PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : سرمایش

draz
29th November 2009, 06:32 AM
سلام به همه
من می خوام ازانرژی سرما برای گرمایش وجریان الکتریکی ساختمان استفاده کنم این رابه خاطر این میگم که در زمستان ما خیلی کمتر می تونیم از انرژی خورشیدی استفاده کنیم ما می تونیم در جاهایی که محدودیت انرژیها ار جمله خورشید ومنابع انرژیهای فسیلی را داریم به نحو خوبی استفاده ببریم به طوری که هر ساحتمان مستقل انرژی خودش را تولید کند بحثی که میگم هیجا مطرح نشده بلکه من میخوام چنین چیزی را درست کنم واحتیاج به همفکری تمام کاربران دارم مباحثی از جمله مواد هوشمند انواع سنسورها انواع حس گرها مواد نانو کاربرد ترموستاتهاو...را میخوام بدونم ونیاز به همفکری شما دارم
@};-

reza azadi
30th November 2009, 12:41 AM
شما از کجا می دونی مطرح نشده
غیر ممکن است که بدانی
اصلا اولین بدبختی مخترعان همین است که معلوم نیست چی ثبت شده چی نشدهx-(

یکی از دوستان شایدم دشمنان من تو اداره ثبت اختراعات بودیم که به این موضوع اشاره کرد
حال چون دیگر من با ایشان رابطه ندارم هیچ چیز جز همان اشاره را نمیدانم{big green}

البته همیشه یک چیز روشن است اگر طرحی واقعا انرژی زا باشد رو دست باد نمی کنه :)>-
پس نا امید نشوید8->

draz
30th November 2009, 04:07 AM
شما از کجا می دونی مطرح نشده
غیر ممکن است که بدانی
اصلا اولین بدبختی مخترعان همین است که معلوم نیست چی ثبت شده چی نشدهx-(

یکی از دوستان شایدم دشمنان من تو اداره ثبت اختراعات بودیم که به این موضوع اشاره کرد
حال چون دیگر من با ایشان رابطه ندارم هیچ چیز جز همان اشاره را نمیدانم{big green}

البته همیشه یک چیز روشن است اگر طرحی واقعا انرژی زا باشد رو دست باد نمی کنه :)>-
پس نا امید نشوید8->

اول اینکه آقا رضا تند نرو تا اونجایی که من تحقیق کردم چنین چیزی ندیدم چه اینترنت چه اساتید سر شناس که مطرح بودن چه کتوب چه مجله ها من خودم نتیجه گرفتم تیکه تیکه پیش برم ومطالب را کنار هم بچینم وچیزی که می خوام بدست بیارم ثانیا" من نگفتم که مخترع هستم تا این مرحله خیلی فاصله است ومن در مرحله جمع آوری اطلاعاتم پس مححققم نه مخترع بعدشم اینو بدون چیزی که توی افکار کسی میگذره ومیخواد ساخته بشه کسی اونو نساخته شاید شبیه اونو ساخته باشه در غیر این صورت باید همه انسانها یکی باشند وهیچ چیزی درست نمیشه حالا بر فر مثال که حرف شما صحیح آیا چنین مطلبی درباره مووع من دیدید بگید تا همه باهم استفاده کنیم . اینقدر هم جوش نزن x-(cput میسوزه(شوخی) اینجوری پیش بری پیر میشی.{big green}{wave}
من هیچ وقت ناامید نیستم چون بر ای خودم ی اصلی دارم که میگم من انسانم وخلیفه خدا هستم پس ناامیدی مبرا ازخلیفه خداست پس تمام دنیا هم با من دشمنی کنن ونزارن که به مقصد برسم تا اون بالایی را دارم ناامیدی جایی تو قلب من نداره

داش رضا این را دوستانه میگم هیچ وقت به حاشیه نپرداز من هم اول مطلبم گفتم احتیاج به همفکری شما دارم تا موضوعم را به سرانجام برسونم اگه به دوستی افراد سایت اعتماد نداشتم هیچ وقت این موضوع را مطرح نمیکردم چون من اینقده توی سایتا رفتم که بدونم چی به چی واینقدم مطلب دارم که اراه کنم ولی انسان جایزل خطاست من میخوام نظر افراد را با مطالبم جمع ببندم وکارم که دیگه نقص نداشته باشه
وازهمه دوستان می خوام اگه مطلبی دراین باره دارن بهم بگن در غیر این صورت لطفا"ازم غلط املایی نگیرن نمی خوام به کسی توهین کنم چون من کوچکتر از اونم که به کسی حتی نگاه بد یا فکر بدی کنم چه برسد که توهین کنم واز آقا رضا هم ممنونم که لطف کردن وباهام همفکری کردن واز شما خواهش میکنم که اگه چیزی مطلبی در این مورد یا نظری دراین مورد دارن منو بی اطلاع نزارید@};-

moji5
30th November 2009, 12:21 PM
سلام دوسته من تا حالا چیزی مشابه این رو جایی ندیدین؟
مثلا" سرما رو چه جوری به انرژی تبدیل میکنن؟

draz
30th November 2009, 12:54 PM
سلام دوسته من تا حالا چیزی مشابه این رو جایی ندیدین؟
مثلا" سرما رو چه جوری به انرژی تبدیل میکنن؟
نمونه این چیزی که گفتم ندیدم خودم روی انواع انرژی ها دارم کار میکنم تا شاید فصل مشترکی پیدا کنم من نظر دوستان را می خوام بدونم ایا ایدهای در این زمینه دارند یا نه:-/

moji5
30th November 2009, 06:32 PM
به نظر من اول باید قابلیت های سرما رو خوب بشناسی تا بتونی ازش استفاده کنی.
مثلا" یخ زدن افزایش حجم میاره شاید بشه یه جوری ازش استفاده کرد.
اگه از قابلیت های سرما مطلبی پیدا کردی همینجا بزار تا مطلب کامل بشه.

reza azadi
1st December 2009, 02:11 AM
1_ تمام منابعی که گفتی ربطی ندارد بسیاری از اختراعات تنها ...sh_omomi10
2_من هم نگفتم شما مخترع هستید این برداشت شماستsh_omomi10
3_ ناامید نشید و چنین طرحی رو دست نمی ماند . ایا منظورم از این دو جمله غیر از این است که طرحها مثل هم نخواهد بود...sh_omomi10
4_شما در اولین مرحله اشتباه کردین چون هیچ وقت نمی توانید به لیست اختراعات دست پیدا کنید>:)
5_ بپا وقتی داری در این ایده به جای می رسی طرحت را ندزدند ان هم به این صورت که ان را عمومی طرح کردی{thumbs down}
اینجانب که یکی از طرحهایم را خصوصی مطرح کردم در نیمه های راه بود که یکی از کابران انجمن فلان ان را دزدید و الان هم عنوانش تو اینترنت می باشد 8->

کم اوردی نه:));)

moji5
1st December 2009, 02:56 AM
دوستان موضوع تاپیک یه چیز دیگست .
حرفهای خصوصی تو پروفایل8->
file:///C:/Users/Hp/AppData/Local/Temp/moz-screenshot-1.pngfile:///C:/Users/Hp/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.png

draz
1st December 2009, 04:21 AM
[QUOTE=reza azadi;70098]1_ تمام منابعی که گفتی ربطی ندارد بسیاری از اختراعات تنها ...sh_omomi10
2_من هم نگفتم شما مخترع هستید این برداشت شماستsh_omomi10
3_ ناامید نشید و چنین طرحی رو دست نمی ماند . ایا منظورم از این دو جمله غیر از این است که طرحها مثل هم نخواهد بود...sh_omomi10
4_شما در اولین مرحله اشتباه کردین چون هیچ وقت نمی توانید به لیست اختراعات دست پیدا کنید>:)
5_ بپا وقتی داری در این ایده به جای می رسی طرحت را ندزدند ان هم به این صورت که ان را عمومی طرح کردی{thumbs down}
اینجانب که یکی از طرحهایم را خصوصی مطرح کردم در نیمه های راه بود که یکی از کابران انجمن فلان ان را دزدید و الان هم عنوانش تو اینترنت می باشد 8->

سلام دوست من
از توضیحاتت ممنون
اینو بدون من هیچ وقت کم نمیارم اگه میخواستم جوابتو کامل میدادم ولی اینو برات بگم کافی به نظرم رفیق اینو بدون تا اون بالایی را داری هیچ غمی نداری اگه اون بخواد اگه تمام دنیا هم بیان نمی تونن کاری کنن واین برام ثابت شد که دیگه روی رفقات کسی حساب نکنم وخودم این راهو شخصا" ادامه میدم و اگه ی روزی جواب داد بهتون میگم کم آوردن یعنی چه پس تا اون روز از تمام دوستان خداحافظی میکنم
یاعلی تا اون روز...{wave}

moji5
1st December 2009, 06:34 PM
دوست عزیز منتظر پست های جدیدتون هستیم.
خوشحال میشیم مارو هم در جریان پیشرفت کار بزارید.
امیدوارم بتونی به بهترین نتیجه برسی

احمد2208
9th July 2010, 09:23 AM
باسلام
شما هیچ موقع نمیتوانید این چنین دستگاهی طراحی کنید.
چون گرما هیچ موقع بدون مصرف انرژی خودبخود از جای سرد به جای سرد نمیرود.
لذا اگر این چنین دستگاهی را ساختید کلیه قوانین مربوط به انتقال حرارت را نقض کرده اید.
2.ما در علم به کمبود انرژی جنبشی در ذرات و مولکو لها در اصطلاح سرما می گوییم.
پس هر جایی که سرد بود یعنی انرژی جنبشی ذرات کم است.بنابراین وقتی انرژی قابل ملاحضه ای وجود ندارد چطور میتوانید بدون مصرف انرژی دیگر ان را منتقل کنید. با این حال نا امید نشوید ولی اگر این طرح را رها کنید و به ممکن ها فکر کنید به نظر من هم به نتیجه رسیده و هم وقت خود را از بین نبرده اید.

14145
10th July 2010, 02:25 PM
دوست عزیز منتظر پست های جدیدتون هستیم.
خوشحال میشیم مارو هم در جریان پیشرفت کار بزارید.
امیدوارم بتونی به بهترین نتیجه برسی
شما می تونین از سرما برق تولید کنید 1- می تونی روخاصیت فلزات تحقیق کنید (اگه 2 فلز غیر همنام و به هم
اتصال بدی بعد نقطه اتصال رو حرارت بدی انرژی الکتریکی کوچکی 2 سر فلز تولید می شه که شما برای تولید
انژی الکتریکی از سرما این کار رو برعکس انجام بدی و راههای دیگه ای هم است [esteghbal]

حسین متقی
13th July 2010, 12:26 PM
من فکر میکنم بتونید اما راه اون خروج انر÷ی از ساختمان است

یعنی گرما باید از ساختمان خارخ بشه تا برق تولید بشه

ترموستات - ترموالکتریک - از راه های اون هستند اما بازده منفی دارند

شما راه های دیگه ای رو پیدا کنید
موفق باشید[labkhand]

farzadsw
29th July 2010, 07:15 PM
!!!
تا اونجایی که من میدونم (برام بدیهی هست ) :
1.سرما یعنی کم شدن انرژی گرمایی .
2. انرژی گرمایی هم یه جور انرژی هست .
3. انرژی ها میتونن به هم تبدیل بشن و جمع جبری این تبدیل مقدار ثابته . یعنی همون اصل بقای انرژی (کاری به تبدیل شدن انرژی و ماده ندارم)

خب شما چطوری میخواید از هیچی ، انرژی تولید کنید ؟
توجه کنید که چیزی به اسم انرژی سرمایی نداریم . انرژی گرمایی داریم و عدم وجود اون رو میگن سرما .

شما می تونین از سرما برق تولید کنید 1- می تونی روخاصیت فلزات تحقیق کنید (اگه 2 فلز غیر همنام و به هم
اتصال بدی بعد نقطه اتصال رو حرارت بدی انرژی الکتریکی کوچکی 2 سر فلز تولید می شه که شما برای تولید
انژی الکتریکی از سرما این کار رو برعکس انجام بدی و راههای دیگه ای هم است
اون ترموکوپل رو اگه گرما بدی ولتاژایجاد میکنه ، از سرما نمیشه انرژی گرفت .

دیگه نمیدونم چی بگم ، بهتره قانون بقای انرژی رو یه مروری بکنید (شاید من منظور شما رو درست نفهمیدم وگرنه این مطلب بدهیه .)

reza.izadi
29th July 2010, 08:40 PM
من هم کمی روی این موضوع تحقیق کردم.
به نظر من راه راحت ترش اینه که از اثرات و تغییراتی را که روی فلزات یا ماده ی شیمیایی ایجاد میشه استفاده کنید.به عنوان مثال یه ماده ی شیمیایی که در درجه حرارت مثلا 40 درجه تغییر وضعیت یا واکنشی میده استفاده کنید.
بهتره با یک شیمیدان موضوع رو ادامه بدی تا بچه های مکانیک.چون عملا و مستقیم فکر نکنم بتونی از انرژی گرمایشی یا سرمایشی استفاده کنی

sarbaznoodeh
4th October 2010, 02:58 PM
با عرض سلام، آقا رضا
ایده شما قبلاً یه ذهن بنده نیز رسیده بود . و بنده نیز تحقیقاتی در این مورد انجام داده بودم و خیلی خوشحال هستم که جنابعالی دارای ذهنی جستجوگر می باشید. و نباید در این راه خسته بشی و کنار بکشی یا به حاشیه بری و همچنین چند اصل وجود داره که باید همه آنها را رعایت کنی. بریم سر اصل مطلب.
روش پیشنهادی جنابعالی درست معکوس روش چیلر جذبی ( تولید سرما از گرما؛ برای اطلاعات بیشتر به فصل اول کتاب چیلر جذبی محمدرضا سلطاندوست مراجعه کنید. ) می باشد.
در روش تولید سرما با روش کمپرسوری (مثل یخچال و کولر گازی ) گاز مبرد فشرده شده با گرفتن حرارت محیط خود به گاز تبدیل می شوند و انرژی گرمایی جدب شده را در قسمت رادیاتور به بیرون انتقال می هد .
(به معادله گاز ثابت مراجعه کنید. P*V/T ) حال اگر به جای فشرده کردن گاز دما را پایین بیاوریم و به جای کمپرسور کردن گاز آنرا پمپ کنیم می توانیم گرما تولید کنیم .
این روش همکنون در منازل و ادارجات استفاده می شود. همان Spilitها را خدمتتون عرض می کنم. البته با هیتر کمکی.
با آرزوی بهترین ها برای شما دوست گرامی

polikeyno
2nd January 2011, 01:07 AM
دوست عزیز سلام فکر کنم اگه عکس این ایده را بررسی کنید عملیتر خواهد بود یعنی گرما را تبدیل به انرژی کنید چون سرما نوعی فقدان گرماست و در اصل سرما از گرما معنی می گیره در ثانی به نطر من از اونجایی که بیشتر وسایل منزل یا بهتر بگم کل وسایل گرما ایجاد می کنند پس مقرون به صرفه خواهد بود.

استفاده از تمامی مطالب سایت تنها با ذکر منبع آن به نام سایت علمی نخبگان جوان و ذکر آدرس سایت مجاز است

استفاده از نام و برند نخبگان جوان به هر نحو توسط سایر سایت ها ممنوع بوده و پیگرد قانونی دارد