PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ♪♀ نقدو بررسی سریال فاصله ها از دید نخبگان ♪♀ ▒

neginekimiya
24th July 2010, 11:23 AM
سلام به همه بچه های گل سایت نخبگان جوان [labkhand]

چند سالی میشه که سریالهای 90 شبی و پخش شبانه در صدا و سیما به امر فراگیری تبدیل شده . البته این سنت با تولید و پخش سریالهای طنز توسط مهران مدیری و رضا عطاران ..... شروع شد و همینطور با سریال نرگس سیروس مقدم در وادی درام ادامه یافت . و سریال فاصله ها که هر شب ساعت 23 از شبکه سوم پخش میشه . و اینطور که معلومه با هدف جذب جوان ها و باب سلیقه اونها ساخته شده . طبیعتا این سریالها بخاطر سرعت بالای تولید باعث ایجاد مشکلات و یا حتی ضعف در ساختار هم میشه ولی چرا باز هم خانواده ها مشتاق به دیدن این سریالها هستن ؟ حتی آماری هم که صدا و سیما نشون میده این نوع سریالهای 90 شبی مورد اقبال عموم قرار میگیره ؟

در این تایپک میخوایم با کمک شما نقدی براین مجموعه تلوزیونی داشته باشیم [eynaki]. هر کس میتونه نظر خودشو در مورد این سریال بیان کنه . و اینکه دلایل خوب بودن یا بد بودن این سریال برامون بنویسین [entezar2].

پیشاپیش از همکاری همتون سپاسگذارم .[golrooz]

((با تشکر از مدیر بخش هنر برای دادن این ایده جدید ))

neginekimiya
24th July 2010, 12:35 PM
اول از همه خودم مقدمه ای آماده کردم .

این سریال هم مثل همه سریالهای دیگه نقاط قوت و ضعفی داره اول از نقاط مثبتش شروع میکنیم .

درسریال فاصله ها زندگی پدر و پسری نشون داده شده که نگاه متفاوت اونها به پدیده های اجتماعی ، بینشون دیوار بلندی ایجاد کرده . میشه گفت این سریال از طرفی روی موضوعی دست گذاشته که مورد توجه کارشناسان اجتماعی هست یعنی (( گسست نسل ها ))

...

آبجی
24th July 2010, 12:38 PM
سلام ممنون از نگین جون به خاطر تاپیک خوبشون همون طور که نگین گفت چند سالی هست که این سریالهای نود شبی و روتین مهمون خونه هامون شده ولی میشه گفت که تقریبا یه ضعف اساسی همه شون دارن این هست که بازیگران سریالهای قبلی در سریالهای بعدی هم حضور دارند درسته که حضورشون تو سریال قبل خوب بوده اما فکر نمیکنم این دلیلی بشه برای استفاده از همون بازیگر در سریال بعدی ضمن اینکه این سریالها ادامه دار نیستن منظور قسمت دوم و سوم هست . در کل میشه گفت که بازیگر های محبوبی هم گارگردان جمع کرده برای ایفای نقش ها .

سال گذشته شاهد این بودیم که از شبکه سه سیما سریال دلنوازان پخش شد و میشه گفت دو کاراکتر اصلی الان در فاصله ها هم ایفای نقش میکنند با وجود اینکه تقریبا هر دو در یک سبک بودن به نظر من نباید از این دو بازیگر استفاده میشد .

سریال فاصله ها هم که میشه گفت به مسئله ((مشکلات )) جوان ها و تفاوت نسل ها پرداخته ، چیزی هست که تو این مدت فیلم و سریال زیاد دیدیم در این مورد !!!

باز هم مثل همیشه این سریال ها به دو بخش تقسیم میشن یه گروه خوب یه گروه بد !!!!

فکر کنم مشکل اصلی سریال این باشه (( باز هم از دید من ، دیدها متفاوته )) که بیش از حد نصیحت میشن کاراکترها و اینکه مگه ساسان و نیما با هم بزرگ نشدن ؟؟؟ پس چرا شخصیت یکی مثبت مثبت هست و یکی منفی منفی ؟؟؟

تا اینجا رو داشته باشید به قولی ادامه دارد [nishkhand] تا ببینیم نظر بقیه دوستان چی هست

آبجی
24th July 2010, 12:42 PM
ولی فکر کنم مخاطبش خیلی کمتر از دلنوازان باشه اینجور که شنیدم و تو اطرافیانم دیدم .

یکی از ضعفهای این سریالهای روتین هم اینه که ساعت پخش خوبی ندارن اگه یک مقدار زود تر پخش میشد فکر کنم مخاطب بیشتری جذب میکرد .

یکی از نقاط قوتش هم صدای دلنشین اقای لهراسبی هست من هم اهنگ پایانی دلنوازان رو دوست داشتم و میپسندیدم هم فاصله ها [labkhand]

نازخاتون
24th July 2010, 12:48 PM
ممنون عزيز بابت تاپيك...
حقيقتش اينه بنده علاقه اي به ديدن اين سريال ندارم...[nadidan]و بر همين اساس نظري هم ندارم ...ولي نكته اي كه باب شده اين است كه هر ساله ما شاهد يك سري سريالهاي آبكي با هنرمندان روتين و با بازيهاي يكنواخت هستيم كه همه سريالها هم موضوعي واحد دارند.....

در حقيقت ...سينماي ايران با اين ره كه مي روند انتهايش به تركستان است و شايد هم ناكجا آباد....[tafakor]

پارمیدا72
24th July 2010, 12:53 PM
از نقطه ضعف سریال فاصله ها اینه که داستانش یکمی کلیشه ای و شاهرخ استخری توی فاصله ها و دلنوازان نقش پسری رو بازی میکنه که لج بازه و همیشه گول دختر ها رو میخوره و بعدش هم پشیمون میشه از نقاط قوتش صدای خوب علی لهراسبی هست

Helix
24th July 2010, 01:16 PM
اولا ممنون بابت اين تاپيك
بعدشم اينكه من اصولا فيلم نمي بينم كه شامل اين يكي فيلم هم ميشه[cheshmak]
اما مادرم اين فيلم رو دنبال مي كنن .
به نظر مي رسه طرح اين موضوعات و مشكلات بد نيست ولي راه حل مهمه كه اصولا تو اينجور فيلمها خيلي درست بهش پرداخته نميشه.
مثل فيلم "ترانه مادري " كه به نظر من اصلا پاسخ و راه حل خوبي واسه مشكل مطرح شده نداشت...

مسئله ديگه تكراري بودن گروه بازيگران و تيم كارگرداني فيلم هستش كه "فاصله ها "رو به سمت كليشه برده.

اين نظر مادرم بود[labkhand]

محممد
24th July 2010, 01:25 PM
اول از همه اینکه فکر نکنم دلنوازان تابستون سال گذشته بود و فیلمی بود با بازی سیاوش خیرابی ، فاطمه گودرزی و دانیال حکیمی و .... که متاسفانه اسمش یادم نیس ( دست یکی از دوستان درد نکنه ترانه مادری رو میگفتم ) .
در مورد این فیلم باید بگم نکات مثبت و قوی بسیار خوبی داره . فیلم باید به معظلات اجتماعی جامعه مخصوصا اونایی که رنگ بیشتری گرفتن بپردازه مثلا یکیش رباخواری کم باهاش مواجه میشیم در جامعه ، خبر چینیهایی که انجام میشه و در نهایت سبب مشکلات بزرگتری میشه ، یکی دیگش که واقعا مهمه سختگیریهای نا به جا والدین من نمیگم نباید سختگیری باشه ولی نه به این شدت که سبب زدگی فرد و ایجاد فاصله و در نهایت رفتارهای ناشایست دیگه میشه . به نظرم این فیلم خیلی عالی کار شده البته تا الآن رو میگم و به نظرم قضاوت در موردش زود هست . یه حسن خوب دیگه ای هم که داشت استفاده از خواننده محبوب ایران علی لهراسبی بود .
ولی معایب : شاید روابط دختر و پسر رو درست توجیه نمیکنه ، یعنی میگه اگه دختری یه جا کار میکنه مرد کار نکنه که این حرف رو من از دینم ندیدم . شاید در آینده بیشتر بشه بحث کرد .
اما یکی از دوستان گفت سریال آبکی که در جواب ایشون باید بگم اصلا اینطورنیست و سریال باید به این چنین موضوعاتی بپردازه نه مثل فیلمهای یک شبکه ماهواره ای خاص که فقط جنبه خانوادگی رو در نظرگرفته انگار که هیچ مشکلی نیست والبته بعضی از فیلمهاش فرهنگ متمدن ایرانی رو زیر سوال میبره .

Outta_Breathe1020
24th July 2010, 02:18 PM
من چند قسمت اولش رو دیدم و بعدش با توجه به فوق کلیشه ای بودن سریال ولش کردم دیگه.
به قول همه دوستان استفاده از بازیگرای تکراری واقعا از نقاط ضعف فیلمه. و اینکه نقش کسی مثل شاهرخ استخری آن چنان تغییری نکرده.
ولی آهنگش واقعا قشنگه و دوست دارم. خلاصه که از این فیلم فقط آهنگش رو دانلود کردم و گوش میدم. فیلمش رو هم نمی بینم دیگه.
مرسی از همه[golrooz]

NeshaNi
24th July 2010, 05:06 PM
من تقریبا همه قسمت هاش دیدم سریال تقریباخوبیه ولی یکم تکراریه نکته جدیدش همین بازی دانیال حکیمیه که درنقش یه ادم بسیار معتقد که یه جورایی خشک بودن مذهب نشون میده شاید اعتقاد خیلیا همچین چیزی نباشه اماگاهی سخت گیری بیش اندازه ازروی مذهب(تو یه قسمتش بدون اینکه دلیلی ازشخصیت وحید بخواد سی دی هایی که به امانت گرفته بود شکوند) اما (یه جا در مورد پول ریا طوری دوستانه با این مشکل باشخصیت سعید رفتار میکنه)که این یه جور سردرگم شدن این شخصیت نشون میده .

Arash.All
24th July 2010, 06:00 PM
سلام .
من نمیدونم چرا اصرار سازندگان فیلم بر این هست که حتماً موضوع فیلم عشق و عاشقی باشه ... .
باور کنید 95% از فیلمهائی که ساخته میشه با موضوع دوست داشتن یک پسر و یک دختر و این موارد مسائل هست .
این مسائل بد نیستن ، ولی موضوعات دیگه ای هم هست که بهشون پرداخته بشه خالی از لطف نیست ... .
فیلم به نسبت خوبیه ... .
من گه گاه تماشا میکنم .
جا برای بهتر شدن هم داره .

nika6749
24th July 2010, 06:06 PM
سلام از اینکه این فرصت پیش اومد که در مورد این سریال نقد کنیم خوشحالم خوب این تفاوت بسل ها رو نشون میده که این تفاوتها چه مشکلاتی رو که در پی نداره و ادامه هم داره که نسل قدیم برای حل کردن مشکلات راههای تند رو انتخواب میکنند واز این طریق می خوان زودتر مشکل رو حل بکنن ولی نسل امروز راحهای منطقی تری رو انتخواب میکنند وبیشتر دوست دارن مشکلات رو خودشون حل بکنن

man hastam
24th July 2010, 06:11 PM
من می گم دارن چهره ی مذهبی های ما رو خراب می کنن
البته از حق نگذریم خیلی هاشون این شکلین

مشکل ما جوونا ی اهم دوره ی سعید اینه که مشورت نمی گیریم حداقل از اونی که بزرگتره با تجربه تر و خودمونم قبولش داریم

ریپورتر
24th July 2010, 06:32 PM
سلام
باید بگم اب حوض غلظتش از این سریال بیشتر هست[nishkhand][nishkhand][nishkhand]
خدایی من موندم نشستن این همه فسفر سوزوندن و اتم ترکوندن و این سریال در پیت رو درست کردن[nishkhand]
به نظر من راز بقا نشون بدن بهتر از این سریال هست
همش موضوعات الکی و ابکی اونم چی یک فیلمنامه درست حسابی هم نداره
شده فیلم هندی البته ابکی تر از اونا[nishkhand][nishkhand]

man hastam
24th July 2010, 06:41 PM
صد در صد مفافقم با بالایی

MAHDIAR
24th July 2010, 09:24 PM
سلام.خیلی ممنون از تایپیک عالی که ارسال کردید.این سریال از نظر من سریال بسیار عالی است وآهنگ پایانی با صدای عالی علی لهراسبی بسیار جذاب و دیدنی شده .

kamanabroo
26th July 2010, 12:30 AM
به نظر من اون حس و حالی که تک تک ما الان داریم موجب میشه که درباره فیلم نظرات متفاوت بدیم.

مثلا من شخصی رو میشناسم که وقتی این فیلم رو نگاه می کنه می شینه به حال خودش گریه می کنه
بعد به من می گفت که سعید منم و ....
این یه نوع ارتباط گیریه

اما وقتی شما چهره غالب اجتماع رو نگاه کنین می بینین که اینجوری هم داره تو فیلم نشون میده نیست
کجا یه پسری که تو خانواده مذهبی بزرگ شده می تونه اینقد گاگول باشه که چشماش رو به حقایق
اینقد تابلو ببنده.
اعتقاد من اینه که باید اون نقطه هایی که دربارش کمتر حرف زده شده رو نشون بدیم
و تو این نشون دادن ها خیلی چیزهای دیگه رو از بین نبریم
چیزی که نوعا تو این جور فیلمها داره اتفاق می افته

نقد مهم دیگه ای که به این فیلم و تمام فیلم های این تیپی دارم اینه که:

من با اون عزیزی که گفتن این فیلم داره چهره مذهبی ها رو خراب می کنه موافقم
بله شاید باشند کسانی که در مذهبی بودن خودشون درست عمل نکردن
اما این دلیل نمیشه که در همه فیلمهایی که دو گروه مذهبی و عوام جامعه با هم درگیر می شن
جوانان مذهبی کسایی باشن که همیشه یه چیزی کم دارن
یا خیلی عقده ای هستن که وقتی وارد جامعه میشن خودشون رو گم می کنن و مورد سوء استفاده قرار می گیرن و ...
یا ....
و اینکه اون جوون مذهبی هم که در کار خودش داره درست عمل می کنه می بینی که نوع بازیگرش حرفاش حرکاتش نشون دهنده چیزای جالبی نیست.
در صورتی که این چهره ای که این نوع سریال ها یا فیلم ها نشون میدن با چیزی که من می بینم بین مذهبی ها شاید یک به صد هم نباشه.
بله هست ولی نه اینقد که همیشه تو فیلمها همین سبک استفاده میشه.

این منحصر به جوان پسر نمیشه
شما دختر مذهبی رو تو فیلم ها ببینین
واقعا چه حالی بهتون دست میده
اگه دختر خانمی باشه که بخواد گرایش نشون بده با این چیزی که اینا نشون میدن کلا بر میگرده!!
کجا دخترای مذهبی اینجورین؟
حالا من نمی خوام شرح بدم اما خودتون دیدید و می فهمین چی می گم
از نظر آراستگی ظاهر
نوع کلمات و ...
حالت های خشکی که دارن ...
و ...

البته حرف زیاد دارم ولی حالا باشه تا ببینیم به کجا می خواد برسه[nishkhand]

PiXiE
26th July 2010, 09:22 AM
کلا از فیلم های ایرانی خوشم نمیاد ...[tahavoo]

هیچ کدومشون به درد نمیخوره : نه داستان خوبی ، نه محتوایی ، خیلی هم بخوان پیام آموزنده بدن : یه سری پیامو اینهو گلابی میرن جلو دوربین رو خونی میکنن ...[gooshnakardan]

تو این سریال هم تنها چیزی که به درد میخوره همون آهنگ تیتراژ پایانی هستش که لهراسبی میخونه بقیه اش از دم مزخرف [tahavoo][tahavoo][tahavoo]...

آبجی
26th July 2010, 09:57 AM
: یه سری پیامو اینهو گلابی میرن جلو دوربین رو خونی میکنن ...[gooshnakardan]

[nishkhand]

یه نکته جالب که تو کل تاپیک دیدم تمامی بچه ها از تیتراژ پایانی راضی بودن

neginekimiya
26th July 2010, 10:11 AM
اول از همه از همگی شما عزیزان ممنونم که نظرات خودتون ارائه دادید

مثل اینکه خیلی ها هم اصلا این سریال و برنامه های تلوزیونی رو نگاه نمیکردن و خوب برنامه های شبکه خارجی و بیگانه رو ترجیح میدادن .

اینطور که از گفته ها هم میشه فهمید همه عاشق موسیقی فیلم شدن ،این واقعا یه واقعیته . خوده منم موسیقی این سریال و بیشتر از خود ش دوست دارم . در مورد نقاط ضعف این فیلم تقریبا خودتون بیشترشو ذکر کردین . فقط اینکه اگه یخرده جامع تر به این موضوع نگاه کنیم خیلی ها حتی پدر و مادرهای ما وقتی خسته از سر کار بر میگردن انتظار دارن یه سریال ( حالا چه طنز چه درام ) تکراری نباشه و حداقلش یه پیامی رو برسونه .

از نظر من موضوعاتی که انتخاب شده خیلی عالیه . ( یعنی مسائل روز جامعه ما رو انتخاب کردن ) ولی متاسفانه با وجود بازیگرهای تکراری و شخصیت پردازی ضعیف یخرده شلخته و متلاشی به نظر میرسه .

neginekimiya
26th July 2010, 10:32 AM
نقل قول

((و اینکه مگه ساسان و نیما با هم بزرگ نشدن ؟؟؟ پس چرا شخصیت یکی مثبت مثبت هست و یکی منفی منفی ؟؟؟ ))

به نظر من خیلی از واقع پیش میادحتی تو یه خونواده یه برادر خوب و یکی هم بد شده حتی ممکنه تو اطرافیانمون هم خیلی از این مواردوجود داشته باشه .

و نکته دیگه اینکه بیشتر آدمها مخصوصا تو جامعه امروزی به زور بزرگترها یا ....به سمت مذهبشون کشیده شدن ( که واقعا جای تاسفه ) حتی من خیلی از دانشجوها رو دیدم که اصلا هیچ تحقیق یا بررسی در مورد دینه خودشون ندارن . خیلی خوبه که گرایشهای دینی ما با آگاهی باشه نه از روی نادانی . چون اگه سعید آگاهی کافی رو داشت باید درک میکرد که ربا خوری ... و نوعی جنگ با خدا محسوب میشه .

neginekimiya
26th July 2010, 10:33 AM
نقل قول ((اماگاهی سخت گیری بیش اندازه ازروی مذهب(تو یه قسمتش بدون اینکه دلیلی ازشخصیت وحید بخواد سی دی هایی که به امانت گرفته بود شکوند) اما (یه جا در مورد پول ریا طوری دوستانه با این مشکل باشخصیت سعید رفتار میکنه)که این یه جور سردرگم شدن این شخصیت نشون میده .))

ــــــــــــ

ممنونم از پریای عزیز نکته خیلی جالبی رو مطرح کردین

به نظر من چون محسن (پدر) از فرزند کوچیکترش غافل شده بود این برخوردو انجام داد . البته تو اون موضوع ربا خوری هم فکر میکنم نرمشی نشون نداده بود .

شاید میشد بهتر هم کار بشه

خیلی از بچه ها اونم تو سن کم پیش مییاد به بهونه یادگیری درس زبان از این نوع فیلمها نگاه میکنن . و غفلت پدرومادرها تواین مورد وحشتناکه . دلیله برخورد محسن هم فکر میکنم همین بود چون هم سنش کم بود و هم به خاطر پسر بزرگتر از فرزند کوچیکش غافل شده بود .

neginekimiya
26th July 2010, 11:32 AM
نقل قول ((به نظر من اون حس و حالی که تک تک ما الان داریم موجب میشه که درباره فیلم نظرات متفاوت بدیم.))

بله در اینجا هم قصد ما این بوده که با نظرات و دیدگاههای هم در مورد این سریال آشنا بشیم . [labkhand]

نقل قول ((اما وقتی شما چهره غالب اجتماع رو نگاه کنین می بینین که اینجوری هم داره تو فیلم نشون میده نیست
کجا یه پسری که تو خانواده مذهبی بزرگ شده می تونه اینقد گاگول باشه که چشماش رو به حقایق
اینقد تابلو ببنده.))

به نظر من این باز هم برمیگرده به عدم آگاهی یا زورو اجبار بزرگترها که تو تایپک قبلی هم گفتم . ( وتعدادشون کم نیست )

نقل قول ((من با اون عزیزی که گفتن این فیلم داره چهره مذهبی ها رو خراب می کنه موافقم))

منم موافقم بنظر من عمو سعید با اینکه مذهبی هم بود خیلی رابطش با جوون ها بهتر بود حتی دیدین دخترش هم چقدر با پدرش راحت بود . منم فکر میکنم شخصیت محسن یخرده زیادی خشک بود .

در این دو کار اخیر آقای سهیلی زاده ( کارگردان) نمی دونم چرا علاقه داشتن که همش یه دختری رو بد نشون بده که تو سریال قبلی مهریه زیاد میگرفت وبا کمک داییش کلاهبرداری کرده بود تو این یکی هم اینطور که معلومه بخاطر شرایط خونوادگیش از بقیه سوء استفاده میکنه [negaran]
حالا اگه تو این داستان سوژشو تغییر میداد به نظر من کار جذابتر هم میشد . [entezar2]

maysam.z
26th July 2010, 02:29 PM
سلام

همانطور كه همه دوستان گفتن سينما وتلوزيون ايران در حال درجا زدنه درحالي كه ما درگير موضوعات عشق وعا شقي هستيم توسينماي دنيا فيلمي مثل آواتار ساخته ميشه كه تحولي در صنعت فيلمسازي دنيا ست

shabnamshirin
26th July 2010, 02:52 PM
سلام به نظر من هم سریال بسیار بسیار خوبیه اولین نقطه قوتشم صدای خوب علی لهراسبی هست.
از نقاط ضعفش به نظر من یکی سعید خیلی رو اعصابه .. با باباش خیلی بد حرف میزنه. لحنش اصلا درست نیست.
بعد که با هم آشتی میکنن با یه ببخشید همه چی تموم میشه .. یعنی مخاطب نوجوون مثلا ده قسمت پرخاشگری و لحن بد صحبت با پدرو میبینه اونوقت تو یه ربع همه چی تموم میشه به حالت عادی برمیگرده....
یه ضعفه دیگه هم به نظر من اشتباهات پی در پی ای هست که شخصیتها (نه فقط سعید) انجام میدن.....که خیلی ریز نشون داده میشه و هی تکرار میشن اشتباهات پشت سر هم ..این کاراکتر .. اون کاراکتر(تمام شخصیت ها به نظرم اشتباهاتی دارند که اصلا بهشون پرداخته نمیشه)
انقدر ریز نشون داده میشه که مخاطب اشتباه قبلی یادش رفته و این سردرگمی ایجاد میکنه برای مخاطب
طوریکه با یک کلاف پیچیده رو برو میشه(مثلا تو یه قسمت سه چهار تا شخصیت اشتباهاتی میکنن که فکر نمیکنن اصلا اشتباهه) و این وضعو بدتر میکنه
در صورتیکه اگه مرحله به مرحله پیش میرفت مخاطب تو ذهنش میتونشت اشتباهاتو دسته بندی کنه
نتیجه ی قویتری هم بگیره

محمد 1366
26th July 2010, 05:50 PM
سلام
ممنونم از تاپیک خوبتون
فیلم بدی نیست ، جز آقای حسن جوهرچی بقیه بازیگرها متناسب با نقششون انتخاب شدند.
من این فیلم رو جسته و گریخته نگاه میکنم.
توی این فیلم اختلاف نسلها رو یکم از اونی که هست بیشتر نشون داده(منظورم سعید با پدرشه). سعید توی این فیلم نماد یک آدمیه که زود فریب میخوره ، و راحت از اون در جهت رسیدن اهدافشون استفاده میکنن،بعدش هم همه تقصیرها رو گردنش میندازند.
وحید توی این فیلم نماد یه آدم آب زیر کاهه.
پدرشون نماد یه پدر دلسوز که نمیتونه با بچه هاش رابطه درستی برقرار کنه.
خلاصه توی این فیلم خیلی خوب مشکلات جامعه رو نشون میده.
مثل روابط دختر با پسر ، ربا گرفتن و رفیق ناباب و ... .

قطعه ای گمشده از پر پرواز کم است
یازده بار شمردیم ولی باز کم است
این همه آب که جاریست نه اقیانوس است
عرق شرم زمین است که سرباز کم است.

AvAstiN
26th July 2010, 08:00 PM
من اصلا نگاه نمی کنم
ولی یکی از دوستام که تمام سریالا رو می بینه می گفت ظاهرا فیلم اصلا خوبی نیست همش دعوا و جداله و 10 دقیقه آخر فیلم همه اشتی می کنن به سلامتی و بفرمایین شیرینی [nishkhand]

PiXiE
28th July 2010, 08:47 AM
[nishkhand]

یه نکته جالب که تو کل تاپیک دیدم تمامی بچه ها از تیتراژ پایانی راضی بودن

اینم آهنگ تیتراژ پایانی فیلم :

فاصله ها (http://uc-njavan.ir/file/do.php?id=110)

تاری
28th July 2010, 12:34 PM
یارب

با سلام به همگی
دنبال فرصت بودم این تاپیکو مطالعه کنم بعد نظر خودمم اضافه کنم.
البته بنده تازگیا با این سریال آشنا شدم و تنها برنامه ایه که ، منو پای تلوزیون می کشونه.
اونچه در این نظرات گفته نشده بود رفتار بیتا خانوم بود که یکی از معضلات اجتماعی است. واقعا در اطرافیان خود خیلی با این افراد سرو کار داشتم حتی بودند دوستانی که سالها باهاشون آشنا بودم بلاخره این شیوه رو برای خودشون انتخاب کردند نمی دونم انتخاب نبوده و شاید دچار تزلزل شدن، علتو واقعا نمی دونم و واقعا عذاب می کشم می بینم به راحتی در هر دقیقه با هر کسی که سر راهشون قرار می گیره پسر خاله می شن به هدف سرگرمی و یا مثلا انتخاب همسر ...
از اینکه در این سریال به این موضوع هم پرداخته شده ، خرسندم و امیدوارم راه چاره ای هم ارائه بشه از سوی مسئولین امور فرهنگی. تا حریم همه تکه تکه نشده راه اصلاحی بر آن عمل بشه.

یاعلی

hamed civil1
5th August 2010, 08:04 PM
با سلام
من که اصلا این طور سریال ها را نمی بینم
وکلا خیلی کم تلویزیو ن می بینم
هیچ وقت به خودم اجازه نمی دهم در تخیل یک نویسنده و کارگردان غرق شوم
فقط فیلم های تاریخی و فیلم هایی که از روی مستند های واقعی ساخته شدند و مستند های علمی و حیات وحش
فقط همین
و السلام

AvAstiN
8th August 2010, 09:27 AM
روان پزشک کودک: "فاصله ها " برای کودکان خطر دارد (http://njavan.com/forum/showthread.php?p=159609#post159609)

*مینا*
8th August 2010, 02:34 PM
یارب
...
اونچه در این نظرات گفته نشده بود رفتار بیتا خانوم بود که یکی از معضلات اجتماعی است.
...
یاعلی

منم اولا به این سریال نگاه نمی کردم اما 3-4 هفته ای میشه که من و می کشونه پای تلویزیون
تاری به نکته ی خوبی اشاره کردن
این که افرادی مثل بیتا هستند تو جامعه ( همون طور که بیتا کار خودش و توجیه می کنه و دلیل میاره و فکر می کنه اگه بقیه دلیلشون و بشنون بهش حق می دن ) شاید این فیلم نکته عطفی باشه تا متوجه خطاشون بشن و نظر دیگران رو هم نسبت به دلیلشون بدونن

نکته ی خوب دیگه ای که بهش اشاره شده ، گرفتن وام برای یه مورد و خرج اون در زمینه های دیگه ، من خودم نمی دونستم که این کار درست نیست [nishkhand][nishkhand]

روان پزشک کودک: "فاصله ها " برای کودکان خطر دارد (http://njavan.com/forum/showthread.php?p=159609#post159609)

من متوجه این موضوع نشدم
سریال آخر شب پخش می شه ، بچه ها فک کنم اون موقع خواب باشن :-??

خوش بختانه ما که بچه ای نداریم ، دسته جمعی نگاه می کنیم [nishkhand]

LaDy Ds DeMoNa
8th August 2010, 04:44 PM
نکته ی خوب دیگه ای که بهش اشاره شده ، گرفتن وام برای یه مورد و خرج اون در زمینه های دیگه ، من خودم نمی دونستم که این کار درست نیست

اين موضوع درست نيست
اما مردم چاره اي ندارن!!!

omega
9th August 2010, 02:59 AM
سلام .به نظر من فيلم نامه ي اين فيلم خيلي ضعيفه. اتفاقاتش خيلي خيلي ساده پيش ميره .براي اين موضوع خيلي جاي کار هست.فکر کنم نويسندش زياد با حوصله نبوده!

LaDy Ds DeMoNa
12th August 2010, 12:28 AM
خوب با فرا رسیدن ماه مبارک رمضان پرونده سریالهای شبانه سیما زودتر بسته شد!

سریال فاصله ها هم به پایان رسید آخرین سکانس ها هم به تصویر کشیده شد و از دید عموم گذشت
من قسمت های خیلی کمی از این فیلم رو دیدیم اما :

کل آخرین قسمت سریال برای من تداعی کننده یه چیز بود نصیحت خواهرانه!

که خیلی مستقیم امر به معروف و نهی از منکر می کرد!

خوب بهتره دوستان نظرات اجمالی و پایانی خود رو هم ارائه بدند تا این تایپیک هم به جمع بندی بشه [labkhand][golrooz]

Arash.All
12th August 2010, 02:48 AM
سریال به نسبت خوبی بود ، ولی حیف که بیتا زنده موند [khande]
وقتی اون دو تا پسر سوار ماشینش کردن و توی ماشین چاقو رو در آورد با خودم گفتم ایول ، حالا میکشتش [labkhand]
اما از اونجائی که بخت با ما یار نبود زنده موند [nadidan]

نکته های مثبت و آموزنده زیاد داشت ولی یکمی بیش از اندازه امر به معروف و از این حرفا داخلش داشت ، هر چیزی از حدش بیشتر بشه نتیجه عکس میده .

کاوه
12th August 2010, 04:38 AM
مشکلی که به چشم میخورد این بود که مثل اینکه محاسبه ی ماه رمضان رو نکرده بودند !
یعنی قسمتهای آخر رو سریع گرد کردند !
بهتر بود که پخش این سریال زودتر شروع میشد تا با این مشکل مواجه نمیشدند . . .

neginekimiya
12th August 2010, 11:53 AM
این سریال هم با تمام نقاط ضعف و قوتش دیشب تموم شد

نظر سنجی هم که خود صدا و سیما اعلام کرد نشون میداد از محبوبیت خوبی برخورداره [soal][tafakor]

با وجود این همه دوستار فیلم و سریال امیدوارم بیشتر رو مسئله انتخاب فیلمنامه و سناریو دقت کنند .

البته موضوعی که انتخاب شده بود خیلی عالی بود و مسئله روز جوانهاست . ولی خوب بایدرو کرکترهای بازیگری بیشتر کار میشد .

با تشکر از همه که نظر خودشون رو در مورد این سریال بیان کردن [labkhand]

manok
12th August 2010, 03:22 PM
نکته قابل توجه:----------------------

اینکه این فیلم(و انواع فیلم ایرانی دیگر...) همانند داستان های کودکان و برنامه کودک تمام شد . این گونه: بیتا به سزای اعمالش رسید(ادم بده داستان) و سعید(فرشته مهربون) و خانوادش به خوبی و خوشی به زندگیشون ادامه دادند .[shaad]

atena-ati
14th August 2010, 11:42 AM
با اینکه خودم وقتم رو نذاشتم پای این فیلم ولی تو یه سایتی این سوتی ها رو خوندم دیدم بد نیست برای شمام بذارم

1. حاج محسن: ”باهاش زندگی کردم، چون میشناسمش” احتمالاً باید میگفت “من میشناسمش چون باهاش زندگی کردم”
2. افسر پلیس: “جناب سرهکار(Sar-e-kar) عباسی!” منظورش “جناب سرکار عباسی” بوده دیگه!
3. ساسان زنگ FF رو میزنه(با دست به در نمیکوبه) بعد وحید که تو حیاطه نمیدونم از کجا(شاید از غیب خبر داره؟!) میفهمه که ساسان پشت دره و درو براش باز میکنه.
4. بعد از بدرفتاری فرهاد با عروسش مهمونی بهم میخوره ولی باز هم سفره رو (انصافا خیلی قشنگ) تزیین میکنن و شروع میکنن به گریه! دقت کنید موقعی که فرهاد با عروسش دعوا میکنه تازه داشتن غذا رو میپختن (سفره رو نچیده بودند)
5. حاج محسن به مهران: “دادگاه 20 روز به شما وقت داده که تکلیفتون رو با خرِیدار مشخص کنید”. یک اشتباه تلفظی، خرِیدار(Khareydaar) بجای خریدار (Kharidaar)! خب آدم ممکنه اشتباه کنه ولی مساله اینجاست که چرا این صحنه رو دوباره نگرفتند …؟!
6. وقتی سعید دوباره برمیگرده به رستوران که کار کنه، لیلا خانِم بهش میگه که موتور یاور سالمه فقط پنچره، چند دقیقه بعد وقتی بابای سعید(حاج محسن) به لیلا خانم زنگ میزنه، سعید بدون هیچ مشکلی موتور یاور رو میگیره و لیلا خانم رو تعقیب میکنه.
7. زاویه دید دوربین آیفون تصویری دقیقاً عمود بر حاج محسن و لیلا خانم بود (یعنی اصلاً در دید دوربین نبودند) ولی LCD آیفون تصویری رنگی TABAی توی خونه صورت اونها رو از روبرو نشون میداد!
8. تو کدوم بیمارسان ساعت ده شب اجازه ملاقاتی میدن؟ (اگه میشناسید به منم بگید اگه چیزیم شد برم اونجا!) همون بیمارستانی که سعید توش بستری شد! (ملاقات کنندگان: بیتا و پدر سعید)
9. حاج محسن عادت داره شب رو تا صبح با چراغخواب ببخشید پروژکتور مستقیم توی صورتش بخوابه؟
10. یکی از صحنههای جالب و هنری این بود: ساسان و سعید داشتن سر یک میز شام میخوردن، نوشابهی سعید نارنجی و نوشابهی ساسان مشکی بود. هردوشون هم نصف نوشابرو ریخته بودن توی لیوان و نصف دیگش توی بطری باقی بود. نوشابههای توی بطری دوبهدو با هم و نوشابه های توی لیوان هم دوبهدو باهم هم سطح بودند. خب این صحنه هارمونی جالبی داشت، اما چه چیز غیر عادی بود؟ نوشابهی زرد رنگ توی لیوان، از نوشابهی زردرنگ توی بطری کمرنگ تر بود!! چرا این اتفاق افتاده؟ برای این که بتونن نوشابهها رو هم سطح کنن باید بهشون آب اضافه میکردن، خب نوشابهی مشکی که معلوم نمیکنه، ولی وقتی تو نوشابهی زرد آب بریزی خب کمرنگ تر میشه!

http://raindigital.files.wordpress.com/2010/08/saeedsasanbaranedigitaly.gif?w=331&h=241

AHB
14th August 2010, 12:50 PM
واقعا چرت و تکراری و مزخرف بود . زمین و زمان رو به هم ربط داد!!!!!!!!!!!

*FATIMA*
14th August 2010, 12:58 PM
سلام . با توجه به اینکه من اصلاً تلویزیون نمیبینم به خاطر تکراری بودن سریالها والبته برنامه ها ولی تا جایی که من شنیدم مثل اکثر فیلمهای هندی از همون قسمت اول میشه آخر فیلم را تشخیص داد. ولی خوب با پرس و جو از همسایه ها همش این جمله به گوش میرسید که آخرش بد تموم شد و لی علی لهراسبی عجب آهنگی خونده اگه گوش ندادی حتماً گوش کن[cheshmak]

manok
17th August 2010, 06:53 AM
مهمترین نکته در سریال فاصله ها که کسی توجه نکرد.!

نام ها در سریال فاصله ها آدم خوب ها:محسن - رضا - مرضیه - زهره - ریحانه - علی - منصوره - فاطمه

آدم بدها :ساسان - فرهاد - بیتا - تورج - کامرانی - شیدا - مهران - بهروز

اسمهای عربی خوبن اسم های فارسی بد شدن. [khande]

تاری
17th August 2010, 09:50 AM
یارب

با سلام و تشکر از همراهان گرامی
واقعا به نکات ریزی اشاره کردید که جای تحسین داره.
آفرین

مهمترین نکته در سریال فاصله ها که کسی توجه نکرد.!

نام ها در سریال فاصله ها آدم خوب ها:محسن - رضا - مرضیه - زهره - ریحانه - علی - منصوره - فاطمه

اسمهای عربی خوبن اسم های فارسی بد شدن. [khande]

واقعا عالی بود توجه تون قابل تحسینه . آفرین .

سریال به نسبت خوبی بود ، ولی حیف که بیتا زنده موند [khande]
وقتی اون دو تا پسر سوار ماشینش کردن و توی ماشین چاقو رو در آورد با خودم گفتم ایول ، حالا میکشتش [labkhand]
اما از اونجائی که بخت با ما یار نبود زنده موند [nadidan]

نکته های مثبت و آموزنده زیاد داشت ولی یکمی بیش از اندازه امر به معروف و از این حرفا داخلش داشت ، هر چیزی از حدش بیشتر بشه نتیجه عکس میده .

اگر زنده نمی موند که وضع جامعه مون مدینه ی فاضله بود . مگه نه .

نکته قابل توجه:----------------------

اینکه این فیلم(و انواع فیلم ایرانی دیگر...) همانند داستان های کودکان و برنامه کودک تمام شد . این گونه: بیتا به سزای اعمالش رسید(ادم بده داستان) و سعید(فرشته مهربون) و خانوادش به خوبی و خوشی به زندگیشون ادامه دادند .[shaad]

البته اینجا هم که سعید از تجربه تلخش عبرت گرفت کم پیش می یاد و باز بیشتر دیده شده که شروع به عقده گشایی می کند و مثل بیتا عمل کند و وی نیز در مسیرش چند نفری رو قربانی کند .

..................

باز هم از ایجاد کننده ی تاپیک تشکر می کنم و همچنین از همراهان گرامی به خاطر نظرات خوبشان که ما رو با دیدگاههای مختلف آشنا کرد .

یاعلی

LaDy Ds DeMoNa
17th August 2010, 10:49 AM

البته این در سریالهای و فیلم ها تلویزیونی ایرانی چیز تازه ای نیست !

تاری
17th August 2010, 11:09 AM
البته این در سریالهای و فیلم ها تلویزیونی ایرانی چیز تازه ای نیست !

درسته توی این سریال بنده توجه نکرده بودم.

LaDy Ds DeMoNa
17th August 2010, 11:30 AM
و متاسفانه در این سریال به نظرم اومد زنها یا ضعیف هستند یا مثل بیتا . . .

eli20
18th August 2010, 03:21 PM
سلام به نظر من این فیلم ها دیگه نمیتونن زیاد ورد استقبال قرار بگیرن من خیلی از نقدهای موجود رو خوندم اکثر قشر جوان ناراضی بودن از انتخاب اسم گرفته تا موضوع من فکر میکنم ما عادت کردیم به اینکه هرکس ریش داره خوبه و هرکس یه ذره به خودش میرسه بد کجای اسلام گفته لباس شیک پوشیدن بده البته بحثم حجاب نیستا اما همیشه این موضوع ها داره تکرار میشه انتخاب اسم ها که هرکی بیتا باشه ساسان باشه آدم بدست.من میگم فیلم های ایرانی بیشتر به جای اینکه موضوع خوبی داشته باشند به دنبال تلقین بعضی چیزا به جامعه و در عین حال نگه داشتن مردم پای تلویزیونن اما باید بیشتر به مفهوم بپردازند

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد