PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کلامی با جوانان ایران

Admin
9th September 2008, 09:27 AM
جوان ایرانی..!
نخبه .!
شور و اشتیاق تو تنها سرمایه ی ایران زمین است.
پس دست سرد تو را با تمامی وجود می فشاریم..!

تا بتوانیم ایرانی سبز و آباد و سربلند داشته باشیم.

انشاء الله

--------------------------------------------------------------------------

با سلام
در این بخش شما می تونید هر تفکر ، ایده ، فکری رو که دارید بذارید.

مهم نیست که قابل اجراست یا نه ..!
مهم اینه که زمینه ای برای ایجاد تفکری جدید در دیگران بشه.
پس کم لطفی نکن و حتمآ ایده های ناب و متعالیت رو همین جا بذار.

نکته: ایده هایی که در این بخش ذکر میشه شامل تمامی رشته های دانشگاهی و غیر دانشگاهی می تونه باشه.

video
18th October 2008, 12:56 PM
در کل باید تشکر کنم بابت راه اندازه این سایت و این فروم.
این جوونای ایرانی خودشون چند سالیه که فراموش کردن. [-(این فروم فرصت خوبیه تا کسایی مثل بنده درجریان پنهان ایده های سایرین قرار بگیرن.=D> خوب در شروع معلومه که خوب از سایت استقبال شده ولی امیدوارم که بیشتر توی این مجموعه پست داشته باشه تا :-??

بازم ممنون! دمتون گرم:-bd

fargol
20th November 2008, 05:36 PM
من یه طرحی دارم برای خوارزمی!
می خواستم بدونم که چی جوری می شه گرما رو ذخیره کرد؟؟؟
چی جوری می شه دی اکسید کربن رو رسوب داد در حالی که بخار آب همراه با اون هست؟

ریپورتر
31st December 2008, 09:12 AM
با سلام در مورد سوالی که چگونه میشه گرما رو ذخیره کرد
باید بگم که در دمنده های یانگستروم که توی نیروگها استفاده میشه ای ماده توی آنجا به کار میره
من می گردم دنبال اسم اون ماده و روش ذخیره سازی و به اطلاع همتون می رسانم
همیشه موفق باشید
بای

raya2020
31st March 2009, 03:49 PM
سلام دوستان خوب من مدتی ميشه که می خوام در مورد ایده خودم تحقيق کنم ولی از کجا و چطوری بلد نيستم در مورد اينکه چطور می تونيم ابرهای اسمان رو مهار کرد؟؟؟؟؟

AvAstiN
31st March 2009, 10:03 PM
سلام دوستان خوب من مدتی ميشه که می خوام در مورد ایده خودم تحقيق کنم ولی از کجا و چطوری بلد نيستم در مورد اينکه چطور می تونيم ابرهای اسمان رو مهار کرد؟؟؟؟؟

اگه مي توني يكم بيشتر توضيح بده شايد تونستم كمكت كنم .

در حالت كلي براي ايده دادن بايد مطالعه كني . به تدريج كه اطلاعاتت درباره ي يه موضوع زياد بشه . اگه كافي نبود بگو تا بيشتر توضيح بدم .

حبیب
5th May 2009, 03:42 PM
با سلام و تشکر من چند طرح بزرگ و تست شده در رابطه با تولید الکتریسیته با توان بالا و طرح موتور بدون سوخت و..... دارم که به دلایلی نمی توانم انها را به ثبت برسانم تعدادی از این طرحها نظامی می باشد چگونه می توانید مرا راهنمایی کنید

amirali_0042
20th May 2009, 10:26 AM
سلام
عزیز من قبلا با وزارت دفاع کار کردم شاید بتونم کمکت کنم
البته اگه اشکال نداره اطلاعات بیشتری ذر مورد طرحهات در اختیارم بزاری

kab
21st September 2009, 04:18 PM
سلام مدتی دارم راجع به این موضوع که چطور میشه اینرسی رو در اجسام به شکلی که دوست داریم منحرف کنیم
به طور مثال اینرسی خودرو در حال حرکت رو بشه در زمان ترمز به جهت عکس اون منتقل کرد
راستی یادتون باشه که کار نشد نداره
اگه کسی بتونه کمک کنه ممنون میشم

نخبه برق
6th June 2010, 05:15 PM
سلام رفقا
موضوعي من خيلي دوست دارم بر روي اون كار كنم انتقال برق بدون اتصال فيزيكي است يعني كنار رفتن كل سيم ها، باتري ها، شارژر ها و ....[cheshmak]

براي اينكه تعجب زيادي هم نكنيد دو سه سال پيش متخصصان دانشگاه MIT يك لامپ 60 واتي را از فاصله 2 متري بدون اتصال فيزيكي دوشن كردند[taajob]

حسین متقی
7th June 2010, 12:43 AM
سلام من یه طرح دارم که در ان می توان میزان ایر فویل بال هواپیما های با ایرفوئل نامتقارن رو در حال پرواز کم وزیاد کرد
البته طرحم بسیار ناقص و فقط ایده است
در جشنواره هم شرکت کرد در منطقه اول شدم اما استانی هنوز شروع نشده داورا هم
چیز زیادی در مورد هواپیما نمی دونستن
مثل اینکه من به شما بگم تعداد موهای سرم 22222333776594800001592 است اگه میتونی ثابت کن که نیست
شما هم من رو به عنوان بهترین شمرنده مو اعلام کنی

نخبه برق
7th June 2010, 06:36 PM
سلام من یه طرح دارم که در ان می توان میزان ایر فویل بال هواپیما های با ایرفوئل نامتقارن رو در حال پرواز کم وزیاد کرد
مثل اینکه من به شما بگم تعداد موهای سرم 22222333776594800001592 است اگه میتونی ثابت کن که نیست

تيكه دوم مطلبت باحال بود خنديديم[khande]

hossien
7th June 2010, 08:14 PM

دوست عزیز شما این موضوع را با اساتید هوافضا می تونید مطرح کنید فقط اونو می تونن نظر بدن البته اگر کارامد باشه.

hossien
9th June 2010, 11:11 PM

در اين مورد كه ايرفول تغيير كنه بايد حسابي بررسي شود اما سيستم هاي مشابهي وجود دارد كه در ملخ هاي هواپيما و ... استفاده ميشه كه در حين پرواز گام آن تغيير مي كند و با اين عمل سرعت و توان بيشتر ميشه و با شرايط جوي سازگاري پيدا مي كنه .
شما براي اين طرح چه هدفي دارين و چه مزيت هايي را عنوان كردين؟

حسین متقی
10th June 2010, 07:38 PM
1-هواپیمای کوچک بتواند سرعت زیادی داشته باشد
2-هواپیمای بزرگ از باند کوچک پرواز کند وسرعت بیشتری بگیرد
3- به صورتی خاص کاهش مصرف سوخت
4- فرود با سرعت کمتر از محدودیت
5-قدرت افزایش طول پرواز بدون موتور
6-افزایش پایداری
[taajob][taajob][taajob]
اما به شدت به کمک نیاز دارم
سختش بسیار هزینه برتر از بال معمولی است
اون چیزی که شما میگی یه تغیر زاویه در ملخه اما طرح من روی بال است

hossien
10th June 2010, 09:56 PM
در ملخ فقط زاويه تغيير نمي كند بلكه شكل آن كامل تغيير مي كند در حين پرواز و شبيه به طرح شماست البته يك مكانيزم خاص داره.

حسین متقی
11th June 2010, 11:18 AM
من نمیدونستم
میشه اونو کامل برام توضیح بدید
تغیر ایر فوئل در تغیی قوس بال است من هم مکانیزمی ساختم که قوس با اون تغییر می کنه
ومیزان ارفوئل درهر لحظه پرواز خاص خودش است باتوجه به بار وشرایت هواوسرعت وپایداریمیتو نه منطبق با خواسته ها باشه

hossien
11th June 2010, 11:48 AM
اسم مكانيزم اونو براتون در مي يارم و بهتون خبر مي دم.

Haredes
13th August 2010, 02:56 PM
سلام،
دانشمندان برق را بدون سیم از ماه به کره زمین منتقل کرده اند، لذا، این موضوع در وسیع ترین بعد هم انجام شده است و چیز خیلی جدیدی نیست، امّا، بسیار مشکل و هزينه بر در حال حاضر است. البته، موضوع نسبتاً جدید و جالبی است. شرح این انتقال برق از ماه در وبلاگ نوابغ «http://haredes.iranblog.com» آمده است.
مؤيّد باشی دوست عزیز[khoobboodan]

javad komijani
27th September 2010, 11:53 AM
كارتون خيلي خوبه ولي تبليغات رو بيشتر كنيد تا همه جوونا بفهمن اي سايتي وجود داره

shafiee
6th October 2010, 03:33 PM
این همه ایده خوب و ناب !
ولی هیچ کس نگفته تا حالا که چرا توی ایران عزیز ایده ها رو میدزدن؟چرا توی مراحل اولیه ایده هات بهت کمک میکنن و بعد میگن نمیشه و غیر قابل اجرا هست و بعد بکدفعه میبینی که ایده توکاملتر شدش به اسم یکیدیگه تو بوق و کرنا شده!چرا؟چرا؟چرا؟چرا؟چرا؟چ ا؟

اگه کسی برای این چراهای من جواب داشت اونوقت من میگم همه ی این حق خوری هایی که از من توی این به اصطلاح جشنواره رسانه های دیجیتال یا بهتره بگم سرگردنه راه زنهای دزد دیجیتال شده دروغ و حقی از من بدبخت ضایع نشده و من اشتباه کردم که دارم همه طرحها و ایده هام رومیبرم خارج از کشور.
وقتی برای طرحت به تنهایی 37میلیون هزینه میکنی که بگی کشورت اگه بالاتر از آمریکا و آلمان و فرانسه و استرالیا نیست کمتر هم نیست.
وقتی میری و میگردی و بهترین مخ های نرم افزار و سخت افزار رو با هزار بدبختی پیدا میکنی و با کلی حرف و حدیث راضیشون میکنی که باهات همکاری کنن که بتونی بگی ایران الکترونیکی نه ایر ان سنگ و کاغذ پاره های 2000سال پیش.
وفتی خودت رو به آتیش میزنی که بگی ما توانستیم ، اونوقت یه ازخدا بی خبر پیدا میشه و با پارتی و گردن کلفتی و پول همجا جار میزنه که من اینکار روکردم و تو چون همه پولت رو خرج طرحت کردی و دیگه نداری که اینو بشونی سرجاش و فقط میتونی ببینی که همه تلاشت برباد رفت .
اونوقت بازم میشه بگیم ما نخبه پرورهستیم ؟
اونوقت بازم میشه بگیم که دزد اونیه که از دیوارمردم میره بالا نه اونی که ایده میدزده و اونی که طرحت روکپی میکنه و به اسم خودش ثبت میکنه(دوستانی که ثبت نرم افزار کردن میدوننمن کجا و کدوم سازمان رومیگم)
البته اینم بگم فقط تو کشورما اینجوری نیست!همین تلفن رو کی اختراع کرد ؟حتما گراهامبل عزیز و دوست داشتنی؟نه بابا!
ماجرا از این قرار هست که یکبار یه دانشجوی بدبخت مادر مرده میره پیش این دوست خودمون همین آقای گراهامبل عزیز و میگه من یه همچین طرحی دارم و میخوام شماکمکم کنی!این بندگان خدا چند وقتی روش کار میکنن و بعد همین دوست مشهورمون میگه که این طرح اجرایی نیست و میزنه تو کاسه-کوزه همین دانشجوی بدبخت و یکسال بعد همین آقای گراهامبل با تحقیق کار بیشتر تکمیلش میکنه و به اسم خودش ثبت میکنه و دانشجوی ماجرای ما هم شکایت میکنه که اونم مثلمادستش به جایی بند نمیشه و همین میشه که ما توی کتابهای دبستان به بچه هامون دروغ تحویل میدیم!
درکل اگه دیدین ایده خوبی دار ید که پول توشه بیخیالش بشید و بقول همه که میگن اگه این بدردبخور بود چرا تاحالا کسی نرفته سراغش!(اینم از استدلال مخ ایرانی از یک ایده نو و تازه)
[gerye][gerye][gerye][gerye][gerye][gerye][gerye][gerye]

e.einitabar
10th January 2011, 10:23 PM
سلام
دوست دارم میشد خطوط انتقال برق فشار قوی حذف کرد و به صورت وایرلس انتقال برق رو انجام داد
آخ که چقدر خوب میشد تلفات صفر
زیبایی 100 در 100
اتصالی صفر
...................

omidnokhbe
14th January 2011, 11:26 AM
سلام دوستان و عرض خسته نباشید همه ی جوانان نخبه ی ایران بنده یکسری ایده های دارم و برای ساختنشون به کمک شما عزیزان نیاز دارم ایده هایی که اگه تبدیل به اختراع بشن در سطوح جهانی پیشتازی کند اگه کسی تجربه لازم رو داره و می تونه کمک کنه حتما با من تماس بگیره پشیمون نمیشه
id:o.pooramini@yahoo.com

MAHDI1989
17th August 2011, 08:48 PM
سلام
اگه امکان داره درباره ثبت اختراع بین المللی کامل برام توضیح بدید
شیوه نگارش اختراع هم بگید ممنون میشم
با تشکر[golrooz]

yasaman hedayati
25th January 2012, 02:10 AM
اگه مي توني يكم بيشتر توضيح بده شايد تونستم كمكت كنم .

در حالت كلي براي ايده دادن بايد مطالعه كني . به تدريج كه اطلاعاتت درباره ي يه موضوع زياد بشه . اگه كافي نبود بگو تا بيشتر توضيح بدم .
سلام راستشو بخواید من اصلا نمی دونم باید از کجا شروع کنم.لطفا بیشتر و عملی تر راهنماییم کنید

javad4481
29th April 2012, 08:17 PM
اير فوئل
هوا سوخت
اين اير فوئل چي چي هست بگو ماهم بدونيم
درباره بال هواپيما هم اگه بال بيش از حد بزرگ باشه سوخت بيشتري مصرف مي كنه اگه كوچيك باشه ممكنه از زمين بلند نشه به نظر من رو فلپ ها كار كني بهتره

ramtin777
13th July 2012, 05:15 PM
سلام من یه دانش آموز سوم تجربیم اگر کسی میدونه از کجا باید مطالعه کرد چطوری باید شروع کرد و هزارتا چیز دیگه پیام خصوصی بزاره من ایده زیاد دارم

agafar
10th February 2013, 05:52 PM
سلام

چه جالب من هم همین موضوع رو دوست دارم میشه با هم کار کنیم ؟

agafar
10th February 2013, 05:54 PM
سلام

لطفا اطلاعات بیشتری رو درمورد ایده هاتون بگین و اینکه در چه زمینه ای هستن تا کمکتون کنم

amirhosein582
23rd April 2013, 01:08 AM
co2 تو حالت معمولی گازه ولی اگر سر راهش یه جسم سرد قرار بگیره رسوب میکنه مثل دوده ای که رو دیواره ی فانوس میشینه و باید بگم آب رسوب پیدا نمیکنه فقط یخ میزنه اما اگه بتونی دود حاصل از آتش رو فشرده
کنی و با فشار ناگهانی وارد یه محفظه سرد بکنی آب تبدیل به برف و به همراه اون دوده به وجود میاد.
و اما گرما:گرما کمیتیه که از انرژی نشات میگیره پس یا باید اونو دوباره به انرژی تبدیل کنی(مثل باطری)یا اینکه اون رو به یک سیال گرما بدی و سیال رو تویه سامانه ی ایزوله نگه داری کنی اما اینکار فایده ای نداره چون گرما یا منتقل میشه یا به صورت امواح فروسرخ از بین میره.پس بهترین کار همون تبدیل به انرژی دیکه مثل الکتریسیته است چون پایداریش خیلی بیشتره و کاربرد بیشتر و بهتری داره.
[tafakor]

parastoo zare
14th August 2013, 09:17 PM
امیدوارم موفق باشین!
به امید روزی که هر جوانی ایرانی بایستد وبه ایرانی بودنش عشق بوروزد....
نه برای رفتن به ملکت های دیگر وتلاش برای مملکت های دیگر در جایی دور از مردم وسرزمینش تلاش کند...[narahatish]

فرنوش2
20th August 2013, 03:30 PM
من یه برنامه ای دیدم که تلویزیون میداد که یا لامپ را داخا مکروفر گذاشتند و روشن شد[taajob][taajob]

توجه توجه : هرگز در خانه این کار را نکنید

mohamoha
16th December 2015, 01:42 AM
با سلام
می‌خوام چند تا مطلب در مورد ایده پردازی بگم. اما قبلش به این لینک سری بزنید.
پیدا کردن ایده های تجاری جدید در زندگی روزمره (http://webbranding.org/entrepreneurship/business-ideas/how-to-find-new-business-ideas-in-everyday-life/)

این مقاله و مقاله‌های دیگری که در این سایت وجود دارد تا حدود زیادی مثبت اندیشی رو زیاد می‌کنند.
هرچند ظاهر اولیه این مقالات می‌خوره که فقط مال کسب و کارهای اینترنتی باشه و ایده‌های مرتبط با سایت‌ و اینترنت. ولی از محتوای این مقاله چیز دیگری عاید شما می‌شه. و البته اگه ذهن شما تعمیم دهنده باشه می‌شه این مثالها و توضیحات رو به موارد دیگه خارج از اینترنت هم تعمیم داد و در ایده‌های دنیای واقعی هم به کار برد. مهم اصل مثبت اندیشی، نا امید نشدن، پشت کار داشتن و خلاق بودن است. آنگاه در هر جای جهان باشید، سعی می‌کنید که موفق باشید.
البته جان مایه آنچه که می‌خوام بگم رو نتونستم در مقالات این سایت پیدا کنم. و آن اینه که در بسیاری از ایده‌های که تبدیل به واقعیت شده، مشکلی در پیش روی ایده پرداز قرار گرفته که برای حل آن دست به ایجاد ایده و تلاش برای عملی شدن آن داشته. اگه کسی پیدا کرد و به من آدرسش رو داد خیلی ازش ممنون می‌شم.

اولین نکته: این سوال که ایده چگونه شکل می‌گیرد؟ و چگونه به مرحله عمل می‌رسند؟ در ذهن خیلی از ماها شاید هزاران ایده باشد و از طرف دیگر دیده باشیم که ایده‌های زیادی به واقعیت تبدیل شده. یکی اش همین اینترنت. یکی‌ دیگه‌اش کامپیوتر و برق و تلفن و ...
اینجا دو جنبه برای ایده وجود دارد.
جنبه اول: اینی است که ما الان داریم ازش استفاده می‌کنیم. در ذهنتان چه می‌گوید و چه احساسی نسبت به گسترش دهندگان و تولید کنندگان آن دارید؟ (بحث ثواب و اینها نیست، بحث حقیقت و علم و دانش است. بحث پول بهتر است یا ثروت هم نیست) مثال واضح جدول مندلیف. در شرایط علم اون زمان این جدول برای خودش شاهکاری است. من هر وقت یاد شیمی دبیرستان می افتم و زمانی که فهمیدم مندلیف این جدول رو در چه زمانی کشف کرد (حالا به وضعیت زندگی خودش که به شدت فقیر بوده هم کار ندارم) واقعا از تلاشش تعجب می‌کنم.
یه بحث اینه که این ایده واقعا چه تاثیری در آینده خواهد داشت. حالا مثلا فرض کنیم گراهام بل تلفن رو نساخت ولی ما اسم گراهام بل رو بزرگ می‌دونیم. در واقعیت آیا فرقی می‌کنه؟
مثال واضح: خط رو چه کسی اختراع کرد؟ آیا فرقی می‌کنه؟ مهم اینه که اگه نبود الان ما باید چه کار می‌کردیم؟ آیا شما خودتون حاضرین که برای جلوگیری از تقلب در ثبت ایده و ثمرات آن، همه دست نگه دارند و هیچ ایده پردازی انجام نشه و ایده جدیدی شکل نگیره به خاطر ترس از اینکه ایده‌هاتون ثمره تلاشتون رو برای شما به بار ننشاند و به خود شخص شما سود نرساند؟ در حالی که می‌تونه به خیلی‌های دیگه کمک کار باشه؟
به نظرم در کارهای علمی جای برخی از گله گزاری‌ها باید ذهن خلاق داشت. البته تلاش زیاد هم است و صبر و ... اما ذهن خلاق و هدف مند می‌تونه کمک کار بهتری باشه.
اما جنبه دوم این مطلب این است که شما هدفتون از این ایده چی هست. و همچنین این ایده چه ثمراتی برای دیگران می‌تونه داشته باشه. تا جایی که دیدم خیلی از ایده‌های مفید و موثر از مشکلات در زندگی فرد ایده پرداز ایجاد شده. یعنی اول یه مشکلی بهش رسیده. بعدش نتونسته آن مشکل را حل کنه. رفتش دنبال کمک گرفتن از این و اون، وقتی نشد خودش دست به کار شد و ایده داد و عملی کرد. یعنی اینکه حتی حاضر بود برای رفع آن مشکل، از کمک‌های دیگران و ایده‌هایی که به بار نشسته استفاده کنه. یا حتی ایده خودش رو بده بقیه عملی کنن و خودش از نتیجه آن استفاده کنه.
در این جنبه باید برای ایده‌ها دسته بندی داشت. گاهی یه ایده رو شما تنها به خاطر سودآوری آن ایده انجام می‌دی و گاهی به خاطر حل مشکلاتی که در زندگی برات رخ داده. این دو تا متفاوت است. و البته دسته‌های دیگه‌ای هم می‌تونه داشته باشه. برای هر کدوم باید مراحل و رفتار متفاوتی رو در پیش گرفت. وقتی شما به دنبال سود آوری هستی، باید خیلی کارها داشته باشی. شاید حتی ایده‌ات به مرحله عمل هم برسه اما خودت نتونی سود آوری کنی. البته دلایل مختلف می‌تونه داشته باشه.
وقتی که دنبال ایده می‌ری و اون رو دنبال می‌کنی باید مراحل زیادی رو قبلش تو ذهنت پردازش کرده باشی. برخی از این مراحل طبیعتاً به ذهنتون می‌آید. برخی به ذهن همه نمی‌آن. به ذهن کسانی می‌آن که درگیر با آن مسائل هستند. و برخی به ذهن کمتر افرادی می‌آید و باید با تحقیق و تفحص و جستجو دنبالش کرد. یکی از دلایل اصلی‌اش هم عدم آگاهی در مورد برخی جزئیات و ریزه‌کاریهای در مورد آن مسائل هست. یعنی شما فکر می‌کنی که تمام مسائل مربوط به اون ایده رو در نظر گرفتی. ولی در عمل می‌بینی که چندین پارامتر از قلم افتاده که اگه قبلش در مورد آنها آگاهی داشتی برنامه ریزی بهتری داشتی و طوری رفتار می‌کردی که در موقع عمل می‌بینی تصمیمات غلط باعث شده که ایده ات نتونه آن نتیجه نهایی رو بگیره.
در نهایت باید گفت همه چیز را همگان دانند. لذا از گفتن ایده ترس نداشته باشد.
و در کنار اون باید یه نکته دیگه رو هم توجه داشت: ” شما می توانید ایده های دیگران را قرض گرفته، از آنها دوباره استفاده کرده و آنها را بکار بگیرید. اگر این مسئله برای شما عادت شود[ توجه به راه حل های دیگران]، چشمان شما به دنیای بیرون باز شده است.”
خواهشا در مورد این سطر آخر خوب فکر کنید. اگر نبود کپی کردن از ایده‌های دیگران، الان خیلی از ایده‌های جدید ایجاد نشده بود. به هر حال مراحل تدوین و تکمیل و تکامل ایده‌ها نمی‌تونه یک شکل باشه. و نیازهای آدم هم در نگاه اول همه شون مشخص نیست.
ولی آنچه مهم است این هستش که از ایده پردازی دست نکشید. و در کنار اون برا خودتون برنامه و هدف داشته باشید. هر ایده‌ای که به ذهنتون می‌آد رو نباید دنبال کنید و هر ایده‌ای که به ذهنتون سخت یا نشدنی هست رو هم نباید ول کنید. باید برنامه‌ریزی خوب، تحقیق و کمک گرفتن از دیگران رو در سرلوحه داشته باشید.
و مهمتر از همه اینها، ضرورتی است که آن ایده برای شما دارد. مثلا یکی از آشنایان مریض هستش. می‌خواهید راه درمانش رو پیدا کنید. حالا اگه این ایده رو یکی دیگه انجام بده ولی به موقع انجام بده که حال آشناتون خوب بشه، ناراحت می‌شید؟ در مقابل اما اگه ایده شما مربوط به کسب و کار باشد و تا آخرین مرحله انجامش بدین و بعدش سریع یکی دیگه کپی بزنه به طوری که دیگه شما مجاز نباشین آن کسب و کار رو شروع کنین و نتونین حقتون رو از آن فرد بگیرین هم جنبه دیگه ماجرا است.
پس همیشه در مورد ایده پردازی یک طرفه به قاضی نباید رفت. باید نشست و تمام جوانب رو در نظر گرفت.
نکته‌های دیگه هم داخل همین نکته اول بودش که نتونستم خوب نگارش کنم و پاراگراف بندی کنم. برای همین تو هم و قاطی شدش. شاید بشه جداگانه در موردشون حرف زد که باشه برای بعد یا دیگران تکمیلش کنن.
مثل نکته در مورد: کپی کردن ایده‌های دیگران آیا کار خوبی هستش یا بده؟
یا نکته در مورد: چه نکاتی رو باید برای طرح و پیشبرد ایده‌ها در نظر داشت.
یا نکته در مورد: آیا کسی که ایده پرداز است، اصولا می‌شه گفت در نهایت شکست کامل می‌خوره و سودی از ایده‌های خودش نمی‌بره یا هر چی باشه با ذهن خلاقش در کنار سود رساندن به دیگران، در نهایت سودهای زیادی هم به خودش خواهد رسید؟
یا نکته های دیگه که جای بحث دارن.

حسنعلی ابراهیمی سعید
18th December 2015, 03:35 PM
جوانهای ایران، امیدهای پیشرفت ایران اسلامی هستند

mohamoha
21st December 2015, 09:07 PM
به نام حضرت دوست
با سلام

جوانهای ایران، امیدهای پیشرفت ایران اسلامی هستند
حرف شما کاملا صحیح و متین است. لیکن آنچه که است حس یاس و نامیدی بسیاری در جوانان ما تزریق شده است. به حدی که انجام کوچکترین فعالیتی را از خود یا ممکن نمی‌دانند. یا اگر ممکن می‌دانند به شکلی دنبال آن می‌روند که تنها سودآوری شخصی مد نظرشان است.
در حالی که همانطور که توضیح دادم، اصلا ملاک و هدف نباید این گونه باشه. این طرز فکر هم تا حدود زیادی نشات گرفته از کتابهای جدید است که فکر می‌کنن همه چی میلیونر شدن و درامد راحت داشتن است. و بقیه مسائل مرتبط در زندگی را نادیده می‌گیرن.
در حال حاضر شبکه‌های اجتماعی با تبرهای قوی به جان افکار ما افتاده و اگر تا دیروز تک و توکی از جوانان در مورد مسائل عقیدتی دچار مشکل بودن، امروز این تعداد به شکل غیر قابل انکاری رشد زیادی یافته است.
متاسفانه این افکار در کنار رفتارهای بعضا نامناسب برخی‌ ها بهانه دست جوانان داده تا به سادگی مسیر زندگی خویش را عوض کنن و دست اندرکاران و دلسوزان این حیطه هم کمتر به فکر چاره جویی هستند و بیشتر دنبال اسم در کرن هستند.
در حال حاضر وسعت کاری که باید از نظر فکری و روحی انجام شود آنچنان وسیع و عظیم شده، که این مشکل را با تلاش شبانه‌روزی تعداد بسیاری هم نمی‌توان رفع نمود. چه آنکه در حال حاضر تنها تعداد اندکی به شکل‌های جزئی و با نگاه‌های یک جانبه مشغول به این کار هستند و تا حدود زیادی در حال از دست دادن سرمایه‌های عظیم روحی و ذهنی مردم کشور خودمان هستیم.
توانایی ما بسی بیشتر از اینهاست. سواد مردم بالا رفته و توانایی‌ها زیاد شده. ولیکن متاسفانه استفاده نمی‌شود. یعنی در این راه مسئولیت با تک تک ما است. تنها مسئولین مسئول نیستند. تک تک ما می‌توانیم در این راه فعال باشیم و تأثیر گذار باشیم و حتی بالاتر باید فعال باشیم.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد