PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : گفت و گو با رونالدو:آرزوی2010؟قهرمانی در چمپیونز

mahdi9067
2nd January 2010, 08:05 PM
ستاره باشگاه مادریدی در آستانه آغاز سال نوی میلادی، گفت و گویی بلند بالا با روزنامه مارکا انجام داده که این گفت و گو در دو روز متوالی منتشر شده است. رونالدو از یک سو،شرایط و مسائل سال 2009 را مورد آنالیز قرار داده و در ادامه از آرزوهایش برای سال پیش رو صحبت کرده که متن خلاصه شده این گفت و گو را با هم می خوانیم:
*در صحبتهایت گفته ای که هیچ وقت روز معارفه ات در برنابئو را فراموش نمی کنی
- بله آن روز را همیشه در یاد خواهم داشت.اصلا خودم را برای مراسمی به این باشکوهی آماده نکرده بودم. همه تماشاگران منتظر من بودند و بدون شک یکی از زیباترین لحظات زندگی من بود. اکنون انگیزه من این است که پاسخ همه این انتظارات را بدهم.
* از بهترین لحظه ورزشی ات در رئال درداخل زمین بگو
- همیشه لحظات ویژه زیادی هست.من همیشه دوست داشتم در رئال بازی کنم، چرا که همیشه مرا جذب می کرد.هر زمان که پیراهن رئال را می پوشم حس می کنم که آرزویم محقق شده و باید نهایت تلاشم را به کار بگیرم.بهترین لحظاتم..شاید اولین دیدارهایی که با پیراهن رئال برگزار کردم بود، یا زمانی که اولین گلها را برای تیم مادریدی به ثمر رساندم. ورود به زمین برنابئو، گلزنی و خوشحال کردن هواداران، برایم بسیارزیباست.
* از عملکردت در این چهار ماه راضی بودی؟
- با توجه به شرایط موجود، بله،راضی بودم. ولی می خواهم به پیروزی ها و موفقیتهای بیشتری برسم. می دانم که باید بیشتر تلاش کنم. می خواهم به هواداران نشان دهم که در هر دیدار بهتر و بهتر می شوم. می خواهم تمام هواداران تیم مادریدی را خوشحال نمایم.
* شنیده می شود که رئال پس از دیدار مقابل بارسا تغییرات زیادی کرده.نظر توچیست؟
- هماهنگ شدن با 7 بازیکن جدید کار آسانی نیست. سیستم بازی ما تدریجا بهتر و بهتر می شود و مربی تیممان نشان داده که فرد بسیار باهوشی است. با تمام بازیکنانی که در رختکن تیم وجود دارد، پیاده سازی سیستم بازی همیشگی رئال کار آسانی نیست. ما اکنون شیوه های متفاوت بازی را می آموزیم و فکر می کنم که مربی تیم کلید بهبود رئال و کسب پیروزی های بیشتر را در اختیار دارد.
* با توجه به درخشش های اخیر تو و مسی انتظار می رفت که برنده توپ طلا یکی از شما دو نفر باشید.
- راستش را بخواهید این موضوع اصلا برایم اهمیت نداشت. اگربتوانیم با تیم مادریدی به موفقیت برسیم، چه من، چه ایگواین و چه بنزما، اصلا فرقی نمی کند؛ این برای ما از هر چیز دیگری مهم تر است.کسب عناوین گروهی هدف اول ماست.
* ترجیح می دهی چه بازیکنی در کنارت بازی کند؟
- باید صادقانه حرف بزنم. از بازی در کنار ایگواین، کریم و رافائل فان در فارت لذت می برم ولی باید بگویم که کاکا یک پدیده است. توبازیکنی حرفه ای هستی و به نظر می رسد که می خواهی بهترین بازیکن تاریخ دنیا لقب بگیری. بله .این یکی از اهداف من است. به لطف خدا جایزه بهترین بازیکن دنیا را کسب کردم ومی خواهم بار دیگر این جایزه را مال خود کنم.یا در سال 2010 و یا سال بعدی.ولی مطمئن باشید که بار دیگر این جایزه را مال خود خواهم کرد. من در رئال بازی می کنم؛ بهترین تیم دنیا و در کنار بهترین بازیکن دنیا که توانایی های خارق العاده ای دارند.
* این فشار زیادی را بر دوشت نمی گذارد؟مدیر برنامه هایت گفته که تو بهترین بازیکن تاریخ دنیای فوتبال خواهی شد و پرس معتقد است که تو دی استفانوی قرن 21 لقب خواهی گرفت. اینها فشار برروی دوش تو را بیشتر نمی کند؟
- راستش نمی دانم( می خندد).چرا که از بازی فوتبال لذت می برم و افرادی که به من اطمینان دارند، به من روحیه و اطمینان زیادی می دهندو اصلا احساس فشار نمی کنم.به همین دلیل از شنیدن چنین حرفهایی خوشحال می شوم.
* از فشار صحبت کردی. آیا شرایط این فشار در انگلیس و اسپانیا متفاوت بود؟
- بله کاملا متفاوت است. اینجا توجه بیشتری به روزنامه ها می شود.به همین دلیل بازیکنان در اسپانیا می بایست نگران خبرهای روزنامه ها نیز باشند. ولی این هم بخشی از زندگی فوتبالی است.زمانی که اوضاع خوب پیش می رود؛ در روزنامه ها از تو تعریف و تمجید زیادی به عمل می آید و این بسیار خوب است. ما بازیکنان باید به بازی کردن در این فشار عادت کنیم.
* از شباهتها و تفاوتها پیگرینی و فرگوسن بگو
- این دو مربی، کاملا متفاوت با یکدیگرند. فرگوسن تجربه فراوانی دارد. او تقریبا تمام عناوین دنیای فوتبال را کسب کرده و از نظر شخصیتی نیز انسان فوق العاده ای است. دیدگاه و نگرش او به فوتبال فوق العاده است و آنقدر سرحال و قبراق است که گویی یک سال است که به مربی گری می پردازد.پیگرینی نیز مربی فوق العاده ای است.او بسیار شاد و پرروحیه است و همیشه در تمرینات با بازیکنان به شوخی و خنده می پردازد.پیگرینی همیشه انگیزه و روحیه زیادی برای هدایت تیم دارد و عقاید و ایده هایش کاملا روشن و واضح است.مطمئنم که پیگرینی به تیم ما کمکهای زیادی خواهد کرد تا بتوانیم عناوین متعدد قهرمانی را کسب نمائیم.
* از زندگی روزمره ات در مادرید بگو. آیا مثل دوران حضورت در منچستر، شنا می کنی؟
- در خانه ام در مادرید استخر ندارم ولی در ماه ژانویه استخری در خانه ام خواهم ساخت. زمانی که امکاناتی را که در منچستر داشتم ، در اینجا نیز داشته باشم، مثل قبل به شناکردن خواهم پرداخت.
* به نظر می رسد که بارسا دست از کسب عناوین قهرمانی نمی کشد. آنها تمام عناوین قهرمانی این فصل رامال خود کردند.در داخل رختکن رئال در مورد بارسا حرف می زنید؟
- طبیعی است که گهگداری در مورد بارسا حرف بزنیم ولی زیاد این اتفاق نمی افتد. واقعا بارسا بهترین تیم دنیا بود. باید صادق باشیم و حقیقت را بدون چاپلوسی و ترس به زبان بیاوریم.همه دنیا این واقعیت را می دانند و نمی توان واقعیت را پنهان کرد. ما در این فکر هستیم که این جریان را تغییر دهیم. رئال در سال 2010 بهترین تیم دنیا خواهد شد. این نظر شخصی من است. می خواهیم تمام عناوین سال جدید را مال خود کنیم.
* پس تمام بازیکنان رختکن تیم مادریدی چنین آرزویی دارند؟
- نمی دانم که آیا آرزوی همه مشابه است یا نه. شاید برخی ها آرزوهای بیشتری داشته باشند و آرزوهای سایرین کمتر باشد ولی این خواسته برای فوتبال ما، مثبت و خوب است.من اینگونه هستم؛ بدون آرزو و رویا، در زندگی به هیچ چیز نمی رسم.
* آرزویت برای سال جدید میلادی چیست؟
- فقط می توانم یک آرزو کنم؟ خب..آرزوی سلامتی برای همه که واقعا مهمترین نکته است و برای خودم،امیدوارم که مصدومیتها دست از سرم بردارند؛ چرا که در سال گذشته حدود دو ماه از میادین چمن دور بودم.
* و یک آرزوی ورزشی؟
- قهرمانی در لیگ قهرمانان و البته لالیگا
* نه...رسم این است که تنها باید یک آرزو بکنی...باید از میان این دو آرزو، یکی را انتخاب کنی
- خب. پس قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا
منبع : shahinbahal.blogfa.com

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد