PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث حقوق حیوانات در تحقیقات پزشکی

پژواک
26th November 2010, 10:01 PM
به نام مهرگستر بی همتا
سلام و سلامت باشین.
روند کشتن حیوانات و امتحان بیماریها روشون سابقه ای به قدمت چند قرن داره.
طرفدارای حقوق حیوانات با این موضوع مخالفن.و پژوهشگرای دارو موافق حالا نظرتون رو راجع به این موضوع بگین هر چی بود.خوشحال میشیم.نظر سنجی رو هم پاسخ بدین بعدم نظرتون رو توضیح بدین.
راه و ایده جایگزین هم فراموش نشه.[entezar2]
پیوسته شاد باشین.

AvAstiN
26th November 2010, 10:29 PM
من بعدا نظرمو می گم [nishkhand]

Isengard
26th November 2010, 10:30 PM
با سلام
به گمانم در راه تحقیق و زمینه هایی که مربوط به پیشرفت بشر می شه ، ایرادی نداره.
البته با کشتار بی رویه مخالفم. در ضمن از نظر من هر موجودی و هر چیزی حد کمالی داره. مثلا حد کمال چوب درخت این هست که بیاد توی دست بشر تبدیل به مداد بشه یا کالا های دیگه. (اونهایی که با فلسفه سرو کار دارن با این مباحث آَشنا هستن)
مثلا خیلی ببخشید درباره گاو و گوسفند ، ما اونها رو پرورش میدیم که آخر از اونها به عنوان مواد غدایی استفاده کنیم. حد کمال این موجودات هم این هست.
از نظر من اگر بخوایم زیاد روی این موارد حساس باشیم اصولا پیشرفتی نخواهیم داشت.

شاد باشید

B a R a N
26th November 2010, 10:55 PM
خیلی از داروها بعد طی فاز آزمایشگاهی باید روی حیوانات آزمایش بشن تا بعد بتونن روی انسانها آزمایش شن

فاز های تحقیقات دارویی:
فاز اول: اکتشاف
فاز دوم: Preclinical
فاز سوم: آزمایش بالینی

توی فاز دوم یا همون Preclinical (شرمنده! ترجمه ش به فارسی اندکی گیج کننده می شد) روی حیوانات آزمایش میشه

البته پیشرفت علم به هر بهایی جایز نیست! پس اینکار تا حد مجاز برای توسعه علم لازمه

اطلاعات بیشتر در مورد این سه فاز رو می تونید توی مطلب زیر ببینید:
?What Are the Phases of Drug Development (http://www.ehow.com/facts_5777227_phases-drug-development_.html)

البته تا جایی که یادمه واسه تحقیقاتمون یکی از اساتید بایولوژی به اسم دیگه ای اینا رو توضیح دادن! اگه کسی میدونه بگه که منم یادم بیاد، اگر هم نه دفعه بعد ازش می پرسم میام میگم [bamazegi]

AmirR13
26th November 2010, 11:58 PM
ای بابا.
تو دنیا یواشکی دارن رو مردم آزمایش میکنن ، شما لنگ حیوونایی؟
البته حیواناتی که آزمایش میشه دارو روشن صرفا جهت همینکار پرورش پیدا میکنند.
یه جورایی از ما که تو ایران متولد شدیم بدشانس ترند!

اما خوب کاریش نمیشه کرد؟ شما خودت حاضری مریض که شدی از دارو استفاده نکنی، چون برای بی خطر بودنش چندین حیوون کشته شدند؟

در حرف راحته اما در عمل [nadidan]

در ضمن من انتخابم گزینه 1 بود ، اما خوب با تون قسمت "همه چی برای آدم آفریده شده" مشکل داشتم پس انتخاب نکردم. موافقم ، چون چاره ی دیگه ای نیست!

یکی نیست بگه آخه منو چه به این بحث ها؟[khejalat]

Admin
27th November 2010, 12:05 AM
نظرات خیلی از دوستان درسته و نیازه که اکثر داروهایی که قراره تولید بشه روی حیوانات هم اول آزمایش بشه.

اما در همین آزمایشات هم حد و حدودی هست که اگه فرد آزمایش کننده اون حد و حدود رو رعایت نکنه می تونیم بگیم آزمایش غیر انسانیه.

چرا که حیوانات هم حق و حقوقی دارن و این حق و حقوق نباید در هیچ شرایطی نادیده گرفته بشه.

مثلا میگن گوسفندی رو که می خوای ذبحش کنی با این قوانین خودش ذبحش کنی.

قبلش بهش آب بدی و ...

پس آزمایشات علمی هم باید با رعایت اصول انسانی صورت بگیره و اگر محصول آزمایشی در خدمت بشر نباشه مطمئنا مردوده و آزمایش اون روی حیوانات هم گناه بزرگیه.

متاسفانه توی دنیا دیگه جون آدمها با جون حیوانات برابری می کنه که آزمایشات رو مستقیما روی انسانها می کنن.

poune
27th November 2010, 09:29 AM
سلام به همگی من میگم این موضوع به 2تا اصل مربوط میشه:
1- ارزش و پاسخ تحقیقمون که چقدر رسیدن به پاسخش برای جهان مهمه و اینکه آیا با حل شدن این موضوع مردمی از درد و رنج آسوده میشن یا نه؟
2- حیوونی که روش آزمایش انجام میشه در معرض انقراض نباشه.
در کل اینو میگم که در راه پیشرقت علم به ناچار باید چیزاو حیواناتی رو فنا کرد و این چاره ای نداره![narahatish]

نازخاتون
27th November 2010, 10:45 AM
حقوق حيوانات از زبان كودكان
Curiosity Killed the Cat

http://www.idiomsbykids.com/taylor/mrtaylor/class20022003/idioms/idioms2003/idioms2/Curiosity%20Killed%20The%20Cat.jpg

Mercy
27th November 2010, 04:42 PM
اگر تحقیقات روی حیوانات انجام میگیره برای نجات جان بشر هیچ اشکالی از نظر من نداره .

اما ممکنه تحقیقاتی برای مثلا ساخت یه سلاح میکروبی باشه که کاملا مشخصه چقدر غیر اخلاقیه .

ولی خوب آزمایش از هر نوع روی حیوانات بهتر از آزمایش روی انسانه ، چرا که من شنیدم در جنگ جهانی دوم روی انسان هم آزمایش میشده .

پژواک
27th November 2010, 07:21 PM
من بعدا نظرمو می گم [nishkhand]

منتظریم.[entezar2][entezar2][entezar2]

پژواک
27th November 2010, 07:23 PM
با سلام
به گمانم در راه تحقیق و زمینه هایی که مربوط به پیشرفت بشر می شه ، ایرادی نداره.
البته با کشتار بی رویه مخالفم. در ضمن از نظر من هر موجودی و هر چیزی حد کمالی داره. مثلا حد کمال چوب درخت این هست که بیاد توی دست بشر تبدیل به مداد بشه یا کالا های دیگه. (اونهایی که با فلسفه سرو کار دارن با این مباحث آَشنا هستن)
مثلا خیلی ببخشید درباره گاو و گوسفند ، ما اونها رو پرورش میدیم که آخر از اونها به عنوان مواد غدایی استفاده کنیم. حد کمال این موجودات هم این هست.
از نظر من اگر بخوایم زیاد روی این موارد حساس باشیم اصولا پیشرفتی نخواهیم داشت.

شاد باشید

یک کم مخالفم.
ببینید ما تو ذبح اسلامی حیوون رو زجر نمیدیم.ولی اینجا بحث عذاب حیوون بیچاره با مبتلا کردنش به سرطان و زجر کش کردنشه.
کمال موجودات که مرگ با سرطان نیست؟؟؟؟؟؟؟[soal]

پژواک
27th November 2010, 07:40 PM
خیلی از داروها بعد طی فاز آزمایشگاهی باید روی حیوانات آزمایش بشن تا بعد بتونن روی انسانها آزمایش شن

فاز های تحقیقات دارویی:
فاز اول: اکتشاف
فاز دوم: Preclinical
فاز سوم: آزمایش بالینی

توی فاز دوم یا همون Preclinical (شرمنده! ترجمه ش به فارسی اندکی گیج کننده می شد) روی حیوانات آزمایش میشه

البته پیشرفت علم به هر بهایی جایز نیست! پس اینکار تا حد مجاز برای توسعه علم لازمه

اطلاعات بیشتر در مورد این سه فاز رو می تونید توی مطلب زیر ببینید:
?What Are the Phases of Drug Development (http://www.ehow.com/facts_5777227_phases-drug-development_.html)

البته تا جایی که یادمه واسه تحقیقاتمون یکی از اساتید بایولوژی به اسم دیگه ای اینا رو توضیح دادن! اگه کسی میدونه بگه که منم یادم بیاد، اگر هم نه دفعه بعد ازش می پرسم میام میگم [bamazegi]
اول اینکه ترجه pre-clinical میشه پیش بالینی (پارسی عزیزمون واژه کم نداره)
http://en.wikipedia.org/wiki/Clinical_trial
مطلب کاملتری راجع به فازهاست.بعدا ترجمشو میذارم.
حد مجاز رو توضیح میدین؟

پژواک
27th November 2010, 07:46 PM
ای بابا.
البته حیواناتی که آزمایش میشه دارو روشن صرفا جهت همینکار پرورش پیدا میکنند.
یه جورایی از ما که تو ایران متولد شدیم بدشانس ترند!

اما خوب کاریش نمیشه کرد؟ شما خودت حاضری مریض که شدی از دارو استفاده نکنی، چون برای بی خطر بودنش چندین حیوون کشته شدند؟

در حرف راحته اما در عمل [nadidan]

در ضمن من انتخابم گزینه 1 بود ، اما خوب با تون قسمت "همه چی برای آدم آفریده شده" مشکل داشتم پس انتخاب نکردم. موافقم ، چون چاره ی دیگه ای نیست!

یکی نیست بگه آخه منو چه به این بحث ها؟[khejalat]

در مورد آدم
طبق قانون مدنی کانادا:
امتحان دارو روی بشر مجاز نیست.به جز دو صورت
1.محکومان حبس ابد در صورت تمایل میتونن به موسسات تحقیقاتی بپیوندند و در صورت زنده موندن آزادند یا از حبسشون کم میشه.
2.(این رو انگار نخوندین[cheshmak])انسانهای شبیه سازی شده برای این منظور(جدی نگیرین)
خب ما قانون پرورش حیوان آزمایشگاهی تو ایران نداریم.
باید بگم که استفاده از حیوانات باعث انقراض و جهش روشون شده که اینم برای ما خطرناکه.
نه من حاظر نیستم دارو رو استفاده نکنم ولی اخلاق تا چه حدی مفهوم داره؟

پژواک
27th November 2010, 07:52 PM
اگر تحقیقات روی حیوانات انجام میگیره برای نجات جان بشر هیچ اشکالی از نظر من نداره .

اما ممکنه تحقیقاتی برای مثلا ساخت یه سلاح میکروبی باشه که کاملا مشخصه چقدر غیر اخلاقیه .

ولی خوب آزمایش از هر نوع روی حیوانات بهتر از آزمایش روی انسانه ، چرا که من شنیدم در جنگ جهانی دوم روی انسان هم آزمایش میشده .

جنگ جهانی دوم هم کمک زیادی به پزشکی کرد.
مثلا میدونید چه جوری عملکرد لوبهای مغز مشخص شد؟
این کار رو رو موش که نمیشه انجام داد.
اسرای جنگ جهانی رو به آزمایشکاه میبردن و با فرو کردن میله به قسمتهای مختلف میفهمیدن مثلا پس سری برای بیناییه.
به نظرتون آدم چه برتریهایی نسبت به حیوانات داره؟

*مینا*
27th November 2010, 08:00 PM
نظر من اینه که ، همه آفریده ها برای انسان هست ، نه از این جهت که هر بلایی که می خواد سرشون بیاره ...
ولی با این حال حیوانات هم واسطی هستند برای افزایش علم بشر و حتی زنده بودنش ...

البته نمی دونم در چه حد ولی انسان امروزه باید بتونه ، مواردی مثل کلیه و این جور چیزا رو جداگانه شبیه سازی کنه و روشون هر آزمایشی که می خواد رو انجام بده ...

پژواک
27th November 2010, 08:08 PM
نظر من اینه که ، همه آفریده ها برای انسان هست ، نه از این جهت که هر بلایی که می خواد سرشون بیاره ...
ولی با این حال حیوانات هم واسطی هستند برای افزایش علم بشر و حتی زنده بودنش ...

البته نمی دونم در چه حد ولی انسان امروزه باید بتونه ، مواردی مثل کلیه و این جور چیزا رو جداگانه شبیه سازی کنه و روشون هر آزمایشی که می خواد رو انجام بده ...

موافقم ولی شبیه سازی نسج خیلی موفق نیست.
نظرتون راجع به شبیه سازی انسان چیه؟و تحقیق روی اون؟

poune
27th November 2010, 08:55 PM
من با این موضوع شبیه سازی انسان و آزمایش روی آن کاملا مخالفم. دلایلم:
1- قبول دارید که اون آدم شبیه سازی شده آدمه؟
2- قبول دارید که بعد از به وجود اومدن جنین بعد از مدت مشخصی روح درش دمیده می شود؟
3- اگر قبول داریم که آزمایش روی انسان غیر اخلاقیه و قبول داریم که اون آدم شبیه سازی شده آدمه پس چه جوری روی یه آدم آزمایشو انجام بدیم؟
4- اگه خودتون اون آدمه شبیه سازی شده بودید بازم این پیشنهاد رو می دادید؟!؟!؟
5- در آخر اینکه هنوز علم اونقدر پیشرفت نکرده که بدون استفاده از هیچگونه سلول زنده انسانی شبیه سازی انجام داد و انسان شبیه سازی شده دقیقا و عینا شبیه انسانی میشه که سلول از آن گرفته شده و سوال اینجاست که آیا آن انسان اول اجازه می ده که انسان به وجود اومده ایکه شکلشه رو روش تحقیق انجام بدن؟
-----------------------------
اگه اشتباه میکنم با دلیل بگید تا دیدگاهم رو تصحیح کنم!

*مینا*
27th November 2010, 09:31 PM
موافقم ولی شبیه سازی نسج خیلی موفق نیست.
نظرتون راجع به شبیه سازی انسان چیه؟و تحقیق روی اون؟

در مورد انسان شبیه سازی شده
راستش اطلاعاتی ندارم و فقط نظر خودمه ، لطفا اگه اطلاعاتی دارید بگید ، درسته یا نه ...

انسان شبیه سازی شده نه در داخل رحم ، بلکه به صورت کاملا مصنوعی
به نظر من روحی نداره و مثل یک حیوان هست ( بدون ویژگی هایی که یه انسان داره مثل عقل در حد تفکر، احساس و ... ) ... حیوانی که از لحاظ جسمی شبیه یک انسان هست ...

نمی دونم اینطوری هست یا نه تا بقیه ی نظرم رو بگم [tafakor]

poune
27th November 2010, 09:36 PM
تا جایی که من اطلاع دارم انسان شبیه سازی شده هم انسان خواهد بود چون صحبت شبیه سازی انسان اولین بار مطرح شد تا مشکل زوج هایی که بچه دار منی شدند و بقیه راههای درمانی هم روشون جواب نمی داد رو حل کنه.

*مینا*
27th November 2010, 09:48 PM
تا جایی که من اطلاع دارم انسان شبیه سازی شده هم انسان خواهد بود چون صحبت شبیه سازی انسان اولین بار مطرح شد تا مشکل زوج هایی که بچه دار منی شدند و بقیه راههای درمانی هم روشون جواب نمی داد رو حل کنه.

منظور من انسان شبیه سازی شده در یک فضای مصنوعی بود ، نه داخل رحم
[soal]

poune
27th November 2010, 09:51 PM
فکر کنم فرقی نکنه؟! ولی اگه جواب دقیقتری کسی داره بگه لطفا؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟

پژواک
27th November 2010, 09:59 PM
انسان شبیه سازی شده داریم.(هر جند موسسات صریحا اعلام نمیکنن) سال 2002 اولیش بود...
البته نقص ژنتیکی دارن.
مثل حیوون نیستن.
خارج رحمی هستن.
http://www.newscientist.com/article/dn3217-first-cloned-baby-born-on-26-december.html

poune
27th November 2010, 10:01 PM
می خوام بدونم دلایل منو قبول دارید؟

پژواک
27th November 2010, 10:11 PM
ببخشید بحث خیلی منحرف شد.
یک کم مشکل داره نه من حق دارم بیشتر از شبیه سازی بگم نه بحث فایده ای داره.
بحثمون حیوانات بودن.
خب نظرتون راجع به آزمایش رو چیتاهای آفریقایی چیه؟

Isengard
27th November 2010, 10:25 PM
یک کم مخالفم.
ببینید ما تو ذبح اسلامی حیوون رو زجر نمیدیم.ولی اینجا بحث عذاب حیوون بیچاره با مبتلا کردنش به سرطان و زجر کش کردنشه.
کمال موجودات که مرگ با سرطان نیست؟؟؟؟؟؟؟[soal]

نه عزیز نگرفتی مطلب رو.
عجالتا اسلام وارد قضیه نشه ، برای یافتن پاسخ مجهولات رو زیاد نکنیم.
من سوال شما رو با یه سوال دیگه جواب بدم ، بدون این امکانات و بدون استفاده از حیوانات آیا پیشرفتی در پزشکی (البته ما در سایر علوم هم داریم تنها پزشکی نیست) صورت میگیره؟!
به نظر شما حکمت اینکه مثلا موجودی مثل موش در برخی موارد شبیه انسان هست چیست؟ (چند وقت پیش یه ژورنالی غیر وطنی میخوندم دیدم اونجا نوشته نحوه فراگیری و بارگذاری اطلاعات در مغز موش و انسان شبیه هم هست)

sarina_
28th November 2010, 04:08 PM
طبق آمار رسمي منتشر شده به طور متوسط هر يك از انسان‌ها در طول عمر 70 ساله خود 600 عدد مرغ، 60 عدد گوسفند و بز يا (خوك) و پنج عدد گاو مي‌خورد. در ضمن به ازاي هر فرد پنج عدد موش و دو عدد رت صرف كارهاي آزمايشي و تحقيقاتي مي‌ شود.
به گزارش سرويس پژوهشي ايسنا علوم پزشكي تهران؛ امروزه نقش و اهميت حيوانات در زندگي انسان بر كسي پوشيده نيست و تمام افراد به نحوي در ارتباط با حيوانات هستند. به جز درصدي بسيار ناچيز اين ارتباط يك طرفه بوده و غالباً‌ در جهت بهبود وضعيت كلي زندگي انسان است.
دسته بزرگي از حيوانات به عنوان منابع پروتئيني و تغذيه‌يي، عده‌اي به عنوان نيروي كار، باربري، سواري و گروهي نيز به عنوان عناصر تحقيقاتي جهت انجام پژوهش‌ها در زمينه‌ علوم پزشكي و بيولوژي در آزمايشگاه‌ها به صورت زنده يا استفاده از بافت‌هايشان قرباني پيشرفت علم مي‌شوند.
در حال حاضر بخش عظيمي از تحقيقات علوم زيستي شامل آزمايش بر روي موجودات زنده يعني حيوانات آزمايشگاهي است که از اين تحقيقات به عنوان ابزاري در پيشرفت علم ياد مي شود که در جهت تشخيص، پيشگري و درمان بيماري‌ها و به طور کل ارتقاي سطح سلامت جامعه استفاده مي شود. حيواناتي که بدون هيچ اختياري دراين حوزه قرار مي گيرند.

*مینا*
28th November 2010, 09:36 PM
انسان شبیه سازی شده داریم.(هر جند موسسات صریحا اعلام نمیکنن) سال 2002 اولیش بود...
البته نقص ژنتیکی دارن.
مثل حیوون نیستن.
خارج رحمی هستن.
http://www.newscientist.com/article/dn3217-first-cloned-baby-born-on-26-december.html (http://njavan.com/forum/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.newscientist.c om%2Farticle%2Fdn3217-first-cloned-baby-born-on-26-december.html)

خب اگه این طور باشه که هنوز مشخص نیس و نظریه ی من نقض نشده [bamazegi]

ولی اگه یه انسان واقعی از آب در بیاد
من آزمایش رو آدم رو روش انسانی ای نمی دونم
همون طور که خودتون گفتین با آزمایش رو حیوانات ، تغییر ژنتیکی می دن پس بعید نیست انسان هم تغییر ژنتیکی بده

B a R a N
28th November 2010, 09:55 PM
در مورد آدم
طبق قانون مدنی کانادا:
امتحان دارو روی بشر مجاز نیست.به جز دو صورت
1.محکومان حبس ابد در صورت تمایل میتونن به موسسات تحقیقاتی بپیوندند و در صورت زنده موندن آزادند یا از حبسشون کم میشه.
2.(این رو انگار نخوندین[cheshmak])انسانهای شبیه سازی شده برای این منظور(جدی نگیرین)
خب ما قانون پرورش حیوان آزمایشگاهی تو ایران نداریم.
باید بگم که استفاده از حیوانات باعث انقراض و جهش روشون شده که اینم برای ما خطرناکه.
نه من حاظر نیستم دارو رو استفاده نکنم ولی اخلاق تا چه حدی مفهوم داره؟

بر طبق قانون ایران وقتی کسی برگه پذیرش بیمارستانهای دولتی که اکثرا وابسته به مراکز علمی هستند رو امضا می کنه، یعنی موافقت خودشو رو با آزمایش داروهایی که فاز دوم رو رد کردن اعلام می کنه
این نکته تو کشور ما در حال اجراست، بخاطر تحقیقاتی که در این زمینه و دارو انجام دادیم یکی از مسئولین گفت این موضوع رو
اطلاعات من در مورد مسایل دارویی و بایوساینس صرفا به حیطه تحقیقاتی که انجام دادم برمیگیرده و مسلما در این زمینه رفرنس ها و مطالب خیلی بهتری موجود هست

اون حد مجاز یعنی اون نقطه ای که این تحقیقات درراستای توسعه علمی انجام بشن که باعث بهبود کیفیت زندگی انسانی بشه
نه اینکه بخوایم با یسری تحقیقات توازن طبیعت رو بهم بزنیم

* مطمئنا در زبان پارسی لغات خوبی پیدا میشن ولی متاسفانه جامعه آکادمیک با این لغات ارتباط برقرار نمی کنن
در مواردی هم استفاده از اون کلمه یا عبارت اصلی برای بقیه قابل درکتر و ملموس تره
پس گاهی لازم است فارسی را پاس نداریم

پژواک
29th November 2010, 07:01 PM
خب اگه این طور باشه که هنوز مشخص نیس و نظریه ی من نقض نشده [bamazegi]

ولی اگه یه انسان واقعی از آب در بیاد
من آزمایش رو آدم رو روش انسانی ای نمی دونم
همون طور که خودتون گفتین با آزمایش رو حیوانات ، تغییر ژنتیکی می دن پس بعید نیست انسان هم تغییر ژنتیکی بده

منم موافقم باهاتون بالاخره اون انسانم روح داره و...
ولی این یه واقعیت تلخه شباهت ژنتیکی حیوانات آدم رو اغنا نمیکنه....

سونای
29th April 2012, 06:57 PM
به نظر من توی این قضیه زیادی دست و دل باز شدیم! تحقیقات که هیچ الان توی آزمایشگاه های دانشکده ها دارن فوج فوج حیوونو بی دلیل میکشن! الان کلی نرم افزار هست واسه تشریح اما باز ما چسبیدیم به کشتار حیوونا ! حد اقل واسه رشته ی ما که 1 واحد تشریح داریم بعد دیگه گذرمونم بهش نمیفته اگه بدونید چی شد تو آزمایشگاه !! سر تشریح قورباغه ، 4تا!!!! فقط تو مسیر خونه ی دانشجو تا دانشگاه خفه شدند!! به تشریح نرسیدند! دلمونو خوش کردیم داریم درس میخونیم وقتی هنوز نمیدونیم حیوون توظرف در بسته خفه میشه!!
3تاشون هم!! درب شیشه باز شد و فرار کردن و مسئولین محترم!! راه حلی جز کوبوندن یه جسم سخت رو سرشون پیدا نکردن!( آخه عادت داریم همیشه ساده ترین راه رو انتخاب کنیم) این 3تا هم به تشریح نرسیدن
یکی هم بیهوشی مناسب نبود حیوون خدا وسطش پا شدو بعد که دلو رودش باز بود مرد !
آخری هم خلاصه تشریح شد

چند تا شد؟ 9تا!!!! حالا بماند خاطره ی بچه ها که واسه گرفتن قورباغه، این مسئولیت! رو به اهلش! سپردن و این افراد هم کم لطفی نکردن و با چوب لگد و .... چنتا رو کشتن و یکی رو تونستن بگیرن واسه دانشجوی عزیز.
حالا تشریح موش و بقیه رو فاکتور میگیرم....

همین چند روز پیشم یه بچه گربه جلو در انجمنمون بود که مامانش نبود ما به فکر چاره بودیم واسه شیر دادنش، اونوقت یه شازده اومد، خوشحال... که اینو میتونه بده آزمایشگاه نمره بگیره!!!!!!!! اونم چی؟؟ یه بچه گربه ای که از ناتوانیش آدم گریش میگرفت

این بی خیال بودناست که کارو به آزمایش مخفیانه روو آدما هم میرسونه
درر کل دنبال چاره نیستیم! هر جنایتی میکنیم بعدشم میگیم واسه ما آفریده شدن!!! یکی اینکه واسه ثبات نظم توو زمین آفریده شدن که زمین برامون بمونه نه اینکه هر بلایی دلمون خواست سرشون بیاریم و فکر کنیم کمتر از ما درد میکشن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

dr.ahmadi
1st February 2013, 05:15 PM
باسلام.به نظر من کشتن حیوونا در راه علم هم باشه درست نیست.اونا هم بالاخره یکسری حقوقی دارن.من واقعا همیشه وقتی تو ازمایشگاهامون از حیونی استفاده میشه به شخصه ناراحت میشم بالاخره اونا هم یه موجود زندن.کاش میشد دنبال یه راه دیگه بود...............

- - - به روز رسانی شده - - -

باسلام.به نظر من کشتن حیوونا در راه علم هم باشه درست نیست.اونا هم بالاخره یکسری حقوقی دارن.من واقعا همیشه وقتی تو ازمایشگاهامون از حیونی استفاده میشه به شخصه ناراحت میشم بالاخره اونا هم یه موجود زندن.کاش میشد دنبال یه راه دیگه بود...............

parvaz007
9th March 2014, 08:54 PM
بستگی به نوع تحقیق داره

زمانی مجازه که از این گونه ای که برا تحقیق انجام میدیم تعداد زیادی داشته باشیم

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد