PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مسابقه پزشکی شماره 19

cloudy
20th March 2010, 10:04 PM
مسابقه شماره 19

سلام سال نو همگی مبارک @};-

در مبتلایان به فاشئیت (از عفونت های بافت نرم) از ایمی پنم استفاده می کنند. اما پیشنهاد شده است که برای بالا بردن survival بیماران از کلیندامایسین در کنار ایمی پنم استفاده شود. و اما...

سوال مسابقه

بگوئید که کلیندامایسین چگونه survival بیماران را بالا می برد؟ :-/

LaDy Ds DeMoNa
20th March 2010, 10:19 PM
سوال مسابقه

بگوئید که کلیندامایسین چگونه survival بیماران را بالا می برد؟ :-/

بابا اینکه خیلی تخصصیه

آبجی
20th March 2010, 10:47 PM
{i dont want to see} اوه اوه این دفعه چرا این جوری شد ؟؟؟{worried}

نه سوالات دفعه پیش نه به این سوال این هفته بابا لااقل ساده تر میگرفتید {i dont want to see}

SaSaMc2
20th March 2010, 11:15 PM
یا خدا :-o

سلام دوست گرامی @};-

من که دکترم جواب اینو نمیدونم! :-?

چه برسه به دیگر بچه ها که سیکل هم ندارن {big green}

مگه نه آبجی؟ :))

آقا این سوال رو بیخیال شو به جاش شب عیدی

از فواید شیرینی جات و شکستن آجیل با دندون از این جور بحثها سوال طرح کن. ;)

آبجی
20th March 2010, 11:25 PM
والا تا اون جایی که من فهمیدم :

کلیندامایسین نوعی آنتی بیوتیک است که در موارد خاص عفونت استخوان، مفاصل، شکم، پوست و دستگاه تنفسی بکار می رود. این دارو در آکنه (جوش غرور) و عفونت های واژن نیز استفاده می شود. کلیندامایسین در قالب کپسول، محلول خوراکی، تزریق، کرم واژینال، محلول موضعی و ژل تولید می گردد.
اين‌ دارو در درمان‌عفونتهاي‌ استافيلوکوکي‌ استخوان‌،مفاصل‌ و پريتونيت‌ مصرف‌ مي‌شود.
اين‌ دارو بخوبي‌ و به‌سرعت‌ از دستگاه‌ گوارش‌ جذب‌ مي‌شود وغذا بر روي‌ جذب‌ آن‌ بي‌تاثير است‌.کليندامايسين‌ پس‌ از جذب‌ به‌طور گسترده‌در بافتها و مايعات‌ بدن‌، به‌ويژه‌استخوانها، صفرا و ادرار منتشر مي‌شود.غلظت‌ سرمي‌ دارو تقريبا 1 ساعت‌ بعد ازمصرف‌ خوراکي‌ و تا 3 ساعت‌ بعد ازتزريق‌ عضلاني‌ به‌ اوج‌ خود مي‌رسد. نيمه‌عمر دارو 3 ـ 2/4 ساعت‌ است‌ که‌ درصورت‌ عيب‌ کار کليه‌ يا کبد ممکن‌ است‌افزايش‌ يابد. دفع‌ دارو عمدتا کليوي‌ است‌ وبخشي‌ از دارو از طريق‌ مدفوع‌ دفع‌مي‌شود.

SaSaMc2
20th March 2010, 11:27 PM
کلیندامایسین که یه نوع آنتی بیوتیکه که همه جورش از قرص ژل و آمپول غیره موجوده!

ولی منظور از Survival چیه؟

اگه منظور بقای نسل بشر هست:

به خاطر کاهش تاثیر قرصهای ضد بارداری بر اثر مصرف کلیندامایسین

احتمالاً نسل انسان از انقراض نجات پیدا میکنه! :-?

آبجی
20th March 2010, 11:30 PM
چه برسه به دیگر بچه ها که سیکل هم ندارن {big green}داداش ساسا دستت درد نکنه دیگه[-(

مگه نه آبجی؟ :))

والا برای اینکه برگه امتحانیمون خالی نمونه {tongue} من یه سری اطلاعات در مورد خود کلیندامایسین نوشتم :"> .

آقا این سوال رو بیخیال شو به جاش شب عیدی

از فواید شیرینی جات و شکستن آجیل با دندون از این جور بحثها سوال طرح کن. ;)

اقا نه خانم {rock on} شبنم جون خانومی سوالات خدایی سخته {worried} میخوای از همین الانه راهنمایی رو شروع کنی ;) .

SaSaMc2
20th March 2010, 11:31 PM
والا تا اون جایی که من فهمیدم :

اين‌ دارو در درمان‌عفونتهاي‌ استافيلوکوکي‌ استخوان‌،مفاصل‌ و پريتونيت‌ مصرف‌ مي‌شود.
اين‌ دارو بخوبي‌ و به‌سرعت‌ از دستگاه‌ گوارش‌ جذب‌ مي‌شود وغذا بر روي‌ جذب‌ آن‌ بي‌تاثير است‌.کليندامايسين‌ پس‌ از جذب‌ به‌طور گسترده‌در بافتها و مايعات‌ بدن‌، به‌ويژه‌استخوانها، صفرا و ادرار منتشر مي‌شود.غلظت‌ سرمي‌ دارو تقريبا 1 ساعت‌ بعد ازمصرف‌ خوراکي‌ و تا 3 ساعت‌ بعد ازتزريق‌ عضلاني‌ به‌ اوج‌ خود مي‌رسد. نيمه‌عمر دارو 3 ـ 2/4 ساعت‌ است‌ که‌ درصورت‌ عيب‌ کار کليه‌ يا کبد ممکن‌ است‌افزايش‌ يابد. دفع‌ دارو عمدتا کليوي‌ است‌ وبخشي‌ از دارو از طريق‌ مدفوع‌ دفع‌مي‌شود.

آبجی خانم 100 بار گفتم وسط حرف بزرگتر (مدیر بازنشسته) نپر {big green}

آبجی
20th March 2010, 11:31 PM
کلیندامایسین که یه نوع آنتی بیوتیکه که همه جورش از قرص ژل و آمپول غیره موجوده!

ولی منظور از survival چیه؟

اگه منظور بقای نسل بشر هست:

به خاطر کاهش تاثیر قرصهای ضد بارداری بر اثر مصرف کلیندامایسین

احتمالاً نسل انسان از انقراض نجات پیدا میکنه! :-?

درسته فکر کنم منظورش همون بقا بوده :-?? کاشکی بیشتر توضیح میداد (:|

آبجی
20th March 2010, 11:32 PM
آبجی خانم 100 بار گفتم وسط حرف بزرگتر (مدیر بازنشسته) نپر {big green}

:-o چشــــــــــــــــم حالا شب عیدی خودتو ناراحت نکن .

حالا ما با این پیک نوروزی سخت چکار کنیم :-?

SaSaMc2
20th March 2010, 11:41 PM
:-o چشــــــــــــــــم حالا شب عیدی خودتو ناراحت نکن .

حالا ما با این پیک نوروزی سخت چکار کنیم :-?

آره آبجی خانم من کدورتها رو کنار میذارم @};-

تو هم هی نرو از کنار برندار {big green}

پیک و باید بدیم مامان بابامون حل کنن :))

با منم هی یکه به دو نکن الان داداش امیر میاد دهوا میکنه، کدورتمون رو درمیاره {worried}

آبجی
20th March 2010, 11:46 PM
تو هم هی نرو از کنار برندار {big green}
وات :-/

با منم هی یکه به دو نکن الان داداش امیر میاد دهوا میکنه، کدورتمون رو درمیاره {worried}:-o کو یکه به دو ؟؟؟ چشــــــــــم ( چه بچه حرف گوش کنی شدم تو سال جدید :^o )

میخوای حالا با همفکری و مشورت حلش کنیم {big green}

cloudy
21st March 2010, 09:37 AM
من جواب را می دونم خیلی آسونه!! {tongue}
فکر نمی کردم اینقدر براتون سخت باشه :-?
یه راهنمایی که کمکتون بکنه:
اول باید پیدا کنید که داروها جز کدوم گروه آنتی بیوتیکی هستند. بعدش از روی مکانیسم آنها می توانید به جواب برسید. به دوز و موارد مصرف کاری نداشته باشید.
جواب را گفتم که....sh_omomi45
p.s: وقتی survival بالا می ره یعنی احتمال مردن بیمار کمتر می شود.

سکوت شب
21st March 2010, 08:31 PM
من هرچه تو کتاب داروهای ژنریک ایران گشتم چنین دارویی رو پیدا نکردم.

cloudy
22nd March 2010, 01:45 PM

من الان کتاب داروهای ژنریک دستم است. هر دوی این داروها در این کتاب هستند کمی بهتر بگردید پیداش می کنید. نگارش لاتین آن را هم اینجا می نویسم :
Clindamycin
Imipenem

چامه
22nd March 2010, 03:20 PM
تا اون جایی که من زیر سیکل فهمیدم ...در اصل چیزی نفهمیدم.{big green}
کلیندا مایسین برای عفونته خوب فاشئیت هم یه نوع عفونته.... ولی از اون یکی هیچ سر در نمیارم حتی از بقای نسل و ربطش به اون آنتی بیوتیک:-o

آبجی
22nd March 2010, 05:06 PM
من جواب را می دونم خیلی آسونه!! {tongue}

:-o شبنم جون برای شما اره چون داری تو اون رشته تحصیل میکنی ولی ما چی ؟؟؟{worried}

میخوای بیشتر راهنمایی کنی {big green}

آبجی
22nd March 2010, 05:07 PM

{i dont want to see} پس اینا چیه ؟؟؟ برو پست شماره 5 رو بخون میبینی که وجود داره ;)

shabnamshirin
22nd March 2010, 06:25 PM
{worried}

آبجی
22nd March 2010, 06:43 PM
{worried}

شبنم جان تحویل بگیر خانومی ببین میگیم که سوال تخصصی بوده نگو اسونه {worried} همه چشماشونو میگیرن {big green}

cloudy
22nd March 2010, 06:50 PM
میخوای بیشتر راهنمایی کنی {big green}

آبجی جون شما مکانیسم عملکرد این دو دارو را بگین چشم من بیشتر راهنمایی می کنم (ببین چه دختر گلیم) ;;)

آبجی
22nd March 2010, 07:20 PM
والا مکانیسم کليندامايسين‌

مکانيسم‌ اثر: کليندامايسين‌ يک‌ آنتي‌بيوتيک‌باکتريواستات يک‌ است‌ و مانع‌ بيوسنتزپروتئين‌ توسط باکتري‌ مي‌شود.
و فهمیدم که کليندامايسين جز دارو های داروهاي ضد توکسوپلاسموز هست .
و مکانیسم داروی Imipenem

با مهار سنترموکوپیتید در دیواره سلول باکتری منجر به مرگ ان میشود

:-/ حالا چی ؟

cloudy
22nd March 2010, 08:13 PM
خب آفرین {applause}
درمان اصلی ما ایمی پنم است. ایمی پنم باکتری را می کشد ولی با این وجود با این کشتن در بدن اتفاقی می افتد که ما با دادن کلیندامایسین از آن اتفاق جلوگیری می کنیم و با این کار میزان زنده ماندن یا همان survival بیمار را افزایش می دهیم. شما باید آن اتفاق را بگوئید که کلیندامایسین از آن جلوگیری می کند. خیلی به جواب نزدیک شدید فقط کمی دقت و فکر کردن می خواد.
خدائیش در هیچ کدام از مسابقه های قبلی اینقدر راهنمایی نکرده بودند که من راهنمایی کردم. {happy}

آبجی
22nd March 2010, 08:25 PM
خب آفرین {applause}
درمان اصلی ما ایمی پنم است. ایمی پنم باکتری را می کشد ولی با این وجود با این کشتن در بدن اتفاقی می افتد که ما با دادن کلیندامایسین از آن اتفاق جلوگیری می کنیم و با این کار میزان زنده ماندن یا همان survival بیمار را افزایش می دهیم. شما باید آن اتفاق را بگوئید که کلیندامایسین از آن جلوگیری می کند. خیلی به جواب نزدیک شدید فقط کمی دقت و فکر کردن می خواد.
خدائیش در هیچ کدام از مسابقه های قبلی اینقدر راهنمایی نکرده بودند که من راهنمایی کردم. {happy}

خب این یعنی چی ؟؟؟ یعنی من برنده شدم sh_omomi44sh_omomi44sh_omomi44

cloudy
22nd March 2010, 09:08 PM
برنده؟ :-o
نه هنوز کسی برنده نشده! جواب سوال رو هنوز که ندادین پست قبلی را خوب بخوانید من آنجا کلی راهنمایی کردم دیگه اگه بخوام راهنمایی بیشتری بکنم باید جواب را بگم. یعنی دیگه راهنمایی هام تمام شد.

آبجی
22nd March 2010, 09:15 PM
برنده؟ :-o
نه هنوز کسی برنده نشده! جواب سوال رو هنوز که ندادین پست قبلی را خوب بخوانید من آنجا کلی راهنمایی کردم دیگه اگه بخوام راهنمایی بیشتری بکنم باید جواب را بگم. یعنی دیگه راهنمایی هام تمام شد.

خب میخوای یه نتیجه گیری کلی از جواب منو راهنمایی خودت بکن جواب رو بزن :">

خب الان چی بگم دیگه :-/ :-"

امير آشنا
23rd March 2010, 09:27 PM
به مکانیسم هایی که گفته شد دقت کنید . جواب دیگه مشخص شداااااااااا ;)

آبجی
23rd March 2010, 09:35 PM
به مکانیسم هایی که گفته شد دقت کنید . جواب دیگه مشخص شداااااااااا ;)

خب پس جای هیچ بحثی نیست برنده خودمم :">

آبجی
23rd March 2010, 09:38 PM
هر چی هست مربوط به باکتری هست و عملکرد اون

SaSaMc2
25th March 2010, 12:33 AM
باکتری های گرم منفی.

آنتی بیوتیکهای سری بی.

سیاه زخم!

كار با پنم ها (ايمني پنم و مروپنم )سنگ بناي درمان عفونتهاي گرم منفي مقاوم به

داروهاي ضد ميكروبي هستند

در رابطه با استفاده كوليستين اين مهم است كه بدانيم سميت كليوي

از بزرگترين و با اهميت ترين مشكلات اين داروست

كه بايد مد نظر قرار گيرد

اینم چندتا راهنمایی گمراه کننده واسه آبجی {big green}

آبجی
25th March 2010, 12:48 AM
اینم چندتا راهنمایی گمراه کننده واسه آبجی {big green}

واقعا دستت درد نکنه داداشی {feeling beat up} به جای اینکه کمک کنی میخوای گمراهم کنی {waiting}.

شبنم جان برنده خودمم اعلام کن خیالمون راحت بشه {big hug}

AvAstiN
26th March 2010, 11:27 AM
:!!{nerd}:>

آبجی
26th March 2010, 01:41 PM
:!!{nerd}:>

یعنی جواب من درست نبیده ؟؟؟

خب اگه نبوده بگو دوباره تلاش کنم {tongue}

cloudy
26th March 2010, 02:03 PM
یعنی جواب من درست نبیده ؟؟؟

خب اگه نبوده بگو دوباره تلاش کنم {tongue}

شما فقط مکانیسم داروها را گفتید ولی هنوز جواب سوال داده نشده است تا شب فرصت دارید اونوقت نتیجه را اعلام می کنیم. جوابش حالا خیلی واضح است فقط کمی فکر کنید.

آبجی
26th March 2010, 02:19 PM
والا اینجا اسم دو تا دارو اومد کدوم رو بگیم ؟

آبجی
26th March 2010, 03:31 PM
کليندامايسين

اینم تمام چیزایی بدو که من در موردش فهمیدم

کلیندامایسین مهارکننده سنتز پروتئین در باکتری می باشد . همچنین کلیندامایسین موضعی باعث کاهش غلظت اسیدهای چرب آزاد در سطح پوست و مهارکننده رشد پروپیونه باکتریوم و کورینه باکتریوم و باکتریهای بی هوازی مولد آکنه می باشد

كليندامايسين، آنتي بيوتيكي مناسب جهت درمان عفون ت هاي استافيلوكوكسي به ويژه عفونت هاي پوستي و بافت نرم است . همچنين اين آنتي بيوتيك مي تواند توليد توكسين در بسياري از باكتر يها را متوقف سازد . مقاومت بهكليندامايسين از طريق دو مكانيسم ساختاري و القايي امكا ن پذير است .

اینا رو کشفیدم حالا یکی بیاد بگه بازه درست نیست ؟؟؟:-?

cloudy
26th March 2010, 07:52 PM
با سلام خدمت دوستان عزیز

در اینجا مسابقه هفتگی پزشکی شماره 19 هم به اتمام رسید

برنده این هفته با کلی ارفاق آبجی گرامی هستند {applause}. تبریک می گم. @};-

سوال این بود که:

بگوئید که کلیندامایسین چگونه survival بیماران را بالا می برد؟

و اما جواب:
در بیماری ها عامل بیماریزا ( باکتری، ویروس و..) و سیستم ایمنی با هم در ایجاد علائم بیماری دخیل هستند. مثلا در مورد هپاتیت که عامل بیماریزا یک ویروس است خود ویروس به تنهایی اگر وارد شود مشکل چندانی ایجاد نمی کند آن چیزی که اوضاع بیمار و کبد او را به هم می ریزد واکنش ایمنی است که در برابر ویروس برانگیخته می شود و خود بدن ما است که باعث آسیب به کبد می شود. حالا در سوال ما وقتی ایمی پنم به بیمار می دهیم باکتری ها را لیز کرده و از بین می بریم از سوی دیگر توکسین ها و آنتی ژن های باکتری در بدن منتشر می شود همین توکسین ها و پروتئین های باکتری باعث تحریک بیشتر سیستم ایمنی و بدتر شدن حال عمومی بیمار می شود. اما وقتی کلیندامایسین به بیمار می دهیم ( همانطور که در مکانیسم گفتند کلیندامایسین مانع بیوسنتز پروتئین توسط کبد می شود) عملا مانع از تولید توکسین ها و آنتی ژن های باکتری شده و بعد از لیز باکتری عملا تحریک کننده های سیستم ایمنی کمتری خواهیم داشت در نتیجه survival بیمار بالاتر خواهد رفت.
دیدید کافی بود به مکانیسم ها توجه می کردید و آنها را به هم ربط می دادید همین!!!! {big green}

باز هم به برنده مسابقه آبجی گرامی تبریک می گم!!!@};-

آبجی
26th March 2010, 08:07 PM
باز هم به برنده مسابقه آبجی گرامی تبریک می گم!!!@};-

:"> ممنون ولی خدایی شبنم جان سوال رو خیلی تخصصی بید {big green}

خب به به بدو جایزه منو همراه عیدیم بدید sh_omomi15

ممنون خانومی مسابقه خوبی بود sh_omomi70

Shr776
26th March 2010, 08:10 PM
با تشکر تاپیک خوبی هست
به برنده هم تبریک میگم
مسابقه خوبی هست

SaSaMc2
27th March 2010, 05:01 AM
آفرین آبجی خانم@};-

مبارک باشه @};-

با تشکر از همگی @};-

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد