PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث ×××کمی هم از ایرانیان حمایت کنیم×××

AHB
31st August 2010, 03:25 PM
ما ایرانی ها داریم خیلی بد میشیم[nadidan][tahavoo] همش داریم از هم ایراد میگیریم.

از بازی سازان ایرانی گرفته تا کتاب نویسان ایرانی و بسکتبالیست های ایرانی.

(البته بیخیال فوتبال شید که واقعا افتضاح است.[khande][khande])

مثلا بازی سازان ایرانی : ببینید با اون موتور گرافیکی هایی که آمریکایی ها میخرن و بازی

میسازن، اگر شاهکاری مثل Modern Warfare2 رو نسازن باید بهشون گفت : خنگ.

ولی ایرانی ها به دلیل کمبود پول واقعا هیچکاری نمیتونن بکنن. نمیگم بلد نیستن بکنن دارم

میگم به دلیل کمبود پول نمیتونن.

کمی در این باره بحث کنیم بد نیست.[esteghbal][shaad]

ЛίL∞F∆R
31st August 2010, 06:00 PM
سلام و مرسي از تاپيك جالبتون...
تو ايران بودجه كم مي دن حداقل به طرحها و اختراعات زياد بها نميدن كه امري طبيعيه البته امسال كمي وضع بهتر شده نسبت به ۴-۵ سال قبل و اميدوارم همين روند رو به بهبود رو پيش بگيره...
اينكه چه بايد كرد كه دولت حمايت كنه بحثي جداست...

AHB
31st August 2010, 11:02 PM
کم کم تازه داریم بهتر میشیم

7raha7
8th September 2010, 07:39 AM
آره... ایرانی که نفت رو ارزون صادر میکرد و بعدش بنزینو گرونتر وارد میکرد حتما احتیاج به دلسوزی داره...
ایرانی که زعفرونش بهترینه اما تو بازار با نام کشورای دیگه وارد مبشه فقط چون ما بدون بسته بندی صادر میکنیم و اونا تو بسته بندی های قشنگ کالا رو میدن بیرون... آره حتما دلسوزی میخواد...
ایرانی که مولانا داره اما ترکیه هرساله با گرفتن یه جشن به عنوان یادبود مولانا کلی پول به جیب میزنه... آخرشم همه فکر میکنن مولانا ترکیه ای بوده... خب آره که دلسوزی میخواد...
منکه دلم از بس سوخته ته گرفته...
آخه دلسوزی تا کی؟؟؟[soal]

Arash.All
8th September 2010, 10:26 AM
سلام و مرسي از تاپيك جالبتون...
تو ايران بودجه كم مي دن حداقل به طرحها و اختراعات زياد بها نميدن كه امري طبيعيه البته امسال كمي وضع بهتر شده نسبت به ۴-۵ سال قبل و اميدوارم همين روند رو به بهبود رو پيش بگيره...
اينكه چه بايد كرد كه دولت حمايت كنه بحثي جداست...

ببخشید نیلوفر خانم ، من یک سوال دارم ، وقتی بحث از سفرهایی که از سوریه و لبنان و فلسطین و سفرهاشون به ایران میشه ، بودجه پیدا می کنیم که مفت و مجانی در اختیار اون ها بذاریم ، نوبت به بحث های تحقیقاتی و پروژه هائی که در راستای پیشرفت کشورمون به خصوص در زمینه فناوری اطلاعات و آی تی میشه بودجه نداریم !؟

اتفاقاً از نظر من خیلی خوب بودجه داریم ، حتی بهتر از کشور هائی که در حال حاضر شاخ بازی سازی هستن ، قضیه اینه که اکثر کسانی که بودجه رو تعیین میکنن و اون آقایونی که بودجه دستشون میفته بلد نیستن خرج کنن و اینطور بهتون بگم اصلاً مغزشون در حد و اندازه فکر کردن نیست بخاطر همین اکثر اوقات بودجه ها در پایان سال توی شکمشون جا گرفته .

در مورد محتوای اصلی پست ، موافقم با این مورد ، متاسفانه ما ایرانی ها خودمون رو شدیداً دست کم میگیریم ، همیشه غریب پرست هستیم و به این اعتقاد نداریم که بالاخره حتی بصورت خیلی کم باید از یه جائی شروع کرد .

متاسفانه انتظار داریم مثلاً اگر یک نرم افزار امنیتی مثل یک آنتی ویروس تولید میشه حتماً باید اون آنتی ویروس با آنتی ویروس بزرگترین شرکت های امنیتی دنیا مثل Eset ، Symantec ، Kaspersky و یا Sophos انگلیسی مقایسه بشه ، به این معتقد نیستیم که اگه Symantec حدود 20 سال پیش اولین آنتی ویروس خودش رو عرضه کرد اون هم خیلی موارد رو نمی دونست و گسترش دادن ، روش کار کردن تا تجربه کسب کردن .

ما ایرانی ها اکثراً مشکل عمده ای که داریم متاسفانه به درجه خود باوری نرسیدیم .

ببینید ، قرار نیست برای هر چیزی که قراره تولید بشه شروع کنیم به کشتن خودمون در زمینه اطلاعاتی و با مدرک دکتری و پروفسری یک کار رو شروع به انجام بکنیم ، تنها مواردی که برای انجام یک پروژه لازم هست ، اول علاقه و دوم میل به یادگیری و حس کنجکاوی هست ، یعنی با هر قدر اطلاعاتی که داریم شروع کنیم ، با گذشت زمان و کار بیشتر روی پروژه نکات دقیق تری دست گیرمون خواهد شد .

بسیاری از پروژه ها اصلاً باعث میشن شما خیلی چیزا رو یاد بگیرید ، اتفاقاً اصلاً توی پروژه هست که آدم موارد رو یاد میگیره ، جمله معروفی میگه ، Learning by doing یعنی یادگیری بوسیله عمل ...
متاسفانه این مشکلات هست ، برای کار همدیگه احترام قائل نیستیم و در بسیاری از مواقع حسادت می کنیم .

امیدوارم بتونیم حس خودباوری رو توی خودمون تقویت کنیم و بدون توجه به موارد دیگه که مثلاً آمریکا داره چی کار می کنه خودمون باشیم ( البته منظور از اسم آمریکا این نبود که من از آمریکا بدم میاد و یا دشمنی دارم باهاش ... تنها یک مثال بود از یک کشور پیشرفته در زمینه تولید علم )

AHB
8th September 2010, 10:43 AM
این جستجو گر یاحق رو میتونین در موردش بحث کنین؟
اصلا لازم بود؟
بودجه اضافی خرج شد؟
کار درستی بود؟

7raha7
9th September 2010, 06:45 AM
این جستوجوگره... خب درسته که بودجه حروم میشه... ولی اولشه! یعنی برای شروع پیشرفت باید مایه گذاشت... یعنی شاید الان نتیجه شو نمیبینیم اما دو سال دیگه امیدوارم نتیجه خوبی بدست بیاریم... اگه با بودجه واقعا مشکل دارین خب خیلی از مسائل هستن تو ایران که داره بخاطرشون اسراف بودجه میشه. مثلا جنوب، برای استخراج نفت، به جای اینکه اون گازی رو که رو بستر نفته استخراج کنن تا به مسارف علمی برسوننش میسوزوننش چون میگن تجهیزات ندارن!!!این واقعا اسرافه که از ثروتای خودمون استفاده که نمیکنیم هیچ... نابودشون هم میکنیم!

AHB
9th September 2010, 11:57 AM
به نظره شما اصلا لازم بود؟

باستان شناس
9th September 2010, 02:58 PM
ببخشید نیلوفر خانم ، من یک سوال دارم ، وقتی بحث از سفرهایی که از سوریه و لبنان و فلسطین و سفرهاشون به ایران میشه ، بودجه پیدا می کنیم که مفت و مجانی در اختیار اون ها بذاریم ، نوبت به بحث های تحقیقاتی و پروژه هائی که در راستای پیشرفت کشورمون به خصوص در زمینه فناوری اطلاعات و آی تی میشه بودجه نداریم !؟

اتفاقاً از نظر من خیلی خوب بودجه داریم ، حتی بهتر از کشور هائی که در حال حاضر شاخ بازی سازی هستن ، قضیه اینه که اکثر کسانی که بودجه رو تعیین میکنن و اون آقایونی که بودجه دستشون میفته بلد نیستن خرج کنن و اینطور بهتون بگم اصلاً مغزشون در حد و اندازه فکر کردن نیست بخاطر همین اکثر اوقات بودجه ها در پایان سال توی شکمشون جا گرفته .

در مورد محتوای اصلی پست ، موافقم با این مورد ، متاسفانه ما ایرانی ها خودمون رو شدیداً دست کم میگیریم ، همیشه غریب پرست هستیم و به این اعتقاد نداریم که بالاخره حتی بصورت خیلی کم باید از یه جائی شروع کرد .

متاسفانه انتظار داریم مثلاً اگر یک نرم افزار امنیتی مثل یک آنتی ویروس تولید میشه حتماً باید اون آنتی ویروس با آنتی ویروس بزرگترین شرکت های امنیتی دنیا مثل Eset ، Symantec ، Kaspersky و یا Sophos انگلیسی مقایسه بشه ، به این معتقد نیستیم که اگه Symantec حدود 20 سال پیش اولین آنتی ویروس خودش رو عرضه کرد اون هم خیلی موارد رو نمی دونست و گسترش دادن ، روش کار کردن تا تجربه کسب کردن .

ما ایرانی ها اکثراً مشکل عمده ای که داریم متاسفانه به درجه خود باوری نرسیدیم .

ببینید ، قرار نیست برای هر چیزی که قراره تولید بشه شروع کنیم به کشتن خودمون در زمینه اطلاعاتی و با مدرک دکتری و پروفسری یک کار رو شروع به انجام بکنیم ، تنها مواردی که برای انجام یک پروژه لازم هست ، اول علاقه و دوم میل به یادگیری و حس کنجکاوی هست ، یعنی با هر قدر اطلاعاتی که داریم شروع کنیم ، با گذشت زمان و کار بیشتر روی پروژه نکات دقیق تری دست گیرمون خواهد شد .

بسیاری از پروژه ها اصلاً باعث میشن شما خیلی چیزا رو یاد بگیرید ، اتفاقاً اصلاً توی پروژه هست که آدم موارد رو یاد میگیره ، جمله معروفی میگه ، Learning by doing یعنی یادگیری بوسیله عمل ...
متاسفانه این مشکلات هست ، برای کار همدیگه احترام قائل نیستیم و در بسیاری از مواقع حسادت می کنیم .

امیدوارم بتونیم حس خودباوری رو توی خودمون تقویت کنیم و بدون توجه به موارد دیگه که مثلاً آمریکا داره چی کار می کنه خودمون باشیم ( البته منظور از اسم آمریکا این نبود که من از آمریکا بدم میاد و یا دشمنی دارم باهاش ... تنها یک مثال بود از یک کشور پیشرفته در زمینه تولید علم )

[tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh]
[tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh]

AHB
9th September 2010, 03:54 PM

این جمله آقا آرش واقعا درسته

AHB
9th September 2010, 03:55 PM
ولی به نظره شما اصلا لازم بود؟

Arash.All
9th September 2010, 04:14 PM
واقعاً خیر ، اما یک سوال ، به نظرت اگر هر از گاه این پروژه های قانونی دزدی که فقط رانت خواری توش هست هر از گاه مطرح نشه فکر می کنی این آقایون راضی میشن و شکمشون سیر میشه !؟

اااای کارد بخوره به شکم تمامشون که هر چی هم میخورن و میدزدن بازم کمه براشون .

7raha7
10th September 2010, 06:14 AM
به نظره شما اصلا لازم بود؟الان نه... من فکر میکنم این کار وقتی لازمه که بقیه کم و کاستها وضعشون بهبود پیدا کنه بعد تازه میتونیم این پروژه رو کلید بزنیم!!!

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد