PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر می توانم با تیم جوانان در گوانگجو و المپیک نتیجه بگیرم

diamonds55
17th November 2008, 04:05 AM
به گزارش خبرنگار مهر، نناد نیکولیچ که عصر امروز در جمع اعضای کمیته تیم‌های ملی سخن می گفت با ارائه گزارشی پنج صفحه‌ای از فعالیت‌های خود در مدت حضورش در تیم فوتبال جوانان ایران (از اردیبهشت ماه 86 تا آبان ماه 87) اظهار داشت: کار من در تیم فوتبال جوانان از ماه چهارم سال 2007 آغاز شد و مسابقات ترکمنستان نخستین تورنمنتی بود که در آن حضور یافته و موفق شدیم عنوان سومی را کسب کنیم.
وی ادامه داد: در طول ماه‌های پس از صعود تیم فوتبال جوانان ایران به مرحله نهایی رقابت‌های قهرمانی آسیا برنامه‌های مفصلی را برای آماده‌سازی این تیم تنظیم کرده بودم که متاسفانه بخش عمده‌ای از این برنامه‌ها اجرا نشد و تغییر کرد. در نهایت تنها در دو تورنمنت ویتنام و اردوی آلمان و امارات شرکت کردیم که این اردوها تمام خواسته‌های من نبود.
نیکولیچ با انتقاد از همکاری نکردن باشگاه برای در اختیار قرار ندادن بازیکنان تیم فوتبال جوانان اظهار داشت: متاسفانه اردوهای نهایی تیم فوتبال جوانان بدون حضور بازیکنان اصلی برگزار می شد و به همین دلیل نمی توانستم بسیاری از برنامه‌هایم را در تیم اجرا کنم.
سرمربی پیشین تیم فوتبال جوانان با بیان اینکه در حال حاضر 85 درصد از ترکیب این تیم را بازیکنان شهرستانی تشکیل می دهند، اظهار داشت: این در حالی است که در سال‌های گذشته 85 درصد تیم از بازیکنان تهرانی تشکیل می شد و تنها 15 درصد باقی مانده را بازیکنان شهرستانی تشکیل می دادند.
وی با بیان اینکه این تیم حاصل سفرهای مختلف من به استان‌های کشور بود و زحمات زیادی برای شکل‌گیری این تیم صورت گرفت، اظهار داشت: من در حالی این بازیکنان را در تیم جوانان بکار گرفتم که اغلب آنها در هیچ یک از تیم‌های باشگاهی خود بازیکنان ثابتی نبودند ولی امروز اغلب آنها در تیم‌های لیگ برتری از موقعیت خوبی برخوردارند و جز نفرات مطرح تیم خود محسوب می شوند.
نیکولیچ در ادامه به ناکامی تیم فوتبال جوانان در مسابقات قهرمانی آسیا اشاره و اظهار داشت: من مسئولیت شکست تیم فوتبال جوانان را می پذیرم ولی باید درصد سهم عوامل دیگر را نیز مشخص کرد به نظر من عواملی نظیر تدارکات مناسب، نداشتن سرپرست و برنامه‌ریزی ضعیف از عوامل موثر در ناکامی تیم جوانان بود که امیدوارم فدراسیون با نگاهی کارشناسانه آنها را بررسی کند.
وی با بیان اینکه باید مجموعه فعلی را حفظ کرد و به تقویت آن پرداخت، اظهار داشت: این تیم آینده فوتبال ایران است و باید از همین فردا به فکر ساختن تیمی قوی باشیم. من نقاط ضعف تیم جوانان را می دانم و اگر فدراسیون فوتبال خواستار ادامه همکاری با من باشد با یک برنامه‌ریزی بلند مدت تیم قدرتمندی را برای بازیهای آسیایی و المپیک لندن آماده خواهم کرد.
نیکولیچ در پایان از همکاری علی کفاشیان و مهدی تاج در حمایت از تیم فوتبال جوانان تشکر و قدردانی کرد و از اینکه تیم فوتبال جوانان نتوانست در بازیهای قهرمانی جوانان آسیا به نتایج قابل قبولی دست یابد، عذرخواهی کرد.
پس از اظهارات نناد نیکولیچ در جمع اعضای کمیته تیم‌های ملی، اعضا به بررسی عملکرد این مربی کروات در تیم فوتبال جوانان پرداختند و با اشاره به اینکه این تیم مجموعه‌ای از بازیکنان تیم نوجوانان در سال‌های گذشته بود، ادعای نیکولیچ مبنی بر ساختن این تیم را رد کردند ضمن اینکه اعضا کمیته از زحمات نناد نیکولیچ در تیم جوانان تشکر و قدردانی به عمل آوردند.
این کمیته همچنین نداشتن مدیریت و کاریزمای قوی از سوی سرمربی تیم فوتبال جوانان را در عدم موفقیت تیم بسیار تاثیرگذار عنوان کرده و نیکولیچ را یک نیروی فکری و تئوریک ارزیابی کردند.
در پایان این نشست کمیته تیمهای ملی ضمن تشکر و قدردانی از زحمات نناد نیکولیچ، تصمیم به برکناری این مربی کروات گرفتند و مقرر شد ظرف 20 روز آینده کمیته تیم های ملی با استفاده از نظرات کارشناسان و صاحب نظران در خصوص انتخاب سرمربی جدید تیم فوتبال جوانان و امید به تصمیم گیری بپردازد.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد