PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کتاب

NeshaNi
19th May 2010, 07:31 PM
آدمها مثل کتاب می‌مونن. مثل یه نوشته.

اولش برا خوندن همشون مشتاقی، بعضیا رو نخونده تا آخرشو حدس می‌زنی، بعضیا رو تموم می‌کنی، بعضیا تو هر صفحه حرف تازه‌ای دارن، بعضیا رو دوست داری بارها و بارها بخونی، بعضیا رو وقتایی که بهش احتیاج داری میای سراغش، بعضیا رو تو یه روز تموم می‌کنی، بعضیا انقدر زیادن که سالها طول می‌کشه خوندنش، بعضیا هر سال جلد بعدیش می‌اد دستت، بعضیا رمانن، بعضیا درام، بعضیا نمایشنامه، بعضیا فکاهی، بعضیا ترسناک، بعضیا جفنگ، بعضیا شگفت‌انگیز. بعضیا کاملا طبق روال داستان، بعضیا غیرقابل پیش‌بینی! بعضیاشون سراسر دروغ، بعضیاشون تماما راست. بعضیاشون کاملا قابل اعتماد، بعضیاشون من‌درآوردی.
بعضیاشو می‌خای تا کتابخونه‌ت قشنگ بشه، بعضیاشو می‌خای تا برات سرمایه بشه، بعضیاشو می‌خای تا همیشه پیشت باشه، بعضیاشو می‌خای فقط داشته باشی، بعضیاشو می‌خای تا بلندت کنن، بعضیاشو میخای تا تظاهر کنی اهل کتابی! بعضیاشو داری چون همه دارن!!
بعضیا چاق و تپلن، بعضیا نازک، بعضیا جلد چرم، بعضیا شومیز، بعضیا جیبی، بعضیا وزیری، بعضیا طلاکوب، بعضیا کاهی، بعضیا گلاسه، بعضیا ۵٠ گرمی، بعضیا ١٢٠ گرمی، بعضیا ارزون، بعضیا گرون، بعضیا درپیت، بعضیا نفیس!
بعضیا رو ورمی‌داری بخونی دیگه نمیتونی بزاری زمین، بعضیا رو تا باز می‌کنی نخونده می‌ندازی زمین. از گرفتن بعضیا خوشحالی، از داشتن بعضیا پشیمون. دلت می‌خواد بعضیا رو برسی بهشون و خلاص شی از شر بعضیا. بعضیا رو کاملا تصادفی بهشون رسیدی، بعضیا رو کلّی سفارش کردن، بعضیا خودشون اومدن دستت، بعضیا خودت رو کشتی تا رسیدی بهش، بعضیا رو هم نرسیدی و نخواهی رسید . . .
کتابها همیشه اولین چیزی که می‌بینی ازشون اسمشون هست و جلدش. تا نخونی نمی‌فهمی همونی هست که می‌گه یا می‌گن؟ و حتی ممکنه با خوندن هم درست نفهمیش.
بهت برنخوره. حواست باشه که تو هم کتابی. تو هم یکی هستی مثل بالاییا. منهم هستم. منهم یه کتابم. راستش خودم هم نمیدونم کدوم یکی هستم. برا بعضیا جزوه هستم! برا بعضیا کتاب عتیقه! برا بعضیا با ارزش، برا بعضیا مثل یه روزنامه .

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد