PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خبر بگذارید با زندگی آبرومندانه خود بسازیم و بسوزیم

diamonds55
15th October 2008, 03:24 AM
خبرگزاري فارس: دارنده دو مدال طلا و برنز پارالمپيك گفت:‌ مي‌خواهم با قطع 90 هزار تومان صندوق حمايت، اجازه دهند با زندگي آبرومند خود بسازيم و بسوزيم.

جواد مرداني در گفت و گو با خبرگزاري فارس، اظهار داشت: تيم دووميداني ايران در پارالمپيك پكن با كسب 6 مدال، عملكردي درخشان داشت و انتظارات را برآورده كرد. ادغام كلاس‌بندي‌ها بزرگترين مانع ما بود و اگر اين اتفاق صورت نمي‌گرفت، حداقل 10 مدال مي‌گرفتيم.
وي افزود: كسب 10 مدال در پكن، تنها يك ادعا نيست چرا كه به طور مثال عبدالرضا جوكار با وجود شكستن ركورد پارالمپيك، موفق به كسب طلا نشد و نقره گرفت. من هم از ادغام كلاس‌بندي‌ها متضرر شدم. اگر اين اتفاق نمي‌افتاد، با دو طلا از پكن باز مي‌گشتم.
دارنده طلاي پرتاب ديسك پارالمپيك پكن عنوان كرد: ادغام كلاس‌بندي‌ها باعث شد چندين ورزشكار ايراني با وجود كسب سهميه، از حضور در پارالمپيك محروم شوند چرا كه سياست مسئولان كيفيت‌گرايي بود. آنهايي اعزام شدند كه از بخت بالاي كسب مدال برخوردار بودند.
وي با تقدير از تلاش‌هاي فدراسيون و انجمن دووميداني جانبازان و معلولين، گفت: اهل چاپلوسي نبوده‌ام. به صراحت انتقاد كرده‌ام؛ اما بي‌انصافي است اگر تلاش فدراسيون و انجمن را ناديده بگيريم. شرايط آماده‌سازي نسبت به آتن بهتر شده بود و با وجود آنكه هنوز از سطح ايده‌آل فاصله داريم؛ اما حداكثر توان براي آماده‌سازي ورزشكاران به كار گرفته شده بود.
دارنده برنز پرتاب نيزه پارالمپيك پكن اظهار داشت: بهمن رضايي، سرمربي و مصطفي بهرامي، مربي تخصصي‌ام، زحمات فراواني كشيدند و نقش قابل توجهي در كسب مدال‌ها داشتند.
جواد مرداني با انتقاد از كم‌ توجهي مسئولان ورزش به شرايط معيشتي ورزشكاران جانباز و معلول، عنوان كرد: از نگاه مسئولان ورزش ظاهرا «تورم» جايي در زندگي پارالمپيكي‌ها ندارد. شايد باورش دشوار باشد؛ اما صندوق حمايت از قهرمانان با وجود آنكه به ورزشكاران سالم ماهيانه حقوقي بيش از پانصد هزار تومان مي‌دهد؛ اما به امثال من حقوق 90 هزار توماني پرداخت مي‌كند. از آنها مي‌خواهم كه با قطع اين مبلغ، اجازه دهند با زندگي بي‌منت و آبرومند خود بسازيم و بسوزيم.
وي افزود: در حالي كه براي آماده سازي برخي تيم‌ها هزينه‌هاي ميلياردي صورت مي‌گيرد، اين 90 هزار تومان پول نان يك ورزشكار هم نمي‌شود. جالب آنكه پس از شكست‌هاي تحقيرآميز در پكن، همه از ورزشكاران، جانبازان و معلولين انتظار جبران مافات و خريدن آبروي ورزش را دارند. اميدوارم با توجه به ادغام مدال‌هاي المپيك و پارالمپيك از سال 2016، مسئولان به اين تبعيض‌هاي زجر‌آور پايان دهند.
وي درباره توجه رسانه‌ها به ورزشكاران پارالمپيك، گفت: رسانه‌ها در اين دوره توجه ويژه و قابل تقديري داشتند و پيش از آغاز رقابت‌ها نيز فعاليت و نحوه آماده‌سازي تيم‌ها را به اندازه قابل قبولي پوشش دادند. پيش از پارالمپيك شرمنده خبرنگاران شدم چرا كه خودم را ممنوع‌المصاحبه كرده بودم. فكر مي‌كردم براي كسب مدال در پكن بايد تمركز داشته باشم و مدال پارالمپيك بهترين «تيتر»‌ براي من خواهد بود.
دارنده برنز پرتاب نيزه پارالمپيك خاطر نشان ساخت:‌ اكنون در حال استراحت هستم؛ اما از يك ماه ديگر تمريناتم را براي حضور در جهاني 2009 امريكا آغاز مي‌كنم. اميدوارم با تحقق وعده‌هاي رئيس جمهوري محترم و ساير مسئولان، انگيزه ورزشكاران جنباز و معلول حفظ شود.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد