یه ماه پیش داشتم با چاقو ی آشپز خونه ،گردوی تازه و با پوست سبز رو از وسط دو نیم می کردم که چاقو در رفت و کف دستم رو به اندازه یه انگشت شصت شکافت .
هیچ کس خونه نبود .
منم بعد از تمیز کردن جای زخم که خونش بند نمیومد ، شیشه عسل رو خالی کردم روش و هر روز با عسل پانسمان می کردم .
الان ، هم ،خوب جوش خورده و گوشت اضافه نیاورده ،هم ،هر کس می بینه باورش نمی شه زخمی که حداقل هفت تا بخیه می خواست ، این قدر زود، ترمیم پیدا کنه .

طلیعه طلا
5th September 2011, 01:39 PM
به ما تو مدرسه ،توصیه کردند که برای فعال و زنده نگه داشتن سلول های مغزی مون و همین طور رفع خستگی باید از بادام و عسل طبیعی زیاد استفاده کنیم .
صبح ها هم برای پاک سازی بدن از سموم شب قبل ، باید، ناشتا ، یه لیوان شربت عسل بخوریم .
من که نتیجه خوبی گرفتم .

haniye.R
5th September 2011, 02:07 PM
من فکر می کنم عسل غلیظ.
چون عسل رقیق باید با یه مایعی مثل آب رقیق بشه ، که ممکنه برای زخم مشکل ایجاد کنه ، در اصطلاح عوام، زخم، آب بکشه و چرک کنه .
من اینو تجربه کردم .
یه ماه پیش داشتم با چاقو ی آشپز خونه ،گردوی تازه و با پوست سبز رو از وسط دو نیم می کردم که چاقو در رفت و کف دستم رو به اندازه یه انگشت شصت شکافت .
هیچ کس خونه نبود .
منم بعد از تمیز کردن جای زخم که خونش بند نمیومد ، شیشه عسل رو خالی کردم روش و هر روز با عسل پانسمان می کردم .
الان ، هم ،خوب جوش خورده و گوشت اضافه نیاورده ،هم ،هر کس می بینه باورش نمی شه زخمی که حداقل هفت تا بخیه می خواست ، این قدر زود، ترمیم پیدا کنه .
عسل عادی رو استفاده کردی که غلیظه؟؟
میشه بگی چقدر عسل روی پانسمانت می مالیدی؟؟
آخه منم دارم روی عسل تحقیق میکنم،اگه فایده ها و معایب این کارت رو بگی ممنون میشم!!
منظورم اینه که مثلآ این پانسمان مشکلی برات به وجود نیاورد؟

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد