PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چند کلید میانبر کاربردی در vs.net

آبجی
14th February 2010, 05:05 PM
چند کلید میانبر کاربردی در VS.NET وجود داره که من خیلی ازشون استفاده می کنم و معمولا ناشناخته هستند.
Ctrl + I:
برای جستجوی درجا بدون ظاهر شدن کادر جستجو استفاده میشه. دقیقا شبیه سیستم جستجوی کلمه در Firefox. هر حرفی رو که تایپ کنید، در صورت برابر بودن ابتدای کلمه با اون حروف، اون کلمه Highlight میشه. برای پیدا کردن موارد مشابه بعدی، مجددا کلید ترکیبی Ctrl + I رو بزنید. برای جستجوی رو به عقب هم Ctrl + Shift + I رو فشار بدید.

Ctrl + J:
مکان نما رو بعد از کلمه یا قسمتی از یک کلمه مثل یک کلمه ی کلیدی یا نام یک کلاس قرار بدید و Ctrl + J رو بزنید. Intellisense ظاهر میشه و بر روی کلمه ی مورد نظر در لیست قرار می گیره.

Alt + Arrow Right Key یا Ctrl + Space:
در هر جایی که نیاز داشتید لیست Intellisense ظاهر بشه کلیدهای ترکیبی فوق رو بزنید. فرق این حالت با حالت قبل اینه که این حالت در برخی موارد خاص و برای برخی از سینتکس ها عمل می کنه. پیشنهاد می کنم که در همه ی موارد از Ctrl + J استفاده کنید.

Ctrl + Tab:
در محیط ویندوز برای سویچ کردن بین برنامه ها از کلید ترکیبی Alt + Tab استفاده میشه. در محیط VS.NET نیز ترکیب کلیدی Ctrl + Tab برای سویچ بین فرم ها و کلاس ها به کار میره.

Tab + Tab:
اگر مکان نما رو در یک خط خالی قرار بدید و دو بار سریعا کلید Tab رو فشار بدید، می تونید از امکان Snippet که همون تکه کدهای آماده هستند استفاده کنید.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد