PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث ما دنیا رو بپیچونیم نه دنیا ما رو !

kamanabroo
7th May 2011, 12:10 PM
سلام به همه نخبگانی های عزیز

امروز داشتم به این دیالوگ فکر می کردم که خیلی ها همیشه سرزبونشونه:

«دنیا خیلی نامرده!»

وقتی می بینم این جمله رو خیلی میگن واقعا برام جای سوال پیش میاد آخه چرا

مگه دنیا چی کار می کنه که نامرده؟

البته اینم بگم ها

دنیا یه سری نامردی هایی داره

اما خیلی ها هم هستن که دنیا در اون ها تاثیری نداشته و ازش نمی نالن!

تازه دارن خیلی هم مصمم کارشون رو انجام میدن

و بعضی هاشون هم بجای اینکه دنیا اونها رو عوض کنه، دنیا رو عوض کردن!

دیدم میشه یه جوری فکر کرد و در نتیجه زندگی کرد که

قبل از اینکه دنیا بخواد ما رو عوض کنه ما دنیا رو عوض کنیم

حداقل به اندازه خودمون
http://www.kimiagari.com/uploads/earth_2567.jpg

اگه نمی تونم دنیا رو عوض کنم، می تونم خودم رو جوری عوض کنم که دنیا در من تاثیر بد نگذاره!

چند تا روایت و داستان قشنگ هم هست که براتون میگم حالا...

نظر شما چیه؟

amin_745
7th May 2011, 04:59 PM
آدمها دو دسته اند یک دسته که منتظر تقدیر هستند و دسته دوم که تقدیر رقم میزنند

البته تقدیر رقم زدن به معنی ترکوندن زمین و زمان نیست. هرکسی به اندازه مقدوراتش "لا یکلف الله نفسا الا وسعها"

تووت فرنگی
7th May 2011, 05:08 PM
به نظر بنــ ـ ـ ـده وقتی مشکلاتی که از جهــــت خودمون و یا ناکامی هایی در زندگی بوجود میا دمیگیم دنیا نامرده .... و اینها همه پاسخ خودمون از مسائل !!!![sootzadan]
فقط و فقط ما ما ما [gooshnakardan]

سجاد عابدی
7th May 2011, 05:27 PM
شاید دنیا نامرد باشه شاید هم نباشه کی میدونه ولی هرچه هست زیر سر این موجود دوپا هست
این مطلب هم از یک کشیش هست جالب بدونیم
روز اول این کشیش میگه میخواستم وضعیت دنیا را عوض کنم کمی که از سنم گذشت دیدم دنیا بزرگ هست نمی تونم، گفتم حال که دنیا نشد وضعیت کشورم رو عوض میکنم کمی که گذشت گفت این هم امکان پذیر نیست گفت پس وضعیت شهرم رو تعقیر میدهم بازم هم این نشد زمان مرگ خود دید که وضعیت خانواده خودش رو هم نتوانسته بود درست کند به این فکر افتاد که اگر خودش را درست کرده بود میتوانست خانواده خودش ر ا درست کند بعد شهر وکشورش را وچه بسا جهان را.

باستان شناس
7th May 2011, 06:34 PM
درود به همه دوستان خوبم...واقعا از همه تفكرات و نظرات شما لذت بردم همگي رو واقعا ستودم...[golrooz]
ممنون از اقا مهدي براي اين بحث جالب...تشكردارم.

ميدونيد زماني كه همه ميگن دنيا نامرد هست يعني چي؟
نامرد به نظر ما چطور تعبير ميشه..مطمنا نظر ما بر طبق تفكراتمون اين جمله رو طور خاصي معنا ميكنه.
ولي واقعا سهم دنيا در تفكرات و كارهاي ما چقدر هست؟
ايا اينكه بعضي خصوصيات رو به طور زنتيكي از اجدادمون به ارث برديم ايا دنيا و كره زمين ممقصر اون هست..
آيا اينكه ما گاهي بر تصميات خودمون بي اراده هستيم ايا دنيا مقصر هست؟
آيا اينكه ما به دلخواه خودمون نتوانستيم به سهمي كه البته از نظر خودمون به اون دست يابيم ايا دنيا نامرد هست يا ما بي ارداه و سست نظر؟

البته مطمنا دنيا توسط چه كساني ساخته ميشه ؟
اصلا ي پرسش دنيا چيست؟
ايا كره زمين مد نظر ماست يا محيطي كه توسط انسان ها ساخته و پرداخته ميشه.....ابتدا بايد به اين مفهموم برسيم....

ايا خدا دنيا رو محل ازار و اذيت ما افريده يا دنيا رو افريده تا ما با ذهن و توان ذهني خودمون ان رو گسترش بدهيم و ايا خدا دنيا رو محل پروش استعدادي كه خودش به همه ما افرينش كرده خلق كرده...

مطمنا تنها چيزي كه محلي از نامردي نداره دنياست !!!!!..چرا ! چون دنيا خود ما هستيم ايا كسي هست غير اين حرف رو تاييد كنه !!....مطمنا كمي فكر كنيم به اصل موضوع مي رسيم.....

خداي بزرگ خالق دنيا و همه استعدادهاي ما .....مطمنا چيزي به وجود نمي ياره كه محل عذاب ما باشه مگر خودمون با دست خودمون اون محل رو تبديل به يك محل حرص بغض كينه حسرت تباني و تباهي و ...كنيم....

پس اگه دنيا نامرد هست....ما به نوعي غير مستقيم به خدا شاكي هستيم....؟؟
حالا ببنيد شكايت از خدا را به خدا ميگيم...كه چرا دنيا رو افريدي؟
خدا دنيا رو محلي افريده تا بتونيم بفهميم كه واقعا چه كسي هستيم ...مگر نه خداوند همه ما رو به خوبي مي شناسه....دنيا فعلي ازمايشگاه خودمون هست تا به قول معروف بدونم چند مرده حلاج هستيم...

خود ما هستيم كه بايد تغيير رو شروع كنيم از خودمون نه از بقيه....

اگر من به خصوصيات خوب و يا در حد پسند جامعه آراسته باشيم مطمنا نسل بعدي كه فرزندان من هستن اونا هم اين عادت رو دنبال مي كنن و اين تغيير ميتونه تا هميشه در نسل ها باقي بمونه....و اين تغيير ميتونه تا هميشه باقي باشه..

و خدا ما را با اختيار خودمون افريد و تقدير و قسمت بر طبق تصميمات تغيير مي يابد....خدا به من استعداد داده تا براي راحتي خودم در دنيا با عقلم دنياي عالي بسازم پس دنيا نامرد نيست...خود ما هستيم كه تقصيرات سست عنصري خودمون رو گردن زمانه مي اندازه...

نارون1
7th May 2011, 06:35 PM
این ما آدمها هستیم که دنیا را می سازیم ، پس اگر می خواهیم که دنیا خیلی خوب بشه اول باید از خودمون شروع کنیم .

یک روزی پدری که دید دختر کوچولوش خیلی ازش سوال می کنه به خازر اینکه سسرگرمش کنه یک صفحه روزنامه که عکس کره زمین بود به قطعه های کوچک ریز کرد و گفت برو کامل کن . بعد از دقایقی دختر برگشت پدرش که خیلی تعجب کرد که اینقدر زود آمده گفت : کسی کمکت کرده ؟ چطوری اینقدر زود تمام شد ؟ دختر گفت : کسی کمکم نکرد من فقط آدمی که پشت دنیا بود را کامل کردم دنیا خودش درست شد .
اگه ما اخلاق و رفتار و اعمالمان را درست کنیم و امید به خدا را از دست ندهیم ، دنیا برای ما گلستان می شود .
البته باید معتقد باشیم بعضی امور دست ما نیست ولی مطمئنا به مصلحت ماست .

Me121
7th May 2011, 08:46 PM
ممنون از اقا مهدي براي اين بحث جالب...تشكردارم.

[golrooz]

ما دنیا رو بپیچونیم نه دنیا ما رو !
میتونه اصلا پیچوندنی درکار نباشه ...
شاید دنیا بتونه مارو بپیچونه ک اونم به نظرم ایراد از خودمونه[hoshdar] [tafakor][nadanestan]ولی ما عوض پیچوندن میتونیم دنیامونو بسازیم با همه ی اون توانی که تو خودمون و اطرافمون میبینیم با کمک باور و اعتقادایی که به خودمون داریم و البته با کوتاه نیومدن جلوی هر سختی ای که میتونه هر لحظه تو دنیا داشته باشیم...
درکل آدم اول باید خودشو بسازه شخصیتشو بشناسه راهشو هدفشو پیدا کنه تا اینکه بتونه تو این دنیا اون چیزایی رو بسازه که میخواااااااااااددد

آدمها دو دسته اند یک دسته که منتظر تقدیر هستند و دسته دوم که تقدیر رقم میزنند

ماکدوم دسته ایم ؟[soal]

به این فکر افتاد که اگر خودش را درست کرده بود میتوانست خانواده خودش ر ا درست کند بعد شهر وکشورش را وچه بسا جهان را.
[tafakor]

خدا دنيا رو محلي افريده تا بتونيم بفهميم كه واقعا چه كسي هستيم ...مگر نه خداوند همه ما رو به خوبي مي شناسه....دنيا فعلي ازمايشگاه خودمون هست تا به قول معروف بدونم چند مرده حلاج هستيم...

خود ما هستيم كه بايد تغيير رو شروع كنيم از خودمون نه از بقيه....

همینه[golrooz]

A M S E T I S
8th May 2011, 07:04 AM
سلام[shaad][golrooz]

آیا واقعا دنیا نامرده؟ ما چه زمانی از این واژه استفاده میکنیم؟؟؟ وقتی شکست میخوریم...وقتی آزمایش میشیم...یا وقتی با مشکلات و سختی ها دست و پنجه نرم میکنیم...

اگر ما در کارها و آزمایشات و سختی هامون پیروز بشیم باز هم میگیم دنیا نامرده؟؟؟ قطعا نه....بلکه خیلی خوشحال میگیم که چقدر دنیا خوبه ...این خوب بودن و رضایت درونی به دلیل تلاش خود ماست....اگر ما در همه کارها چه کوچیک چه بزرگ.سخت یا آسون همه تلاش خودمون رو بکنیم و منتظر یک امداد غیبی نباشیم قطعا از این جمله در زندگیمون کمتر استفاده میکنیم

عکس العمل های ما در برابر رویدادها فقط و فقط نتیجه افکار و کارهای خودمونه

دنیا با کسی سر دوستی یا دشمنی نداره...

در مورد عوض کردن دنیا..عوض کردن دنیا با عوض کردن آدما شروع میشه...باید از خودمون شروع کنیم...همین

نتیجه گیری:اگر ما دست از تلاش و جنگیدن با مشکلات بر نداریم قطعا همیشه برنده ایم و دنیا رو ضربه فنی میکنیم[cheshmak]

موفق و پاینده باشید[golrooz][esteghbal]

اینشتین
8th May 2011, 10:41 AM
زندگی را دور بزن و آنگاه که به قله دست یافتی لبخندت را نثار تمام سنگ ریزه هایی کن که پایت را خراشیدند.«دکتر علی شریعتی»[labkhand]

rangin kaman
11th May 2011, 12:33 PM
دنیای نامرد رو آدم های نامردش بوجود میارن.وقتی که فقط به خودمون فکرمیکنیم،وقتی احساسات دیگران رو نادیده میگیریم،وقتی به وظایفی که در قبال دیگران داریم عمل نمیکنیم،اونوقت این ماییم که مصداق دنیای نامردیم.

tarannom101
11th May 2011, 03:22 PM
سلام

به نام آنكه دنيا را آفريد

همه شب فكر من اين است وهمه روز سخنم

كه چرا غافل از احوال دل خويشتنم

ز كجا آمده ام آمدنم بهر چه بود

به كجا ميروم آخر ننمايي وطنم

اگه هركسي بفهمه اومدنش تو اين دنيا براي چي بوده اون وقت از نامرديهاي دنيا نردبان طرقي به طرف جايگاه اصلي خود يعني(رسد آدمي به جايي كه بجز خدا نبيند بنگر كه تا چه حد است مقام آدميت) ميسازد و از آن بالا مي رود[golrooz][golrooz][golrooz][tafakor]

*مینا*
29th June 2011, 08:28 PM
نظرات دوستان خیلی جالب بود ...
دنیا که کاری به ما نداره ،خدا دنیا و هر چیزی که توش بود رو آفرید فقط برای انسان !
این که نهایت لطفِ !! فکر کنین همه ی اینا برای ماهاست [shademan] حالا بعضی ها از این لطفِ خدا استفاده می کنن و دنیاشون رو می سازن ( منظورم از ساختِ دنیاشون ، ساختِ زندگیشون هست ، دیروز ، امروز ، آینده ... ) و بعضی ها تلاشی برای ساختنش نمی کنن و می گن دنیا نامرده ...
این ساختن می تونه هر نوع ساختنی باشه ، پول ، فرهنگ ، دوستی ، عشقی ، اجتماعی ...

kamanabroo
3rd July 2011, 10:13 PM
نظرات دوستان خیلی جالب بود ...
دنیا که کاری به ما نداره ،خدا دنیا و هر چیزی که توش بود رو آفرید فقط برای انسان !
این که نهایت لطفِ !! فکر کنین همه ی اینا برای ماهاست [shademan] حالا بعضی ها از این لطفِ خدا استفاده می کنن و دنیاشون رو می سازن ( منظورم از ساختِ دنیاشون ، ساختِ زندگیشون هست ، دیروز ، امروز ، آینده ... ) و بعضی ها تلاشی برای ساختنش نمی کنن و می گن دنیا نامرده ...
این ساختن می تونه هر نوع ساختنی باشه ، پول ، فرهنگ ، دوستی ، عشقی ، اجتماعی ...

آره احسنت
یکی از زمینه های کنار اومدن و احساس شکست و ضعف نکردن، نوع نگاه ما به اطرافمون هست.
هر جور به دنیا نگاه کنیم، زندگی مون هم به همون میزان تحت تاثیر واقع میشه

یه داستان که قولش رو داده بودم : ( جالبه، نوع نگاه به دنیا رو ببینین)
نگاه امام علی ع به دنیا، واقعا ازهمه جهات قابل تامله
از هر نظر که بگی دنیا رو بررسی کرده.
اما به عنوان نمونه:

جابربن عبدالله انصارى می گوید: ما در بصره به همراه اميرالمؤ منين (عليه السلام ) بوديم چون آن حضرت از جنگ با مخالفان خود آسوده شد در پايان شبى به ما سركشى كرد و فرمود: در چه چيزى گفتگو مى كنيد؟

عرض كردم : يا على (عليه السلام ) در نگوهش از دنيا

حضرت فرمود: اى جابر دنيا را براى چه نكوهش مى كنيد؟
آنگاه حمد الهى و ستايش ‍ خداوند را كرد و فرمود: اما بعد؛

چه چيزى در نهاد مردم است كه دنيا را نكوهش مى كنند؟.. دنيا براى كسى كه آنرا درست بفهمد خانه راستى است و مسكن تندرستى و محل ثروت .

مسجد پيغمران خداست و فرودگاه وحى حضرت حق است و نمازگاه فرشته هايش .
.
..اى جابر كيست كه دنيا را نكوهش كند؟
با اينكه به فرزندان خود اعلام كرده و فرياد كشيده كه رفتنى است و خود را به نابودى وصف كرده است ...
مردمى بد كار، هنگام پشيمانى آنرا به باد مذمت مى گيرند...
بس ‍ است اى جابر! با من بيا
با او رفتیم ، تا بر گورستان رسيديم و فرمود: (اشاره به قبور) اى خاك نشينان ، اى آوارگان ، خانه ها شما را مسكن ساختند و ميراثها را قسمت كردند و همسرهايتان به شوهر رفتند! اينست خبرى كه ما داريم ، شما چه خبر داريد؟
سپس لختى دم بست و باز سر برداشت و فرمود: سوگند به آنكه آسمان را برداشت تا بلندى گرفت و زمين را بگسترد تا پهناور شد اگر به اين مردگان اجازه سخن مى دادند مى گفتند:

ما بهترين توشه بعد از مرگ را تقوا يافتيم . ...

این یعنی باید فهمید دنیا رو چه جوری پیچوند...

صاصائیل
21st July 2011, 11:56 PM
سلام
مادنیا رو نمیپیچونیم چون اگه بخواهیم هم نمیتونیم,شاید بعضی ها بگن ما تونستیم اما خودشونو پیچیوندند و غافل از گذشت عمرشون شدند,اما میتونیم این کارو بکنیم:تنها درحدنیازمون نه بیشتر اما کمتر از دنیا استفاده کنیم [tafakor]شاید اونموقع پاهامون به فراسوی دنیا برسه![tafakor]خدارو چه دیدی ؟بزرگی دنیا به اندازه یه سرسوزن میشه[khande][khande][khande]پس راحت زندگی کنیم.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد