PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : عنایتی : سايت باشگاه را به رسميت نمي‌شناسم و شاگرد مرفاوي هم نبودم

Victor007
5th February 2010, 12:46 PM
عنايتي: استقلال با حضور يك بچه 17 ساله به آرامش نمي‌رسد

مهاجم پيشين استقلال گفت: تا زماني كه يك بچه 17 ساله كه خواننده هم شده است در استقلال حضور دارد اين تيم به آرامش نخواهد رسيد.

http://media.farsnews.com/Media/8807/Images/jpg/A0754/A0754942.jpg

رضا عنايتي كه پس از جدايي از استقلال به الامارات پيوست در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشي خبرگزاري فارس، پيرامون ليگ امارات، شكست استقلال مقابل پرسپوليس و چگونگي جدايي از جمع آبي‌پوشان صحبت‌هايي را انجام داده كه در زير مي‌خوانيد.

* براي دومين هفته پياپي براي الامارات گلزني كردي. وضعيتت‌ چگونه است؟

خدا را شكر مي‌كنم كه توانستم در ديدار مقابل النصر كه برايم جنبه حيثيتي داشت، گلزني كنم و از اين بابت بسيار خوشحالم. هفته گذشته هم در دقيقه 15 از روي نقطه پنالتي دروازه حريف را باز كردم.

* گويا در ديدار ديشب‌ الامارات مقابل النصر دروازه‌بان تيم‌تان مستقيما توپ را وارد دروازه‌ كرده است؟

بله همين طور است. فكر مي‌كنم چند سال پيش در ليگ ايران ابراهيم ميرزاپور و سوشا مكاني اين كار را انجام داده بودند. دروازه‌بان تيم ما از مقابل دروازه‌ ضربه‌اي زد كه با اشتباه مدافع و گلر تيم حريف توپ مستقيم وارد دروازه شد.

* فكر مي‌كني الامارات مي‌تواند قهرمان جام حذفي شود؟

در فينال با الشباب بازي داريم كه اگر بچه‌ها جوگير نشوند و مثل هميشه غرور آنها را نگيرد مي‌توانيم هم در جام حذفي و هم در ليگ كه هم اكنون با اختلاف 3 امتياز نسبت به تيم‌هاي بالاترمان كه در رده يازدهم هستيم، نتايج خوبي بگيريم.

* چه طور شد كه رضا عنايتي در ايران ناموفق بود اما در امارات گلزني مي‌كند؟

من در ايران هم آماده بودم اما شرايط مهيا نبود. همان طور كه مي‌دانيد در نيم فصل اول چه به لحاظ روحي و چه به لحاظ فني در شرايط خوبي نبودم. معتقدم در استقلال چيزي به نام اعتماد به نفس وجود ندارد. حالا كه در امارات هستم شرايط مهيا شده و بدون دغدغه فكري كار مي‌كنم و ديگر درگير مسائل جانبي نيستيم.

* از كدام مسائل جانبي صحبت مي‌كني؟

در استقلال شرايط فوتبال بازي كردن مهيا نبود. همه رضا عنايتي را مي‌شناسند. من كسي نيستم كه از بعضي مسائل براي بازي كردن استفاده كنم. اين مسائل در استقلال زياد وجود داشت.

* استقلال در دربي نتيجه را به حريف واگذار كرد. بازي را تماشا كردي؟

من فقط يك نيمه تماشا كردم چون بايد به اردوي الامارات مي‌رفتم. استقلال خيلي خوب شروع كرد و به گل رسيد اما طبق معمول وقتي گل زد، عقب كشيد. ظاهرا در نيمه دوم با وجود فوتبال جانداري كه هر دو تيم بازي كردند، استقلال نتيجه را واگذار كرد. با اين تعريف و تمجيدهايي كه از اطرافيان در خصوص بازي مي‌شنوم طرفداران دو تيم فوتبال جالبي را ديدند.

* حتما از شكست استقلال ناراحت شدي؟

بله. مگر مي‌شود من از باخت استقلال ناراحت نشوم اما قسمت اين بود كه استقلال بازي را ببازد.

* برنامه نود را تماشا كردي؟ در اين برنامه تماشاگران استقلال از حضورت در اين تيم انتقاد كرده و تو را مهره سوخته ناميدند.

متاسفانه نتوانستم برنامه نود را ببينم اما طبيعتا وقتي جوسازي صورت مي‌گيرد مردم اين حرف‌ها را مي‌زنند. زماني كه من به استقلال آمدم هواداران توقع داشتند همان رضا عنايتي باشم كه در طول 3 سال مدام براي اين تيم گل زدم اما شرايط، شرايطي نبود كه رضا عنايتي بتواند خودش را نجات بدهد. وقتي از داخل باشگاه به تيم ضربه مي‌زنند همين حرف‌ها هم مطرح مي‌شود. من از شما سئوال مي‌كنم آيا جواب بازيكني كه به عنوان بهترين بازيكن تاريخ باشگاه استقلال انتخاب شده، اين است؟ آقايان در سايت باشگاه عليه بازيكن خودشان مطلب نوشتند و حرف از دندان‌هاي پوسيده زدند. آنها گفتند من نمي‌توانم راه بروم اما حالا به آنها مي‌گويم كه من نه تنها خوب راه مي‌روم بلكه خوب هم مي‌دوم.

*ظاهرا خيلي از اين موضوع نگران و ناراحتي؟

نباشم؟ خواهش من از شما اين است كه عين جمله‌اي كه مي‌گويم را بنويسيد. اي آقايي كه در تيم استقلال 17-18 سال بيشتر نداري، حتي خواننده هم شده‌اي شما داري تيم را خراب مي‌كني. شما با بازيكني رفت و آمد مي‌كني كه از كنار نام او به اسم برسي. من 3 سال و نيم براي استقلال توپ‌هايي را تبديل به گل كردم كه ميليون‌ها طرفدار اين تيم، خوشحال شدند. حالا من شدم دندان پوسيده؟ از قول من بنويسيد اين آقا به جاي اين كارها سي دي آهنگ‌هايش را بيرون دهد تا مردم از آن لذت ببرند. تا وقتي آقايان خواننده و بچه در تيم استقلال هستند، اين تيم به آرامش نمي‌رسد. واقعا بايد حرف قلعه‌نويي را طلا گرفت كه به اين شخص لقب بچه داد.

* چه اتفاقي افتاده كه اينگونه حرف‌ مي‌زني؟

وقتي چيزي معلوم است نبايد حرف زد. يك بچه 17-18 ساله آنقدر نفوذ دارد كه بازيكن استقلال را با استفاده از سايت رسمي باشگاه خراب مي‌كند. بايد بگويم نه تنها سايت باشگاه استقلال را به رسميت نمي‌شناسم بلكه مطمئن هستم اين سايت حتي يك بازديد كننده هم ندارد. آنها بازيكني را كه 3 روز قبل از نوشتن مطلب بهترين بازيكن تاريخ باشگاه انتخاب شده، اين گونه تخريب كردند اما رضا عنايتي خراب نشد و حالا در امارات براي خودش جولان مي‌دهد.

* به نظر مي‌رسد با گلزني‌هاي اين دو هفته جدايي‌ات به سودت تمام شد؟

من به خاطر استقلال از اين تيم جدا شدم. مي‌توانيد برويد از تمام فوتباليست‌ها بپرسيد. تمام بازيكنان ايراني تلاش مي‌كنند كه به امارات بيايند من هم اراده كردم و خدا من را دوست داشت. مثل بعضي بازيكنان نيستم كه به خاطر نيم‌ساعت بازي دست به هر كاري بزنم. اگر اين كاره بودم در زمان برانكو بازي‌هاي ملي‌ام را به 100 مي‌رساندم.

* از عملكرد خودت در استقلال راضي بودي؟

من 11 بازي براي استقلال انجام دادم و 3 گل زدم. البته در اين 11 بازي هم ميانگين 40 يا 50 دقيقه در زمين حضور داشتم. من به اين شكل نمي‌توانم فوتبال بازي كنم. بازيكني نيستم كه به تعويضم فكر كنم اما اينجا بايد اشاره‌اي داشته باشم به اشتباهي كه اول فصل مرتكب شدم و به دعوت امير قلعه‌نويي پاسخ مثبت ندادم. در همين جا و از طريق خبرگزاري فارس از قلعه‌نويي عذرخواهي مي‌كنم. فوتبالم را مديون او هستم. اگر در زمان مربيگري ايشان آقاي گل مي‌شدم به خاطر اعتماد او بود اما در اين استقلال نه كسي به من اعتماد داشت و نه كسي اعتماد به نفس مي‌داد.

* به نظر مي‌رسد واعظ آشتياني هنگام جدايي از استقلال نهايت همكاري را با تو انجام داد. درست است؟

بله همين طور است. از واعظ آشتياني تشكر مي‌كنم و اعتقاد دارم با صادر كردن رضايتنامه دوباره زنده‌ام كرد.

* در مدتي كه شاگرد صمد مرفاوي بودي با او صحبت نكردي؟

من شاگرد مرفاوي نبودم. 4 -5 ماه در خدمت استقلال بودم كه متاسفانه يا خوشبختانه از اين تيم جدا شدم اما همين جا مي‌گويم اگر اميرقلعه‌نويي به من بگويد به قله قاف بيا، من مي‌روم؛ چون او معرفتش چيز ديگري است. البته اگر اميرقلعه‌نويي به من فرصت داده ثمره‌اش را هم ديده است. او هر جا نشسته از من تعريف كرده است. به ياد دارم در دقيقه 20 عده‌اي از تماشاگران استقلال به امير قلعه‌نويي حرفي زدند و من به خاطر سرمربي‌ام چه كارها كه در آن مسابقه انجام ندادم. مي‌گويند براي كسي بمير كه برايت تب كند. قلعه‌نويي براي تمام شاگردانش تب مي‌كند و اين رفاقت دوجانبه است اما در استقلال اين فصل من شاگرد صمد مرفاوي نبودم.

* ديدار‌هاي استقلال را پيگيري مي‌كني؟

سعي مي‌كنم ديگر بازي‌هاي اين تيم را تماشا نكنم. اميدوارم حداقل اين تيم آسيايي شود چون طرفدارانش با اين اتفاقات خوشحال مي‌شوند. معتقدم هنوز بازي‌هاي زيادي باقي مانده و اين تيم مي‌تواند خودش را نشان دهد.

* قبول داري مهاجمان استقلال با توجه به تعددشان آرامش نداشتند؟

البته اين مسئله را بايد مربيان اين تيم پاسخ دهند اما من هم حرف شما را تائيد مي‌كنم كه مهاجم بايد اعتماد به نفس و آرامش داشته باشد. همين مسئله به تيم استقلال ضربه زد و حالا كه من رفته‌ام شرايط خوب شده و بعضي‌ها براي بازي كردن دست به هر كاري نمي‌زنند.

* اگر در پايان صحبتي داري بگو؟

از قول من بنويسيد دست تك تك طرفداران استقلال را مي‌فشارم و معتقدم آن هواداري كه در برنامه نود ناراحت بوده به خاطر شكست تيمش مقابل پرسپوليس اين حرف‌ها را زده است. اطمينان دارم آنها عاشقانه من را دوست دارند و من هم هميشه براي آنها آرزوي موفقيت مي‌كنم.
گفت‌‌وگو از ميثم رحماني

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد