PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چپ دست يا راست دست هستيد؟

باستان شناس
2nd May 2011, 11:12 PM
چپ دست يا راست دست هستيد !؟!

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/7/72/Linkshaender_01.jpg/200px-Linkshaender_01.jpg (http://www.njavan.com/wiki/%D9%BE%D8%B1%D9%88%D9%86%D8%AF%D9%87:Linkshaender_ 01.jpg)

باستان شناس
2nd May 2011, 11:16 PM
من خودم يك چپ دست حرفه اي هستم كه دست راست فقط و فقط نقش يك كمك كننده در كارها رو برام دارد...

از كار با ماوس رايانه بگيريد تا هر چيزي كه راست دستان انجام ميدهند من با دست چپ انجام ميدم...
نوشتن پر معنا ترين عملكرد در مورد چپ دستان هست...و البته مزايا و معايب انها نيز اشكار هست...

ساناز فرهیدوش
2nd May 2011, 11:22 PM
فقط 2 درصد مردم چپ دست هستند .
من با دست چپم فقط می نویسم البته خوش خط تر .
خیلی دوست دارم پشت ماشینی بشینم که بتونم با دست چپ دنده اش رو عوض کنم .

ارغنون
2nd May 2011, 11:32 PM
راست دست

فقط وقتی بچه بودم هی دست راستم میشکست........

منم که دختر خوب و نازنین با دست چپم می نبشتم

غزل بارون
2nd May 2011, 11:39 PM
منم چپ دست هستم و خوش خط با دست راستمم گاهی خوب کار میکنم

هورام
2nd May 2011, 11:42 PM
من که راست دستم و با همه دستگاههایی که توی کارگاهن به راحتی کار میکنم ، اما چون ماشینایی که باهاشون کار میکنیم ، بیشتر مخصوص کار با دست راسته ، بچه های چپ دست ، گاهی اوقات دچار مشکل میشن.

saeid vesimher
2nd May 2011, 11:43 PM
سلام
من خودم راست دستم اما فک کنم چپ دستا باهوش ترهستن معمولا هم بد اخلاقند

*FATIMA*
2nd May 2011, 11:48 PM
من راست دستم ، ولی خیلی دوست دارم نوشتن با دست چپ رو هم امتحان کنم ، آخه چپ دستا خیلی خوش خطن [nadidan][tafakor]

ارغنون
2nd May 2011, 11:50 PM
سلام

نخیرشم

جهت حمایت از راست دستان

من خودم چیزهوشان میرم

البته قبول دارم همه خنگن اونجا ولی کلا دو سه تا چپ دست داریم.

sheri khoshgele
2nd May 2011, 11:51 PM
من با دست راست مینویسم ولی بقیه کارامو همیشه با دست چب انجام میدم.حتما شنیدین ک میگن افراد چب دست ریاضیشون خوبه منم رشتم ریاضیه.اگه تمرین کنم میتونم با دست چب بنویسم.

rangin kaman
3rd May 2011, 12:15 AM
راست

Bad Sector
3rd May 2011, 12:15 AM
منم با دست راست می نویسم

نازخاتون
3rd May 2011, 12:30 AM
من راست دستم،
در نوشتن از دست راست ولي در ساير كارها سعي مي كنم از دست چپم هم بهره بگيرم.
استفاده از دست چپم تقريبا ناخودآگاه است اما گاهي سعي مي كنم آگاهانه دست چپم را بكار بندم.

تاری
3rd May 2011, 12:44 AM
سلام
در تعینش موندم
البته اگه برای نوشتن تعیین کنیم : بنده راست دستم و با دست چپ هم می نویسم ولی نه به خوبی دست راستم ، برای تفنن و یا رفع خستگی با چپ می نویسم .
و اگه برای کار بگیم کدوم دستی : چپ دستم و دست راستم در این مورد واقعا تنبل و ناتوانه و فقط نقش کمک کننده داره .
...
خب فالم چی می شه ! [shaad]

یاعلی

باستان شناس
3rd May 2011, 12:49 AM
من كلا چپ دست هستم از نوع كاملا شديد
ولي از شدت شيطوني دو بار دستم شكست مجبور شدم دست راست هم بشم الانم ميتونم با راست بنويسم ولي چپ برام حكم اول رو داره

ساناز فرهیدوش
3rd May 2011, 01:13 AM
من راست دستم ، ولی خیلی دوست دارم نوشتن با دست چپ رو هم امتحان کنم ، آخه چپ دستا خیلی خوش خطن [nadidan][tafakor]

نذار دست خطم رو برات بگذارم . وقتی خسته می شم خودم هم نمی نوتم دست خطم رو بخونم .

وقتی دبستان می رفتم چپ دستان حق داشتند در نمیکت ها دو تای بشینن و بقیه سه تایی منم با هر دودستم می تونستم بنویسم اما به خاطر راحتی جا بعد 5 سال دبستان چپ دست شدم و ماندم .
ولی الان رو صندلی های یک نفره اموزش عالی نوشتن عجب سخته !!!

انریکه
3rd May 2011, 06:13 AM
من راست دستم
پسر عمم هم با دست راست مینویسه هم با دست چپ فکرشو بکنین اگه از نوشتن با این دستت خسته شدی از اون یکی استفاده میکنی...!!!!![shaad]

7raha7
3rd May 2011, 07:03 AM
سلام
بابا بد اخلاقی کجا بود؟؟؟ ما که اینقدر مهربونیممممممممم[nishkhand]

فقط 13 درصد مردم چپ دست هستند .
من با دست چپم فقط می نویسم البته خوش خط تر .
خیلی دوست دارم پشت ماشینی بشینم که بتونم با دست چپ دنده اش رو عوض کنم .
منم خیلی دوست دارم در یخچالو با دست چپ باز کنم و کتفم از جا درنیاد...
منم خیلی دوست دارم برگه های پاسورو جوری مرتب کنم که گوشه عدد دارشون بیفته بیرون... نه گوشه سفیدشون!
و خیلی دوست دارم جای قاشق و چنگالو با هم اشتباه نگیرم و وقتی میرم زیر دوش آب یخو به جای آب داغ بازنکنم[nishkhand]

من با دست راست مینویسم ولی بقیه کارامو همیشه با دست چب انجام میدم.حتما شنیدین ک میگن افراد چب دست ریاضیشون خوبه منم رشتم ریاضیه.اگه تمرین کنم میتونم با دست چب بنویسم.
شراره ببین چه جوری خودتو چسبوندی به ماااااااااا
تو کلاسمون منو مرضیه و زهرا چپ دستیم... بهشون میگم تا همگی با هم بریزیم سرت[nishkhand][nishkhand][nishkhand][nishkhand]

من راست دستم
پسر عمم هم با دست راست مینویسه هم با دست چپ فکرشو بکنین اگه از نوشتن با این دستت خسته شدی از اون یکی استفاده میکنی...!!!!![shaad]
پردیس جان تو هم بطر غیر مستقیم خودتو به ما نچسبون[nishkhand][nishkhand][nishkhand][nishkhand]
فک کردی من با این حرفا بی خیال جزوه های حسابان میشم؟؟؟
ببین من چپ دستم... دستم درد میکنه... بشین برام بنویسشونننننننننن[tashvigh][tashvigh][tashvigh]

باستان شناس
3rd May 2011, 10:10 AM
چپ‌دستان سرشناس (http://njavan.com/forum/showthread.php?t=94642)

چپ‌دستی(علل و مسايل فرهنگي و اجتماعي مربوط به آن) (http://njavan.com/forum/showthread.php?t=94641)

*WIZARD*
3rd May 2011, 10:22 AM
منم راست دست هستم[shaad]
خطمم خوبه
ولی از چپ دستا خیلی خوشم میاد [esteghbal] مدل نوشتنشون رو دوست دارم[golrooz]

ریپورتر
3rd May 2011, 10:24 AM
دست راست می باشم[nishkhand]
دست راستم قدرت زیادی داره اما دست چپم سرعت زیادی که توی مبارزه و تیراندازی خیلی به دردم میخوره.نوشتن هم با دست راست وتوی نوشتن دست چپ من باید بره بوق بزنه[nishkhand]

0014
3rd May 2011, 10:26 AM
سلام

من هم چب دستم
ولی کی میگه چپ دستا بد اخلاقند؟؟؟؟؟ نمونش خود من[khoobboodan][khoobboodan][khoobboodan]

2تا خاطره براتون نقل میکنم:
یکی اول مربوط میشه به سال اول دبستان :من سال اول دوتا از دیکته هام رو صفر گرفتم میدونید چرا؟؟؟؟
چون اونا رو از چپ به راست نوشته بودم [khejalat][khejalat][khejalat]
دومی مربوط میشه به 3 سال قبل: از اونجایی که خط من بسیار افتضاحه تصمیم گرفتم که تمرین خط کنم و بنا به یک سری مسائل شغلی باید با دست راست تمرین میکردم.
یک روز هنگامی که در حال تمرین بودم متوجه شدم که کلمات رو از چپ به راست نوشتم [khande][khande][khande] در همین موقع به یاد قصه ی زاغ و کبک افتادم.بنابراین تصمیم گرفتم که دیگه با دست راست تمرین نکنم!!![khejalat][khejalat][khejalat]

باستان شناس
3rd May 2011, 10:31 AM
دست راست می باشم[nishkhand]
دست راستم قدرت زیادی داره اما دست چپم سرعت زیادی که توی مبارزه و تیراندازی خیلی به دردم میخوره.نوشتن هم با دست راست وتوی نوشتن دست چپ من باید بره بوق بزنه[nishkhand]

پس سامورايي ها چپ دست باشن بهتر جواب ميده نه؟[sootzadan]

نارون1
3rd May 2011, 11:12 AM
راست دستم و خوش خط

Karim1504
3rd May 2011, 11:50 AM
هم چپ دستم و هم راست دستم.با هر دوتاش میتونم هر کاری بکنم[bamazegi]

Only Math
3rd May 2011, 12:23 PM
منم چپ دستم و همه کارام رو هم با دست چپم انجام میدم خطمم خوبه و گاهی خطاطی میکنم. دست راستمم که [nishkhand]

mohammad.persia
3rd May 2011, 12:51 PM
منم راست دست هستم
البته یه سال هم کامل با دست چپ مینوشتم

omega
3rd May 2011, 01:12 PM
سلام
منم دست راستم !
البته با دست چپم هم تمرین نوشتن می کنم!

azarbara
3rd May 2011, 02:56 PM
من راست دستم و خوش خط هم هستم گاهی یه خطاطی هم می کنم ولی اگه بخوام با دست چپ بنویسم واقع فاجعه می شه:o[nadidan]:o
به این موضوع هم که چپ دستا خوش خط هستند و یا تیزهوشند اعتقادی ندارم
چون نمونه عکس این مطلب رو خیلی خیلی خیلی زیاد دیدم

غزل بارون
3rd May 2011, 02:59 PM
فکر کنم هر 13 درصد چپ دست ها در این سایت هستند اکثر قریب به اتفاق چپ دستن![shaad]

warrior
3rd May 2011, 03:49 PM
سلام.
منم راست دستم.
دست چپم کمک خیلی خوبیه برام.

Mr.Engineer
3rd May 2011, 04:21 PM
منم راست دست هستم
کلا قسمت راست بدنم توانایی خیلی زیادی نسبت به چپ داره
مثلا تحمل وزن 20کیلو برای دست راستم خیلی راحته در حالی که چپ اینطوری نیست[bamazegi]

تووت فرنگی
3rd May 2011, 05:48 PM
منم راست دستم ... [golrooz]
ولی از دست چپم استفااااااااااااااااااااا ااده میکنم !!![golrooz][cheshmak]

betsame
3rd May 2011, 07:50 PM
منم راست دستم شدید آخه دسته چپم تو تعطیلاته[bamazegi][negaran]

*مینا*
3rd May 2011, 08:35 PM
منم راست دستم شدید آخه دسته چپم تو تعطیلاته[bamazegi][negaran]
ایشالله زودی خوب می شی [golrooz][golrooz]

منم راست دستم ...
تو آزمایشگاه وقتی با هم گروهیم داریم آزمایش رو انجام می دیم ، انگار دست های اون مال منه و دست های من مال اون sh_omomi112، مخصوصا تو بستن دستگاه ها یا کار با قیف بوخنر .... بدون این که بهم بگیم بیا ادامه ی این قسمت و تو بزن ، یا این و بگیر یا .... دست های طرف مقابل وارد عمل می شه ... خیلی عجیبه [nishkhand]

CALCIUM
3rd May 2011, 09:41 PM
منم چپ دستم یه جورایی ماها تکیم. منحصر به فردیم .من تو دوران طفولیتم با دستام خیلی بازی می کردم همیشه پسر خوبه دست چپم بود پسر بده دست راستم بود بیچاره همش کتک می خورد. باستان جون جوابمو ندادیا بالاخره چه شاهی بود که دونه گندم تو چکمش سبز شده بود؟

NeshaNi
3rd May 2011, 10:30 PM
منم راست دستم ولی میتونم بادست چپمم بنویسم ولی نه به روندی دست راستم

bidmeshk
3rd May 2011, 10:44 PM
نقل قول از مينا

تو آزمایشگاه وقتی با هم گروهیم داریم آزمایش رو انجام می دیم ، انگار دست های اون مال منه و دست های من مال اون sh_omomi112، مخصوصا تو بستن دستگاه ها یا کار با قیف بوخنر .... بدون این که بهم بگیم بیا ادامه ی این قسمت و تو بزن ، یا این و بگیر یا .... دست های طرف مقابل وارد عمل می شه ... خیلی عجیبه [nishkhand][/QUOTE]

sh_omomi112[khande][khande]

سلام من هم راست دستم از دست چپ هم زياد استفاده ميكنم ولي خيلي بد خطمsmilee_new1 (11)

parichehr
3rd May 2011, 10:50 PM
سلام
من راست دستم ولی دست چپم بد نیست گاهی به کمک راستیه می شتابه!!!

thoya
3rd May 2011, 11:07 PM
منم راست دستم.با دست چپم ميتونم بنويسم ولي خوندنش خيلي سخته از بس خواناست.[nishkhand]

ریپورتر
4th May 2011, 12:00 PM
پس سامورايي ها چپ دست باشن بهتر جواب ميده نه؟[sootzadan]
سامورائی ها کلا دست چپ رو روی شمشیر میگیرن و راست رو زیر شمشیر[nishkhand]

پژواک
4th May 2011, 01:12 PM
فقط چپ
دست راستم کاملا تزیینی است.

من عضو انجمن خوشنویسان نیز بودم ولی قلم خطاطی برای راست دستا ساخته شده و کار رو خیلی سخت میکنه.

اما همیشه خط انگلیسیم از خود انگلیسی ها زیباتره

MR_Jentelman
4th May 2011, 04:19 PM
من کلا دست چپ دست هستم.تمام کارا رو با دست چپ انجام میدم[labkhand]

تووت فرنگی
4th May 2011, 04:54 PM
و این چپ و راست خیلی جااالبه هاااااااااااااااااااا [golrooz][cheshmak]باتوجه به اون عملکرد مغز تغییر میکنه [sootzadan]

باستان شناس
4th May 2011, 10:26 PM
طبق آمار و نظر سنجي تعداد نظر سنجي تا همين لحظه

دوستان راست دست در صدر جدول هستن
و دوستان چپ دست در مكان دوم هستن....
دقيقا داره نشون داده ميشه كه دنياي غالب در سايت دست راست ها هستن...
بازم ادامه ميدهيم اين امار رو تا ببينم اخرش چند تا ميشن

Me121
4th May 2011, 11:29 PM
نوشتن که راست دستم ، با گوشی چپ دستم طوری که وقتی باراست اس میدم حوصلم سر میره[nishkhand] ، ولی بقیه کارام هردوشون یکسانن

Sookoot
5th May 2011, 01:54 AM
راست دست[nadidan]

دارم فکر میکنم این دست چپ من پس چه خاصیتی داره هیچی[nishkhand]

باستان شناس
5th May 2011, 02:09 AM
راست دست[nadidan]

دارم فکر میکنم این دست چپ من پس چه خاصیتی داره هیچی[nishkhand]

نه واقعا تا الان متوجه شدي ....واقعا به چه درد ميخوره؟

A M S E T I S
5th May 2011, 12:33 PM
راست دست

خب بچه ها مشخصه دست چپ خیلی موثره...میدونید اگه نباشه 70% کارهامونو نمیتونیم انجام بدیم

مثلا با دودست تایپ میکنیم....با دودست اشیا رو بلند میکنیم...با دودست یقه دوستمونو برای دعوا میگیریم [nishkhand][nishkhand]وو......

من که اگه دست چپم نباشه نمیتونم بیشتر کارامو انجام بدم

خدارو شکر که سالم هستیم

ssoal
5th May 2011, 12:39 PM
راســــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــــــت

Sookoot
6th May 2011, 03:47 PM
نه واقعا تا الان متوجه شدي ....واقعا به چه درد ميخوره؟

کشف کردم[nishkhand]

وقتی دست راستم بنده با دست چپم موبایلو در میارم میذارم رو گوش راستمsmilee_new2 (6)

..............

یه نکته جالب در این امارگیری توانایی اون 3 نفریه که عملکرد هردودستشون یکسانه

http://www.myup.ir/images/39996309467413275322.jpg[sootzadan]

باستان شناس
7th May 2011, 11:16 AM
کشف کردم[nishkhand]

وقتی دست راستم بنده با دست چپم موبایلو در میارم میذارم رو گوش راستمsmilee_new2 (6)

..............

یه نکته جالب در این امارگیری توانایی اون 3 نفریه که عملکرد هردودستشون یکسانه

http://www.myup.ir/images/39996309467413275322.jpg[sootzadan]

خدا رو شکر وضعیت دست چپ شما بسیار موثر هست...[tashvigh][khanderiz]

راستش من خودم هم میتونم با دو تا دستم کار کنم ولی دست چپ حرف و اخر رو میزنه در نوشتن تایپ حتی بدست گرفتن قیچی که مخصوص راست دستاا هست من با چپ به دست میگیرم....

تا الان دو بار دستم شکست یادمه زمان امتحان بود مجبور شدم با دست راست بنویسم برای همین منم با دو تا دستم میتونم بنویسم ولی دست چپ برام ی چیز دیگه هست.....خب شیطونی و شیطنت من هم سبب شد مجبور بشم با دست راست بتونم بنویسم[shaad]

ایاتای
7th May 2011, 11:35 AM
درود

منم چپ دست هستم...

kamanabroo
7th May 2011, 12:20 PM
من هم راست دست هستم
اما با دست چپ هم تمرین کردم می تونم بنویسم

اما نا خوآگاه دست راست ارجحیت پیدا می کنه

Rez@ee
7th May 2011, 02:06 PM
من هم راست دستم.

S.E.N.A.T.O.R
7th May 2011, 06:06 PM
من فقط و فقط با دست راست بلدم، حتی در ساز زدنم (من سنتور کار می کنم) هم راستم خیلی فعال تر از چپم است که باعث می شه همش نت ها را خارج بزنم[negaran]

باستان شناس
8th May 2011, 01:54 PM
جهان جدید و قدیم در سیطره راست‌دست‌ها

راز چپ دستی آشکار شد !!!!!!! (http://njavan.ir/forum/showthread.php?t=94912)

چپ‌دستان سرشناس (http://njavan.ir/forum/showthread.php?t=94642)

چپ‌دستی(علل و مسايل فرهنگي و اجتماعي مربوط به آن) (http://njavan.ir/forum/showthread.php?t=94641)

aventurine
8th May 2011, 05:59 PM
سلام [shaad]
منم چپ دست هستم
باستان شناس جونم نمیدونستم تو هم چپ دستی...!
[tashvigh]

باستان شناس
8th May 2011, 07:07 PM
سلام [shaad]
منم چپ دست هستم
باستان شناس جونم نمیدونستم تو هم چپ دستی...!
[tashvigh]

از هميشه كه يادم ميات تا الان چپ دست بودم و مطمنا تا آخر روزي كه زنده هستم ي چپ دست اونم از نوع شديد باقي خواهم بود.........

e.einitabar
8th May 2011, 10:14 PM
سلام من هم چپ دستم
به نظر من چپ دست ها خیلی از راست دستا باهوش ترند
البته استثنا هم وجود داره اولیش خودم[bamazegi]
در پناه حق

aventurine
9th May 2011, 05:22 PM
از هميشه كه يادم ميات تا الان چپ دست بودم و مطمنا تا آخر روزي كه زنده هستم ي چپ دست اونم از نوع شديد باقي خواهم بود.........

زنده باد...[nishkhand]

nourooz
9th May 2011, 05:58 PM
سلام.

من چپ دستم ولی با دست راست با موس کار می کنم.

NAFAS313
9th May 2011, 07:59 PM
من راست دستم و خيلي دوست دارم با هر دو دست تمام كارامو بتونم انجام بدم... اي تنبل دست چپم... يه ذره از دست راستم ياد بگير...[bamazegi]

Artmis.
16th May 2011, 10:29 AM
بنده چپ دست هستم ولی معمولا کارایی که راست دستا با دست راست انجام میدن رو با دست راست انجام میدم
( به غیر از طرز گرفتن قاشق ! [nishkhand])
ولی بعضیا هستن که به طور کامل چپ دستن که حتی یه سری کارا رو خلافشو انجام میدن؛ مثلا طرز کشیدن 4 علامت ریاضی و تیک زدن ، و اینکه مثلا ساعتشونو دست راستشون می بندن

باستان شناس
16th May 2011, 11:06 AM
بنده چپ دست هستم ولی معمولا کارایی که راست دستا با دست راست انجام میدن رو با دست راست انجام میدم
( به غیر از طرز گرفتن قاشق ! [nishkhand])
ولی بعضیا هستن که به طور کامل چپ دستن که حتی یه سری کارا رو خلافشو انجام میدن؛ مثلا طرز کشیدن 4 علامت ریاضی و تیک زدن ، و اینکه مثلا ساعتشونو دست راستشون می بندن

ولي من همه كارهاي روزمره رو به طور كامل با دست چپ انجام ميدم !!

از بدست گرفتن قاشق غذاخوري و گوشي تلفن و ماوس رايانه و قيچي و نوشتن و گره زدن و بيل و كلنگ زدن در حفاري و تمامي تيك هاي رياضي و ..... رو برعكس دست راست ها ميزنم ...

ولي قيچي بسيار سخته چون مخصوص راست دست ها ساخته شده...

من ي چپ دست از نوع شديد هستم و دست راست گاهي ميات كمك !!

Only Math
16th May 2011, 02:08 PM
ولي من همه كارهاي روزمره رو به طور كامل با دست چپ انجام ميدم !!

از بدست گرفتن قاشق غذاخوري و گوشي تلفن و ماوس رايانه و قيچي و نوشتن و گره زدن و بيل و كلنگ زدن در حفاري و تمامي تيك هاي رياضي و ..... رو برعكس دست راست ها ميزنم ...

ولي قيچي بسيار سخته چون مخصوص راست دست ها ساخته شده...

من ي چپ دست از نوع شديد هستم و دست راست گاهي ميات كمك !!
دقیقا موافقم
اگه تو یه ورقه امتحانی یادم میرفت اسم بنویسم همه از تیک برعکس میفهمیدن ورقه مال من بوده [nishkhand]
تو المپیادهای ریاضی هم همیشه به علائمم ایراد میگرفتن مثل علامت تهی که همیشه خط موربش رو برعکس میذاشتم و میذارم [nadidan]
وقتی هم که میخوام میز غذا رو بچینم همیشه جای قاشق چنگال رو برعکس میذارم [khejalat]
از قیچی سخت تر نشستن رو صندلی تکی دست راست هاست!!!!! همیشه وقتی از دانشگاه بر میگردم کمرم شدیدا درد میگیره [negaran]

داداشی
16th May 2011, 05:41 PM
راست دستم

LaDy Ds DeMoNa
16th May 2011, 06:09 PM
راست دستم
چپ دستها رو هم دوست دارم

ستاره کویر
16th May 2011, 07:44 PM
من راست دستم ولی ساعتمو دست راستــــــــــــم می بندم !!! [labkhand]
خداییش تو بعضی از موارد حق چپ دستا ضایع میشه![nishkhand]

باستان شناس
26th July 2011, 05:42 PM
من راست دستم ولی ساعتمو دست راستــــــــــــم می بندم !!! [labkhand]
خداییش تو بعضی از موارد حق چپ دستا ضایع میشه![nishkhand]

خب این ی عادت هست بعید میکنم قانون خاصی داشته باشه برای ساعت[cheshmak]

master_mind
26th July 2011, 05:56 PM
من راست دستم
میگم حالا ما راست دستا چه گلی به سرمون زدیم که شما چپ دستا نمی تونین بزنین؟؟؟[nishkhand]

S h a D o w
26th July 2011, 06:19 PM
من هم راست دستم ولی نمیدونم چرا همیشه همه ی دوستهام چپ دست بودن
واسه من با دست چپ نوشتن راحت تر بود، تا با دست راست نوشتن واسه اونا
همیشه هم با قیچی کردن مشکل داشتن

گذشته از اینا میدونین که خیلی از رفتارها و علایق چپ دست ها و راست دستها متفاوته

مثلا چپ دستها نسبت به راست دست ها علاقه ی بیشتری به شنا دارن

و همچنین تواناییهاشون
مثلا چپ دست ها میتونن راحت تر از راست دست ها متنی رو که از سمت چپ نوشته شده بخونن

چون نیمکره ی راست مغزشون که اعمال نیمه ی چپ بدن رو کنترل میکنه قوی تر از نیمکره ی چپشونه

و...

[golrooz]

ghorghoro
26th July 2011, 07:07 PM
من راست دستم.
اما با دست چپ همه کاری میکنم جز نوشتن با مداد و خودکار و برگه آخه خیلی بد مینویسم اما تایپ و اس ام اس نوشتن با چپم انجام میدم.

nourooz
26th July 2011, 07:21 PM
سلام.منم دست چپم
ولی با دست راست موس را میگیرم.[bamazegi]

F.PHYSICIST
5th August 2011, 09:25 PM
راااااااااااااااااااااااا ااااااااست دستم

Helix
5th August 2011, 10:40 PM
چپ دستم شدید!!![cheshmak]
تقریبا مواردی که جناب باستان شناس فرمودن ، واسه منم صدق می کنه [nishkhand]

kebriya
5th August 2011, 11:31 PM
من چپ دستم
از دست راستمم کم استفاده میکنم
هر وقت کاری رو با دست راست انجام میدم احساس می کنم دارم بر عکس انجام می دم[nishkhand]

dcs
6th August 2011, 01:07 AM
سلام به همگی من چپ دستم ولی تو دوران دبستان با چپ مینوشتم ولی الان با دست راست بهتر مینویسم ولی تمام کارام با دست چپه اینم راسته که ما چپ دستا ریاضیمون خوبه [tashvigh]

afarideh
6th August 2011, 01:39 AM
من راست دست هستم، از کوچکی چپ دست بودم اما وقتی می خواستم مداد دستم بگیرم و الفبا رو یاد بگیرم بهم گفتن باید با دست راست بنویسم.

LEILA1979
21st December 2011, 10:51 AM
راست دستم.

حسین متقی
21st December 2011, 02:24 PM
من راست دستم

م.محسن
3rd July 2012, 10:13 PM
راست دست اما چپ پا

وحید 0319
4th July 2012, 02:06 AM
من یا دست راست بیشترچپکی می نویسم [nishkhand]نه شوخی کردم راست دستم ودست خط خوبی هم دارم گاهی اوقات بادست چپم هم می نویسم که میذارم زیر آفتاب[golrooz]

golden3
4th July 2012, 11:02 AM
چپ دست هستم و خط م خوشجله و برخلاف بعضیا که میگن چپ دست آ بد اخلاقن خیلیم خوش اخلاقمو صبور(چقدر خودموتحویل گرفتم)[nishkhand]

s@n@z
5th July 2012, 01:01 AM
من راست دست هستم ولی بیشتر کارامو با دست چپ انجام میدم با دست راست فقط مینویسم البته داداشم میگه از اول مداد رو دست چپم میگرفتم ولی اینقدر پدربزرگم دعوام کرد تا با دست راست بنویسم.[narahat]

Elohim
5th August 2012, 10:30 PM
من اول با دست چپ می نوشتم و چپ دست بودم ولی بعد بچه های مدرسه مون مسخره ام میکردن. منم رفتم از همون اول یه دفتر دیگه خریده بودم و فقط و فقط توی خونه نگهش میداشتم و به کس دیگه ای نشونش نمیدادم. و شروع کردم هر مشقی که داشتیم با دست راست توی اون تمرین میکردم.
امتحانات سال اول دبستان که شروع شد وقتی مینشستم سر جلسه امتحان صفحه اولو با دست راست می نوشتم و چون خسته میشد دستم، صفحه دومو با اون دست مینوشتم.

Elohim
5th August 2012, 10:37 PM
اونوقت شد که بچه ها کف کرده بودن و من اونا رو مسخره میکردم[nishkhand]
حالا به خودم افتخار میکنم که دودستی هستم.[shaad]

صاصائیل
6th August 2012, 07:46 AM
من كلا چپ دست هستم از نوع كاملا شديد
ولي از شدت شيطوني دو بار دستم شكست مجبور شدم دست راست هم بشم الانم ميتونم با راست بنويسم ولي چپ برام حكم اول رو داره
من هم شدیدا چپ دستم
موقع نوشتن از طرف چپ دفتر شروع به نوشتن میکنم [khanderiz]و جهت نوشتنم بجای از راست به چپ ,از پایین به بالاست واسه همین دفترم رو کج میکنم [negaran] البته با تمرین زیاد خیلی بهتر شدم.شما چطور؟

باستان شناس
6th August 2012, 12:06 PM
من هم شدیدا چپ دستم
موقع نوشتن از طرف چپ دفتر شروع به نوشتن میکنم [khanderiz]و جهت نوشتنم بجای از راست به چپ ,از پایین به بالاست واسه همین دفترم رو کج میکنم [negaran] البته با تمرین زیاد خیلی بهتر شدم.شما چطور؟

البته من تمریم نمیکنم ..خب چپ دستم نمیشه کاری کرد دیگه و از نوع خیلی خیلی شدید ...نوشتن و کارام همگی دست چپ مایه میزارن ....

نارون1
6th August 2012, 12:44 PM
سلام

من یه سوال داشتم :

شما خانوم باستان شناس گل ، پسرتون ( آقا کیان ) هم چپ دستن ؟؟

شما و دوستان چپ دست ، میخواستم بپرسم ، تو خانواده هاتونم چپ دست داشتین ؟؟؟؟؟

ممنون[golrooz][golrooz]

باستان شناس
6th August 2012, 12:57 PM
سلام

من یه سوال داشتم :

شما خانوم باستان شناس گل ، پسرتون ( آقا کیان ) هم چپ دستن ؟؟

ممنون[golrooz][golrooz]

سلام مینا جون

بله پسر من ...کیان مثل خود من ی چپ دست از نوع شدید هست و البته مادر من چپ دست هست ولی از دست راستش هم کمک میگیره خیلی شدید نیست چون کارای زیادی رو با دست راست انجام میده...

ولی من و کیان هر دو چپ دست از نوع شدید هستیم و.....

spinas2
6th August 2012, 01:02 PM
من راست دستم ولی نصف کارامو بادست چپ انجام میدم
به نظر من همه ی چپ دستا خوش خط نیستن
مثلا داداش من چپ دسته دست خطشو بزار جلو افتاب[nishkhand]
من که تاحالا هر چپ دستیو دیدم بد خط بوده!!!

صاصائیل
6th August 2012, 03:08 PM
سلام

من یه سوال داشتم :

ممنون[golrooz][golrooz]

سلام , از من که نه.[golrooz]

nc3002
18th December 2012, 08:08 PM
منم که دست چپم

Dirya_Del
18th December 2012, 10:10 PM
منم چپ دستم...
بجز غذا خوردنم همه ی کارام با دست چپم انجام میدم...
خوندم که گفته بودین چپ دستها ریاضیشون خوبه...ولی من افتضاح بودم و هستم تو ریاضی[bamazegi]

- - - به روز رسانی شده - - -

منم چپ دستم...
بجز غذا خوردنم همه ی کارام با دست چپم انجام میدم...
خوندم که گفته بودین چپ دستها ریاضیشون خوبه...ولی من افتضاح بودم و هستم تو ریاضی[bamazegi]

BaAaroOoN
18th December 2012, 10:33 PM
من راست دستم و از نظر خودم که خوش خطم.البته با دست چپم هم امتحان کردم.خوانا مینویسم ولی جالب از آب درنمیاد
البته بعضیا میگن تو نقاشی میکنی،نمی نویسی[nadanestan]
ولی به هرحال مهم خط خوشه،اینکه من مینویسم یا نقاشی میکنم اهمیتی نداره[nishkhand]

سونای
13th July 2013, 06:59 PM
من راست دستم! اما روی تابلو ،تخته ناخوداگاه با دست چپ مینویسم![nadanestan]
و اصولا یکی میگه عه ! مگه چپ دستی! بعد خودم یادم میاد که ای وای بازم یادم رفت با دست راست بنویسم! دو دقیقه با دست راست مینویسم باز حواسم پرت میشه با دست چپ ادامه میدم!!
نمیدونم این عادت از کجا و چرا برام مونده!!!!
اما در کل دست راستم چون توی دفتر و کاغذ با دست راست مینویسم! توی کارای روزمرم هم از هر دو دستم استفاده میکنم! حتی از پاهام و انگشتاش هم خیلی ماهرانه استفاده میکنم برای جمع و جور کردن وسایل![nishkhand][sootzadan][khejalat][golrooz]

sr hesabi
13th July 2013, 07:38 PM
من راست دستم
انقدر با دست چپم کار نمیکنم که دکتر برام چند جلسه فیزیوتراپی نوشته[sootzadan]

دستیار
13th July 2013, 07:42 PM
منم راست دستم ولی تو کتک زدن با هردو دست مهارت دارم[bamazegi]شوخی کردما.ولی من کلی بد خطم که این طبیعیه (آخه پزشکا به بد خطی معروفن دیگه)[bamazegi]

a.r.7
30th July 2013, 04:37 PM
منم راست دستم[hoshdar][hoshdar]

سروه74
30th July 2013, 08:02 PM
​سلام من چپ دستم

Capitan Totti
30th July 2013, 08:06 PM
من نمیدونم![nishkhand]

omitis
30th July 2013, 08:07 PM
من راست دستم.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد