PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : بحث تا چه حد با اين جمله موافقيد؟

AvAstiN
5th March 2010, 07:59 PM
مذهب شوخي سنگيني بود كه محيط با من كرد. و من سالها مذهبي ماندم بي آنكه خدايي داشته باشم ...

Bl@ck*roz
5th March 2010, 10:01 PM
این مقدار نادانی یک فرد

من کسایی رو میشناسم که 100% مذهبی اند ولی بویی از انسانیت نبردن و من نمی دونم این ها فکر نمیکنن در بارهی خودشون؟ شاید هم فکر میکنند ولی اینقدر با چیز های بیهوده سرشون رو پر کرده ان که از خدا دور شدند

می گویند .. کار بدی است ولی در باطن برای خودشان نه برای ما

دلیلش اطلاعات کم و فرهنگ بدی است که در بعضی مساجد(بیشتر مساجد) جا افتاده
و معایب خود را نمی بینندو به گرفتن معایب دیگران می پردازند !

hoora
5th March 2010, 10:07 PM
ازین موردها زیاد دیده شده و قطعا همه دیدن ، اما این یه جور خطای دیده که ما داریم چون این افراد مذهبی نیستن بلکه ادعای مذهب دارند و هر ادعایی دلیل بر درست بودنش نیست!
ما نباید این تلقین اشتباه این افراد رو به خودمون تحمیل کنیم.

Bl@ck*roz
5th March 2010, 10:16 PM
دوست م بیشتر افراد مذهبی این دوره به همین صورت هستن و دلیل فاصله گرفتن از مذهب من همین بوده چون دیگه با وجود این افراد علاقه ای به مساجد به او صورت ندارم0البته اعتقاداتم رو دارم9

ولی انطوری که نمیشه
شما فکر می کنید چند نفر به خاطر این فرهنگ مسخره ای که بسیجی ها باب کردند به مساجد نمیروند!؟:-?

AvAstiN
5th March 2010, 10:17 PM
من اصلا منظورم از اين تاپيك اوني نبود كه شما برداشت كردين !

هدفم از اين جمله اين بود كه هممون به خودمون فكر كنيم كه ايا اسلامي كه داريم ، خدا هم توش هست يا نه !

AvAstiN
5th March 2010, 10:18 PM
دوست م بیشتر افراد مذهبی این دوره به همین صورت هستن و دلیل فاصله گرفتن از مذهب من همین بوده چون دیگه با وجود این افراد علاقه ای به مساجد به او صورت ندارم0البته اعتقاداتم رو دارم9

ولی انطوری که نمیشه
شما فکر می کنید چند نفر به خاطر این فرهنگ مسخره ای که بسیجی ها باب کردند به مساجد نمیروند!؟:-?

ووووووووووووووووو
فرهنگ مسخره؟!
به نظر من چون كه چهار تا آدم مذهبي خشك هست نبايد همه رو زير سوال برد

Bl@ck*roz
5th March 2010, 10:20 PM
من کسی رو زیر سوال نمی برم

اگه توجه کنید گفتم :

بیشتر بسیجی ها خطاب من بیشتری ها بود نه همه

Helix
5th March 2010, 10:31 PM
سلام
درمورد بعضي هاتو مملكت ما اين حرف 100% كه چه عرض كنم 1000% باهاش موافقم.
متاسفانه تو مملكت ما مذهب با خيلي چيزا قاطي شده.

moji5
5th March 2010, 11:07 PM
تو یه نگاه میشه اینو گفت که مذهب با چیزی قاطی نشده یه سری چیزا با مذهب قاطی شدن.
به نظر من مذهب چیزه اصلیه و بقیه مواردی که اینجا بهش اظافه شده کار رو خراب کرده.باید قبول کرد که واقعا" اسلام خیلی کامله ولی نمیدونم چرا تو ایران اینجوری شده.
کاش بتونن بفهمن اگه دروغ رو از زندگیشون حذف کنن خیلی زندگیشون عوض میشه.
منکه منشا مشکلات ایران و مذهبی که تو ایران هست رو دروغ میدونم.

AvAstiN
5th March 2010, 11:19 PM
دوستاي عزيزم
بچه هاي نخبه

ببينين هدف من از اين تاپيك اين بوده كه ما بيايم به خودمون و عقايد خودمون فك كنيم
با گفتن اينكه فلاني كه ادعاش مي شد ولي يه گناه انجام داد ، ارتقايي در من (منظور من نوعيه ) رخ نمي ده .
هميشه با خودم فك مي كنم كه ما همگي مسلمون به دنيا اومديم ولي مسلمون نشديم

Bl@ck*roz
5th March 2010, 11:24 PM
منکه منشا مشکلات ایران و مذهبی که تو ایران هست رو دروغ میدونم.

مشکلات ما از مذهب نیست

مشکلات ما نداشتن فرهنگ واقعی ایرانی(چرا که فرهنگ یک ایرانی باید خیلی بهتر از سایر ملل باشد) و تقلید از فرهنگ ... است :

مردم ایران فراموش کرده اند که از اینایی که تقلید می کنید اینا دینشون دین اصلی نیست و امروزه دین مسیحیت از حالت خودش خارج شده و به یک دین من دراوردی تبدیل شده[-(

Bl@ck*roz
5th March 2010, 11:27 PM
دوستاي عزيزم
بچه هاي نخبه

ببينين هدف من از اين تاپيك اين بوده كه ما بيايم به خودمون و عقايد خودمون فك كنيم
با گفتن اينكه فلاني كه ادعاش مي شد ولي يه گناه انجام داد ، ارتقايي در من (منظور من نوعيه ) رخ نمي ده .
هميشه با خودم فك مي كنم كه ما همگي مسلمون به دنيا اومديم ولي مسلمون نشديم

دلیلش روشنه:

نظرات دوستان رو میبینیم و توضیح کاملی خواهم داد

AvAstiN
5th March 2010, 11:27 PM
مشکلات ما از مذهب نیست

مشکلات ما نداشتن فرهنگ واقعی ایرانی(چرا که فرهنگ یک ایرانی باید خیلی بهتر از سایر ملل باشد) و تقلید از فرهنگ ... است :

مردم ایران فراموش کرده اند که از اینایی که تقلید می کنید اینا دینشون دین اصلی نیست و امروزه دین مسیحیت از حالت خودش خارج شده و به یک دین من دراوردی تبدیل شده[-(

چرا از موضوع اصلي تاپيك داريم دور مي شيم؟ !

Amir
5th March 2010, 11:36 PM
منم مشكل رو اصل اسلام نميدونم .. ارزشهاي اسلام رو فك كنم جلوي يه سرخپوست امريكايي كه تا حالا اسمشم نشنيده بذاري از رو فطرت ميپذيرتش .. ايثار خوش اخلاقي .. مهرباني .. خوش قولي راستگويي .. امانت داري .. و.. چقد ميشه گفت .. ايا واقعان اينا ارزش نيستند .. اما دقيقا همينا كم رنگ يا كم ارزش شده .. در واقع يه پوسته داريم از اسلام بعلاوه يه مشت خرافات و كوته فكري .. تو زمان امام علي ( ع ) بودند كساني از همين قماش كه بزگترين ضربه ها رو زدند ... و دوست خوبم بسيج يعني جمع خوبيها يعني كسي كه جميع صفات خوبي رو داره و كساني كه بودند و هستند كه واقعان اينجوري هستند .. به اصل حمله نكنيم كساني كه تو پوشش اين اسامي مقدس در واقع ضد اونا هستند رو بايد زير سوال برد

Bl@ck*roz
5th March 2010, 11:47 PM
دوست خوبم بسيج يعني جمع خوبيها يعني كسي كه جميع صفات خوبي رو داره و كساني كه بودند و هستند كه واقعان اينجوري هستند

حرف من این بود:

همه ی اعضای بسیج چنین صفاتی رو ندارند مثال هم زدم

..ا
به اصل حمله نكنيم كساني كه تو پوشش اين اسامي مقدس در واقع ضد اونا هستند رو بايد زير سوال برد

شما میگید خود اعضای بسیج در واقع ضد بسیجند؟ ما داریم در مورد خود بسیجیها و تغییرات افتضاهی که به بار اوردند هرف میزنیم(البته باز هم میگم منظور همه ی بسیجی ها نیستند)

Sookoot
6th March 2010, 02:24 AM
مذهب شوخي سنگيني بود كه محيط با من كرد. و من سالها مذهبي ماندم بي آنكه خدايي داشته باشم ...

با احترام

کسی که به این حرف رسیده " باید اول گمشده خویش را درون خودش پیداکند.اگر باوجود داشتن مذهب خدا را نیافته وبه او به اندازه ایمان و معرفتش نزدیک نشده در وهله اول اشکال از خود اوست.

البته اطلاق کلمه شوخی و اجبار محیط بخوبی نشان میدهدکسی که با این دید به هر مذهب و ایینی تگاه کند فقط خودرا از خدا دور میکند.اگر کسی با اعتقاد به مذهب بی خدا بماند ایا با انکار مذهب و به اصطلاح لامذهبی "بخدا میرسد؟؟
مسلما خیر

همان کسی هم که میگفت دین افیون توده هاست و وجود خداوند را انکار میکردعاقبت هنگام مرگ و در خلوت خویش خدارا خواند...
اسلام به ذات خود ندارد عیبی
هرعیب که هست از نوع مسلمانی ماست

AvAstiN
6th March 2010, 07:54 AM
فكر مي كنم يه مثال بزنم بهتر باشه

مثلا تو نمازي كه مي خونيم چقدر خدا هست؟ روزه اي كه مي گيريم چي؟ حجي كه مي ريم؟
چند بار تا حالا شده وقتي دريم نماز حس كنيم داريم با يه كسي حرف مي زنيم؟

اينكه بخوايم تقصير رو بندازيم گردن يكي ديگه كه آره چون مرجع تقليد ها اتفاق نظر دارن اين طوري شده يا چون فلان بسيجي فلان كارو كرده من از اسلام زده شدم
دقيقا مي شه مصداق كسي كه اسلام رو تو فرد مي بينه

بانوثریا
6th March 2010, 12:57 PM
سلام
به نظر من
انسان ناخواسته در جریانی قرار بگیره بدون اینکه بدونه درسته یا غلطه
یعنی چیزی نبوده که خودش دنبالش بوده باشه و بهش رسیده باشه چیزی بوده که از باید های طرفین به وجود امده
مثلا ما از بچگی بهمون می گن مسلمان و همه ما رو مسلمان میدونن در حالی که امکان داره اصلا اعتقادی به خدا نداشته باشیم
آیا تا حالا شده خودمون دنبال این موضوع بریم ؟؟؟؟

Bl@ck*roz
6th March 2010, 01:31 PM
دقيقا مي شه مصداق كسي كه اسلام رو تو فرد مي بينه

دوست عزیز به در می گی دیوار بشنوه:-?

اسلام رو در کسی نمیبینم و منظور کاررهایی بود که باعث شد ارتباط من با اماکن مذهبی قطع بشه و همون طور که عرض کردم اعتقادات خودم رو دارم

AvAstiN
6th March 2010, 04:39 PM
دوست عزیز به در می گی دیوار بشنوه:-?

اسلام رو در کسی نمیبینم و منظور کاررهایی بود که باعث شد ارتباط من با اماکن مذهبی قطع بشه و همون طور که عرض کردم اعتقادات خودم رو دارم

نه بابا در و ديوار داريم مگه اينجا؟ {big green}

ببينين اگه شما به مقدس بودن اماکن مذهبي اعتقاد دارين ، چرا ignor کردينش؟
قرار هم هست اسلام رو فرد نبينين و نبينم
پس اگه اصل بسيج خوبه ، 4 تا بد قاطي اش شدن دليل نمي شه صورت مساله رو حل کرد

Bl@ck*roz
7th March 2010, 01:54 AM
پس اگه اصل بسيج خوبه ، 4 تا بد قاطي اش شدن دليل نمي شه صورت مساله رو حل کرد

(:|

بسیج خوبه خیلی خوبه

ولی:

این 4 تا تعدادشون زیاده خیلی بیشتر از اون چیزی که فکرشو کنی {at wits' end}

Sookoot
7th March 2010, 01:11 PM
موضوع بحث در خصوص کارکرد مذهب و اینکه چرا با وجود داشتن مذهب ارتباط با خداوند در بعضی اشخاص ان چنان که بایدوشاید قوی نیست "میباشد "

بنابراین محدود کردم موضوع به نظرات پراکنده که ربطی به مذهب ندارد تنها خاصیتش میشود اینکه بحث را بی نتیجه میکند.

s@ba
7th March 2010, 01:57 PM
نمیدونم چی باید بگم اونقدر حرفا در این مورد دارم که نمیتونم هیچ جا بگم چون هر وقت و هر جا از این موضوع بگم همه شاکی میشن که این چه حرفاییه که من میزنم واسه همین همیشه سعی کردم سکوت کنم اما آیا واقعا بجای اینکه سرزنش کنن نباید جواب سوالای من رو بدن کسایی که سالها مذهب و مسلمانی رو بدوش میکشن نباید بتونن منو قانع کنن . گر چه که من خیلی وقته خودم جواب سوالام رو گرفتم اما چرا کسی که سالهای ساله ادعای مذهبی بودن و ... میکنه نباید جوابی قانع کننده برای من داشته باشه:-/ واقعا چرا تا میبینه که دیگه جوابی نداره میگه " نمیخوای ! برو سراغ یه چی دیگه ! "

اما واقعا این جواب مناسبیه ؟!:-?

kamanabroo
7th March 2010, 07:06 PM
نمیدونم چی باید بگم اونقدر حرفا در این مورد دارم که نمیتونم هیچ جا بگم چون هر وقت و هر جا از این موضوع بگم همه شاکی میشن که این چه حرفاییه که من میزنم واسه همین همیشه سعی کردم سکوت کنم اما آیا واقعا بجای اینکه سرزنش کنن نباید جواب سوالای من رو بدن کسایی که سالها مذهب و مسلمانی رو بدوش میکشن نباید بتونن منو قانع کنن . گر چه که من خیلی وقته خودم جواب سوالام رو گرفتم اما چرا کسی که سالهای ساله ادعای مذهبی بودن و ... میکنه نباید جوابی قانع کننده برای من داشته باشه:-/ واقعا چرا تا میبینه که دیگه جوابی نداره میگه " نمیخوای ! برو سراغ یه چی دیگه ! "

اما واقعا این جواب مناسبیه ؟!:-?

بله شما درست می گین
ما هم باید به این نکته ها توجه داشته باشیم که :
آدمای مذهبی چند جورن، و مسلما همه اونها اشخاصی نیستن که از پس جواب دادن (اون هم قانع کننده) بر بیان و اصطلاحا فقط گلیم خودشون رو از آب می تونن بکشن. خوب از این دسته از مذهبیون انتطاری هم نباید داشت خوب که حالا که جوابی نداری پس....

بعضی ها هم مذهبی هستن و مسائل برای خودشون حل شده اما تا میان برای دیگری توضیح بدن خوب از کوره در میرن {tongue} {big green} و در نتیجه نمی تونن خوب پاسخ بدن

در مواردی که سوال داریم می تونیم به اشخاص و یا جایی مراجعه کنیم که بدونیم با کمال متانت و منطق و آرامش جواب ما رو میدن. ( نگو نیست که دنبالش نگشتی ;;))

پس رفتار مذهبیون درسته که باید آینه تمام نمای دین و مذهب باشه اما انسانه دیگه تو این قضیه بین انسانها شدت و ضعف وجود داره
و لذا اصلا درست نیست که ما بخاطر رفتارهای نادرست دیگران، از چیزی که قلبا می دونیم راه درست و حقه روی گردان بشیم.
آخه خدا که نمی گه حق داشتی تو رفتار اینارو دیدی دلت رو زد.
خدا می گه تو که می دونستی و می تونستی چرا به راه درست عمل نکردی؟

اما اینکه خوب چرا بعضی از مذهبیون (شاید هم بیشتر از بعضی) اعمال و رفتارشون مطابقت با مذهب و دینشون نداره؟ جای بحث داره و می تونیم عوامل این کج روی رو با همدیگه بررسی کنیم.

Admin
7th March 2010, 07:57 PM

به این میگن ... تقلید کور کورانه ...

شاید خیلی ها بگن خدایی نیست و ما نمی بینیم ... ولی همیشه انسان از دوریش ناراحت بوده.
وقتی که عاشق میشی در اصل نبود خدا تو رو اذیت می کنه نه معشوق ... چرا که با وصال به معشوق هم درد آدم پایانی نداره ..!
این عشقی که همه دنبالشن در اصل عشق به خداست ... چرا که همه دنبال سرچشمه هستن.

انا لله و انا علیه راجعون ...!
ما از اونیم و به سوی او بازمیگردیم.!

چون عشق غایی اونه ... ;)

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد