PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سوال فیلمی از زهکشی اراضی

لطیفی
26th May 2010, 07:59 PM
من فیلمی را لازم دارم که نحوه زهکشی اراضی توسط ماشین آلات نشان بده

*مرتضی
27th May 2010, 04:44 PM
من فیلمی را لازم دارم که نحوه زهکشی اراضی توسط ماشین آلات نشان بده
لطیفی عزیز اولین فرصت گیر آوردم میزارم تا استفاده کنی

لطیفی
27th May 2010, 05:59 PM
از اینکه هربا لطف میکنید و جواب میدهید ممنون میتونم خواهش کنم اگر فیلمی دارید بگذارید من شدیدا به اطلاعات فیلمها وخود فیلمها نیاز دارم

*مرتضی
28th May 2010, 08:15 PM
از اینکه هربا لطف میکنید و جواب میدهید ممنون میتونم خواهش کنم اگر فیلمی دارید بگذارید من شدیدا به اطلاعات فیلمها وخود فیلمها نیاز دارم
لطیفی عزیز آخه این فیلم ها رو باید از بیرون گیر آورد و تو سایت گذاشت اگه از اطلاعات زهکشی بخوای میشه سریعتر واست جور کرد

لطیفی
30th May 2010, 01:05 AM
اگر آدرس سایتهای مربوطه را هم لطف کنید بگید ممنون میشم

نادر كمياب
30th May 2010, 10:55 AM
پدر خوشگل اول مطلب بذار بعد داد بزن كه مطلبي گذاشتم

*مینا*
30th May 2010, 11:58 AM
پدر خوشگل اول مطلب بذار بعد داد بزن كه مطلبي گذاشتم

پسر مودب ، عجله نکنید ، سولی پرسیده شد و مدیر بخش گفتند که جواب میدن :)>-

لطیفی
30th May 2010, 08:49 PM
درست میگویند همینکه گفتند تلاششان را میکنند یعنی پیگیر ماجرا هستند

*مرتضی
30th May 2010, 09:56 PM
درست میگویند همینکه گفتند تلاششان را میکنند یعنی پیگیر ماجرا هستند
دوست عزیز شما سعی کنید مطالب اینترنتی رو خودتون جستجو کنید و وقتی به مشکلی برخوردید از ما کمک بگیرید تا از تجربیات و تحقیقاتمون به شما کمک کنیم .
برای نمونه من این مطلبو واستون گذاشتم ،ناراحت هم نشید چون خیلی سرم شلوغه مجبورم که از خودتون بخوام جستجو کنید ،با این حال شما اگر سوالی دارید من در خدمتم،در ضمن من داد نزدم،لطفا شخصیت خودتونو توی سایت حفظ کنید و در حد و اندازه یک مهندس برخورد کنید، اینو واسه همه کاربرا گفتم نه شخص شما!

*مرتضی
30th May 2010, 09:57 PM
انواع سیستم های زهکشی :
از دیدگاههای متفاوت ، زهکشها را به انواع مختلفی تقسیم بندی می نمایند .در صورتی که نوع زه آب از نظر سطحی یا زیر سطحی مورد توجه باشد ، زهکشها را به دو دسته زهکشهای سطحی و زیر سطحی تقسیم بندی می نمایند . در شرایطی که سازه های زهکشی مورد توجه باشند ،زهکشها را به دو دسته زهکشهای روباز و زهکشهای لوله ای(زیر زمینی) تقسیم بندی می نمایند که در مورد اخیر زهکشی قائم ( چاه زهکش )را نیز در بر میگیرد. توجه به این نکته ضروری است که زهکشهای روباز علاوه بر زه آبهای سطحی ،پروفیل خاک را نیز زهکشی می نمایند.هر سیستم زهکشی دارای اجزایی است که بسته به نوع سیستم ،ابنیه ابی متفاوتی را شامل میشود.
سیستم زهکشی سطحی : برای مناطق مرطوب بیشترین کاربرد را دارد و به خاطر اینکه بارندگی در سطح زمین تجمع پیدا میکند ، این سیستم بصورت کانالهای عریض و کم عمق( شبکه نهرهای قابل گذر) بکار میرود بطوریکه ماشین آلات هم میتوانند براحتی از روی آن حرکت کنند .
http://daneshjoyaneab.persiangig.com/eb448f3.jpg
سیستم زهکشی زیرزمینی: بصورت کانال روباز عمیق تا عمق حدود 2 متر و یا لوله گذاری زیرزمینی است . زهکشی زیر زمینی بصورت عمودی نیز میتواند باشد ( حفر چاه )
http://daneshjoyaneab.persiangig.com/7740f04.gif
لوله های زهکش زیر زمینی بصورت قطعه قطعه می باشند که یا بصورت ساده است و یا بصورت نرو مادگی .

انواع زهکش:
۱-روباز
۲- لوله ای
۳-لانه موشی ( Mole drian )
۴-عمودی ( چاه )
۵-زهکش حائل

زهکش روباز : کانال با مقطع معمولا ذوذنقه ای شکلی است .
درکانال زهکشی به مراتب بیشتر از کانال آبیاری است .free board
نکته : کانال زهکشی در گودی و کانال آبیاری در ارتفاع است .

زهکش های لوله ای :
این زهکشها در سه نوع یافت میشوند :
الف : تن بوشه ای ( سفالی ) ب: پلاستیکی پ: سیمانی ، این لوله ها با قطرهای مختلفی تولید میشوند و معمولا روی لوله مشبک است .

لوله های سفالی معمولا در قطر های 5، 6.5،8،10،20 سانتی متر و طول 30 سانتی متر تولید میشوند. حسن این لوله این است که در برابر واکنش شیمیایی آب مقاوم است .
لوله های سیمانی معمولا به قطر 10،15،20 سانتی متر و طول 30 سانتی متر موجود است . باید توجه داشت در خاکهای سولفات دار باید در ساخت این لوله ها از سیمان ضد سولفات استفاده شود .

لوله های پلاستیکی ( پلی اتیلن و پی وی سی )به دو صورت صاف و موجدار تولید میشوند . در شرایط مساوی قطر لوله موجدار را باید 20 درصد بیشتر از طول لوله صاف گرفت که این مساله به خاطر بوجود آمدن افت ناشی از موجهای لوله است .طول این لوله ها تا 100 متر میرسد .

زهکش لانه موشی : شبیه زهکش لوله ای ( یک نوع تونل زیر زمینی ) که از عبور یک جسم مخروطی شکل در خاک بوجود میآید .این نوع زهکش معمولا در مناطقی بکار میرود که مواد آلی آن زیاد است و برای یک فصل زراعی کاربرد دارد.

http://daneshjoyaneab.persiangig.com/Ag0233a.jpg

زهکش عمودی : بصورت چاه عمل میکند و چنانچه تعداد چاهها در یک منطقه بیشتر باشد اثر زهکشی بیشتر است .ضمنا در این نوع زهکشی می بایست آب جمع شده در چاه مکش شده و به محل مناسبی انتقال یابد.به عمل تخلیه آب از جاه زهکشی را دیواترینگ (Dewatering) گویند.

زهکش حائل : بیشتر برای جدا کردن دو قطعه زمین بکار میرود تا آبی که از اراضی مجاور میآید وارد اراضی مورد نظر نشود . عمق این نوع زهکشها معمولا در حدود 2 تا 2.5 متر است و جهت کانال عمود بر آب زیر زمینی می باشد .

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد