PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر سوء تغذیه و قحطی ، همچنان قربانی می گیرد ( کودکان بیافرا ” Biafra ” )

poune
19th March 2011, 11:17 AM
در ۱۹۶۷ وقتی منطقه (sobgI) واقع در نیجریه شرقى استقلال خود را از کشور نیجریه اعلام کرد، نیجریه آنها را کاملا در محاصره قرار داد . و یک میلیون مرگ نتیجه این استقلال بود .
http://www.pezeshk.us/wp-content/uploads/2008/11/89787656987090.jpg (http://www.pezeshk.us/?attachment_id=14457)
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز، در طی سه سال جنگ درمنطقه بیافرا ، بیش از یک میلیون انسان به دلیل گرسنگی و قحطی جان خود را ازدست دادند .
اساساً در هنگام قحطى نتیجه گرسنگى کودکان بیماری کواشیورکور است ، که ماهیچه‌هایشان فرد به تدریج تلف می شود و شکم‌هایشان جلو می آید .
عکاس جنگى دان مک‌کیلان ( Don McCullin ) توجه جهان را به این مصیبت جلب کرد. این عکس به وسیله او گرفته شده است و کودکانی را نشان می‌دهد که در اثر کمبود پروتئین دچار بیماری ‌ای به نام کواشیورکور kwashiorkor شده‌اند.
او می گوید : ” من به چشم خود ۹۰۰ بچه را در یک اردوگاه کاملا کثیفت دیدم که در اوج ناتوانی و فلاکت در انتظار مرگ بودند .
او گفت: ” من با دیدن این صحنه ها همه علاقه ام به سربازهاى جنگی و عکس‌بردارى از لحظات جنگ را فراموش کردم .
هنوز بعد از گذشت سالها جامعه جهانى نمی تواند نقش کلیدی و اساسی خود را در جلو گیری از آسیب های جنگ برای کودکان ایفا کند.
هم اکنون نیز کشورهای صنعتی و صاحب قدرت به فقر و سوء تغذیه کودکان در تمام نقاط جهان که به دلیل جنگ ها و قحطی ها می باشد بی اعتنا هستند.
چگونه طی یک بحران مالی ، کشورهای صنعتی می توانند در عرض چند روز میلیاردها دلار به اقتصاد خود تزریق کنند، اما در زمان شکوفایی اقتصادی خود ، برای اهدای چند میلیون دلار کمک به کشورهای فقیر و مردم گرسنه سالها بهانه می آورند ؟
آیا می دانید هزینه یک روز جنگ در عراق و افغانستان جان چند میلیون انسان در حال مرگ ناشی از گرسنگی را نجات خواهد داد ؟!

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد