PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : كي اين گياه رو مي شناسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

shirin22
12th July 2010, 02:28 PM
كي اين گياه رو مي شناسه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آبجی
12th July 2010, 03:06 PM
[tafakor] خیلی اشنا میزنه میشه یه سری اطلاعات در موردش بگی ؟؟؟

احتمالا اگه بتونم تا شب میگم که چی هست اما اگه بتونی یه خورده اطلاعات هم در موردش بگی خیلی خوبه

*مرتضی
12th July 2010, 08:58 PM
خیلی ساقه اون شبیه طاوسی جاروییه ولی بند های ساقه شبیه به خانواده دم اسبیانه

shirin22
13th July 2010, 02:05 AM
خیلی ساقه اون شبیه طاوسی جاروییه ولی بند های ساقه شبیه به خانواده دم اسبیانه

دوست دارم جواب بدين
واقعا كسي نمي دونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آبجی
13th July 2010, 02:11 AM
دوست دارم جواب بدين
واقعا كسي نمي دونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یه کم اطلاعات بده قبلا دیدمش اما اسمش یادم نیست وقت نشد به مامانم نشون بدم الان هم دیروقته [nishkhand]

*مرتضی
13th July 2010, 02:23 PM
کل میندازی شیرین خانوما !!!
باشه حیف که خیلی سرم شلوغه ولی اسمشو در میارم.

shirin22
13th July 2010, 08:55 PM
کل میندازی شیرین خانوما !!!
باشه حیف که خیلی سرم شلوغه ولی اسمشو در میارم.

اسمشEphedra chilesis هست يه گياه دارويي كه ازش ماده ي افدرين مي گيرند[tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh]

*مرتضی
14th July 2010, 02:37 PM
بازم بزار دوست دارم کسی که جواب میده سوال بعدی رو بزاره

shirin22
14th July 2010, 03:25 PM
بازم بزار دوست دارم کسی که جواب میده سوال بعدی رو بزاره

يعني سوال بذارم جوابشم خودم بدم
عجييييييييييييييييييييييي به
[hoshdar][hoshdar][hoshdar][hoshdar][hoshdar]

shirin22
14th July 2010, 03:39 PM
[

آبجی
14th July 2010, 04:40 PM
دستت درد نکنه این یکی رو بدون هیچ پرس و جویی میتونم بگم که چی هست [khejalat]

این یه گیاه گرمسیری هست که بیشتر تو مالزی هست اسمش هم دراگون فروت هست . میدونم که کلی خاصیت داره سه نوع هم موجودی داره (( اینو تو یکی از عکسهای دوستام که چند وقت پیش رفته بودن مالزی دیده بودم که میگفت میوه کاکتوسه [taajob] همین دوستم میگفت یه شربت ازش درست میکردن که خیلی خوشمزه بوده و یه نکته جالب هم داشت میگفت که بر ای تنظیم فشار خون و چربی خیلی خوبه )) ما که نخوردیم اما خدا قسمت کنه تو ایران هم بیاد [nishkhand]

تا بحال ندیدم تو ایران نمیدونم شاید هم باشه

shirin22
14th July 2010, 05:24 PM
دراگون فروت – Dragon Fruit

یکی دیگر از انواع میوه های گرمسیری ، موجود در کشور مالزی، دراگون فروت است که در واقع میوه برخی از ارقام کاکتوس (Cactus species) می باشد. معمولا این میوه را به سه شکل: پوست قرمز و گوشت سفید (white flesh, red outlook)، پوست زرد و گوشت سفید (white flesh, yellow outlook)، پوست و گوشت هر دو قرمز ( red flesh, red outlook) می توان یافت. پوست آن ازنوع نرم وفلس فلس است و در داخل آن دانه های ریزی هم وجود دارد . این میوه همانند بسیاری از میوه های دیگر سرشار از مواد معدنی و ویتامین هاست.

shirin22
14th July 2010, 05:30 PM
حالا اسم اين يكي چيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

آبجی
14th July 2010, 05:53 PM
حالا اسم اين يكي چيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اینو هم میدونم [khejalat] اطلاعات کشاورزیم بد نیست [bamazegi]

اسمش ساپادیل هست یادمه دفعه اول که عکسشو مامانم بهم نشون داد همینطور از دور بود گفتم توت فرنگی کال هست [bamazegi] میدونم ابش برای درمان معده درد کاربرد داره همینا رو با یه سری اطلاعات کمتر میدونم بقیه شو شما بگو [sootzadan]

shirin22
14th July 2010, 10:52 PM
اینو هم میدونم [khejalat] اطلاعات کشاورزیم بد نیست [bamazegi]

اسمش ساپادیل هست یادمه دفعه اول که عکسشو مامانم بهم نشون داد همینطور از دور بود گفتم توت فرنگی کال هست [bamazegi] میدونم ابش برای درمان معده درد کاربرد داره همینا رو با یه سری اطلاعات کمتر میدونم بقیه شو شما بگو [sootzadan]

ساپادیل از تیرهٔ آنوناسه (Annonaceae) (تیرهٔ سیب کاستر) است.

ساپادیل در زبان مالایی durian belanda به معنی دوریان هلندی,در زبان اسپانیاییguanában ,در زبان اندونزی sirsakو در زبان انگلیسی soursopنام دارد.

ساپادیل بومی مکزیک، آمریکای مرکزی، منطقهٔ دریای کارائیب و بخش شمالی آمریکای لاتین می باشد ولی امروزه در اکثر کشورهای جنوب شرقی آسیا از جمله مالزی و اندونزی کشت می شود.

پوست این میوه به رنگ سبز یا زرد است اما میوه آن سفید رنگ و دارای تعداد زیادی هسته سیاه رنگ می باشد مزهٔ میوهٔ ساپادیل مانند مزه توت فرنگی و آناناس است که به آن طعم لیمو ترش افزوده شده‌باشد.

این میوه به صورتهای خام ،کنسرو شده ،آبمیوه مصرف می شود

همچنین در صنعت بستنی سازی،ژله و کیک به عنوان طعم دهنده

استفاده فراوان می شود.

در مکزیک آنرا خرد کرده با شیر یا خامه و شکر مخلوط کرده و به عنوان دسر محبوبشان استفاده می کنند.

خواص ساپادیل:

این میوه سرشار از ویتامینهای B1وB2وCهمچنین مقدار زیادی از کربوهیدراتها و فروکتوز می باشد.

میوه، آب میوه و چای ساپادیل را برای درمان برخی بیماری‌ها مانند معده‌درد و دفعکرم‌ها استفاده می‌کنند.

همچنین عقیده بر این است که در درمان سریع زخمها موثر است.

[tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh][tashvigh]

shirin22
14th July 2010, 10:57 PM
حالا اينو بگووووووووووووووووو
[esteghbal][esteghbal][esteghbal]

آبجی
15th July 2010, 12:38 AM
حالا اينو بگووووووووووووووووو
[esteghbal][esteghbal][esteghbal]

[nishkhand] ممنون خانومی اما قراره همه رو من جواب بدم ؟؟؟ بقیه دوستان چی ؟؟؟

یه سوال داشتم اینکه ایا درخت دراگون فرون و ساپادیل تو ایران هم هست ؟؟؟ چون من ندیدم میوه شو دراگون هم فقط در حد سوغاتی بوده (( جاتون خالی )) البته درخت که نه میوه اش چون ما تو خونه مون درخت موز داریم اما موز نمیده چون بسته به یه سری شرایط محیطی هست این دو میوه چی ؟؟؟ ایا اصلا تو ایران عمل میان (( منظور به محصول رسیدن هست )) ؟؟؟ اطلاعات اینچنینی هم بدی خیلی خوبه .

موفق باشی

moji5
15th July 2010, 07:13 PM
اون تصویر اول رو فکر میکردم
اسپند یا اسفند باشه خوب شد ننوشتم[nadidan]
و این اخری هم فکر کنم گریپ فروت باشه

shirin22
15th July 2010, 07:18 PM
اسمه اين چيه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

shirin22
15th July 2010, 07:22 PM
اون تصویر اول رو فکر میکردم
اسپند یا اسفند باشه خوب شد ننوشتم[nadidan]
و این اخری هم فکر کنم گریپ فروت باشه

نه حدس بزن دوست دارم شما بگيد
[hoshdar][hoshdar][hoshdar][hoshdar][hoshdar][hoshdar]

shirin22
24th December 2010, 03:17 PM
واقعا کسی جوابو نمی دونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

sadeghol
3rd March 2011, 12:19 AM
ببین اسم انگلیسیش Ephedra fertile هست فارسیشو نمیدونم

از دسته بازدانگان(gymnosperm)

http://fa.wikipedia.org/wiki/بازدانگان

arisff
12th September 2013, 01:56 AM
http://www.njavan.com/forum/attachment.php?attachmentid=998&stc=1&thumb=1&d=1316094698
اونی که شبیه گریپ فروت هست اسم فارسیش سلطان مرکبات هست و تو منطقه شمال پیدا میشه.[naomidi]
و متأسفانه بیشتر تولیدات به خارج صادر میشه یا به مصرف مردم بومی شمال میرسه. به همین خاطر خیلیا حتی ندیدنش.
طعمش شبیه گریپ فروت هست ، البته کمی ملایم تر و شیرین تر و اندازه اش از یه توپ فوتبال کمی کوچکتره [taajob] از همه جالب تر اینکه ، برای خوردنش علاوه بر پوست خود میوه که مثل پرتقال باید گرفته بشه بعدش باید پوست خود اون واحد های هلالی شکل رو هم بگیرید ون مثل چرم ، ضخیم هست و سلول های آبدارش (پالپ) به اندازه 2 بند انگشتهsh_omomi4 و...
عکس بعدی...[davat]

arisff
12th September 2013, 02:11 AM
http://www.njavan.com/forum/attachment.php?attachmentid=999&stc=1&thumb=1&d=1316094702

(Callicarpa americana (American beautyberry
گیاه بومی منطقه مکزیک تو آمریکاست
البته کمی تقلب کردم به روش خودم.[fardemohem]
بعدی ...sh_omomi8

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد