PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به بهانه ميلاد مادر

touraj atef
23rd February 2010, 02:48 PM
سالها است كه ز جنگ تفاوتهاي خسته نشده ايم تفاوتهائي كه باعث شده اند بدترين رفتارها را با هم داشته و همچنان در پي ادامه آن هستيم و دامنه اين نبردها حتي به جنگ بر سر جنسيت نيز كشيده شده است از يك سو مردان و از سوي ديگر با نوان چنان ظلم و ستم و نابخردي هاي برخي از هم ناجنسان خود را به گردن كل آن جنسيت انداخته اند كه حالا كار به جائي رسيده است كه حتي كلماتي كه بهر اطلاق همديگر گفته شده است را به مضحكه و هجو و ظنز و مسخره كشيده اند خوب به ياد دارم مردي جوان كه دستي به زبان هاي بين المللي داشت مي گفت
هيچگاه نگوئيم

WOMAN
بلكه آن را اين گونه بيان كنيم

WOW! MAN
همين قصه را به نوعي ديگر بيان مي كرد و مي گفت

هيچگاه نگوئيم
WOMEN

بلكه بگوئيم
WE!MAN

همين قصه را فرانسوي زباني به گونه ديگر هجو مي كرد

او مي گفت در زبان فرانسه زن اين كلمه است

FEMME

و از سوي ديگر به احساس گرسنگي هم مي گويند

FAIM

و تلفظ هر دو يكي است به همين دليل وقتي مي گوئي كه زن دارم مثل اين است كه بگوئي گرسنه ام و اين گرسنگي به معناي احتياج به غذا نيست بلكه كمبود همه خوشي هاي زندگي است ! اين نبرد را بانوان هم به نوعي ديگر پاسخ داده اند و مي گويند همه زيبائي هاي طبيعت با پسوند و پيشوند هاي فمينيستي همراه است مثل خورشيد خانم , ماه بانو , و... و از سوي ديگر همه زشتي ها مردانه است مثلا آقا گرگه مي آيد و شنگول و منگول را گول مي زند و قصه هايئ شبيه اين كه حتي در پاره اي از زبانها كه پيشوند حرف تعريف مذكر و مونث براي اسامي دارند تبديل به جنگي تمام عيار مي شود مثلا در زبان فرانسه آسمان آقا و خورشيد آقا و كليد در آقا و كتاب آقا و قلم آقا وماه خانم است دريا خانم و ميز خانم و صندلي خانم و در خانم ... و اين بازي ادامه دارد گوئي اتمام نمي پذيرد سالها است كه اين مباحث را مطرح كرده اند و ما نيز گفته ايم كه اگر ُآسماني هست و خورشيد و ماه نيز بايد باشد و بر عكس اگر دري هست كليدي بايد باشد اگر روزي است و شبي و اگر بانوئي است مردي بايد بود پس اين همه جنگ بر سر چيست ؟ اين همه تحقير و ادعاي و صحبت جنس برتر و جنس دوم را چرا مي كنيم ؟امروز براي من يك روز خاص است و دوست داشتم بهر اين روز خاص اندكي مقدمه چيني كنم و سپاس و درودي ديگر به تمامي بانوان دنيا و خصوصا ايراني بانو و مادرعزيزم بنمايم امروز ميلاد مادر من است بانوئي كه فرا تر از هر نام و جنس تنها محبت بود وهست و در طي سالهاي زيستنم هم من و هم پدر و خواهرم به او و مهرش بسيار نيازمند بوديم دوست دارم به مناسب ميلاد مادر از مادري گويم مادري كه همواره گفته ام آنچنان نام بزرگي است كه حتي بهترين پدر دنيا نيز تنها مي تواند نيمي از آن باشد به شرط آن كه مادر همان مادر باشد مادر همان مهر است چون كه زن مهر و ميترا از دير باز بوده و همچنان به مهر و مهر ورزي شهره است دوست داشتم امروز بهر ميلاد مادر از مهر بانيهاي او گويم از مهربانيهاي تمامي مادراني كه بوده و اميد كه باشند و اگر هم غيبتشان را حس مي كنم مي دانيم كه مهرشان همواره عاشقانه پر حضوري دارد اميد دارم كه همه ما بدانيم كه در هر سرائي مهر زن و همسر و مادر و دختر و خواهر و... يك ستون براي برقراري آن خانه و كاشانه است دستهايشان را ببوسيم و براي همه بانوان و همسران و مادران و خواهران و دختران آرزوي سلامتي و شادماني كنيم و من نيز به پا س مهر مادر و مهرباني هاي او از فاصله اي دو ر بر دستانش بوسه زنم و گويم
مادر تولدت مبارك
تورج عاطف

. www.lonelyseaman.wordpress.com/tourajatef@hotmail.com (http://www.lonelyseaman.wordpress.com/tourajatef@hotmail.com)

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد