PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث راهکار هایی برای افزایش اعتماد ی به نام نفس !

ساناز فرهیدوش
30th May 2011, 03:40 PM
چه بسیار دیده ایم که با داشتن توانمندی های زیاد در برخی اوقات افراد دیگر چه قدر راحت و با طمانیه در لفافی کاذب به تخریب دیگران می پردازند ..در واقع خود چیزی ندارند و دارایی های دیگران را بهراحتی سرکوب می کنند . و در نقطه مقابل افرادی چه بسیار توانمند که خود را دست کم می گیرند . افراد دسته اول را را با اعتماد به نفس کاذب و دسته دوم را افرادی بدون اعتماد به نفس می نامیم .
حال به نظر شما دوست گرامی برای افزایش اعتماد به نفس خویش چه راهکار هایی رو در نظر می گیرید ؟

با هر سن ، در هر دوره ی تحصیلی و شغلی دیگران رو از عقایدتون بهره مند کنید .

Admin
30th May 2011, 05:03 PM
مقدار اعتماد به نفس در افراد به خود فرد بستگی داره ...

اگر دیگران بخوان اعتماد به نفس شما رو سر کوب کنن در نهایت خود شما هستین که می تونین اعتماد به نفس رو در خودتون حفظ و پیشرفت بدین.

ناگفته نماند کسانی که بهترین متخصص باشن ولی اعتماد به نفس نداشته باشن در نهایت شکست می خورن و برعکس کسانی که تخصصی زیادی نداشته باشن با اعتماد به نفس می تونن علاوه بر کسب تخصص مورد نظر کارهای زیادی رو با موفقیت انجام بدن ...

محسن آزماینده
30th May 2011, 06:17 PM
بحث هاي زيادي درمورد اعتماد به نفس شده
براي همين در مورد راههاي افزايش اون صحبت كنيم بد نميشه

بعضي مواقع ما تصميماتي ميگيريم (شايد نا درست)كه بعدا پشيمون ميشيم
چون ما با توجه به شرايط و دلايلي كه براي خودمون داشتيم تصيميم گرفتيم
و شايد هر تصميم ديگري هم ميگرفتيم در نتيجه عمل فرقي نميكرد؛ژس بنايد به خاطر اشتباهات گذشته خود را سرزنش كنيم

پس اولين راه براي افزايش اعتماد به نفس:براي گذشته حسرت نخوريم و به تجربه هايي كه كسب كرديم افتخار كنيم(هر چند كه اين تجربه حاصل ضرر باشد)

دومين قدم اينه كه به عقايد خودمون احترام بگذاريم تا ديگران نيز احترام گذاشتن به ما را فراموش نكنن

يادمان باشد هميشه دليلي براي كارهايي كه انجام ميدهيم وجود دارد...

نارون1
30th May 2011, 06:26 PM
همیشه باید این را در نظر بگیریم که انسان بدون نقص و از هر نظر کامل وجود ندارد و به همین دلیل میگن انسان جایزالخطاست . پس باید به توانمندی های خود در هر سطحی اعتقاد و اطمینان داشته باشیم ، امکان داره بعضی افراد روی نکاتی که در آن دچار کمی نقص هستیم انگشت بذارند در این مواقع ما باید به توانمندی ها و امکانات خود بیاندیشیم و با در نظر گرفتن همه اینها به این باور می رسیم که این عوامل طبیعی است و حتی شاید ما از هر لحاظ از او بالاتر بوده باشیم .بعضی افراد برای اینکه روی عیوب خود سرپوش بذارند به عیب جویی از دیگران می پردازند و در صورتیکه ما به باورها و دستاوردهای خودمون ایمان داشته باشیم حتی می توانیم از ایرادگیری دیگران در جهت مثبت و بهسازی خودمون استفاده کنیم .

[golrooz][golrooz][golrooz][golrooz]

Bad Sector
30th May 2011, 07:20 PM
به نظر من ادما برای دادن اعتماد به نفس به خودشون می تونن به کارای خوبی که کردن فکر کنن و در مواقعی که احساس خوبی نسبت به خودشون ندارند با یاد آوری کارهای مفیدی که انجام دادن بپردازن.
لازم نیست که شما حتما کار مفیدی انجام دهید که نام شما در همه جا بر سر زبان ها باشد ,ارزش ما به خودمون بستگی داره و خودمون اونو تعیین می کنیم.
مرد عمل باشید و نذارید که تنبلی به شما غلبه کنه و شما رو ناامید کنه. خودتون زندگیتونو کنترل کنید.
غرور رو با اعتماد به نفس اشتباه نگیریم.
تلاش کنید تا به موفقیت برسید .

*مینا*
30th May 2011, 07:37 PM
برای افزایش اعتماد به نفس به نظرم
* قبل از انجام هر کاری ذکر نام خدا در اول کار خیلی موثر هست [labkhand]
* همیشه باید خودم رو با خودم مقایسه کنم ، نه با دیگران ... خوبی ها و بدی های اطرافم رو ببینم و سعی کنم در درون خودم اون ها رو کنترل کنم ...
* تو کتاب " فروشنده ی یک دقیقه ای " خوندم که قبل از شروع هر کاری یک دقیقه زمان بذاریم و به نحوه ی اجرای فوق العاده ی اون کار فکر کنیم ... اعتماد به نفس رو بالا می بره و کار به نحو احسن انجام می شه ...

براي گذشته حسرت نخوريم و به تجربه هايي كه كسب كرديم افتخار كنيم(هر چند كه اين تجربه حاصل ضرر باشد)

با این تیکه خیلی موافقم ، در هر کاری هر چند موفق هم نباشیم ، بهترین کار اینه که بشینیم و در مورد راه هایی که میشد رفت و نرفتیم رو بررسی کنیم ... حتی اگر تو هر کاری ضرر هم کرده باشیم ، با خوش حالی باید به قضیه نگاه کنیم که " خوب شد تو همچین راهی افتادم تا تجربه های بیشتری رو کسب کنم و سری بعد راهم رو بهتر و خیلی بهتر ادامه بدم "

* به توانایی های خودمون ایمان داشته باشیم و مهم تر این که از خودمون به اندازه ی توانایی هامون انتظار داشته باشیم ، نه به اندازه ی توانایی های دیگران !

...

ساناز فرهیدوش
30th May 2011, 10:02 PM
تمرین 1 :
هرروز جلوی آیینه با خود کلمات مثبت به کار ببیرید و از خود تعریف کنید . بعد ده روز نتیجه رو برامون بگذارید !

alicowboy
30th May 2011, 11:35 PM
در مورد اين مسئله خيلي صحبت شده و شايد اين سوال يه مقدار كليشه اي باشه ولي فكر ميكنم يكي از راهها اين باشه كه خودمون رو بشناسيم و در عين حال كه براي بهتر شدن تلاش ميكنيم، خودمون رو همونطور كه هستيم دوست داشته باشيم.
ديگه اينكه با ترس هامون مبارزه كنيم. اگه در انجام دادن كار درستي واهمه داريم ، ببينيم بدترين اتفاقي كه ميتونه بيفته چيه. بعد خودمون رو براي پذيرش بدترين حالت آماده كنيم. وقتي آماده پذيرش بدترين حالت شديم ديگه چيزي نيست كه ازش بترسيم و به اون كار دست ميزنيم . با انجام دادن كاري كه ازش واهمه داشتيم ، اعتماد به نفس ما به صورت چشمگيري افزايش پيدا ميكنه.

ساناز فرهیدوش
31st May 2011, 10:00 PM
هدف اینجا ارائه راهکار های عملیه !
که واقعا انجام بدیم و نتیجش رو ببینیم ..
اولین تاثیر استفاده از آیینه و تکرار جملات مثبت : رسیدگی به وضع ظاهر و اراستگی در حد متعارفه .

ساناز فرهیدوش
2nd June 2011, 09:39 PM
روز به روز جذاب تر و اراسته تر !
چه قدر دوست داشتنی به نظر می رسد نه ؟
مرتب و هم رنگ لباس پوشیدن ، لباسی تمیز و اتو دار به همراه کفش هایی نظیف شما را شیک پوش و کاملا اجتماعی نشان خواهد داد .
زیبا ترین مد رعایت خود بودن است . خود واقعی که در فرهنگ غنی ما نهفته است .

sadkfafjn
4th June 2011, 09:40 PM
[shaad] سلام توی یه سایت خارجی نوشته بود خود ارضاعی باعث افزایش اعتماد به نفس میشه بنظرتون راسته یا دروغ توی سایتای فارسی همچین چیزی ندیدم

نارون1
4th June 2011, 10:26 PM
من که فکر می کنم درست نیست . بهتره شما علایم خودارضایی رو توی تایپیک تست شخیت و رفتار ببینید .
بازم اطلاعات جدیدتر داشتید بگین .

ساناز فرهیدوش
4th June 2011, 11:39 PM
هر عقیده ایی یا نظریه ایی مبتنی بر یک فلسفه ایی است که افراد اون رو به عنوان ایدئولوژی زندگی خودشون پذیرفته اند در عین حال که مواردی هست که خوب و بد بودنشان در تمام فرهنگ ها و علوم به اثبات رسیده .
عقیده هر کس قابل احترامه در عین حال که شما می تونید با مطالعه و بررسی بیشتر به انتخاب هر راهی در زندگیتون اقدام کنید .
من به شخصه به عنوان یک ایرانی مسلمان این مورد یا موارد دیگرو طبق ایینی که با اون انس گرفتم نهی می کنم اما فردی که در ** بزرگ شده ممکنه حتی اون رو خوب بدونه .
ما تو سنی قرار داریم که داریم عقاید و شخصیتمون رو بازنگری می کنیم پس بهتره این کار رو با مطالعه و نگری وسیع انجامش بدیم .

ساناز فرهیدوش
8th June 2011, 11:00 PM
به عقيده توني شوارتز رييس و مدير ارشد اجرايي اعتماد به نفس؛ يعني داشتن امنيت، مثبت انديشي و عملكرد بهتر. او همچنين معتقد است كه احساس ناامني به طور آگاهانه يا ناخودآگاه همه افراد را آزار مي‌دهد. دبورا گرونفيلد استاد رشته مديريت و رفتار سازماني مي‌گويد: در شروع كار بايد توانايي‌ها و نكات ضعف خود را شناسايي كرد تا بتوان بر عدم داشتن اعتماد به نفس غلبه كرد

ساناز فرهیدوش
8th June 2011, 11:02 PM
كار نيكو كردن از پر كردن است. بهترين روش براي ايجاد اعتماد به نفس، كوشش و تلاش مضاعف است. بسياري از مردم زماني كه احساس مي‌كنند به اندازه كافي براي شغل و كار خاصي مناسب نيستند، تلاش كردن را بي‌نتيجه مي‌دانند. اما تمريني كه از روي عمد باشد تقريبا چنين احساسي را از بين مي‌برد. اگر از توانايي خود در مورد انجام دادن كاري مطمئن نيستيد در مقابل عده‌اي صحبت كنيد يا مشتري سرسختي را متقاعد كنيد. در ابتدا مهارت‌هاي خود را در محيط امني امتحان كنيد. تمرين كردن بسيار مفيد است و علاوه بر ايجاد اعتماد به نفس، در كيفيت كار تاثير بسزايي دارد. براي مثال پيش از موعد مقرر و افتتاح فروشگاه جديدي چندين مرتبه تمرين آزمايشي انجام دهيد. حتي افرادي كه به توانايي‌هاي خود اطمينان دارند نيز با تمرين و آمادگي بهتر به نتايج مطلوبتري دست پيدا خواهند كرد.

افراد داراي اعتماد به نفس نه تنها مايل به انجام تمرين هستند، بلكه قبول دارند كه تمام مطالب را نمي‌دانند. داشتن مقدار كمي ‌اعتماد به نفس لازم است؛ به خصوص اطمينان به توانايي يادگيري. همچنين در زمينه تقويت اعتماد به نفس به راهنمايي و پشتيباني در زمان لازم احتياج داريد. از طرفي ديگر، اجازه ندهيد تا شكست نفسي به شما غلبه كند. مردم اغلب به جاي تمركز بر كار خود بيش از حد نظر ديگران برايشان مهم است. زماني كه پي به ارزش وجودي خود مي‌بريد، ديگر داشتن اعتماد به نفس پيشرفت چنداني در كار محسوب نمي‌شود. در واقع استفاده از واژه اعتماد ديگر مناسب نيست. به جاي عذاب كشيدن از آنچه ديگران درباره شخص و كار شما فكر مي‌كنند، بر داشتن طرز فكر خاصي تمركز كنيد

ساناز فرهیدوش
8th June 2011, 11:03 PM
زماني كه به نظر ديگران براي بالا بردن اعتماد به نفس اعتماد نداريد، مورد تاييد قرار گرفتن در ايجاد اعتماد بسيار موثر است. در اين باره نظر افرادي را بپرسيد كه به پيشرفت و كيفيت كار شما به يك اندازه اهميت مي‌دهند. در انتخاب افراد با بازخورد مثبت و صحيح دقت كنيد. سپس از هر گونه اظهار نظر واقعي و ارزيابي مثبتي به عنوان كليد موفقيت و پيشرفت استفاده كنيد. همچنين به ياد داشته باشيد كه برخي از افراد بيشتر به حمايت احتياج دارند.

ساناز فرهیدوش
8th June 2011, 11:03 PM
يكي از روش‌هاي هوشمندانه، اهميت دادن به نقاط قوت هرفرد است. بسياري از مردم تا زماني كه واقعا دست به انجام كارهاي جديد نزده‌اند، به توانايي‌هاي خود اطمينان ندارند. تحمل شكست هم در شكل‌گيري اعتماد به نفس بسيار مفيد است؛ البته صحبت كردن به مراتب ساده‌تر از عمل كردن است. حس خوبي نيست زماني كه باور كنيد در هيچ زمينه‌اي مهارت خاصي نداريد. هنگامي كه در انجام دادن كارها تبحر بيشتري به دست مي‌آوريد آن‌گاه به خود ايمان پيدا مي‌كنيد؛ اما تصور نكنيد كه هميشه بايد حس خوبي داشته باشيد. در حقيقت، اهميت دادن به خود تنها راه رشد و ترقي است. كمك گرفتن از ديگران راه‌حل مفيدي است. در صورت احتمال پايين ارتكاب اشتباه، از مسوولان بخواهيد به شما فرصت تجربه مهارت‌هاي جديد، خلاقيت و ابتكار بدهند. آنها همچنين بايد به هنگام درگيري با چالش‌ها از شما حمايت كنند

ساناز فرهیدوش
8th June 2011, 11:04 PM
بايدها
درباره دانسته‌هاي خود و آنچه درصدد يادگيري هستيد، روراست باشيد.
دست به كارهايي بزنيد كه از انجام دادن آن مطمئن نيستيد.
از فرصت‌هاي جديد به منظور انجام كارهاي دشوار استفاده كنيد.

نبايدها
بيش از حد روي كارهايي كه توانايي لازم براي انجام دادنش را نداريد پافشاري نكنيد.
در صورت نياز از درخواست هرگونه كمك كوتاهي نكنيد.
نگران نظر و قضاوت مردم نباشيد و فقط روي كار خود توجه و تمركز كنيد

Maani Parvaz
8th June 2011, 11:13 PM
با سلام
خب من یک سوال دارم و اینه که چرا همون حرفهایی رو که خودم به خودم میزنم رو زیاد بهش اعتماد ندارم ولی اگه یه شخص بزرگتر آن را میگوید پس بهش اعتماد دارم و انجامش میدم؟ چرا نمیتوانیم خودمان را آنطور که دیگران قانع میکنند و احساس آرامش میدهند ما نمیتوانیم به خودمان بدهیم بدهیم؟ چرا نمیتوانیم لحظه ای آرام بشینیم و به خودمان آرامش بدهیم؟ چرا حرفهایی که شخصی بزرگتر میزنه خودمان به خودمان میزنیم هیچ تاثیری نداره؟ راه چاره چیه؟
ممنون.

0014
9th June 2011, 09:48 AM
هیچ کس در محنت و رنج خودش تنها نیست.
همیشه کس دیگری هم هست که مثل او فکر میکند ویا مثل او رنج می برد
و این به ما نیرو می دهد تا با مشکلاتمان بهتر روبرو شویم

پائولو کوئلیو

Maani Parvaz
9th June 2011, 03:53 PM
باشه دوست خوب حرفات درست ولی بگید راه چاره چیه و چطوری میشه به حرفهای خودمان اعتماد داشته باشیم, چون بعضی افراد رو میبینم که اینط.ری هستند و خیلی کم مشکل دارند و باهاش کنار میان, اگه کسی میتونه بگه؟

نارون1
9th June 2011, 05:10 PM
سلام دوست من ، وقتی کسی نتونه به حرفها و کارهای خودش اعتماد کنه یعنی اینکه اعتماد به نفسش رو به تضعیفه البته همه ما روی حرف افراد با تجربه حساب دیگه ای باز می کنیم چون اونا دنیا دیده و با تجربه تر از ما هستند ولی راهکار برای افزایش اعتماد به توانمندیها :

- هیچ گاه اجازه ندهید افراد منفی باف با عقاید ناسالم خود، ذهن شما را مسموم کنند. اگر از درستی کاری که قصد انجام آن را دارید، اطمینان حاصل نموده اید، بدون فوت وقت آن را به انجام برسانید و نگذارید کسی به اراده شما خللی وارد کند.

- از شوخی های توهین آمیز که باعث خدشه دار ساختن شخصیت خودتان یا دیگران می شود، خودداری کنید.

- توانایی های خود را دست کم نگیرید، استعدادهای خود را باور داشته باشید و مطمئن باشید انسان در فرهنگ مذهبی ما بی جهت «اشرف مخلوقات» نامیده نشده و می تواند با اراده و پشتکار، به موفقیت های نامحدودی دست یابد.

- اگر خواستاراحترام دیگران هستید، اول خودتان به خودتان احترام بگذارید.

- اهداف خود را شفاف سازيد. اگر لازم است آنها را به اهداف كوچكتر تقسيم كنيد. آنقدر اهداف خود را به اهداف كوچكتر تقسيم كنيد تا بتوانيد آنها را اداره كنيد. هر بار كه بهيك هدف كوچك دست مي يابيد خود را تشويق كنيد. اين عمل اعتماد به نفس شما را بالا مي برد و به شما كمك مي كند به اهداف بزرگتر برسيد.

- با افرادي كه داراي شخصيت مثبت و پشتيبان هستند ارتباط داشته باشيد. به آنها به همان ميزان كه به شما احتراممي كنند شما هم با آنها همچنان رفتار كنيد. از معاشرت با افرادي كه داراي شخصيت منفي هستند و سبب بروز بحران در شما مي شوند پرهيز كنيد. اين افراد سبب فرسايش اعتماد به نفس ارزشمند شما مي شوند. آنها شما را وادار مي كنند قسمت منفي شخصيت خود نگاه كنيد و نه قسمت مثبت آن. بعد از مدتي شما در دنياي منفي و بدگمان آنها احاطه مي شويد. هيچ چيز نمي تواند مخرب تر از اين باشد. از چنين دوستاني در سريعترين زمان ممكن دوري كنيد

- از عدم موفقيت نترسيد. آنها را انگيزه اي براي برداشتن گامهاي بلندتر قرار دهيد و به حركت خود ادامه دهيد. به خود بگوييد كه دفعه بعد موفق خوهيد شد. هيچگاه اجازه ندهيد كه خطاهاي شما باعث درهم شكستن شما شوند. آنها شما را درون پوسته اي نگه مي دارند و اعتماد به نفس شما را ويران مي كند. بهترين كار اين است كه خطاهاي خود را به عنوان يك چيز بي اهميت كوچك شماريد و به يك مبارزه تازه فكر كنيد. البته شما از اشتباهات خود چيز هاي تازه ياد مي گيريد، و در مورد توانايي هاي خود واقع بين باشيد. افرادي كه سعي مي كنند به چيزي بيش از توان خود دست يابند اغلب سقوط مي كنند. شما نبايد اسم اين را اعتماد به نفس بناميد

- بر روي كارهايي كه به خوبي از عهده آن برآييد وقت بگذاريد. احتمالاً شما در گذشته در زمينه هايي تبحر داشته ايد ولي به علت كمبود وقت از آنها غافل شده ايد. دوباره به آن فعاليتها باز گرديد و خواهيد ديد كه اعتماد به نفس شما افزايش مي يابد.

- يك راه خوب براي شناخت بهتر ارزش وجودي خود اين است كه هر روز ليستي از توانايي ها و هنرهاي خود تهيه كنيد. آنوقت خود شگفت زده خواهيد شد وقتي مي بينيد چقدر كارهاي مثبت در زندگي وجود دارد كه شما هر روز انجام داده ايد، اما تا به حال به آنها توجهي نداشتيد. هر بار كه به اين ليست نگاه مي كنيد اعتماد به نفس تمام وجودتان را مي لرزاند و نيرويي در شما ايجاد مي كند كه مي خواهد شما را به جلو براند.

-اگر می خواهید حرکت نوینی را در زندگی آغاز کنید، پس از تحقیق و جمع آوری اطلاعات موثق، اولین گام را پرتوان بردارید و تردید را از خود دور کنید.

- به دیگران و خودتان شانس جبران اشتباهات را بدهید. شاید یک شروع جدید، زندگی جدیدی برایتان به ارمغان بیاورد.

[golrooz][golrooz][golrooz]

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد