PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر شنای یك ساعت و ۴۵ دقیقه‌ای در قطب!

diamonds55
25th December 2008, 05:39 AM
«ویم هوف» كه به «مرد یخی» معروف است، با گذارندن یك ساعت و ۴۵ دقیقه در آب یخ در قطب شمال ركورد شكست.
«ویم هوف» ۴۸ ساله كه اهل هلند است، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری شینهوا گفت: من از كودكی در هوای سرد و برفی بازی می‌كردم و از سن ۱۵ سالگی تمرینات شنای خود را در آب‌های یخ بسته در یكی از دریاچه‌های اطراف محل سكونت خود آغاز كردم تا بدنم به آب یخ عادت كند.
با این حال «ویم هوف» استعداد شنای درون آب یخ را زمانی در خود كشف كرد كه ۲۰ سال قبل در پارك ملی هلند بدون لباس حدود سه دقیقه در آب یخ ماند و پس از آن، این روش شنا كردن را هر روز تكرار كرد.
وی ادامه داد: من به انجام این كار ترغیب شدم و فهمیدم كه سیستم‌ فیزیولوژیكی بدنم با دیگران متفاوت است؛ چرا كه می‌توانم دقایق و ساعات زیادی درون آبی با دمای زیر صفر درجه سانتی‌گراد بمانم.
وی در سال ۲۰۰۰ میلادی با لباس شنا در آب یخ زده قطب شمال شیرجه زد و ركورد طولانی‌ترین شنا را در آب‌های یخ زده از آن خود كرده و نام خود را در كتاب ركوردهای گینس به ثبت رساند.
وی امسال نیز با شنا كردن در عمق ۸۰ متری از سطح آب‌های یخ زده قطب شمال و در دمای ۳۰ درجه سانتی‌گراد زیر صفر بار دیگر ركورد شكست و نام خود برای بار دوم در كتاب ركوردهای گینس به ثبت رساند.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد